vzreditelji, rodovniki, prevara.....

rosa · 157875

rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #90 : 01 April 2006, 14:58:16
Pa se nekaj bom dodala...

17.2.2006 je Ukana Tohocinska (Rosina mama) spet kotila... in ce malo zacnes racunat ugotovis, da je bila parjena spomladi (Rosa je bila polezena 8.5.) in jeseni... samo da so mladici privekali na svet sele letos. Potem ves, da nekaj ni uredu in da nekaj mocno smrdi.

Smilijo se mi psicke, ki res niso nic drugega, kot pa sredstvo za reprodukcijo. :'(

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #91 : 02 April 2006, 14:44:25
Ojla Rosa!
Tudi vzreditelj moje psice je paril tako kot ta! S tem da je bilo prejšnje leglo cela polomija, en kup dednih napak!  :'(
Te pa čisto razumem v kakšnem stanju si in poznam te fore-denarja ne dam, dam pa novega mladiča če tega uspavate... Ker se nas večina na svojega pesjančka močno naveže na to niti ne pomislimo... In vzreditelji lepo služijo naprej... Rodovnik pa tudi pogodbo zraven, si pa itak lahko nekam zatlačiš-če vzreditelj ni fer ga lahko le tožiš da prideš do denarja-pa vprašanje če ti sploh uspe! Tko da tudi tista pogodba ni ne vem kaj! :-\
No ampak pri nas se je na koncu vse srečno končalo in ni šlo za tisto kar smo v začetku mislili-ampak če bi bilo, ne bi nič dosegla!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #92 : 02 April 2006, 14:55:33
Apollo iz je pa maš peso? Če sklepam po avatarju je švicarka...rosin vzreditelj jih tudi vzreja če se prav spomnim iz teme...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #93 : 02 April 2006, 15:09:10
Neyka on vzreja Appenzellske planšarske pse.Razen če vzreja še velike švicarje?



Tanci

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 02 April 2006, 15:15:31
Pozdravljeni!
Slučajno sem našla tale vaš portal. In to ravno tole temo.

Šok! A tisti "teleban" (saj vemo kateri!) še vedno hara? Če bi lahko, bi slašali škrtanje mojih zob. Tudi naša psička je bila posredno povezana z njegovo "strokovnostjo" in velevzrediteljstvom. Oh, oprostite - branjevcem z ubogimi živalmi! Še hujše težave kot mi so imeli naši dvojni znanci, katerih druženje s psom iz psarne Tohočinski se je končalo takole:  pri enem s srmtjo psa po 5 mesečnem dragem zdravljenju in izgubi živcev cele družine, pri drugem pa več letno lajšanje bolečin in nekaj operacijami zaradi psičkinega očeta, ki naj bi imel kolke A1 (vem za kar nekaj mladičev od tega istega "uvoženega" očeta, ki so imeli hude genske napake - samo ne vem, kdo mu je dal rodovnik z A1!!?).

Joj, kako bom jaz srečna, ko bodo takim, recmo jim, vzrediteljem, stopili pošteno na grebatorske kremplje! Bo vsaj nekaj manj trpečih bitij, ki niso nič kriva, zato ker neki človeški izmečki nimajo vesti!
Lp Tanci



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #95 : 02 April 2006, 18:45:28
Koliko let nazaj pa je bil ta A1 primerek? Vem namreč za enega, ki je imel zanesljivo zgoljufano oceno - ko so bili izvidi zanič, je na "ponovno" slikanje namesto njega po vsej verjetnosti peljal drugega psa, vendar mu tega ni bilo mogoče dokazati. So pa na to kazali tudi izvidi njegovih potomcev.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #96 : 02 April 2006, 19:32:05
Tanci pomoje to še ne bo tako kmalu >:(
Največ kar lahko naredimo je, da se o takih vzrediteljih čim več pove in se s tem poskuša preprečiti nabavo mladičev pri njih-potem tudi parili ne bodo, ker ne bodo imeli kam z mladiči :-\

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #97 : 02 April 2006, 19:56:32
Tanci pomoje to še ne bo tako kmalu >:(
Največ kar lahko naredimo je, da se o takih vzrediteljih čim več pove in se s tem poskuša preprečiti nabavo mladičev pri njih-potem tudi parili ne bodo, ker ne bodo imeli kam z mladiči :-\

Govori se tudi o zloglasnih preprodajalcih pa še vedno folk dan za dnem od tam kupuje in domov vozi bolne pse. Pa tam nasankajo enrat, dvakrat, ... pa jim ne potegne.

drugače pa...  imajo še višavce, shi-tzuje, labradorce (čokoladne med drugim, ker so bolj iskani), goldne, appenzellerje, pa sigurno še kaj :-\ Mini pasme imajo v hiši v zgornjem nadstropju, večje pa za hišo v pesjakih.

Lp nina



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #98 : 02 April 2006, 20:02:49
Saj vem da govorim tukaj kar v en dan,pa še vseeno prašan.Kaj nismo mi ljudje,ki lahko kaj storimo?Ali ne moremo ustaviti take vzreditelje(ki naj bi bili ugledni) in prihraniti kupcem solze,psičkom pa bolečine? Kaj se kinološka zveza kar strinja s tem da ima vzrediteljtoliko pasem?Kaj nikoli ne pomislijo da ta vzreditelj ne more poskrbeti že za eno pasmo,kaj šele za 5 ali 6?Mislim to je men že višek.Saj na koncu ljudje res ne bodo mogli zaupat več niti vzrediteljem,ki naj bi bili dobri.Kam gre vse to...Ne vem, ampak se mi zdi da vzrediteljstvo pelje vse bolj v zasluške ne pa v želje po zdravem ohranjanju pasme.
Uf,izpoved je bla, samo to dejansko mislim in upam da se bo kaj spremenilo :( :(



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #99 : 03 April 2006, 14:06:09
Lahko recem samo to, da sem se sama tudi obrnila na vodstvo KZS...

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #100 : 03 April 2006, 17:16:07
In Rosa kaj so kaj rekli :) ?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #101 : 03 April 2006, 18:37:12
Če sklepam po tem kaj se dogaja npr. v KD Mislinja kjer kupujejo nerodovniške pse in jih naprej prodajajo pa take fore bo bolj primerna ikonca  >:( ali  :(

Rosa se motim?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #102 : 03 April 2006, 18:41:32
Kaj delajo?? Sem res videla že kar nekaj oglasov od te KD Mislinja, pa sem mislila da samo ljudem z oglasi pač pomagajo prodajati pse  :-\



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #103 : 03 April 2006, 19:03:12
Kolikor je meni znano, KD Mislinja ni član FCI, torej je KD samo po imenu. Če je tako jim ne morejo nič.


Tanci

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 03 April 2006, 19:58:12
Mal nazaj ste se pogovarjali o pasmah, ki jih redi tisti zmazek - mi smo bili pri njem zaradi bernskega planšarja. Po telefonu nisem mogla ugotoviti, s kom se pogovarjam. Ko smo pa prišli tja, mi je bilo pa vse jasno, s kom sem se zmanila. E enem pesjaku 2 labradorca, v sosednjem prinašalca, v drugem gonič in nekaj podobnega, v naslednjem dve mladi bernki, v hiši višavci, na teraso so prišli 3 shit-zuji. Od nekod pa je prinesel pokazat bernskega mladička, ki naj bi bil za nas - pol smo zvedeli, da je brez rodovnika, ker naj bi mu mama umrla ob kotitvi. Halo! To ni vzrok, lahko je samo ta, da mama ali oče nista imela rodovnika (uvoz?). Tako zavaja ljudi, zakaj prodaja pse brez rodovnika in to tak, velecenjeni in nagrajeni rejec.

Ps: Nekdo je napisal, kateri pes naj bi bil z A1. Ta pes naj bi bil  "Čudežni majk" - takrat, pred približno 14 leti je bil glavni "macho" med slovenskimi prinašalkami. Po mojih informacijah naj bi bil uvožen iz Češke.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #105 : 03 April 2006, 20:19:19
Ttisti Cudezni majk, ki je imel vsak mesec kolumno v Moj pes ???

battito animale


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #106 : 03 April 2006, 20:23:34
Prakticno nic nisem dosegla... seveda ne...

Sem pa razlozila vse tako kot je bilo in dobila sem posluh iz njihove strani in mislim, da tudi neke vrste "strinjanje", da sem imela opravka z napacno osebo. Ne izecno, ampak po nacinu govora sodec.
Saj ni vazno... bom povedala jaz, se kdo, in se kdo... vec nas bo boljse bo! ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #107 : 03 April 2006, 20:25:56
Pa ne vem, če je bil ravno čudežni, ampak njegov sodobnik, ki je imel bistveno več paritev.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #108 : 03 April 2006, 22:43:14
Citiraj
Pa ne vem, če je bil ravno čudežni, ampak njegov sodobnik, ki je imel bistveno več paritev.

Silent Boy?



Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #109 : 04 April 2006, 11:15:57
olaaaaaaaaffffffffffffff čivkajo že ptički  ::)


sicer pa je tudi zadnjih 10 let v vzreji kar nekaj samcev, ki no ja nič, bom raje tiho, ampak potomci so dober odraz njihove realne "vzrejne vrednosti" predvsem značajsko in zdravstveno



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #110 : 04 April 2006, 13:22:35
tega sem mislila ja, ampak sirtaki a si moreš misliti, da sem pozabila kako mu je bilo ime? Kje so že goldni...


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #111 : 04 April 2006, 16:00:45
V SLO jih je pa že ene 15 zdej sigurno  :o





search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #112 : 20 April 2006, 15:10:58

ne vem, če to ravno spada sem, vendar sem ravnokar izvedela za neko psarno iz Bizovika.A jo mogoče kdo bolj pozna?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #113 : 20 April 2006, 20:46:29
ne vem, če to ravno spada sem, vendar sem ravnokar izvedela za neko psarno iz Bizovika.A jo mogoče kdo bolj pozna?

Podobno sranje. Smo tudi že omenjali.



Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #115 : 20 April 2006, 21:11:07
kolegica je zaarala tam psa, vendar si je premislila. Are pa ne dobi več nazaj. Verjetno je ta denar izgubljen kajne?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #116 : 20 April 2006, 21:14:53
kolegica je zaarala tam psa, vendar si je premislila. Are pa ne dobi več nazaj. Verjetno je ta denar izgubljen kajne?

Seveda ;) Saj ara je vedo izgubljen denar, ko si premisliš, ne glede na to ali zaaraš psa, avto, hišo...

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #117 : 20 April 2006, 21:17:08
Seveda ;) Saj ara je vedo izgubljen denar, ko si premisliš, ne glede na to ali zaaraš psa, avto, hišo...

Lp nina
Ja saj to je ubistvu logično. Škoda ...



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #118 : 22 April 2006, 14:08:38
Mene pa zanima kako lahko KD Mislinja preprodaja z vsemi pasmami psov, ko pa bi jim moralo bit v interesu, da vzrejajo zdrave pse, ki so vsaj približno po standardu! Zadnjič sem zasledil, da prodajajo bordojce, točne cene ne vem, je pa bi la pod 20.000 sit in celo slika je bila priložena na kateri je blo razvidno, da se gre za neke mešance! >:(  >:(  >:(



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #119 : 22 April 2006, 14:10:15
TIM, jaz tako pravim, da ne morem komentirat. Sem se trudila kaj naredit, ampak je bilo bolj podobno, kot bi govoril steni. Prava sramota za Mislinjo, za Koroško!

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."