Problem s hranjenjem

tedomedo · 21563

tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
: 28 September 2009, 08:41:52
Moderator, briši, če to že obstaja kje - pa daj mi link to take obstoječe teme.
Torej, imam 9 mesecev starega cavalier king charles spanjela, ki je prvih par mesecev brez težav jedel aukanubo brikete za mladiče malih pesem. Nato pa se je kar naenkrat odločil, da tega ne bo več jedel. Če sem mu dal hrano na tla, je pojedel, če pa je dobil hrano v svojo posodo, pa ne več. Preklopil sem na druge brikete, zraven pa sem mu dal nekaj malega (mogoče 5% od skupne hrane) na drobno narezane salame ali kuhane hrenovke. Sedaj tudi to ne gre več. Zdi se mi, da se je razvadil pri nekih osebah, kamor gre na obisk, ker mu tam na tla mečejo koščke salame ali kaj podobnega. Sedaj pes jé najmanj problematično, če mu dajem košček po košček oz. da mi jé z roke ali prstov, če mu dam pa posodo pred glavo, se pa kar umakne. Prebral sem nekje, da se njegova posoda (steklena posodica za puding ali kompot - torej, nima neke prave pasje posode) ne sme umivati z milom in tega nisem nikoli delal, največ z vodo sem jo očistil.
Imate kako idejo razen tega, da naj čakam, da bo pojedel, ko bo res lačen?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 28 September 2009, 09:12:26
Samo brikete mu daj v skledo in skledo postavi pred njega. Če po 15 minutah ne poje, jo odstrani. Ponovi postopek 2× dnevno (zjutraj in zvečer), dokler ne bo začel jesti.

Tamal je razvajen, zato mu ne dajaj ničesar, razen briketov. Tudi vmes med obroki mu ne dajej nobenih priboljškov.



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 September 2009, 10:43:50
Saj vmes mu ne dajem nič razen piškot kot nagrado za neke pravilno izvedene naloge (sedi, lezi ...) A naj še s tem neham in ga samo pobožam in rečem: "Priden"?



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #3 : 29 September 2009, 20:58:20
Sem mela jaz isti problem.. sem dajala sam brikete.. počakala pol ure ni pojedla konec.. vzamem.. mi po 4dni ni jedla.. pol pa je  ;D v šoli sva tudi imele probleme .. sem jo nagrajevala s hrano.. pa je začela izkoriščat.. sem nehala.. je blo 3dni hudo.. pol pa se je sprijaznila (: zdaj jo samo še pobožam ko naredi kaj prav. ;D

sicer mi tole z hrano še vedno dela.. pa pač po 2dni ne je.. :D če bo lačna bo že jedla ;D .. moreš kar vztrajat.. nesme se ti zasmilit ;) ;)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 29 September 2009, 21:55:53
Pa ji je božanje kot nagrada? To obožuje in se razveseli? No, sprašujem ker Bini beseda ali božanje defenitivno ni nagrada. Pri njej je to hrana ali tunel.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #5 : 30 September 2009, 06:35:14
Če sprašuješ mene.. ja ji je (: včasih se mi zdi da sedaj to bolj obožuje kot hrano :) je cartika prava .. tako da ko je na prostoru in jo pohvalim.. se kar na hrbet prevali.. da bi jo še božala ;D

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 September 2009, 09:13:48
tedomedo, mogoče neumno vprašanje, ampak ni za zanemarit - ima pes kovinsko posodo? meni dolgo ni bilo jasno, zakaj moj pes pije samo takrat, ko mu rečem - potem sem pa ugotovila, da se boji, ker se vidi v kovinski posodi ali pa je kdaj zaropotala in si je zapomnil, ne vem. ko sem mu pa jaz rekla, sem pa ponavadi čepela zraven in se ni tako bal. odkar ima plastično posodo pije normalno.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 30 September 2009, 11:00:57
tedomedo, to, da se pasje posode ne sme umivati z detergentom, ni res. Higiena je tudi tu pomembna. Že vsa leta svojim psicam posode umivam z detergentom, pa sta še vedno živi.



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #8 : 01 Oktober 2009, 17:57:26
Vodo naj ima na razpolago ves čas, seveda čisto in svežo. Za hrano pa naslednje :
V posodo mu nasuj obrok in ga postavi na tla, kjer je po navadi jedel. Pusti tam , naj jo ima na razpolago ves dan in noč. Moja Ollie včasih je tudi ponoči, zato pustim hrano tam. Nima urnika, ko je pač lačna, gre jest. Mogoče mu ne odgovarjajo trenutni briketi ? Čim več poskušaj, po trgovinah za živali vprašaj za testerje, majhne vrečke z hrano za 1 obrok. Če bo pes jedel, mu je všeč in od takrat kupij take brikete. Psi si včasih vzamejo tudi kakšen dan prosto da se očistijo in takrat ne jejo.

Nuša


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 01 Oktober 2009, 23:27:52
Nush., oprosti, ampak tvoj nasvet je slab. Tako se bo pes samo še bolj razvadil in ne bo imel nobenega reda pri hranjenju in zmrdovanje nad hrano se bo vleklo v nedogled. Pravilno se postopa tako, kot je napisala sasha.

tedomedo se bo seveda odločil sam, ampak če ne želi imeti popolnoma razvajenega psa, naj sledi sashinemu nasvetu.



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #10 : 02 Oktober 2009, 16:45:27
Oh, kalsang, ni panike. Eni imamo pse pač za to, da so razvajeni, ne pa disciplinirani v nulo. Ampak uredu, stvar okusa. Nočem se prepirati, nekaterim je pač bolj všeč da pes je takrat, ko mu daš in ne, ko se mu zahoče. Tudi prav. Ollie si sama hladilnika ali shrambe ne zna odpreti, zato ima hrano vedno na razpolago. Vsi moji psi, ki sem jih do sedaj imela, so bili razvajeni, kar pa ne pomeni, da niso ubogali. Ubogali so celo bolj, kot tisti nerazvajeni psi. No, pa brez zamere. Lep dan še naprej !

LP

Nuša


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 02 Oktober 2009, 23:19:36
Nush., daj, ohladi se. Ne poznam ne tebe, ne tvojih psov, me veseli, da te ubogajo, ampak po resnici povedano, me to prav nič ne zanima.

Moje mnenje in mnenje še marsikoga drugega je, da mora pes imeti pri hrani red. To, da mu kupuješ testerje dokler mu nekaj pač ne zadiši, po mojem mnenju ni ravno dobra ideja. Psom najbolj diši manj kvalitetna hrana zaradi vseh mašil in svinjarije, ki jo vtaknejo vanjo, da bi jo psi radi jedli, kvaliteta pa je podn. Tak je na primer Pedigre in forumi so polni postov, v katerih ljudje hvalijo, kako ima njihov pes rad prav to hrano, kako vedno vse poje, druge, bolj kvalitetne se pa ne dotakne.

Pes naj bi imel redne obroke ob istih urah. Tako lahko marsikaj kontroliraš, izključno v dobro psu, ne pa, da bi špilal boga in batino nad njim. Lahko kontroliraš količino, kar je zelo pomembno, če je pes predebel, veliko lažje daješ zdravila na poln želodec, veš, kdaj naj pes počiva, ker je jedel in kdaj lahko gre na sprehod, kar je pomembno za zasuk želodca, nenazadnje je pomembno tudi glede iztrebljanja in navajanja na sobno čistočo. Mojega znanca je njegov pes navadil na pozno večerjo ob polnoči, sedaj se pa ta moj znanec sprašuje, zakaj ga pes zbuja ob petih zjutraj, ker mora na veliko potrebo...

Seveda so primeri, ko je pes izjemno neješč in v takih primerih je bolje, da ima pes vedno na voljo hrano, ampak v primeru devetmesečnega mladiča, ki do sedaj ni imel problemov pri prehranjevanju, gre več kot jasno za zmrdovanje in izbirčnost, ki pa pri vzgojenem psu nima kaj dosti iskati. In vzgojen pes ni zatiran pes, je pa lastnik razvajenega psa hitro zatiran, takšnih postov je pa tudi polno na forumih.

In spet, ne govorim, da so tvoji psi razvajeni in ti zatirana. Ker te ne poznam. Lahko pa menda komentiram, če se mi nek nasvet zdi slab.

Pa brez zamere.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 03 Oktober 2009, 10:50:21
Prehranjevanje nima nobene veze s šolanjem, vzgojo in uboganjem. ::)  In čisto vsakdo, ki ima psa, bi ga moral imeti zato, da se z njim aktivno ukvarja, da psa nauči en kup stvari.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 05 Oktober 2009, 10:46:47
Pri nas je tako, da dobi hrano zjutraj ob 6ih (vikendi ob 8-9ih). Če se gospodu sploh ljubi vstat in it do posode in celo kaj pojest (npr. 3/4 količine) potem mu posodo pustim še celo dopoldne, ker gre večkrat malo "prigriznit". Če pa se hrane ne dotakne, mu jo vzamem in jo dobi šele nekje okrog 14 ure.
Zvečer dobi hrano ob 18 uri in skoraj vedno poje 3/4 obroka. Potem gre spat do cca. 21 ure, takrat greva še zadnjič ven, potem pa večkrat poje še tisto kar je ostalo.

Ne rečem, da je naš red dober, ampak imam občutek, da mu to odgovarja. Je pa kuža suh in bi ga rada malo poredila, zato mu puščam posodo (ampak ne vem če je to ravno pametno  ???).



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 05 Oktober 2009, 10:56:59
Je pa kuža suh in bi ga rada malo poredila, zato mu puščam posodo (ampak ne vem če je to ravno pametno  ???).

Mi smo se tudi matrali, da smo poredili našega suhca, vendat mu nikdar nisem puščala posode.
Me je izučilo,ko sem videla, kako se prehranjuje sestrin pes,ki so mu hrano puščali  :'(

Moj je dobil izdatno porcijo zjutraj in zvečer (ob 8h in 18h-poleti ob 20h), čez dan priboljške in to je to.
Tamala pa ne mara pretirano briketov, pa ji hrane vseeno ne puščam. Ima 10 minut časa in potem poberem.



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 05 Oktober 2009, 11:29:53
Ko je k nam prišla Anita, je tudi nos vihala nad briketi. Ker zaradi Thora, ki bi jedel do bruhanja in v nedogled, ne moremo nikjer puščati hrane, enostavno ni bilo druge izbire, kot da sem ji nekajkrat na dan ponudila in umaknila. Ni šlo drugače, izkazalo pa se je za pravi način, saj je po dveh, treh dneh pojedla vse. Tudi zakopavanja hrane se je kmalu odvadila, ker jo je pač Thor odkopal. Danes ne zavrne ničesar - še korenčke, ki jih najprej pljuva, na koncu poje - ko zmanjka mesa :P Jesta dvakrat dnevno ob isti uri in vsakič se zapodita v skledo, zato si sploh ne predstavljam, da bi imela psa, ki ne je. Pri nas je to znak, da je nekaj narobe.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #16 : 05 Oktober 2009, 11:41:00
Moja kosmatinka je bila na začetku bolj neješča in me je že skrbelo, prepričevali so me, naj ji pustim hrano ves čas na razpolago, pa vem, da v tem ni logike, zato sem vztrajala na urniku in na tem, da sem hrano pustila 15 minut, če ni jedla sem jo pač umaknila. Po 14 dneh je pojedla vse obroke do konca.

Zakaj je logično, da se neješčemu psu naredi urnik hranjenja in hrane ne pušča na razpolago ves dan. Enako kot pri ljudeh, ki jedo ob določeni uri. Telo pričakuje hrano in zaradi tega je večja verjetnost, da bo pes ob tem, ko mu postavimo skledo na tla, vse pojedel. Tisti, ki v šolah in službah jeste ob približno isti uri, kar pomislite, kako že pol ure pred malico mislite na hano, izločanje sline se poveča, v želodcu vam kruli...

Pri psih je popolnoma enako in to je posledica vpeljanega urnika. Na tak način se težava reši sama od sebe. Je pa res, da so določeni briketi slastnejši, bolj ješči, zato velja tu malo poskusiti kaj psu odgovarja (pa ne 10 vrst hrane, ampak recimo 2-3).


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 05 Oktober 2009, 11:56:47
thoranita, to, če imaš dva psa je čisto nekaj drugega, ker tam vlada neke vrste tekmovalnost in boj za "obstanek". Jaz vidim to ko pridem na obisk k moji mami in njenemu psu. Star se zažene v njegovo posodo kot, da najmanj en teden ne bi dobil niti briketa. Posodo tako poliže, da jo tudi pomiti ni treba. :-[  Doma je pa druga zgodba.  >:( Res sem ga malo preveč razvadila, ko sem mu dala čez brikete jogurt, potem malo rižeka, malo mesa,.. Ampak ok. :-\ Bom poskusila še to, da bi mu res dosledno umikala posodo, čeprav res ne vem če je to pametno. Ker vidim, da raje večkrat po malem je.  ??? ??? ???



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 05 Oktober 2009, 12:01:36
Res sem ga malo preveč razvadila, ko sem mu dala čez brikete jogurt, potem malo rižeka, malo mesa,..
 Ampak ok. :-\ Bom poskusila še to, da bi mu res dosledno umikala posodo, čeprav res ne vem če je to pametno. Ker vidim, da raje večkrat po malem je.  ??? ??? ???

Jaz tudi večkrat dodajam čez brikete npr.skuto, meso,tunino,.....

Če imaš raje,da pes dobiva večkrat manjše obroke, ga lahko hraniš tudi 3x (večkrat) dnevno, vendar še vedno po 15 minutah odmakneš posodo. Pes bo v tistem času pojedel,če bo lačen.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 05 Oktober 2009, 12:11:07
No, bom poskusila, pa sporočim čez 14 dni, če je kaj boljše. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 06 Oktober 2009, 10:08:41
Pa naj bo suh. Bolje to kot predebel. saj izgleda čisto OK. Samo poglej Marshala-lep suh pes, pa ima mišice in energije za izvoz. Tvoj še raste, ne? Je precej bolje zanj če je suh-za kolke in komolce.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 06 Oktober 2009, 10:36:47
Čara, ja to vse vem.  :) Saj sem tud hotela imet bolj elegantnega psa, ravno zaradi teh stvari. Gre se samo za to, da bi dobil gor ene 3-4 kg, da bi ga malo poredila čez rebra. :)



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 21 November 2009, 19:54:43
Moja mrcina je še vedno na istem, iz svoje posode je bolj malo, če pa ga pitam, torej da mu dajem po en briket ali košček pasje hrane pod nos, bo pa pojedel. Hrano sem mu dal v vsemogoče posode, krožnike, no res v plastično pa še ne, bom tudi s tem poskusil, ampak mislim, da ne bo pomagalo, saj izgleda, kot da se pes "boji" hrane v veliki količini na kupu.
Najraje bi ga k psihiatru poslal.



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #23 : 22 November 2009, 08:46:18
Si delal tako kot so ti drigu sovetovali ? Si dosledno umikal posodo ?
Hej, mogoče ima pa kakšne težave, pelji ga k veterinarju.
Lahko pa narediš tako kot jaz, pustiš mu hrano skozi cel dan.
Ne menjaj posod, tisto ki je imel na začetku naj ima tudi zdaj.
Daj mu zelo malo v posodo, počakaj če bo pojedel, če ne, umakni. V posodo daš npr 1/3 obroka in pustiš, da poje, nato spet 1/3 IN ŠE 1/3. Tako bo pojedel cel obrok po malem.
Zdaj bodo vsi spet rekli, da je moj nasvet slab in da se bo pes razvadil...
No, povej kako bo šlo !,
Pa počasio ga navadiš na veliko količino , en teden dajaj po 1/3 obroka v sledo naenkrat, potem pa malo več, pa še malo več...

Nuša


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 22 November 2009, 09:13:27
S katero hrano pa ga sedaj hraniš?



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 23 November 2009, 17:53:54
Briketi so Arion puppies, dodajam pa košček kuhane hrenovke na drobno narezane. Zdaj eksperimentiram tudi s konzervirano pasjo hrano kot npr. Tačko (pa nočem delati reklame za Tuš), pa nekaj podobnega od Pedigreeja, ampak ni razlike. Poje nekaj malega, potem pa pusti.
Bom res poskusil s tem, da mu bom dajal zalo male porcije.



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 24 November 2009, 07:20:27
Je kdo od vas s podobnimi izkušnjami?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 24 November 2009, 09:11:14
Ja, jaz! Nikoli v življenju nisem imela izbirčnih psov, dokler nismo dobili našega Dropsija! Če mu nisem vedno kaj dodala v brikete, jih ni niti poskusil, jedel je le iz roke ali ko jih je dobil za nagrado. Popuščala sem, ker je bil v fazi razvoja in je pač moral jesti, druge možnosti ni bilo. S tem sem dosegla, da je vedno pojedel cel obrok. Najraje je jedel, če sem mu prelila z mlekom ali kakšno dobro omakco. Tudi velikost briketov mu ni bila všeč, zato je zelo rad kradel mucam, ker so zelo majhni. Sedaj sem končno dobila brikete, ki jih ima res zelo rad in tudi velikost je zanj primerna. Problem smo rešili!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #28 : 24 November 2009, 12:11:47
Nikakor se ne obnese imet hrano vedno na voljo. Psi v tem primeru pojejo preveč ali premalo.
Mnogi ( bolj fini) psi ne želijo jest briketov ko ti stojijo v skledi "postani in razdišani" nekaj ur.
Poleg tega , da je nekaj vedno tam psu ne vzbudi nagona prehranjevanja in učinek je nasproten kot bi si želeli- pes poje dejansko manj kot bi sicer + ker ni pripravljen na obrok izloča manj prebavnih encimov zaradi česar ima labši izkoristek. Za premalo ješče se zato bolj kot ponujanje hrane in puščanje posode vedno polne obnese, da si mora pes hrano priborit. Če imamo več psov v tem primeru pomaga konkurenca- predvsem če drugo pes dejansko poje kar prvi pusti.
V vsakem primeru pa pomaga, da pes začne večino hrane dobivati kot nagrado za opravljeno delo, kot jack pot pa postavimo skledo z ostankom. Če ni zagret za akcijo pač ne postavimo sklede sploh. Lahko so to vaje ( na kliker) ali pa po igri v kateri je zmagal nekaterim je dovolj že,  da je obrok po sprehdou. Požrešenega drugea psa naj nadomesti lastnik- kar pomeni da vzame hrano tako ko se pes odmakne-lahko se naredi, da jo je in jo med tem skrije.
Zelo pogosto se dogodi da pes s takim režimom (hrana stalno na voljo)  poje kakšen briket res izjemoma in raje čaka do nsekončnosti , če bo nastopil čas za "pravi obrok"- kakšen ostanek kosila, uhan obrok, preliv  ali priboljšek. Pri tem znajo nekateri biti izjemno trmasti in se držijo in "preživetvenem minimumu". To jim je toliko lažje ker se zavedajo,da lahko vsak hip, če bo lakota prehuda skočijo kaj prigriznit.
Če pa hrane ni ( lahko kašen dan tudi namenoma "pozabimo" ) se sproži naravni nagon- bolje drži ga nego lovi ga, ker nikoli ne veš kdaj bo spet hrana. V naravi so se kanidi sposobni najesti za ves teden ko hrana je- tudi če niso lačni.

Požrešni psi pa nasproto ob stalno postavljeni hrani začnejo nabirat kilograme in obremenjujejo prebavila ves dan, kar nikakor ni zdravo. Še manj je zdravo, če imajo hrano v želodcu in črevesju čez noč, ko naj bi spali. Mnogi celo začnejo hodit jest iz čistega dolgčasa i obenem jih prikrajšamo za veselo vznemirjenje ob pričakovanju hranjenja.

Edini upravičeni razlog za začasno stalno postavljeno hrano je,ko mamo mladičke in jih zaradi urnika ne moremo hraniti  dovolj pogosto. Nekateri vzreditelji jim v tem primeru puščajo hrano ves čas. Tudi v tem primeru pa je priporočljivo,da se sistem ukine takoj , ko lahko obrok erazredčimo ( zaradi starosti psa) oz s erazmere spremenijo. Ko pride mladiček v nov dom in bi kdo želel da poje en obrok med časom službe pa je dobra rešitev,da mu ga naštima v igrači, kjer bo imel obilo ur dela, da si ga izbrska, nikakor v skledo.

Ne pozabit tudi ,da če zganjamo okoli hrane preveč cirkusa začne pes s tem manevrirat z aizsiljevanje pozornosti in dvig ranga v krdelu. Počasi šola lastnika kaj mora narest , da bo gospod jedel (kdo komu klika?)
Zato ,če ni res kakšen zdravstven problem je najbolje na izbirčnost ne obračati pozornosti.
Kakšne prelive in dodatke bi jaz svetovala samo v izrednh primerih- npr nekateri psi ne jedo na poti, na dopustiu dokler se ne navadijo na nov prostor in režim, ob kakšnem stresu- po bolezni, ko dobimo novega držinskeg ačlana, ko glavno gazda odpotuje ipd. Če je to res le občasno ima takrat pravi učinek.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 24 November 2009, 12:45:30
Briketi so Arion puppies, dodajam pa košček kuhane hrenovke na drobno narezane. Zdaj eksperimentiram tudi s konzervirano pasjo hrano kot npr. Tačko (pa nočem delati reklame za Tuš), pa nekaj podobnega od Pedigreeja, ampak ni razlike. Poje nekaj malega, potem pa pusti.
Bom res poskusil s tem, da mu bom dajal zalo male porcije.

Kaj pa če bi čez brikete polil žličko lanenega, ribjega ali lososovega olja, lahko tudi jogurt, jajce, zelenjavo - če jo ima rad. Je veliko bolj zdravo od hrenovk in konzerv, ki si jih naštel.