Poklici v zvezi z živalmi

Lissa · 15265

Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
: 10 Oktober 2009, 12:00:51
Mene pa zanimajo poklici v zvezi z živalmi. Trdno sem prepričana, da hočem imeti pri delu stik z živalmi. Kateri poklici so vam všeč?
Jaz sanjarim da bi imela trgovino z živalmi ali pa bi bila pasja frizerka.
Poleg tega bi imela doma psarno kavalirjev. Vendar pa seveda tu pride še denar...
Nevem če se da od tega sploh živeti. Kakšno izobrazbo potrebuješ za psarno, pasjega frizerja ali pa trgovino z živalmi?
Od same psarne verjetno ni kaj preveč denarja, sploh če hodiš na razstave, potem pa so tu še cepljenja, hrana in ostali pripomočki.
V glavnem kaj si vi mislite o vsem tem in kateri poklici z živalmi so vam všeč?  :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 10 Oktober 2009, 12:21:35
1. znanje genetike, rodovnikov, standarda, pravil, veliko etike in samokritičnosti. To ni poklic.
2. V tujini imajo šole ali tečaje, pri nas pa vsaj kako izobraževanje pri že znanih frizerjih, če te sploh sprejmejo, za stopnjo izobrazbe ne vem
3. Trgovec ali kaj v zvezi s tem... Pa upat, da dobiš službo ;)

Kar se tiče dela z živalmi maš pa še zelo veliko izbire. Služba je lahko bilokaskšna, če imaš še dovolj prostega časa imaš lahko stike z živalmi kolikor hočeš, po njej  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #2 : 12 December 2009, 11:47:32
jaz pa imam v mislih samo en poklic:  :oVETERINAR

love animals4everandalways


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #3 : 12 December 2009, 11:52:12
fotograf za pse

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 Maj 2012, 10:46:09
Tudi mene zanimajo poklici v zvezi z živalmi. :)



momokika

  • Gost
Odgovori #5 : 29 Maj 2012, 15:40:10
Jaz bi pa zelo rada bila veterinarski tehnik ♥♥♥♥



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 29 Maj 2012, 17:14:53
Veterina pri men odpade.Sem preveč občutljiva na kri ipd. stvari,skup padem.Sej pravijo da se navadiš,ampak ne vem. ???



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 Maj 2012, 19:33:34
Jaz si ful želim veterino (najprej gimnazija, potem pa, upam da vet. faks), ampak itak imam še veliko časa za se odločit.
hov hov - meni se zdi brezveze, da če nisi za veterino bi se silila v to no mojo prijateljico starši silijo, naj gre za veterinarko, pa čeprav jo to sploh ne veseli :/ ).



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 29 Maj 2012, 20:19:47
Jaz si ful želim veterino (najprej gimnazija, potem pa, upam da vet. faks), ampak itak imam še veliko časa za se odločit.
hov hov - meni se zdi brezveze, da če nisi za veterino bi se silila v to no mojo prijateljico starši silijo, naj gre za veterinarko, pa čeprav jo to sploh ne veseli :/ ).

Drugače si želim biti veterinarka,ampak zelo hitro skup padem (kri...).Brezveze se mi pa zdi da te nekdo v nekaj sili česar si ne želiš.



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 11 Februar 2013, 20:28:47
Da malo zbudim temo :)

Poklici oz. dela v zvezi z živalmi so :
-Veterinarski tehnik
-Zootehnik
-Veterinar
-Psiholog za pse
-Pasji frizer
-Konjerejec
-Kmet

pa še kaj bi se našlo.

Sicer pa razen z veterinarskim faksom mislim da ne služiš nevem kakšen denar poleg tega pa je tako delo ( kmetije, ZOO, klinika v kateri delaš kot tehnik) utrujajoče in se ga pomoje kmalu naveličaš. Ampak saj, katere službe se pa ne.
Jaz sanjam o veterinarskem faksu in specializaciji za nevrokirurginjo, nato pa še opravljanje kakšnih dodatnih izpitov ali tečajev da bi lahko delala kot konjerejka in veterinarka specializirana za konje, pa še dreserka konjev in učiteljica jahanja bi bila v prostem času. Morda se res sliši veliko in tudi je, ampak jaz si želim življenje čimbolj zapolniti s konji in delom, povezanim z njimi. :) Je pa res da tu v Sloveniji z izobrazbo nevrokirurginje in z "hobijem" dresiranja konj ne bom daleč prilezla in upam, da bom uspela našparati dovolj, da se preselim v Švico ali na Dunaj ali kamorkoli me bo pač zanesla finančna situacija in moj "firbec" :) Upam da mi bo uspelo.

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?