OČI

LETY · 2611

LETY

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 16 September 2009, 20:43:43
POZDRAVLJENI PESJANARJI MENE PA ZANIMA ZAKAJ JE PRI MOJEM ŠE NE DVOMESEČNEM SHIH TZUJU ENO OKO MODRO DRUGO PA ČRNO ALI JE TO NEKAKŠNA RESNA NAPAKA KER IMAMA ZELO VELIKE POMISLEKE DA NEBI VIDEL NA MODRO OKO ALI DA NI KAKŠNA SIVA MRENA PROSIM ZA ČIM VEČ INFORMACIJ.HVALA VSEM V NAPREJ.L.P    LETY



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 28 Februar 2010, 12:32:02
Vprašaj vzreditelja, ki bi to moral vedeti. Če je pes seveda sploh dejansko shihtzu in ne mešanec.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 Februar 2010, 13:51:28
Možno je da ima pač tako obrvanost. Temu se reče mislim da tudi ribje oko. Sem videla psa Bernca ki je imel tudi eno oko rjavo, drugo pa prav sinje modro. Videl je normalno na obe očesi. Za kaj več pa boš morala vprašati vzreditelja.

lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 28 Februar 2010, 14:57:05
daj gor kakšno sliko


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 28 Februar 2010, 19:13:10
Tal tema je sicer zastarela in verjetno je LETY ne bere, v pojasnilo drugim pa lahko vseeno napišem, da gre v vsakem primeru podedovano hibo. Rodovniški shih tzu z modrim očesom ne more dobiti vzrejnega dovoljenja. Po vsej verjetnosti gre za nerodovniškega mladiča, saj v rodovniški vzreji pri nas že zelo dolgo ni bilo psa z modrimi očmi.

Ni nujno, da bo imel pes zaradi modrega očesa zdravstvene težave.

Sicer pa, če bi se o pasmi dovolj pozanimali, bi že pred nakupom videli, da ima pes modro oko in da to nikakor ni v skladu s standardom pasme.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 28 Februar 2010, 20:28:27
Jaz sem videla da je datum 16. februar...ne pa 16. september 2009 :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Marec 2010, 21:53:15
Imam (oz. ima) eno vprašanje.
Moja prijatelica ima zlatega prinešalca Pipota.
Na zgornij veki je imel 2 majhna izrastka (''brdevici'') in zato je mežikal z očesmo. Peljla ga je k veterinarju in z operacijo so mu odstranili izrastka oz. brdevci. Nato je bil Pipo (pes) 2 tedna v redu. Zdaj so se mu izrastki ponovili.
Ima kdo podobne/enake izkušnje (''oblika'' ni rakasta) ????
Že v naprej hvala za odgovor .

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!