Najljubše pasje pasme

Lilit · 150768

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #240 : 17 Avgust 2010, 16:49:36
Uh..  meni so pa najljubše pasme:
1. border collie
2. srednji šnavcer
3. belgian malinois

 :)

in pa: zahodnovišavski beli terier  :P , avstralski ovčar, veliki šnavcer, foxterrier, airedalski terier, jack russel terrier, škotski ovčar, pirenejski ovčar, groenendael, solid black german shepherd, nova scotia duck tolling retriever,..  uh še bi lahko naštevala  :D


Najbrž bo pri tem ostalo še v naprej  ;D

1. border collie
2. parson russell terrier
3. srednji šnavcer

pirenejski ovčar, kooikerhondje, malinois, avstralski ovčar, staffordshire bull terrier; višavc ima pa posebno mesto, ampak ga ne bi več imela kdaj v prihodnosti.

Obožujem delovne, hiperaktivne pse, zgoraj našteti mi ustrezajo tako po karakterju kot po zunanjosti.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


BorderCollieLover

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 20 Avgust 2010, 21:12:31
Border Collie, mops, cane corso, bokser, labradorec, nemški ovčar, veliki švicarski planšarski pes,.... dost jih je v glavnem :D

Btw. to sem pisala po videzu, karakterni seznam bi malo preuredila :)

I would trade all of my tomorrows for one single yesterday with you.
Lajka & Charlie R.I.P
until we meet again..


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #242 : 01 November 2010, 19:46:12
1. Bernardinec in labradorec :P
2.beagle
3.basset
4.Clumbrski španjel
5.pirenejski mastif
6.irski seter
...

Ron**Kala, pred enim letom borderja sploh ni bilo na tvojem spisk.  ;)  :)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 05 November 2010, 19:31:57
Ron**Kala, pred enim letom borderja sploh ni bilo na tvojem spisk.  ;)  :)


Lp Z.

Hehe  :) .
Vse se je začelo z navdušenjem nad agilityem, ampak z psi ki jih mam (če lahko tako rečem ) ni ravno možno trenirati agiliy. Potem sem se navdušla še nad triki. Pa še če frizbi  :D . Tako.. in ja borderji so taki super psi :) . Energije jim ne zmanjka,pametni,prijazni,znajo biti tudi psi ki ležijo na kavčo ter se crtajo pri tebi, čeprav mogogoče samo za par minutk. Še bolj neverjetni pa so ko jih spoznaš v živo. Takrat ti kar dih ostane. Ko sem jaz prvič vidla Vicky, joj kake besede so prišle od mene (Joj kako je mehka,kake sinje očke....). Tako  ;D . Zdaj so boci na vrhu mojega spiska in mislim da bodo tudi nekaj časa tukaj ostali. V prihodnosti (čeprav čez 15 let) imam v mislih imeti borderja, ampak še raje psa z zavetišča, najraje pa oboje  :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 05 November 2010, 20:37:57
Moji pasemski favoriti so pa: dolgodlaki škotski ovčar (pa ne tisti pretirano košati), kratkodlaki škotski ovčar, beli švicarski ovčar, mogoče še šelti (te bi morala še bolje spoznati). Border collie je tudi super. Po videzu sta mi zelo všeč še husky in češkoslovaški volčjak, ampak mislim, da ne bi bila ustrezna skrbnica zanju. Mešanči so pa itak zakon, unikati pač. ;)

Sicer je še precej drugih zelo simpatičnih pasem, mene osebno pa pač najbolj mikajo zgoraj naštete...



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #245 : 07 November 2010, 20:38:22
1. Francoski buldog
2. Angleški buldog
2. Rotvajler
3. Nemški boxer
4. Kitajski goli pes
5. Sharpej
6. Stanfordski terier
7.Pitbull


Evo tele bi mela jaz doma <3 Mam pa Frenčija in ne vem če bi menjala pasmo :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #246 : 07 November 2010, 20:49:20
Moram vsake tolk malo obnoviti:

1. avstralski ovčar

Drugih ni. :D

Včasih me impresionira kakšen posamezen pes druge pasme, ampak to ne v tolikšni meri, da bi me navdušil nad pasmo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 07 November 2010, 21:39:26
Aussie je zakon  8) :D

sledita border collie+ škot (tak, kot je nekoč bil ::))



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #248 : 07 November 2010, 22:02:46
tak, kot je nekoč bil ::)
podpis! :)



anck

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 09 November 2010, 16:58:53
1. staffordshire bullterrier
2. rodezijski grebenar
3. akita inu

Na mojem seznamu bi bil tudi nemski ovcar brez podrte riti.

Lp, Ana



Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 10 November 2010, 21:48:20
Trenutno:
 1. bernc :P
 2. avstralski ovčar
 ...(še veliko jih je)



*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 10 November 2010, 21:49:28
1. border collie :P :-*
2. beli švicarski ovčar
3...ostali...



Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #252 : 24 December 2010, 22:03:44
1. šetlandski ovčar  :-* :-* :-*
2. samojed
3. japonski špic
4. škotski ovčar
5. border collie
6. avstralski ovčar...



delfinčika

  • Gost
Odgovori #253 : 26 December 2010, 19:17:13
1.aljaški malamut in avstralski ovčar


ni govora, da moji dve glavni pasmi spreminjam  :P



*Maruša*

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 08 Januar 2011, 12:57:32
ok...še jaz :)

1. pudlji, pudlji, pudlji...vseh velikosti in barv  :P

 :-*
 
2. border collie
3. saarlos wolfhound in češkoslovaški volčjak

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.
(Josh Billings)


Blue_Star

  • Gost
Odgovori #255 : 14 Februar 2011, 13:52:00
1. labradorec
2. avstralski ovčar
3. pudelj
4. zlati prinašalec
5. border collie
6. škotski ovčar
7.beli švicarski ovčar
8. nemški ovčar
9.aljaški malamut
10. koker španjel



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 14 Februar 2011, 15:35:01
Jaz pa nimam nekega vrstnega reda.. Pri vsaki pasmi mi je kaj všeč, katero bi pa v prihodnosti izbrala bo pa odvisno od takratne situacije. Je pa kar kratek spisek hehe. ;) Pač, kratka dlaka, ali delaven, ali pa prijazni velikan. Ali pa rr če bo volja za vzgojo in čas za ukvarjanje.

Doberman, nemška doga, malinois, rodezijski grebenar.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 14 Februar 2011, 19:42:01
Tudi jaz nimam vrstnega reda, so mi pa všeč:vsi terierji (najbolj lakelandski, airedalski, border in sky), koder, , jazbečar, bernardinec, nemška doga (pri obeh me le moti, da niso preveč za agility), bulterier (bolj po videzu, karakterja še ne poznam ravno dobro)...so mi pa vsi zelo všeč.



Blue_Star

  • Gost
Odgovori #258 : 14 Februar 2011, 20:40:23
saj tudi moj vrstni red ni ravno pravilen. to so le pasme, ki spadajo med mojih 10 najljubših. toda prva  je gotovo labi.



snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #259 : 23 Februar 2011, 19:54:10
bom še jz napisala:

-LANDSEER
-BOXER
-KAVALIRČEK (edini od manjših)
-NJUFI
- AVSTRALSKI OVČAR
-NEMŠKA DOGA..

skratka.... Landseer-ja nobeden ni umenu pa tok so dobri psi. :P



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #260 : 23 Februar 2011, 20:09:46
BASENJI!!!  ;D
To je edina pasma ki bi jo imela/jo imam in bi jo imela tudi v bodoče.  :P

Potem pa so mi všeč še:
1. Shiba inu
2. Shetlandski ovčar
3. Tajski grebenar
4. Manchester terrier
5. American Staffordshire Terrier
6. Pritlikavi Bull Terrier
7. Saluki



ELČ

  • Gost
Odgovori #261 : 15 Junij 2011, 22:46:31
Pri meni ni prav vrstnega reda, so mi pa všeč nemška doga, rodezijski grebenar, beli švicarski ovčar, nemškižimavec ter črno
 čreslasti rakunar  :P Ja pa itak tibetski mastif in akita ;)
Pa sej so vsi psi kul...
Lp, elč



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #262 : 01 November 2011, 19:52:09
 
No, pa še spisek mojih 10 top pasem (čeprav, jih je veliko več kot 10, hih ::)i)

1. Bernski planšarski pes
2. Nemški bokser
3. Nemška doga
4. Cane Corso
5. Ameriški bulldog
6. American pitbul terrier
7. Bullmastif
8. Angleški mastiff
9. Angleški bulldog
10.Novofundlandec (predvsem tisti ameriškega tipa)

No, tako. Pa še kakšen se bi našel, ker jih je tooooooliko, pa se vseh trenutno ne spomnem. ;D


lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 01 November 2011, 19:58:47
Še moj vrstni red:
1. airedale terier
2. kodrasti prinašalec
3. bedlingtonski terier
4. bulterier
5. foxterier
6. whipet
7. škotski terier
8. kratkodlaki jazbečar
9. angleški koker španjel
10. bradati collie
Sta mi pa foxterier in bulterier približno enako všeč. So te pasme precej različne ampak vsaka mi je po svoje všeč.



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 02 November 2011, 09:04:18
Meni bi bilo zanimivo branje, če bi recimo kdo od tistih, ki prisegajo na eno pasmo (ali na nekatere pasme), navedel razloge, zakaj so jim ti psi tako všeč.
Samo sezname brati ni tako zanimivo...pa meni so itak vsi psi všeč.  :P



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 02 November 2011, 09:44:43
Eko ti:
airedalec je živahen, zelo vsestranski, primeren za veliko športov, dlaka mu ne izpada kaj dosti (če ga trimaš), ravno prav veliki zame, imajo tak terierski značaj (trma in to), lepi so... Mi je ta pasma daleč pred ostalimi.
Vsi terierji (bul, fox, bedlington, škot) imajo pač svoje lastnosti ki jih ne bom naštevala, so trmasti (imam izkušnje z enim takim in se mi je to prav priljubilo), živahni, lepi, niso preveliki, večinoma jim dlaka ne odpada zelo, vse se ima zlahka v stanovanju...
Whippet je lep, pa zelo primeren se mi zdi za bivanje v mestu, v bloku, če si zaposlen in tako, pa dlaka jim ne izpada zelo, pa majhni so da jih res tudi otroci zadržijo...
Bradati collie pa je lep, pa precej inteligenten (saj so vsi ampak podobno kot border), pa rad sodeluje z vodnikom nasplošno... se nisem še toliko pozanimala o pasmi ampak kar vem mi je všeč, čeprav mi zaradi dlake ne bi bil prva izbira.
Kratkodlakega jazbečarja sprehajam (že 2 leti in ga učim trike, vzamem s saboo na različne kraje in vse... se res poznava, skoraj kot bi bil moj) in imam torej izkušnje z njimi: so trmasti, se jih ima res enostavno v stanovanju (samo navajanje od majhnega da se ne laja in uničuje), pa vseeno zmorejo dolge sprehode, pa za agility so tudi ok, pa kake ˝nosne zadeve˝... so se mi z Dinotom pač prikupili.
Kodrasti prinašalec je lep, redek, pa ne preveč živahen niti ne premalo (ne da bi res rabil tako kot border, ampak še vedno je), pa radi imajo vodo nasplošno, enostavni za nego...
Angleški koker španjeli so lepi, živahni, imajo lovski nagon, niso preveliki... se tudi še učim o tej pasmi. Bi pa imela serca, takega kot je Nežina Bella.
Se nti ne spomnim zdaj tako razlogov ampak prvih nekaj pasem bom kdaj vsekakor imela.



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 02 November 2011, 11:26:31
Potem si pa moraš airedalca omislit enkrat, če so ti tako všeč. Meni je to super pes, primerjati ga sicer ne morem z drugimi, ker nikoli nisem kaj drugega imela, ampak kolikor vidim recimo v primerjavi s psi prijateljev, je res izrazito bolj živahen, otročji, veseljak, norc in divjak, vedno mu hodijo raznorazne neumnosti po glavi in vedno ima kakšno presenečenje za bregom. Fascinantno mi je tudi, kako je pogumen, kako se znajde v vsaki novi neznani situaciji, ne spomnim se, da bi ga kdaj videla, da bi česarkoli ustrašil. Všeč mi je tudi, da ne kaže nikakršne agresije proti nikomur, ima visok tolerančni prag. Navdušen je nad drugimi psi, nad otroki, nad večino stvari sploh  ::) Včasih njegovo navdušenje preraste že v evforijo in potem ga je težko miriti...to mi je včasih malo odveč, ampak vseeno veliko bolje kot da bi bil plašen ali agresiven. Trmast ne bi rekla da je, ker če je motiviran, naredi čisto vse, kar hočem. Dlak ni nikjer, kar je spet super. Velikost je meni idealna; se mi dopadejo večji psi, je pa vseeno še to tista "praktična" velikost, ko ga lahko stlačiš v kakšen kot v avtu ali neseš v naročju, če je treba. Ja, pa lep mi je tudi, sploh ko je na frišno potriman mi je prav spektakularen.
Si pa mislim, da ne bi ustrezal npr. nekomu, ki mu ne odgovarjajo zelo energični psi ali pa nekomu, ki od psa pričakuje, da bo brezpogojno ubogal in ne bo poskušal uveljavljati svojih interesov, iskati "krivin", "nadmudrivati" gospodarja ipd. Ker airedalci so v temu mojstri.  >:D Meni je to ljubo in zabavno (mojemu partnerju npr. pa sploh ne in ima vedno neke pripombe, ko ga pes prenaša naokoli).

Glede whippetov pa mislim, da ne bo čisto držalo, da ne puščajo dlake. Meni je že več lastnikov različnih kratkodlakih hrtov pojamralo, da se dlake zapičijo vsepovsod. Drugače se pa meni hrti ful dopadejo, enkrat ga bom imela, ampak najbrž kaj večjega  8)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 02 November 2011, 12:16:18
Ja airedalca sigurno ko bom večja.
Whipeti pa sem mislila da bolj malo, čeprav to da se zapičijo je kar problem ja.



Kayya

  • Gost
Odgovori #268 : 20 Marec 2012, 20:16:42
1. FCR
2. basenji
3. avstralski ovčar
4. kratkodlaki škotski ovčar
5. bradati škotski ovčar
6. kodrasti prinašalec
7. labradorec
8. border collie
9. kooikerhondje
10. hovawart

Khm...meni so všeč pasem s totalno različnimi karakterji. Ne vem zakaj tako pač je. Navajena sem, da je pes hitro učljiv in prilagodljiv pa tudi da je trmast, kar mene osebno sploh ne moti. Na primer, pri basenjijih se mi zdi da ta karakter tako paše temu krasnemu telescu... :P Drugače sem bolj "mahnjena" na prinašalce in druge predstavnike FCI 8, ker še najbolj poznam njihove muhe, sem jih vajena in me vedno znova navdušujejo.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 22 Marec 2012, 20:23:44
1. Kraški ovčar

Weimaraner
Češkoslovaški volčjak
Saarslov volčjak
Doberman
Malionis
Valižanski ovčar
Veliki švicarski planšarski pes
Appenzeller
Nemški lovski terier

Nasplošno so mi všeč veliki psi (nad 60 cm), niso mi všeč mali psi, terierji (razen nlt), hrti tudi ne (saluki, volčji in kak predstavnik ostale pasme so izjeme). Tudi prinašalcev ne maram (ne po izgledu, saj so večinoma debeli sodčki, pa zaradi bolezni in hib pri karakterju tudi ne). Po izgledu so mi za pogledat najbolje kratkodlaki, suhi in dolge noge z ne premajhno glavo, pa rebre se ne smejo videt. Za cartat je pa najbolje srednje dolga dlaka. Karakter: da ni požrešen, ni drekožer, ni nagnjen k agresivnosti, srednje trmast, čuvaj, ne preveč izrazit lovski nagon, aktiven pes, veselje do dela, da misli z svojo glavo, pogumen, neplašen pa tudi pes, ki bi me čuval (ne pa jaz njega), tudi pes za kakšne športe. Vse to sem nekako našla v kraškem ovčarju, ki je res perfekten pes zame.  ;D . Odličen karakter, izgled, fajn za cartat... Vse  :) . Ostali so si pa izenačeni.  :)
Imam pa sedaj mešanko med zlatim prinašalcem in kraškim ovčarjem. In ima kar fajn karakter, res pol/pol zlatko/kraševec, ampak žal, ima po zlatem prinašalcu večinoma slabe strani (drekožerstvo, požrešnost, izrazit lovski nagon)  ::) . Naslednji pes bo pa verjetno kraški ovčar, ali pa kaj malega (verjetno valižanski ovčar ali mešanec)  :)