Kaj naj je mali mačkon?

**Abby** · 2305

**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
: 19 September 2009, 15:11:55
Živjo!

Naslednji teden bo k meni prišel živet mali mačkon, star komaj nekaj čez en mesec. Bil je najden  zapuščen, najditelji pa ga zdaj oddajajo meni. Zanima me kaj naj mu dam jesti? RC je edina znamka, pri kateri sem zasledila delitev na briketke za mucke od 0-4 mesece in od 4-12 mesecev, kar se mi zdi izredno pozitivno. Sicer pa nisem povsem prepričana glede sestavin; niso sestavine v AGju, Schesirju ali Orijenu toooliko boljše? Ali pa morda v Acani za mačke? Mi pa po drugi strani res veliko pomeni, da imajo pri RCju tako lepo razdeljeno po mesecih; hrana v obdobju najhitrejšega razvoja mora biti najbrž drugačna, kot nekoliko kasneje, v mačjih ''najstniških letih,'' mar ne? Kakšno je vaše mnenje, izkušnje...?

Zahvlajujem se za odgovore in LP,

A.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 20 September 2009, 16:11:25
Oi!

Že včeraj sem hotela pisat, pa mi ni sprejel, ne vem, ali je forum tako počasen ali kaj.

Skratka, meni se vse te naštete znamke zdijo visoko kvalitetne (Acano ne poznam) in emd njimi je le majhna razlika v sestavinah oz. v njenih %, tako da ni razloga za kompliciranje.  ;)

Važno je, da mucka počasi navajaš na nemlečno hrano - da mu en obrok zamenjaš z nemlečnim in tako postopoma večaš količino nemlečnih oborkov. Se pravi, da ga pri 1 mesecu hraniš 5-6x dnevno. Briketke mu prvo malo namoči, da mu bodo bolj gušt za jest. Kakega razmočenega mu lahko tudi potisneš v gobček, da pride na okus.

Če je zapuščenček, bi ga jaz še nekaj časa futrala z mlekom v prahu - tudi potem, ko bo že čisto navajen na nemlečno hrano. Jaz sem svoja dva dudarčka z mlekom hranila vsaj pol leta (en obrok je bil mlečni).



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 September 2009, 12:06:06
Zdaj pri začasnih lastnikih je že začel dobivati nemlečno hrano, vendar hudo sumljive kvalitete; brikete iz marketa, celo pica šunko!!!  ::) :-\
Jaz sem zdaj nabavila RC babycat 34 briketke, pa eno malo almo nature konzervico za mladičke. Pa sem mislila, da mu bi dajala namočene briketke, malo konzervice za kakšen vmesni obrok...z mlekom pa ne vem kako je... a mu moram dati tistega za male mucke ali lahko tudi navadnega? (Res ne vem...zato vprašam.  :-[) Zdaj je pri začasnikih pil navadno... :-\



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 12 Oktober 2009, 22:37:26
Pomoje je lahko tudi navadno, kravje mleko dovolj dobro (razredčeno), seveda če maček dobro prenaša mleko. Da ne bo nezaželjene driske in teh nadlog. Drugače pa itak najbolje, da ga čim prej navadiš na briketirano hrano, magari skuhaš juhico in s tem zaliješ, bo še bolj teknilo.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #4 : 13 Oktober 2009, 14:13:42
Kravjega mleka ne. Potem rajši samo RC babycat brikete!
Lahko kozjega iz Mercatorja, če že.
Vseeno je bolje Gimpet mleko v prahu, pa namešat, pa na dudo, 4-tedenski še zelo radi dudajo, manjka jim v bistvu, če nimajo možnost izživet nagon (nekaterim ostane posledica za dolgo in cuzajo pliškote, dekice, mojega psa  ::) ) . RC briketi so super, ko malo zraste lahko poskusiš z drugimi, drugače nič experimentirat, prisegam na RC za take male.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #5 : 13 Oktober 2009, 14:15:47
Aja, pa razglisti ga čimprej, če še ni bil.
Previdno, raje malo manj Banminth paste, kot preveč!