vzreditelji, rodovniki, prevara.....

rosa · 157489

Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #120 : 22 April 2006, 14:10:25
to so preprodajalci ki prodajajo pse pod pretvezo da gre za kinološko društvo. dejansko pa to "KD Mislinja" ne spada pod KZS...



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #121 : 22 April 2006, 14:12:25
Ja točno to. Ampak žal vse preveč ljudi pada na njihove finte. "Joj...Kako lepi ČISTOKRVNI psi...!?"  :o Populacija nerodovniških se tukaj res neverjetno viša. Obup!

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #122 : 22 April 2006, 14:14:23
In zakaj KZS nič ne postori glede tega?



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #123 : 22 April 2006, 14:16:58
Saj so bili menda inšpektorji tam ali nekaj takega. In kaj je bilo? Priporočali so jim samo alarmne naprave še zraven.  :o

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #124 : 22 April 2006, 14:26:05
Na žalost takšne bližnjice nekaterih preprodajalcev vodijo naravnost v to, da se bo ljudem, ki jih vzreja veseli omislili, da so vzrejni pregledi naravnost traparija, da je denar za razstave in šolanje psov samo en strošek več ... Konec koncev pa res dobro skozi pridejo, če jim uspe za nerodovniške različice pokasirati tudi 500 evrov. Ja pa še povodec in posodo za hrano dobijo kupci zraven. To se pa res splača ja. Akcija 3-in-1 bi lahko temu rekli.
Hvalabogu se jih pa kar nekaj zaveda, da to ni to in da s tem uničujejo pasmo. In vesela sem da sem med tistimi, ki jim to pomeni hobi in da še pred prvim leglom ve, da ni denar tisto kar me vleče v to, kar lahko vidi vsak ki si vzame 5 minut časa in zračuna dosedanje stroške.
Ampak na žalost ljudje nasedajo takim foram in ko jim omeniš, da so takšni psi to in ono ti to sploh ne verjamejo in zagovarjajo svoje najboljše vzreditelje, ki so najboljši le do takrat, ko ni kaj narobe in ti dol mečejo slušalko, ko omeniš kakšen denar  >:( >:( >:(
Sori za nalaganje, vendar tega res ne prenesem!!!!!



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #125 : 22 April 2006, 14:28:27
SAR, saj si popolnoma povedala bistvo. To se pač dobesedno dogaja. Na žalost. Res sama packarija, ki meče grozno senco na celotno vzrejo.  >:(

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #126 : 22 April 2006, 14:38:49
Sploh ne vem kako se lahko imenujejo kinološko društvo, ko pa samo škodijo psom! SRAMOTA!!! >:(



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #127 : 22 April 2006, 14:41:44
Sploh ne vem kako se lahko imenujejo kinološko društvo, ko pa samo škodijo psom! SRAMOTA!!! >:(
Kaj čemo, odlična marketinška poteza ;)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #128 : 22 April 2006, 20:05:10
SAR, misliš, da bi se kaj spremenilo, če bi jih prijavili KZS,...saj niso potrjeni kot kinološko društvo, pa se vseeno oglašujejo pod tem imenom...

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #129 : 22 April 2006, 20:13:10
Najbrž bi potem rekli da KD sploh ne pomeni kinološko društvo ampak kar nekaj tretjega  :-\  ???



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #130 : 22 April 2006, 20:18:59
Misliš, da jih še ni kdo prijavil ? Na KZS mislim....težko verjetno  ??? Sicer pa kdor ima vsaj malo pameti, ne bo šel kupovat (!) nerodovniškega psa; tudi če bi bilo pri KD....

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #131 : 22 April 2006, 20:40:33
Možno, ampak še nisem slišali, da bi jih kdo prijavil...Sicer pa mislim, da na tabli, ki stoji pred vhodom piše Kinološko društvo Mislinja, ampak nisem 100%

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #132 : 23 April 2006, 20:21:51
Misliš, da jih še ni kdo prijavil ? Na KZS mislim....težko verjetno  ??? Sicer pa kdor ima vsaj malo pameti, ne bo šel kupovat (!) nerodovniškega psa; tudi če bi bilo pri KD....
definitivno se strinjam, vendar je na žalost veliko ljudi, ki o tem nimajo dovolj znanja in jim oni lahko natvezijo vse možne bedarije, ki jim potem laiki nasedejo.
tosy, verjetno bi lahko KZS posredovala, vendar takšni postopki terjajo zelo veliko časa. pa saj vemo, da so kriminalci vedno korak pred policaji  ;). Če pač to nekdo počne bo sigurno našel luknjo, ki jo bo znal izkoristiti.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #133 : 24 April 2006, 13:00:22
Nič ne morejo, ker oni uporabljajo samo kratico KD, ki lahko pomeni kar koli.


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #134 : 24 April 2006, 16:06:20
definitivno se strinjam, vendar je na žalost veliko ljudi, ki o tem nimajo dovolj znanja in jim oni lahko natvezijo vse možne bedarije, ki jim potem laiki nasedejo.
Ja, na žalost je tudi veliko ljudi, ki naj bi imeli vsaj malo pojma o teh stvareh, pa vseeno kupujejo tam...
Npr. sin veterinarja je točno tu kupil mladiča, pripeljali so mu ga kar nasproti v avtu,  naredili zamenjavo tam nekje na sred poti in to je to.  >:(
Potem pa jokajo, ko je s psom vse narobe.
Na žalost bo še vedno tako, da dokler je povpraševanje bo tudi ponudba, takšna in drugačna. Mladičev kot toče, sploh pasem, ki so trenutno najbolj "in". ::)

Lp


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #135 : 24 April 2006, 22:23:19
Mladičev kot toče, sploh pasem, ki so trenutno najbolj "in". ::)
To me najbolj razjezi! Pa vsak dan je več nerodovniškoh legel in takih psov ki naj bi bili "pasemaki" pa ničemu niso podobni! >:(



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #136 : 24 April 2006, 22:28:59
Sploh ti dvigne pokrovko ko pokličeš interesente za svoje leglo in jim ponudiš nove novice pa ti povedo da že imajo nerodovniškega. Še bolj kruta...nekdo te dopoldne kliče za rodovniškega...čez par urc ko ga pokličeš pa že pelje domov nerodovniškega  :-X Jaz ne štekam ljudi. :'( :'(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #137 : 24 April 2006, 22:38:49
Ja to je ravno problem! Zakaj bi si kupil dražjega rodovniškega psa, če pa so nerodovniški cenejši? >:( Take ljudi, ki vzrejajo nerodovniške pse bi lahko... >:( Slučajno sem zadnjič srečal enega nerodovniškega bordojca in sploh ni bil niti malo standardu podoben da ne povem kakšna sta starša od tega psa in celo vem kdo ga je vzredil ampak pustimo to raje!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #138 : 25 April 2006, 12:36:43
Neyka, to je klasika. Od rezervacij, ki jih smatraš za dovolj resne da jih zapišeš z naslovom in telefonsko.. jih vsaj 50% odpade - če legla takrat, ko si sprejel rezervacijo še ni na svetu pa še več. Razlogi, zakaj so raje vzeli nerodovniškega (to ni edini razlog za odpoved rezervacije, je pa dokaj pogost), pa zanimivo ni samo cena. Eden izmed najbolj originalnih kar sem  jih slišala pa je bil, da so rodovniški mladiči zanič, ker kmalu zbolijo za rakom. So namreč vsi po vrsti ožarčeni, ker staršem slikajo kolke. No drugi vzroki so še, da so nerodovniški bolj zdravi, ker niso parjeni v sorodstvu in da so nasploh boljši, ker jih vzrejajo ljubiteljsko ne pa za denar. (zanimivo, ko sem prodajala predzadnje leglo samojedov je bila razlika v ceni med rodovniškimi in nerodovniškimi manj kot 25%)


lacrima negra

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 2
  • Ursinus Velutus Vaya con dios
Odgovori #139 : 11 Maj 2006, 08:43:54
Rosa, iskreno mi je žal za tvojo kužiko in za tvojo tako kruto izkušnjo z rodovniškim mladičkom, vem kako se počutiš, kajti sama sem bila na istem, tudi jaz sem si kupila rodovniškega kuža pri brezvestnem vzreditelju, in novofundlandec, ki ga je Slavi omenjala je bil prav moj. Vendar, mi ta izkušnja ni vzela volje do rodovniških kužov, poiskala sm si novega, tokrat psičko in se sama poskusila v vzrediteljstvu. Mislim, da bi vsak vzreditelj moral imeti podobno izkušnjo, ker bi, če ima kaj srca, začel razmišljati popolnoma drugače in bi pomenilo zanj zdravo leglo več kot le priložnost za zaslužek. Nikakor ne bom trdila, da se meni ne more podobna zadeva zgoditi, kljub vsem testom, ki jih opravljam pri svojih psih (slikanje kolkov, slikanje komolcov, test cistenurije, pri vseh mladičkih pa prisluh njihovemu srčku), se lahko zgodi, da kak mladiček pobere od bogve kje kako dedno zasnovo in zboli prav za to boleznijo, ki je bila pri starših testirana, razlika bi bila samo v tem, da bi bila moja reakcija na sporočilo o bolezni mladička, precej drugačna, kot je bila v najinem primeru, tudi meni so namreč ponudili, da mi vrnejo kupnino, če pripeljem nazaj 9. mesečnega psa z rodovnikom vred, ker bi točno vedela kaj bogi lastniki preživljajo. Žal zaradi takih, v prejšnjih postih navedenih vzrediteljev, pademo vsi v isti koš in na račun le tega služijo razni KD Mislinja in še kdo.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #140 : 11 Maj 2006, 08:48:48
Marjana, off topic :-[: kaj je test cistenurije?



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #141 : 11 Maj 2006, 12:08:38
Zalostno je to (saj verjamem, da se lahko zgodi), da enostavno ko kupujes novega psa, postanes blazno nezaupljiv. Ker pac vidis, da se veliko-komu gre zgolj za zasluzek.

Tudi sama sem bila, ko sem kupovala Ideo bila (cisto neupraviceno) nezaupljiva do njenega vzreditelja, ker pac so tako narekovale pretekle izkusnje.
Na tak nacin nekako zacnejo trpeti tisti, ki pa so vredni zaupanja in ki se res trudijo, da bi njihovo leglo bilo cim kvalitetnejse. Zalostno, ampak tako je.

Sem pa slisala, da naj bi se zdaj uvedlo (ne vem sicer koliko je res, ker se niti nisem ravno zanimala), da bi se vzrediteljem, ki so imeli vec ponesrecenih (zdravstveno) mladicev v enem leglu vzelo vzrejno dovoljenje. Glede genskih napak seveda.
Ceprav ta pravila ponavadi vedno delujejo tako, da se lovijo majhne muhe in tistim ki se jim res kaj ponesreci, velike muhe trajnice, pa tako obvladajo sistem in se znajo zmazat iz dreka.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #142 : 11 Maj 2006, 12:11:31
Sem pa slisala, da naj bi se zdaj uvedlo (ne vem sicer koliko je res, ker se niti nisem ravno zanimala), da bi se vzrediteljem, ki so imeli vec ponesrecenih (zdravstveno) mladicev v enem leglu vzelo vzrejno dovoljenje. Glede genskih napak seveda.

Ne bo nič pomagalo, ker potem bodo pa začeli štepati nerodovniške mladičke. Češ, saj starša sta zdrava, pa mladičke imamo iz ljubezni in ne zaradi denarja, pa je preveč dela, da bi pridobili rodovnik, pa preveč stane rodovnik....



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #143 : 11 Maj 2006, 12:14:45
Saj pravim, sigurno bodo krivine.  In mislim, da tudi ni vprasanja kateri jih najbolj poznajo (saj ne gre tako samo v kinologiji ampak na vseh podrocjih)...

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #144 : 11 Maj 2006, 14:41:02
Saj načeloma se to že dela od zdavnaj. V pravilnikih vseh vzrejnih komisij to lepo piše. lahko se določi drugo kombinacijo ali pa da vzrejno prepoved enemu ali obema. Je pa problem, če se za defektna mladiče ne izve (tisti tazviti že poskrbijo da se ne izve). Koliko se dogaja gledanje čez prste določenim posameznikom -ker so pač kolegi ali pa si celo mu nič ne upajo, je pa odvisno od komisije do komisije. Pri naši tega nisem opazila, za druge pa ne vem.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #145 : 11 Maj 2006, 15:04:18
Še za info. KD Mislinja se oglašujejo pod celim imenom: KINOLOŠKO DRUŠTVO MISLINJA. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


lacrima negra

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 2
  • Ursinus Velutus Vaya con dios
Odgovori #146 : 11 Maj 2006, 15:40:09
Cistenurija, upam, da sem pravilno napisala, je dedna bolezen in gre za kristaljenje v mehurčku, zaenkrat neozdravljiva zadeva, pojavlja se pri veliko kužkih, vendar pa ima naša pasma izredno srečo, da so odkrili test s katerim lahko ugotavljajo prisotnost gena, kateri pogojuje zbolevanje za to boleznijo, te teste zaenkrat opravljajo samo v Italiji, Nemčiji in Madžarskem.
Kar se tiče vzrejne prepovedi je pa točno tako, potem pa vzrejajo nerodovniške mladičke z ful izgovori in uboga bitja so čisto na istem, le lastniki zanj odštejejo manj denarja. Dokler ljudem pomeni pes samo posel, ne pa tudi živo bitje, kateremu mi ljudje določamo, kje, kdaj in s kom  bo imel potomstvo, bodo žal še vedno prizadeti ljudje in živali.
Tudi sama sem poskusila vplivati na človeka, ki je vzredil nerodovniško leglo novofundlandcev in jih potem prodal v KD Mislinja, pa so si iz KD Mislinja dovolili, celo me poklicat in me vzgajati, češ kako si drznem nekomu oporekat nerodovniško leglo.
 Žal je pri nas zadeva hudo slabša kot v tujini, ko bi vedeli kake kinološke zahteve imajo v Nemčiji (no včasih kar pretirane), tudi glede prostora, kjer naj bi deloval vzreditelj, kaj šele glede zdravstvenih zahtev. Pri nas npr. je za našo pasmo obvezno samo slikanje kolkov in to je to, v nemčiji se opravljajo vsi, že v prejšnjem mojem postu omenjeni testi, plus še doplerjev test srca.


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #147 : 28 Junij 2006, 19:48:57
Hay,
da malo še jaz povem o KD Mislinja. Sem se pogovarjala z eno, ki dela pri KD Mislinja kot natakarica pa mi je povedala o tem. Psi so suhi, zato ker so suhi bolj elegantni. Bolani niso, ker jim daje redno zdravila. Inšpektorji nu nič ne morejo, ker ima papirje, da lahko ima KD. Itd.

No pa povem jaz mal resnice. Psi živijo na lastnih iztrbkih in na ostrem kamenju, ker je Hipi dal tja kamenje namesto, da bi pustil travo. Psi so presuhi in niso nič elegantni. Tako, da sma z prijateljico hodile kupovat hrano v mercator, pač ni bila kvalitetna in so v manj ko pol urce pojedli vseh 3 kg hrane psov pa je bilo okoli 12. Vsi imajo drisko in vnete oči in še marsikatere bolezni. Zdravila pa ima samo za inšpektorje. Ko pridejo inšpektorji jim pač pokaže zdravila in jih da psom, kao da lepo skrbi zanjih. Papirjev nima, tako da ne bi smel imeti KD. Itd.

lp,
Anja


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #148 : 28 Junij 2006, 19:50:26
Aja pa še glede hrane. Ima res eno izmed najkvalitetnejših hran to je Eukanuba (nekaj takega) sam pa daje psom veliko premalo hrane.

lp,
Anja


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #149 : 28 Junij 2006, 20:11:33
Glede tega, kakšno je stanje v KD Mislinja sploh ni za govoriti. Vode tako ali tako nimajo, sklede blatne, parazitov deset na kvadratni centimeter, brez zavetja, brez človeške bližine, brez pravega življenja.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."