vzreditelji, rodovniki, prevara.....

rosa · 157464

tinčica

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 11 Januar 2007, 15:50:07
 Maltezan, šicu, mini pudelj in pa zdaj me mika še papilonček. Živim v bloku zato iščem pasmo primerno za stanovanje.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #241 : 11 Januar 2007, 16:03:07
Hm, tako na hitro, kolikor hitro se sploh da to razlozit.

Prvic, dober vzreditelj ti bo znal povedat, zakaj je paril svojo psico s tocno tem psom in kaj pricakuje od mladicev, ti razlozil dobre in slabe strani obeh, ti predstavil pasmo, njene potrebe in zahteve, zdravstvene tezave, z veseljem ti bo pokazal vsa potrdila o zdravju psice in psa, z veseljem ti bo razlozil cisto vse, kar te bo zanimalo, ti odgovoril na vsa vprasanja in ti bo se potem, ko bos vzela mladicka, na voljo za pomoc in nasvete.

Drugic, dober vzreditelj bo preverjal tebe bolj kot ti njega :) - kje zivis, kako zivis, kje bo mladicek, koliko casa bo sam doma, ali ga bos peljala v solo, ali imas ze izkusnje s psi itd.

In tretjic, pri dobrem vzreditelju bos dobila mladicka s pogodbo, ki se sicer od vzreditelja do vzreditelja razlikuje, v glavnem pa dobis s pogodbo dolocene garancije na mladicka, hkrati pa pogodba tebe zavezuje, da bos za mladicka lepo skrbela  in ponavadi tudi to, da ce ga kdaj slucajno ne bos vec hotela/mogla imet, ga moras vrnit vzreditelju.

Bistvo je, da dobremu vzreditelju ni vseeno za mladicke in niti za pasmo.

Nasla ga bos pa tako, da bos cimvec brskala, iskala, kontaktirala, sprasevala, razlicne vzreditelje, lastnike takih psov, na spletnih straneh, forumih, na razstavah in podobno.

Steparje prepoznas tako, da se jim gre samo za dobicek - imajo mladice brez rodovnika, ali je imela psica ze ogromno legel, jih nic ne zanima o tebi, jim je odvec ti odgovarjat na vprasanja... Preprodajalci imajo na voljo prakticno vsako pasmo, ki si jo izmislis, z rodovnikom ali brez, ti samo izbiraj, in pse v nemogocih razmerah.

Mislim, da si na dobri poti, da dobis dobrega mladicka :) samo vztrajaj.

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #242 : 11 Januar 2007, 16:07:53
Maltezan, šicu, mini pudelj in pa zdaj me mika še papilonček. Živim v bloku zato iščem pasmo primerno za stanovanje.

Kakšen karakter pa iščeš pri pasmi? Od zgoraj naštetih je pudelj še najbolj energičen, da ne boš potem presenečena :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #243 : 11 Januar 2007, 16:12:06



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #244 : 11 Januar 2007, 19:57:08
Za papillona najbolje, da se obrneš na koga iz teme o tej pasmi klik. Ravno tako imaš tam temo o šicujih, maltežanih in kodrih  :)
Lahko se obrneš tudi na KZS, pa kontaktiraj čimveč lastnikov omenjenih pasem, da izveš čimveč informacij.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #245 : 11 Januar 2007, 20:15:34
tinčica prijateljica ima rodovniškega shih tsujčka od slovenske vzrediteljice. Vzrediteljico sem tudi že srečala na razstavi in ima uspešne pse. Prijateljica je s svojim tudi zadovoljna. Želiš ime psarne oz. vzrediteljice?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


tinčica

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 11 Januar 2007, 20:35:32
tinčica prijateljica ima rodovniškega shih tsujčka od slovenske vzrediteljice. Vzrediteljico sem tudi že srečala na razstavi in ima uspešne pse. Prijateljica je s svojim tudi zadovoljna. Želiš ime psarne oz. vzrediteljice?
Bom zelo zadovoljna. Ampak prosim na p.m.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #247 : 05 Junij 2007, 19:27:08
Dragi moji, preprodajalci še vedno migajo.

Malo za štos sem vpisala irski seter na bolhi in našla tole:

http://www.bolha.com/oglas**


potem pa še opozorilo:

http://www.bolha.com/oglas2434120

nemški bokser, bostonski terier, irski seter 

V želji po nakupu lepega, zdravega pasemskega psa bodite pozorni na oglaševalce pod imeni NASIPSISI, NARAVAZEL, NECKO2, HLUPICJANEZ, itd... z vedno istimi telefonskimi stevilkami, ki na Bolhi oglasajo mladicke vec razlicnih pasem. Gre za preprodajalce iz okolice Velenja, Slovenj Gradca oz. Mislinje, ki naivnim kupcem lazejo, da so psicki iz njihove lastne vzreje.
Tudi mi smo zal nasedli potegavscini, in moram priznati, da je priokus zelo kisel, ko naknadno izves, da si sicer kupil lustkanega psa, ki mu gre pri tebi veliko boljse kot pri prejsnjih 'lastnikih', si pa na ta nacin se dodatno podprl to necedno obrt.
Svetujem, da teh prevarantov niti ne klicete (s podajanjem telefonskih informacij so zelo skopi, saj ne vejo, za katero izmed stevilnih pasem se zanimate), niti si psickov ne hodite ogledovat, saj se vam bo morda kaksno bitjece zasmililo in ga boste vseeno kupili! Za veliko izmed teh uvozenih in preprodanih zivalic se je kasneje izkazalo, da so slabega zdravja.
Vec si lahko preberete na forumih.



Verjamem, da ste vi, ki sodlujete na forumu dovolj ozaveščeni, ampak, če poznate koga, ki se odloča za nakup psa, dajte ga opozorit na goljufe.

Kristinca & Florinca


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #248 : 07 Junij 2007, 21:50:12
hej

Malo sem brskala po bolhi (iz firbca) in zasledila v enem oglasu tole: "Cena za mladiča,v kolikor ne prevzamete rodovnika in se ta vrne na Kinološko zvezo Slovenije se zmanjša za 20 EUR." Kako je sploh mozno (saj verjetno ni, ampak vseeno), da se rodovnik vrne KZSju?!  ::)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #249 : 07 Junij 2007, 23:02:14
 :D :D :D pa kako foro se bodo se spomnili? Ja 20 € je pa res tako velik denar, da se res splaca dobro premisliti ali bos tist "kos" papirja vzel ali ga raje vrnil... boljse da ga ne vzames, lahko bankrotiras  ::) :D

Posreceni so ti nasi steparji.. kam pa pridemo brez domisljija  ;D ;D


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #250 : 07 Junij 2007, 23:31:31
Ta stavek (v zvezi z vračanjem rodovnika na KZS) je po moje bolj za to, da se sliši "strokovno" (češ "pol se pa ziher ta človek spozna na te zadeve in ima dobre pse).  :-\ ::)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #251 : 07 Junij 2007, 23:54:49
Aja, da samo se dodam, citirani stavek je v svojem oglasu napisal znani slovenski "kinoloski strokovnjak/manager" T.H..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #252 : 08 Junij 2007, 08:10:33
Aja, da samo se dodam, citirani stavek je v svojem oglasu napisal znani slovenski "kinoloski strokovnjak/manager" T.H..  ::)

Nič novega 5 let nazaj ko sem jaz kupovala Smarta mi je tudi v mailu napisal da lahko dobim tudi psa brez rodovnika . Naj kar pridem pa se bomo zmenili ::) Čeprav je imel takrat samo eno leglo ::) in to to rodovniško. Zgleda nekateri še vedno skrivajo mladiče pred vzrejnim referentom al kako?


Lp nina



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #253 : 08 Junij 2007, 09:25:29
hej

"Cena za mladiča,v kolikor ne prevzamete rodovnika in se ta vrne na Kinološko zvezo Slovenije se zmanjša za 20 EUR."

Ja, res pametno. Se bo pa res poznalo, če boš namesto 700 € dal za psa samo 680 €.

Kristinca & Florinca


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #254 : 08 Junij 2007, 11:56:47
http://www.bolha.com/oglas***

Verjetno ste mislili tale oglas...
Zanimivo, ni kaj. In potemtakem KZS še vedno nič...  ???

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #255 : 08 Junij 2007, 12:10:51
pa sem mislila če če gledaš legla na strani Kluba, bo pa ja vse v redu, pa ma ta isti človek tudi tukaj leglo objavljeno

http://www.klub-retrieverjev.si/legla.html




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #256 : 08 Junij 2007, 12:13:08
Zgleda si samoimenovani "kinološki managerji" to lahko dovolijo :-\ :-X




Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #257 : 08 Junij 2007, 12:19:16
Oglas se kar prilepila, ker čez čas ne bo več aktiven in si ga ne bo mogoče več prebrat:

Zlati prinašalci Golden retriever 

Zlati prinašalci-golden retriever-mladički Slovenske vzreje z rodovnikom,cepljeni in tetovirani po plemenjaku Woodland Dutch Paradise Design iz Nizozemske in plemenki Emi Tohočinska s pregledanimi kolki in komolci.
Cena za psa z rodovnikom 400 EUR
Cena za psičko z rodovnikom 500 EUR
Prvi izbor iz legla je mladič oziroma mladička dražja za 50 EUR.
Cena za mladiča,v kolikor ne prevzamete rodovnika in se ta vrne na Kinološko zvezo Slovenije se zmanjša za 20 EUR.


A ni to tisti vzreditelj čez katerega je bilo toliko za povedat? Zakaj pa različna cena glede na spol? In če prvi izbiraš mladiča, je tudi dražje? Tega pa še nisem zasledila in se mi ne zdi fer. Očitno so vzreditelji setrov bolj pošteni....

Kristinca & Florinca


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #258 : 08 Junij 2007, 12:27:14
10. 4. 2007
 O: Murphy du Riondaz, A
 M: Enalaya Tohočinska, II

 
23. 4. 2007
O: Woodland Paradise Dutch Design, A
 M: Favilla vom Axenfels, B
 

Sam tle ma pa mal drugač napisan mamo pa očeta  :-\


 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #259 : 08 Junij 2007, 12:31:01
Sam tle ma pa mal drugač napisan mamo pa očeta  :-\

KatjaT to je najbrž eno čisto tretje leglo ::)
Lp nina



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #260 : 08 Junij 2007, 12:32:15
MOžno.
Drugač pa psarne Dutch Design itak ne najdem na FCI

http://www.fci.be/affixes.asp?lang=en&l=DU

mogoče se ji pa kao drugač reče.  :-[



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #261 : 08 Junij 2007, 12:36:06
MOžno.
Drugač pa psarne Dutch Design itak ne najdem na FCI

http://www.fci.be/affixes.asp?lang=en&l=DU

mogoče se ji pa kao drugač reče.  :-[

Ker je psarna Woodland Paradise ;)

Lp nina



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #262 : 08 Junij 2007, 12:37:57
Ok  :)

Mam pa en zanimiv članek, sam ga nisem prevajala:


BACK YARD BREEDER

WHAT THEY ARE

The average pet owner that breeds their dog(s).

Most of the general public thinks that just because they have *papers* on their dog, that means their dog is breed material. All papers mean is that the dog(s) parents were registered, and nothing more. It does NOT mean QUALITY! It does NOT mean the dog is CORRECT for the Standards for that breed. Most of the dogs that are registered are NOT breed material, but make fine pets.

WHAT THEY DO (and what they DON’T DO)

1) They breed dogs that are not correct for the Standards for health, temperament, and how they *suppose* to look. This is why many of the back-yard breedings that take place produce puppies which grows into adults that are incorrect.

2) They breed dogs that have the same faults, which in turn, compounds faults into the puppies.

3) They do not know the breed standards for the breed they are breeding.

4) They do not know what genetic (health) issues are for the breed they are breeding, they say that there are NO problems associated with the breed, or ask, “what problems?”

5) They are not there for you IF you have problems or questions through-out the lifetime of your dog.

6) They do not require spay/neuter contracts, nor do they supply you with a written contract/guarantee, nor do they require the dog be returned to them if you can no longer keep the animal.

7) They think they can make just a little money breeding.

8) Some will screen potential buyers and some won’t. Most really don’t care what happens to the puppy after it leaves their house.

WHY THEY CREATE DAMAGE

1) With them not requiring spay/neuters, when those dogs are eventually bred (as most will do), then it compounds the problems... more and more dogs are being produced in an overly populated world already. Just go to your local shelter and look at all those dogs. They were someone’s pet at some point in their life. Most of them would come from someone just wanting to breed their pets just once or twice.

2) By continued irresponsible breeding(s), more and more dogs end up in rescue, shelters, dumped, research labs, used as bait dogs for dog fighting (YES IT STILL HAPPENS!!!!!) or at the hands of commerical dog breeders (Puppy Mill Breeders) or commerical brokers (Puppy Mill Brokers).

Note: Brokers buy from the commercial dog breeders and sell directly to the PetStores or directly to the Public




Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #263 : 08 Junij 2007, 12:44:42
katjaT dober članek. Kaj lahko dodaš link strani, s katere si kopirala?

Kristinca & Florinca


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car

rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #265 : 08 Junij 2007, 14:26:22
Sem s principa poslala tale oglas na KZS. Kot prvo je to spet zavajanje bodočih laičnih lastnikov oz. kupcev, kot drugo pa kot sem rekla slaba luč za samo KZS.

V končni fazi bi se tukaj moralo nekaj naredit (ne mislim samo pri točno tem "vzreditelju"), ne pa da si vsi skupaj zatiskajo oči, zraven pa tarnajo kako se kvarijo določene pasme - LE ZAKAJ!

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #266 : 09 Junij 2007, 08:23:52
Takole, jaz sem svoje opravila, kolikor pač lahko. Tole je prijazen odgovor predsednika KZS na mojo pošto, ki sem mu jo poslala preko maila.

"Najlepsa hvala za informacijo. Bomo skusali ugotoviti za kaksno potezo in vrsto
propagande gre. Mislim, da nihce od nas na Kinoloski zvezi Slovenije se ni
slisal za taksno varianto vracila rodovnikov. S spostovanimi pozdravi, Denis
Kuzelj"

 

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #267 : 09 Junij 2007, 09:13:23
Bravo Rosa!

Na KZS bi moralo romati več takšnih obvestil. Mogoče se bodo pa tudi kaj zganili in tudi kaj ukrepali.

Lp, M


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #268 : 09 Junij 2007, 22:19:22
Alenka, pohvale za to! Sej ves da te podpiram in razumem, tako da ne bom zgubljal besed...  ;)
Marko: ne verjamem. Dobijo oni kr nekaj takih prijav, ne zgodi se pa nic. Zgodi se to, da dobis podoben doiplomatski odgovor kot Alenka. To pa je tudi vse. Za vsem tem so take mucke, da si tezko predstavljas kaksne fine mreze so spletene. Moje mnenje je, da se ne bo premaknilo nic brez ene male revolucije s strani pasemskih klubov. Jeb*ga, vse ti je to politika, in zgleda se bo treba spustit na to raven, da se bo nekaj uredilo. Ne vem...
Svinjarije se dogajajo! Karavana gre na prej, laja pa kdo?

LP



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #269 : 10 Junij 2007, 00:28:37
Zadevo bi bilo dobro prijaviti tudi na klub retrieverjev - če bi bila jaz v disciplinski komisiji, bi mu definitivno vzela vzrejno dovoljenje.
Sicer sem pa sama pošiljala že par prijav (tudi ko oglašujejo, da so psi od rodovniških staršev z vzrejnim dovoljenjem, pa mladiče prodajajo brez rodovnika, ker kupci tako želijo ....), pa se ni zgodilo nič - no vsaj ne da bi vedela. 

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si