prijava nevarnega psa na VURS

deteljica · 49523

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #90 : 27 September 2009, 11:11:03
Še zadnjič....ta zakon je v veljavi od leta 2007. Kako se ga izvaja in kako ne, je stvar organov, ki imajo možnost izvajat ta zakon in pa konec koncev oškodovancev.
Gre se samo za to, da imajo oškodovanci sedaj možnost zaščitit sebe in svoje pse.

Skrajnosti se pa vedno in povsod dogajajo in se bodo, ker vsi vemo, da so zakoni zato, da se jih krši. Pa smo spet pri tem, da je na vsakem posamezniku ali bo to toleriral ali ne. Samo sedaj ne moremo govoriti, da se nič ne da naredil. Da se!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #91 : 27 September 2009, 14:29:41
Takole: Klofutajo se predvsem psi med sabo in to je povsem sprejemljivo, a ne. Če ni, imamo nevarne pse vsi. Po klofuti ni kaj šivat, je pa treba včasih  razkužit. Klofutanje otrok je povsem nekaj drugega in je nedopustno, kar mora biti psu jasno že od mladička dalje. Ker JE nevarno: luknje na obrazu, kamor klofta prileti, pustijo brazgotine. Pes, ki z odprtim gobcem klofuta druge pse je OK, pes, ki klofuta otroke pa si slavno oznako čisto zasluži.

Ščipanje je čisto nekaj drugega, ponavadi ščipljejo psi ljudi in živali, ki se gibljejo. Ščipanje ni nevarno, celo največji pes (preverjeno na lastni koži) na ta način ne more povzročiti omembe vredne poškodbe. Se pa lahko pokaže kri in tudi okolica "rane"  lahko nekaj dni spreminja barve. Ščipači so zoprni, označiti jih za nevarne je pa smešno.

Zaščiti se je dalo že tudi prej, pred sprejetjem zakona.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 28 September 2009, 09:54:14
Ko berem takele debate, je mene naravnost groza togosti zakonov in družbe, ki ne zna (na nobenem področju) več uporabljati zdravega razuma in prevsem samo še predalčka stvari in išče luknje.

Na temle posnetku;
http://www.shrani.si/?W/a5/2qGeuKA2/mvi1154.avi
je jasno videt kako se z mojo psico igrava. Včasih ima podobne fore tudi, ko se odloči da še ni čas, da jo privežem, jaz pa sem premalo odločna in se potem takole loviva (kadar nimam možnosti, da bi se preprosto obrnila in šla - ko jo imam, pride vedno za mano), pri čemer je razlika ta, da jo skušam jaz zagrabit za ovratnico. Bistvo ki ga hočem povedat je pa v tem, da pri teh mojih poskusih, da jo zagrabim, ničkolikokrat z roko butnem ob zobe in ničkolikokrat se pripeti, da mi psica z zobom zapne ob kožo in bi mi jo lahko v izredno nesrečnem primeru tudi raztrgala, s tem da gobca niti ne zapre ob tem, torej sploh ne gre za kakšen pravi ugriz. In prav bojim se, da se bi kdaj zgodilo, da bi bila zaradi posledic take ali podobne, relativno nedolžne igre (je sicer tudi res, da se z otroci tako ne igra), kjer bi ponesreči povzročila poškodbo, označena za nevarnega psa.



xosmo

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 28 September 2009, 11:11:19
Ko berem takele debate, je mene naravnost groza togosti zakonov in družbe, ki ne zna (na nobenem področju) več uporabljati zdravega razuma in prevsem samo še predalčka stvari in išče luknje.

............................. ............................. ................

 In prav bojim se, da se bi kdaj zgodilo, da bi bila zaradi posledic take ali podobne, relativno nedolžne igre (je sicer tudi res, da se z otroci tako ne igra), kjer bi ponesreči povzročila poškodbo, označena za nevarnega psa.

Saj nekaj takega sem hotel tudi jaz povedati. Od uveljavitve omenjenega zakona se pri nas stanje glede zaščite pred nevarnimi psi ni nič izboljšalo (tudi prej so se napadi psov reševali s prijavo na policijo in s sodišči in je še kar pomagalo), pač pa s(m)o lastniki normalnih psov sedaj tarča poskusov, da se iz nič (nedolžne igre) naredi "napad nevarnega psa".
Motijo me pravzaprav že neumnosti kot je opozorilo nekemu sosedu s strani izvajalcev zakona (k sreči ne tudi kazni) za sprehajanje psa brez povodca, ki po svoji telesni konstituciji (francoski buldog) in kondiciji (precej predebel, komaj se premika) niti teoretično ne more nikogar ogrožati, kar je omenjeni izvajalec zakona tudi priznal - zato je bilo samo opozorilo in ne kazni.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #94 : 28 September 2009, 11:42:46
Predno dokončno pes pride do štemplja nevaren pes, si itak pozvan na vet. inšpekcijo, da se razrešijo zadeve. Dajte prevrati vse, ne samo tisto kar vas zanima (le zakaj, če zaupate v svoje pse se bunte za take stvari, ki se vam ne morejo zgoditi)

V tej temi se je javila punca, ki je imela konkreten primer in je bila pozvana na vet  inšpekcijo, ampak ste to kar preleteli.

Lov na čarovnice se je enkrat že ustavil in upam da ga boste počasi ustavili tudi vi. Če ne bi tako vehementno tolkli po primerih bi bila tema mogoče uporabna za tistega, ki bo doživel napad od drugega psa ali pa za tiste, katere pes je slučajno napadel. Tko je pa tema postala popolnoma neuporabna za uporabnika, ki bo rabil vedeti samo kako za vraga prijaviš psa ki te ogorža ali ki je ugriznil tebe ali tvojega psa.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #95 : 28 September 2009, 12:32:57
....aha in potem je vse odvisno od dobre volje in osebnega prepričanja inšpektorja, pa od tega, kako on interpretira zakon. In v nadaljevanju od tega, koliko denarja si pripravljen žrtvovati za pritožbe in odvetnike.

Kako se prijavi, mislim da je bilo odgovorjeno že enkrat na začetku, torej morebitni oškodovanec najde odgovor. Sploh pa: številke veterinarskih inšpekcij so javne, tako da se vsak lahko obrne direkt na njih in dobi odgovor iz prve roke.

Ne gre za to, kaj se lahko zgodi mojim psom in kaj ne. Gre se za to, da ves naš sistem postaja vse bolj represiven (žal ne samo pri pasjih problemih). Gre  zato, da so naši zakoni vse bolj neživljenski - kar pomeni, da skušajo urejat in predpisovat vsako malenkost posebej, da so napisani zanič - kar pomeni, da se jih da interpretirat na več načinov in da jih je v praksi nemogoče učinkovito izvajati. da so pogosto naravnost škodljivi (če ostranemo pri pasji tematiki: če psom preprečimo normalno medsebojno komunikacijo - kamor sodi tudi rencanje, kazanje zob in opozorilne klofute, se bo nujno povečalo število hudih poškodb med psi. kar se ne bo pokazalo takoj ampak v eni pasji generaciji pa zagotovo. in po logiki  piscev zakonov bo potrebno sprejeti še strožjo ukrepe... začaran krog)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 29 September 2009, 08:28:28
Točno tako kot Lanabela sem hotela tudi sama napisat, pa je crknil forum.

Ni bil samo tisti primer napisan (poglej tisti drugi primer, ko so plačali kazen, ker ima neka soseda preveč časa in dnevno piše pritožbe proti psu), ko se je stvar recimo da dobro končala, pa že če ta primer podrobneje pogledaš, boš videla česa vse se niso mogli s psico udeležiti zato, ker je bila nekaj časa v registru, da o vsem porabljenem času in o tem, koliko je odvisno od inšpektorja, ki prevzame primer, ne govorim.

In tudi mene za mojo psico ne skrbi, ker vsaj zaenkrat lahko dam zanjo roko v ogenj, da ni niti malo agresivna - če je napadena, celo beži in se niti branit ne zna.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #97 : 31 Avgust 2012, 09:03:26
Rabim nasvet. Dve psici sta prejšnjo noč oklali samojedko. Srednješolec, ki vodi dve psici ven ni odreagiral, ni se zadrl, ni poklical pomoči, ni se šel opravičit lastnikom napadene psice, tudi doma ni povedal, ker je bil odziv pri njih včeraj zvečer čisti šok....Samojedka je ležala v mlaki krvi. Operacijo je preživela, a umrla kmalu za posledicami.

Psica je pokopana. Lastniki samojedke takrat še niso vedeli kdo jim je sklal psa in tudi ne vem kako so postopali pri veterinarju, niti kateremu so peljali. Poskušala sem jih pregovoriti, da naj prijavijo napad iz enega samega razloga, da psici prideta v register nevarnih psov, da imata obvezen nagobčnik in poseben režim. Za to, da se ne ponovi še ena taka tragedija. Pa cincajo in ne želijo in pravijo, da je že moralo biti tako.

Jaz bi rada, da vsaj smrt Lili (samojedke) ni zaman. Da vsaj pomeni to, da se bo nekaj ukrenilo proti tema dvema psicama! Da bosta vsaj na nagobčnikih in posamičnih sprehodih, če že ne takojšnja usmrtitev.
Kaj lahko storim jaz, ki nisem videla napada, sem pa slišala kako sta dva psa podila drugega in pasji pretep (nisem niti mislila, da je bil tak izzid, pasjega cvileža ni bilo slišat, sicer bi sama z avtom odrvela tja s kolom v roki)? Nekaj minut pred gonjo sem videla, da je šel mulc z dvema psicama mimo naše hiše? Ampak ob polnoči ne vidim na temen sosedov breg.

Sicer zdaj vsi na vasi vejo kaj se je zgodilo. Mat je šla včeraj tem sosedom dveh psic in jim povedala, da tako ne gre več naprej, da se ona boji za življenje ljudi in živali in da je psica poginila in jim rekla za nagobčnike, posamične sprehode....ampak, se vseeno bojim, da bodo ubrali pa kako drugo pot (saj toliko izbire spet nimajo) in da se bo podobna tragedija zopet zgodila. Pa magari s srno ali kako drugo živaljo, nekomu, ki se bo ob pol noči vračal domov peš...Ker brez pomisleka napadeta tudi ljudi (dve ženski s strganimi bundami sem prav prosila naj pokličeta policijo in prijavita-pa nista).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #98 : 31 Avgust 2012, 10:56:41
Lahko prijavis na policijo, VURS.

Znali bi kaznovati tudi lastnike samojedke, ker so jo zakopali. Poleg tega bi jih se zaslisevali, kako to, da njih ni bilo zraven (pes brez nadzora?).

Dokazov, pric, da sta bili tisti dve psicki izgleda ni? Tako oni ne bi bili nic kaznovani.

Tako ce se da konstruktivno pogovoriti s tistimi lastniki in da sebe ter pse ustimajo, je to v bistvu najvec kar si sploh lahko zelis. Ce se ne da...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #99 : 31 Avgust 2012, 11:19:51
čara,po toči zvoniti je prepozno.Še posebno ker lastniki psice niso reagirali.tako je samo tvoja beseda proti besedi lastnika psic.V takem primeru -še posebno ker si ti tretja oseba, inšpektor ne bo reagiral.Vsekakor pa psici zaradi preteklih dogodkov ne bosta vpisani v register nevarnih psov.Na žalost bo potrebno počakati na nov napad.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #100 : 31 Avgust 2012, 11:25:18
Psa ni prepovedano doma pokopati. Ali pač ???  So jo od veterinarja nazaj domov peljali pokopati. Pa tisto nista dve psički. Sta kar zverini, mešanki z labradorcem cca 25-30kg in podivjani, neobvladljivi, napadeta z namenom ubiti. Prič ni, razen, če bi mulc priznal na VURS in policiji. To je bilo ob polnoči, ker oni sprehajajo pse od 23h naprej vse tam do 1h zjutraj in psica je do jutra ležala v bolečinah, razklana, sama.  :'(

Ko bo nov napad in bom jaz zraven videla bom jaz fentala ti dve psici! To noč jih ni bilo na spregled, včeraj sem čez dan šla mimo, pa nista norele v boksih-morda so jih sami dali usmrtit, ali pa so morebiti celo kaj same pogrižene.

Torej je to bilo največ kar je mama naredila...vsaj nekaj, no. Ker jaz nisem v stanju, da se mirno pogovorim z njimi, mene je preveč prizadelo in znerviralo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #101 : 31 Avgust 2012, 12:00:55
Seveda lahko pokoplješ psa doma če veterinar potrdi da ni poginil zaradi nevarne bolezni. Je pa menda bilo v preteklosti prepovedano, ne vem, mi smo jih vedno pokopavali doma.
Jaz bi pa predvsem prijavila mulca, ki je psici sprehajal na policijo, ne na VURS,  in sicer  zaradi mučenja živali - ker ni pomagal ranjeni psici. Zraven bi lahko napopali še ogrožanje varnosti. Iz VURSA bi pa vsaj reverili, če sta psici pravilno označeni in redno cepljeni - če slučajno nista, bi tudi bile sitnosti.Sicer kaznovan verjetno ne bi bil, če mu ne bi mogli nič dokazati, a bi vseeno opravili razgovor in imel bi nekaj sitnosti. Pa še po vasi se razve - kar je huje od udarca po žepu.
Lastniki samojedke so se pa, upam vsaj, na najtrši možni način naučili, da se psov ne pušča zunaj brez nadzora, še zlasti ne ponoči.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #102 : 31 Avgust 2012, 13:03:57
Veterinar je v register lahko vpisal ugiz, oz. če smo že bi moral veterinar obvestiti, da je prišlo do ugriza, sploh če je zaradi ugriza nastipila smrt.
Ampak ker se v naši državi vsak boji, da potem zaradi tega ne bo imel strank, ker je on tožibaba, tega ne naredi.

Če pa sosedje mislijo, da je bilo v božjih rokah, da se je to zgodilo, mi je sicer žal naslednjega njihovega psa, ampak upam, da jih bo božja šiba še enkrat užgala.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #103 : 31 Avgust 2012, 13:19:57
čara,narobe si me razumela.Hotela sem reči,da če lastniki niso podali prijave zaradi ugriza in posledično pogina njihove psice v preteklosti, TI osebno ne moreš nič storiti.To je stvar med obema vpletenima strankama in veterinarjem.
Že tako je preveč neupravičenih prijav.Jaz konkretno sem jo doživela lansko leto od soseda,ki je grozil,da bo pobil moje pse in mojega moža,ker v nedeljo ob 11.00 dopoldne ne more spati.Pa so psi zalajali samo zaradi tega,ker je prišla soseda na obisk. 14 dni po incidentu sem dobila obisk inšpektorja.In kaj je ugotovil?Nič!Psi imajo primeren prostor,so med našo odsotnostjo v hiši,imajo na voljo dovolj prostora in vode,so redno cepljeni.Hiša je obkrožena z ograjo na kateri je velik in dobro viden napis "POZOR PSI!" Pa je spet šel davkoplačevalski denar brez veze,ker se je inšpektor pripeljal iz Ljubljane kar je do nas doma približno 100 km v eno smer.Zanima me samo ali jim potem te neupravičene prijave zaračunajo.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #104 : 31 Avgust 2012, 13:36:23
.Zanima me samo ali jim potem te neupravičene prijave zaračunajo.

Mojemu imbecilnemu sosedu so jo  ;D   z dodatkom + še to da svojega ščeneta ni imel cepljenega  >:D... pa policaji tud ... hi..hi...hi..hi >:D
pa to še ni vse  ;D ....je bil še brihten in je ignoriral... pa je še izvršbo plačal... in kolkr je bebo- je potem še okoli flancal kero gnilo pravico imamo v naši državi in vem razlagal ,da je zarad cucka dobil izvršbo

 ;D ;D
Ko je meni to prišlo na ušesa sem prav  tazlato radgonsko  odprla :o >:D >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #105 : 31 Avgust 2012, 14:10:55
Kako da je to stvar samo med vpletenimi? Ni.
Poleg tega je eno, če se psi stepejo in pogrizejo, drugo pa je, če raztrganega psa pustiš brez pomoči.


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 31 Avgust 2012, 14:46:47
Rabim nasvet. Dve psici sta prejšnjo noč oklali samojedko. Srednješolec, ki vodi dve psici ven ni odreagiral, ni se zadrl, ni poklical pomoči, ni se šel opravičit lastnikom napadene psice, tudi doma ni povedal, ker je bil odziv pri njih včeraj zvečer čisti šok....Samojedka je ležala v mlaki krvi. Operacijo je preživela, a umrla kmalu za posledicami.

Psica je pokopana. Lastniki samojedke takrat še niso vedeli kdo jim je sklal psa in tudi ne vem kako so postopali pri veterinarju, niti kateremu so peljali. Poskušala sem jih pregovoriti, da naj prijavijo napad iz enega samega razloga, da psici prideta v register nevarnih psov, da imata obvezen nagobčnik in poseben režim. Za to, da se ne ponovi še ena taka tragedija. Pa cincajo in ne želijo in pravijo, da je že moralo biti tako.

Jaz bi rada, da vsaj smrt Lili (samojedke) ni zaman. Da vsaj pomeni to, da se bo nekaj ukrenilo proti tema dvema psicama! Da bosta vsaj na nagobčnikih in posamičnih sprehodih, če že ne takojšnja usmrtitev.
Kaj lahko storim jaz, ki nisem videla napada, sem pa slišala kako sta dva psa podila drugega in pasji pretep (nisem niti mislila, da je bil tak izzid, pasjega cvileža ni bilo slišat, sicer bi sama z avtom odrvela tja s kolom v roki)? Nekaj minut pred gonjo sem videla, da je šel mulc z dvema psicama mimo naše hiše? Ampak ob polnoči ne vidim na temen sosedov breg.

Sicer zdaj vsi na vasi vejo kaj se je zgodilo. Mat je šla včeraj tem sosedom dveh psic in jim povedala, da tako ne gre več naprej, da se ona boji za življenje ljudi in živali in da je psica poginila in jim rekla za nagobčnike, posamične sprehode....ampak, se vseeno bojim, da bodo ubrali pa kako drugo pot (saj toliko izbire spet nimajo) in da se bo podobna tragedija zopet zgodila. Pa magari s srno ali kako drugo živaljo, nekomu, ki se bo ob pol noči vračal domov peš...Ker brez pomisleka napadeta tudi ljudi (dve ženski s strganimi bundami sem prav prosila naj pokličeta policijo in prijavita-pa nista).

Enostavno lahko nasloviš tole prijavo kot vprašanje na VURS. Piši jim da sta pač po vasi dva psa, ki delata to pa to, vsi vejo nobeden nič ne stori, niti lastniki in se jih bojiš. Sumiš tudi da sta napadla in pokončala tole psico in se jih bojiš, pa naj ti povejo kaj storiti da zaščitiš sebe in svoje pse preden bo prepozno. Da jih prosiš če si lahko situacijo ogledajo na terenu in obvezno pripiši da želiš odgovor, kaj bodo storili in kaj lahko storiš ti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #107 : 31 Avgust 2012, 15:02:49
Okej hvala. Sicer je takole, ko so psico šibali veterinarju takrat še niso vedeli kdo jo je razklal. Ko sem popoldne slišala kje so našli Lili in v kakem stanju sem pa samo seštela 1+1.

Ja, lastniki od Lily najverjetneje nočejo prijavljati, ravno zato, ker vejo, da je njihova bila sama zunaj ponoči in da ni bila zavarovana v boksu, za ograjo, če že ne v hiši in niti nimajo namena imeti več psov. Jih je kar hudo prizadelo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #109 : 14 Februar 2016, 18:25:59
Am sosedi imajo agresivnega psa, spuščenega. Zaganja se v vse. Če ga imajo slučajno na povodcu, se s povodca zažene v ljudi, živali.
Jaz sploh ne upam več na sprehod. Kaj naj naredim. Prijavit ne morem, ker nimam dokazov.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #110 : 15 Februar 2016, 09:35:41
Kako nimaš dokazov? Če pes res ogroža varnost (in se ne samo z varne razdalje repenči) pač v tistem trenutku pokličeš policijo in prepustiš odločitev njim. Jim demonstriraš obnašanje psa-greš mimo etc. Lahko tudi prijaviš http://www.uvhvvr.gov.si/si/o_uvhvvr/kontakti_obmocnih_uradov/, ki bo po službeni dolžnosti moral it na teren preverit situacijo.

V prvi vrsti pa pogovor, jim pač rečeš, naj si pospravijo psa domov, zaigraš na karto, da se njihovemu psu lahko kaj zgodi, če ne bo na varnem (jah klinc, avti sozijo, drugi psi, ljudje ki ne marajo psov in bohnedaj, da res ugrizne človeka ali žival). Če se boš bolje počutila, lahko imaš tudi kak sprej, ekstra povodec s sabo....Je pa res, da anonimno ne bo šlo, se je treba izpostavit, če želiš kaj doseči.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #111 : 15 Februar 2016, 10:48:23
Kako nimaš dokazov? Če pes res ogroža varnost (in se ne samo z varne razdalje repenči) pač v tistem trenutku pokličeš policijo in prepustiš odločitev njim. Jim demonstriraš obnašanje psa-greš mimo etc. Lahko tudi prijaviš http://www.uvhvvr.gov.si/si/o_uvhvvr/kontakti_obmocnih_uradov/, ki bo po službeni dolžnosti moral it na teren preverit situacijo.

V prvi vrsti pa pogovor, jim pač rečeš, naj si pospravijo psa domov, zaigraš na karto, da se njihovemu psu lahko kaj zgodi, če ne bo na varnem (jah klinc, avti sozijo, drugi psi, ljudje ki ne marajo psov in bohnedaj, da res ugrizne človeka ali žival). Če se boš bolje počutila, lahko imaš tudi kak sprej, ekstra povodec s sabo....Je pa res, da anonimno ne bo šlo, se je treba izpostavit, če želiš kaj doseči.

Anonimno ne mislim, prijavljat je brezveze. Mene tako ne brigajo sosedski odnosi, dokler je moj pes v nevarnosti, sem pa dolzna poskrbet za varnost.

Ustno je tako kot bi govoril steni.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #112 : 15 Februar 2016, 11:02:47
Če je pes spuščen, tega ni težko dokazat (vsak mobitel ima možnost za posnet video).
Je pa vsaj v  primerih, ko pes ne naredi dejanske škode, skoraj vedno pogovor bolj učinkovit od prijav (čeprav zahteva nekaj spretnosti:  je treba imeti nekaj takta, izbrati primern čas in prostor za pogovor...)


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #113 : 17 Februar 2016, 16:48:46
Se pravi posnetek tudi velja?

S pogovorom pa ne dosežem nič. >:( :'(

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #114 : 18 Februar 2016, 14:07:36
Kot dokaz ne vem če, kot potrdilo, da se res nekaj dogaja pa vsekakor. Saj ni treba da je ravno kaznovan, običajno zaleže že obisk policaja.