Najljubše pasje pasme

Lilit · 150773

Kosmatinček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 22 Marec 2012, 21:12:20
- Zlati prinašalec, (ker me razveseljuje vsak dan 8) )
- Ameriški stafford (ker me je razveseljeval dolgo časa, a ga na žalost ni več med nami)
- Veliki švicarski planšarski pes (ker se bo nekega dne pridružil naši Beli)

Vse tri so mi všeč po videzu in mi odgovarjajo karakterno, poleg tega pa so vse tri primerne za aktivne ljudi, ki imajo radi dolge sprehode.


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #271 : 22 Marec 2012, 21:33:11
Imam pekinezerja in n. bokserko.

Najljubsi so mi pa bokserji in maltezani  :P

Seveda imam rada mojega pekincana, ampak mislim, da takih pekincanov ni vec, do sedaj mi je od pekincanov bil vsec samo moj hehe pac karakterno ( je res cisto nasprotje od tistih, ki jih poznam ) - in tudi vizualno.

Mimi*


Kayya

  • Gost
Odgovori #272 : 23 Marec 2012, 13:18:55
Imam pa sedaj mešanko med zlatim prinašalcem in kraškim ovčarjem. In ima kar fajn karakter, res pol/pol zlatko/kraševec, ampak žal, ima po zlatem prinašalcu večinoma slabe strani (drekožerstvo, požrešnost, izrazit lovski nagon::) . Naslednji pes bo pa verjetno kraški ovčar, ali pa kaj malega (verjetno valižanski ovčar ali mešanec)  :)
To je pa prej plus kot minus in NIKAKOR ni slaba stran pasme. Če ga ima pomeni da je res mešana s "pravim" zlatkotom. ::)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 31 Marec 2012, 19:18:17
To je pa prej plus kot minus in NIKAKOR ni slaba stran pasme. Če ga ima pomeni da je res mešana s "pravim" zlatkotom. ::)

Za mene je to slaba stran. Sori, ampak mi pač ne paše, da se skoz zaganja za živalmi (imam srečo, da ima kako kilco preveč in je zaradi tega bolj počasna, drugače bi itak ne vem kam letela za srno/fazanom/mačko/zajcem), če jih le vidi (na srečo jih ne vidi velikokrat, ker je itak napol slepa  ::) ). Zaganja se res za vsem, sedaj se hvala bogu več za pticami razen fazana nehala zaganjati. Včasih se še zažene za raco, pa danes se je za štorkljo, ker je še dolgo ni videla in jo je pozabila :P . Pa da ne govorim o tem, da bi najraje vsako kuro, ki jo vidi zaklala (ko je bila mlajša ji je to skoraj uspelo). Pa da ne govorim kako dela, ko vidi mačko, na sprehodu se itak na polno zažene za njo, mačka ji navadno itak uide, ampak doma pa kar leti nekam če vidi mačko. Če je pa v boksu pa laja, cvili, joče... Pa koplje tudi skoraj vedno na sprehodu in je potem nikakor ne morem priklicati, pa miši tudi lovi (ok, to me ne moti). Res ne vidim zakaj bi bil lovski nagon neka oh in sploh dobra stvar. Če je tebi je to tvoja stvar, meni je lovski nagon minus, ne pa plus  ;)
Ima pa eno stvar, ki me malce moti od kraškega ovčarja. To, kakšna čuvajka je... Ko kdo pride, ali pa gre mimo na polno laja, pa laufa okoli, če je veni se na ograjo postavlja... Kar grozno ja... Vsi se ful bojijo in pospešijo. Ampak naredi pa ne nič  :-* . Pa tudi zagnala se ne bi v kolesarja (je 1x imela priložnost, pa se ni). Ugriznila pa itak ne bi nobenega. Tako da je to fajn, samo to kake scene dela me malo moti  ;)



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #274 : 31 Marec 2012, 20:15:20
1.) Nemški ovčar
2.) Labradorec
3.) Zlati prinašalec


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #275 : 01 April 2012, 14:23:54
Tejch, to kar ti opisuješ kot 'lovski nagon' pri prinašalci to sploh ni! Prinašalec se naj ne bi zaganjal za živalmi, sploh pa ne zato, da bi jih 'zaklal'! Ko dela, če je žival ranjena, ranjeno prinese nazaj, ne da jo sam ubije do konca in po možnosti še pomalica. ::)
Od tega, kar si napislaa nima nič veze z 'lovskim nagonom' zlatega prinašalca. Psi kopljejo luknje ne glede na pasmo, cvilijo tudi...da ne pride nazaj je pa stvar vzgoje in šolanja.
In če ti ni všeč izrazit lovski nagon, kako lahko napišeš, da ti je všeč NLT? Mislim da nagonsko močnejšega psa skoraj ne moreš dobit. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 01 April 2012, 14:44:06
Tejch, to kar ti opisuješ kot 'lovski nagon' pri prinašalci to sploh ni! Prinašalec se naj ne bi zaganjal za živalmi, sploh pa ne zato, da bi jih 'zaklal'! Ko dela, če je žival ranjena, ranjeno prinese nazaj, ne da jo sam ubije do konca in po možnosti še pomalica. ::)
Od tega, kar si napislaa nima nič veze z 'lovskim nagonom' zlatega prinašalca. Psi kopljejo luknje ne glede na pasmo, cvilijo tudi...da ne pride nazaj je pa stvar vzgoje in šolanja.
In če ti ni všeč izrazit lovski nagon, kako lahko napišeš, da ti je všeč NLT? Mislim da nagonsko močnejšega psa skoraj ne moreš dobit. ::)
Se podpišem pod tole. ::)
Naša je sicer vedno ljubila prinašanje in res si jo redko zasačil, da ni kaj imela v gobcu...
Ostale živali, pa naj je bila kura, mačka ali miš je oboževala, jih lizala in se igrala z njimi itd. Da bi prinašalec kdaj klal pa res prvič slišim.
Tudi jaz menim, da je to le stvar vzgoje in nima  nič veze z "lovskim nagonom", ki ga opisuješ. Sploh pa sta weinmeranec in NLT lovski pasmi. Ni mi jasno, no.
Kaj pa te moti karakterno pri prinašalcih?? To pa me res zelo zanima.  :o Kaj pa naj bi bilo drekožerstvo in za kaj naj bi bili na to "mahnjeni" le prinašalci?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #277 : 02 April 2012, 19:26:39
Vbistvu ne kolje prav kur in rac. Zaganja se za njimi, ko je bila mala je tisto kuro tudi grizla, včeraj ko je pa lovila raco pa jo je samo preganjala. To ziher dela po zlatem prinašalcu, ne mi rečt, da po kraškem ovčarju  ::) . Pa tudi ko vidi kako drugo žival, ki je manjša od nje in ni pes bi jo ona preganjala pa ji mogoče tudi kaj naredila (za kuro sem 100%, bi grizla, ampak ne ubila, mogoče tudi drugo ptico, za ostalo pa preganja, ampak ne grize, če že dobi - npr. mačko, damjaka je že dobila, pa se je potem bala in ni nič naredila, zajca, kunca, morskega pujska, miš ipd. pa bi dobila in ubila. To pa ziher. Miš že je. Pa enega vrabca je dobila&ubila, ko je bila 5-6 msecev stara)
Zakaj sta mi weimaraner in nlt všeč? A ker sta lovska psa in imata lovski nagon pa mi ne moreta bit lepa al kaj?
Vsi pa tudi vemo, da so prinašalci drekožerci. Ampak ne vsi, labradorec in zlati prinašalec pa ziher. Pa požrešni tudi so. Drekožerstvo pa pomeni da pes žre dreke in ostalo svinjarijo. Prvič slišiš? ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #278 : 02 April 2012, 19:31:02
Vse te lastnosti, ki jih opisuješ, ima zato, ker je pes! Na nas pa je, da živalim škodljiva in nam neželena vedenja, preprečimo oz. preoblikujemo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 03 April 2012, 10:53:40
Tejch: mogoče pa so tudi lastnosti kraševca, ne le ZP ;) Tule malo preberi http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=552.90
Drugače pa, kot je Zoe napisala, pes je :D


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #280 : 03 April 2012, 13:31:29
Tejch. Ni kriv tvoj pes, ker je mesan z xy, pa karkoli je ze to, za stvari, ki jih pocne, ampak vi sami. Vse ostalo so izgovori, ki jih prtite psu za svoj neuspeh.

Ne jejo vsi primerki katerekoli prinasalske pasme drekov. Imamo tako fino tollerko, ki je zaradi "fajne" druzbe tudi poskusila macji drek (1x), ter njeno polsestrico, ki je enaka packa kot moja curly psicka. Lovec je razlagal, da ce pes da "vse" v usta, potem ne bo problema glede prinasanja "zvarovne". In tega problema res nimam (do sedaj). Vem pa za enega curlyja (od ogromno curlyjev), ki pa nima fetisa na noben iztrebek.

Nobena pa ne preganja divjadi (do sedaj) - edino pri canicrossu postane curly psicka bolj motivirana za vleko. Tollerke sta sicer bile vedno do sedaj fascinirane nad racami, a jih imamo doma (race), pa tudi kokosi. Prav tako imamo macke, s katerimi pesjanke tudi spijo. Najmlajsa tollerka ima "svojo" macko, za katero po mojem misli, da je pes, ker se poskusa z njo igrati kot s psom...

Curly, toller in macke skupaj, pa noben ne pozre nikogar: http://www.facebook.com/photo.php?v=1838725421823&set=vb.1651142049&type=2&theater

Bi bilo pa na tem mestu smotrno, da bi napisala, kam ste hodili s psom v solo, s cim se ukvarjate s psom, kaj ste delali, da bi popravili za vas motece lastnosti vase psicke in ne da je za vse kriva psicka. Tako bos ugotovila, da ste res samo vi krivi za vse in da morda bi bilo bolje, ce se ne zresnite, da nimate vec nobenega psa po tej psicki, razen plisastega.


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #281 : 03 April 2012, 14:00:05
Ne bom nič dodala. ::)
Meni so prinašalci edine pasme, ki so mi prav zares všeč. Najbolj mi je všeč ravno delo za katerega so bili vzrejeni in strpen, potrpežljiv ter mil karakter ki je pri njih izražen mogoče  malo na drugačen način, kot pri ostalih pasmah. Prihajam pa, ja iz družine, ki so vedno imeli prinašalce zato sem tudi navajena njihovih muh in jih znam kontrolirat ali pa obrnit tako, da niso izražene na moteč način.  Npr. s svojo prinašalko sem se večrat igrala prinašanje z doma narejenimi aporti, kerje v bližini veliko lepega terena, tako da verjetno ona sama ni čutila velike potrebe do preganjanja sosedovih mačk. Je pa bilo kar uporabno, če smo imeli kakšnega vrtnega škodljivca, ker ga je en-dva-tri izsledila. Svinjarije se ne spomnem da bi žrla, vsekakor pa je bila požrešna. Za drekožerstvo se prvič slišala ker se pri nas uporablja lepši izraz za to. In sicer t.i. "jtje istrepkov". Ne poznam pa človeka, ki ne bi maral določene pasme zaradi nagona, všeč pa bi  mu bili drugi dve (v tem primeru)  lovski pasmi, ki bi mu v primerjavi z drugimi vizualno ustrezali. Primer; meni naprimer vizualno zlati prinašalci niso nič posebnega, basenjiji pa so mi grozno všeč. In kaj bi raje imela doma? Zlatkota, ker mi zelo karakterno ustreza in poznam njegove muhe, ali basenjija, za katerega vem da mi nagon ni všeč in nimam potrepljenja za njegovo trmo?



klopko

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 10 Januar 2013, 01:50:15
Supr pesmice  :) hvala za delitev...  ;D

Potrebujete slovenske podnapise? Več: http://www.slo-podnapisi.net . Radi potujete in bi si radi odpočili od dolge poti ali bi si radi ogledali znamenitosti? Predstavljam vam zelo ugodno prenočišče Šušteršič ( Medno ). Več: http://www.bojan-prenocisca.si/


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #283 : 10 Januar 2013, 08:18:56
Meni najljubša pasma za katero do predlani sploh nisem vedela kako se ji reče: cairn terier. Sem iskala majhnega kosmatega kužka za v stanovanje, ki ne pušča dlake in dovolj zmogljivega za na kakšen hrib, pa nisem želela bele barve dlake in našla mojega Hardyja.
Včasih smo imeli tudi kokeršpanjela - tud fajn pes, ampak je imel zelo samosvoj karakter, če bi pa imela prostor za še kakšnega večjega psa bi pa najbrž tudi jaz imela zlatega prinašalca. Všeč mi je tudi kraševec, skratka sem bolj za "medvedkaste" pasme  8)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #284 : 13 Januar 2013, 09:08:25
Tejch: mogoče pa so tudi lastnosti kraševca, ne le ZP ;) Tule malo preberi http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=552.90
Drugače pa, kot je Zoe napisala, pes je :D

Kraševci v sebi nimajo (naj ne bi imeli) lovskega nagona, ker bi jim to onemogočalo opravljanje prvotne funkcije- je pa res, da občasno varujejo čredo s tem, da se nasršeni zaženejo v smeri grožnje in se potem umaknejo. Temu se reče strategija približevanja in umikanja in se lahko z lahkoto opazi že pri mladičkih, ki imajo dobro izražen ta čuvajski nagon.
V mojem primeru, ki sem ga opisala v temi Odpoklic, ni šlo za nič drugega kot nekaj napačnih potez v nepravih trenutkih in preveč energičen pes. Ko sem uvedla zraven teka še kolo, so se problemi bistveno zmanjšali; ker je pes svojo fizično energijo do neke mere pokuril pred sprehodom in se zato na samem sprehodu ni več koncentriral na 'naloge', kjer sprošča fizično energijo. Ko je bil enkrat mirnejši (zlaufan) pa mu tudi uboganje na odpoklic ni bilo več nikakršen big deal.
V primeru Tejch se mi zdi, da bi takšno vedenje lahko razvil vsak pes, nedeležen pravilne vzgoje in seveda - zdolgočasen. Ker lastnosti, ki jih navaja niso značilne ne za prinašalce, še manj pa za kraševce, ki imajo izrazito razvit čut za šibkejše in se le redko zgodi, da bi pokončali žival iz 'zabave'- so lahko pa pretirano skrbi in materinski (tudi samci), se mi dozdeva, da je bil v tem primeru neposrečen karakterni koktelj še bolj spodbujan z neprimernim pristopom in sedaj je kar je- kot je napisala barbara10, se sedaj te stvari izrabljajo za izgovore za lasten neuspeh  ;)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #285 : 16 Januar 2013, 20:11:32
da občasno varujejo čredo s tem, da se nasršeni zaženejo v smeri grožnje in se potem umaknejo.

Na ta nacin je May (ni krasevec) mene resil vsaj poskodbe. Ko sva se sprehajala ob gozdu je iz njega proti meni drvela srna. Morda ni bila velika, a zdela se mi je ogromna (sem bila v soku in samo stala). V trenutku je May skocil pred mene v smeri srne, se ustavil kaksen meter pred mano, ki se je takoj obrnila in stekla nazaj v gozd. Potem sva sla pa naprej, zanj kakor da ni bilo nic. Od takrat se bolj obozujem pse, ki znajo pravilno presoditi sami, se odlociti in narediti.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #286 : 03 Februar 2013, 19:36:09
*Jackie*, hvala za ta odgovor :) . Saj sem tudi sama še bolj pozanimala o pasji vzgoji in obeh pasmah in sem ugotovila, da se nisem dovolj posvečala na nekatera področja socializacije in sem naredila ogromno napak v njeni vzgoji in zato je (bila) taka kot je in ja, res ni kriva pasma ravno (mogoče malo trma  :P ). Sedaj v tem 1 letu, ko nisem pisala v temo se je spremenilo marsikaj.  Sploh ko je naredila eno grozno stvar glede divjadi in sem videla, da tako res več ne bo šlo naprej sem jo kar konkretno vzela v roke, ker če bi se to ponovilo res ne bi bilo ok in bi jo verjetno morala dat stran... To se je zgodilo pred manj kot pol leta in od takrat je nonstop na slednem povodcu in sedaj sem že prišla do stopnje, da če vidi divjad (srno) pa se zaderem se ne bo zagnala za njo in je ne bo preganjala, ampak se bo ustavila potem pa prišla k meni in tudi glede drekožerstva že kar napredujema, pa požrešnost se tudi izboljšuje, se mi zdi  ;D . Pa odpoklic je kar boljši, tudi hoja na povodcu. Kaj delam je to, da jo več gibam, ko pa ni časa za dolg sprehod, pa delava trikce tudi miselne igre (skrijem in razečem več igrač, potem pa jo pošiljam in mora nosit), potem razno prinašanje (žogice, frizbiji, plišasti fazan :P ), včasih tek, za pomlad pa tudi planiram tek ob kolesu, nagrajujem tudi vse dobre poteze, delava tudi samokontrolo, jaz imam veliko bolj mirno energijo in se res trudim, da ne bi izgubila živcev poleg nje (čeprav je to velikokrat ful težko). Tako da ja, ugotovila sem, da je res problem bil v meni, pa tudi malo prezahtevno mešanco pasem sem si vzela (kraški ovčar)  ;) . Ima pa še vedno lovski nagon  in ga bo vedno imela in to mora met po nekem staršu, po moje glih nima od lufta, edino kaj se je spremenilo, da ga imam sedaj bolj ali manj pod kontrolo, prej pa ga nisem imela ;) . Je pa tudi ful nepredvidljiva in verjetno ji ne bom nikoli več popolnoma zaupala...


Drugače pa da ne bo čisti off topic... Še vedno je moja daleč najljubša pasma kraševec, za njo pa so nemška doga, irski volčji hrt všeč pa sta mi tudi novofundlandec in beauceron  :)



Runo

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #287 : 17 Januar 2014, 20:01:29
1. Moj Runči
2. Border collie
3. Nemški ovčar
Pol pa vsi drugi :P



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #288 : 19 Januar 2014, 13:54:05
Maltežan in schapendoes.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda