vzreditelji, rodovniki, prevara.....

rosa · 157424

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #300 : 03 Marec 2008, 16:23:52
Omenjeni vzreditelj ne krši nobenega predpisa. In preden greš enega popluvat, se je dobro prepričati kako in kaj. Dobro oskrbovani zdravi psici z ne prevelikim leglom popolnoma nič ne škodi, če se pari takoj naslednjo gonitev. Pod pogojem, da ima potem psica malo daljšo pavzo. Ni nujno, da se nekdo odloči za tako zaporedno parjenje zgolj zato, da bo naštepal čim več mladičev. Razlogi so lahko različni. Če bi mene tako grozno firbcalo, zakaj ima en xy neko leglo točno takrat kot ga ima, bi ga poklicala in se pogovorila, mogoče bi šla tudi pogledat, potem šele bi ga skurcala, če bi si zaslužil.

tisto, o mladičih iz drugega legla, ki da niso tako močni kot prvi, je pa sploh čisto mimo. Mladičem se ne pozna nikjer nič. Kar se lahko zgodi je, da se psica preveč izčrpa. Ob dobri oskrbi se po eni tako zaporedni paritvi zagortovo ne bo.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 17 September 2014, 10:02:39
Kaj se zgodi z vzrediteljem, ki je vedel da ima bolno psico in da se bolezen prenaša na potomce pa je kljub temu paril? Jih sploh doleti kakšna kazen? (mladiči so rodovniški)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #302 : 20 September 2014, 22:53:29
Black Devil, kaj si mislila s tem, da ima vzreditelj bolno psico in se bolezen prenaša na mladičke? Težko komentiram, ker ne vem, za kakšno vrsto bolezni gre...

Napiši malo več, se bomo lažje "vključili"v debato in polemiko...




barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #303 : 21 September 2014, 20:10:19
Pomembno je tudi, kako se bolezen deduje. Ce se "enostavno", je potrebno "le izbrati" clear samca...


mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #304 : 02 Oktober 2014, 23:24:02
živjo

jaz pa imam podoben problem. pred dvema mesecema sem pri vzrediteljici kupila psičko z rodovnikom pasme avstralski ovčar. problem je nastal, ko sem spoznala njene pse iz prejšnjega legla (našli smo se preko fb-ja) in so mi rekli, da še niso dobili rodovnikov izpred enega leta. vzrediteljica jim je rekla, da še svoja psa (mamo in očeta naših psičkov) ni vpisala v ASCA (imeli naj bi namreč ameriške rodovnike), da je pa zdaj to že v teku in bi morali rodovniki priti konec tega meseca. ena izmed punc ki je posvojila psa iz prejšnjega legla, je spraševala na ASCA, vendar so ji rekli da v registu nimajo nobenega psa od te vzrediteljice.
sli mogoče veste koliko časa traja, da starša in mladički dobijo rodovnik od ASCA?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #305 : 03 Oktober 2014, 03:33:41
Kdo pa je ta vzrediteljica? (lahko tudi na privat)

Drugace res traja nekaj casa, da pridejo ASCA rodovniki, ampak da bi vec kot leto cakali nanje mi je pa cudno...

battito animale


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #306 : 03 Oktober 2014, 11:53:48
Lep slovenski pregovor pravi:  za malo denarja malo muzike

Pa tale mi je tudi všeč: osel gre samo enkrat na led

Nekatere reči se lahko vlečejo tudi nekaj let - pa se osli še vedno najdejo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #307 : 03 Oktober 2014, 12:24:55
Ni vse tako črno-belo, če imamo opravka z "dobrim" preprodajalcem (konkretno takim kjer moraš špijunati naokoli malo dlje kot eno uro, da najdeš vse različne naslove, vzdevke, osebe, ki so s to osebo povezane, vse pasme, ki jih preprodaja,...).
Kaj če je bila plačana polna cena psa z rodovnikom s (slabo - kar zna biti neočitno ljudem, ki prava ne poznajo dobro - mimogrede malo statistike, samo 1/4 slovencev naj bi dejansko dobro poznala veljavno pravo, pa še dobi super priporočila nekoga drugega, ki je že vzel psa pri tej osebi in se kasneje ugotovi da očitno spletkarita skupaj) pogodbo, v kateri piše, da bo pes dobil rodovnik?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #308 : 03 Oktober 2014, 12:36:38
Ja vse mogoče
 mskrbecz je  meni rekla, napisala, da je  vzela mešanko z labradorko- cem. Sem vesela, da se nisva niti spoznali.
In glej še en pregovor:
laž ima kratke noge.
Mogoče bi ustanovili Klub nategnjenih - jih je že cel kup.


Kakšna pogodba neki - ljudje kupijo psa od danes do jutri po najnižji mogoči ceni. Važno, da ima plave učke.
 

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


mskrbecz

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #309 : 03 Oktober 2014, 12:47:07
Martina o. Ne mislim se sploh prepirati o tem zakaj nisem vzela psa pri tebi. Ze imam dobre razloge. Vsekakor pa to ni bila cena. Kaj za enega psa sem vzela, pa ni bila tvoja stvar



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #310 : 03 Oktober 2014, 13:09:30
Pri ASCA se res da registrirat leglo tudi, ko so mladici ze starejsi. In tudi individualna registracija psa s podatki o lastniku je lahko naknadna, CE je bilo registrirano leglo.
Ce imas podatke o starih starsih tvoje psicke (se pravi starsi oceta in mame) lahko na ASCA preveris, ce je bilo registrirano leglo, v katerem sta se skotila. Ce ga ni, potem niti ona ne more svojih psov prijavit.

Glede na napisano imam obcutek, da rodovnika ne bos videla... seveda pa obstajajo tudi izjeme... :)

battito animale


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #311 : 03 Oktober 2014, 13:43:40
Kakšna pogodba neki - ljudje kupijo psa od danes do jutri po najnižji mogoči ceni. Važno, da ima plave učke.

Ne vem kakšna je mskrbeczina/eva zgodba in se popolnoma strinjam, da ljudje prevečkrat gledajo na ceno bolj kot na posledice, vendar pa sem napisala (glavna) konkretna dejstva tega konkretnega (ne potencialnega) primera. Pogodba z "zagotovilom" rodovnika je bila podpisana, polna cena plačana, žal pa kot študentka prava mislim, da bo ta kupec v tej pogodbi zelo težko našel podlago za kakršnokoli varstvo. Je pa takšna, da komot zavede manjvednega kupca.

Ta oseba po novem obljublja, da bo pogodba prišla z rodovnikom in sumim, da se je to zgodilo tebi, mskrbecz. Če bo kdo to bral kasneje, ne nasedat takim bedarijam.

V tem primeru naj bi šlo za foreign registry registration, torej da sta starša registrirana pri FCI (mimogrede, se da kje preverit, če sta res?) ampak se ju lahko vpiše v bazo ASCA, če izpolnjujeta pogoje in je tja poslana kri. V tem primeru tudi starih staršev verjetno ne bo v ASCA, ali pač? Starša po 1 letu obljub še zmeraj nista vpisana v njihovo bazo (skupaj z enim celim kupom izgovorov zakaj ne). Imen starih staršev kupec ne bo dobil, ker je blokiran s strani šteparke, ker je zagrozil, da bo javno objavil njeno ime. Že rodovniških imen staršev nekaj časa ni hotela izdati (je "spregledala"). Hja, pri takšnem odnosu je seveda jasno, da rodovnikov ne bo, žalostno je le to, da kupec ima pogodbo, in z njo najverjetneje ne bo mogel nič (da ne omenim da že sami postopki lahko krepko presežejo kupnino, ki bi jo ob zmagi kupec dobil povrnjeno pa še to čez zelo dolgo časa, česar si veliko ljudi ne more privočiti + nepoznavanje izrazov v pogodbi + priporočila drugih). In točno na to računajo takšni. Se popolnoma strinjam, da so si nekateri (dejansko večina) sami krivi, ker vzreditelja pač niso preverili, vzeli psa iz očitno groznih razmer, po znižani ceni, brez pogodbe,... ampak v nekaterih primerih gre za prekleto dobro zavarovane šteparje, ki vedo kako se maksimalno okoristiti z živalmi (ta prodaja tudi konje, mačke in celo nekatere pse z rodovnikom) pa jim nihče nič ne more. Takšni so po mojem mnenju 10x hujši od tistih, ki prodajajo mešance ("čistokrvne brez rodovnika") po nizki ceni. Pri takih vsaj veš da si si popolnoma sam kriv, če si kupil bolnega psa oz. nisi dobil rodovnika. Sem oseba z idealističnim pogledom na ljudi (več je dobrih kot slabih), ampak take bi poslala pa žgat na grmado.

Žalostno je tudi to, da vzrediteljev avstralskih ovčarjev še ni tako veliko v Sloveniji, pasma pa je sedaj zelo popularna, tako da obstaja velika verjetnost, da bo še veliko ljudi kupilo pri točno tej.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #312 : 03 Oktober 2014, 13:58:36
Pol je pa itak vse jasno. 8)

ps. Zakaj pa mladici nimajo FCI rodovnika, ce ga imajo starsi? Kako je pa to razlozila?

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #313 : 03 Oktober 2014, 14:03:35
Žalostno je tudi to, da vzrediteljev avstralskih ovčarjev še ni tako veliko v Sloveniji, pasma pa je sedaj zelo popularna, tako da obstaja velika verjetnost, da bo še veliko ljudi kupilo pri točno tej.

Ne, zalostno je, da se ljudje ne pozanimajo dovolj, preden vzamejo mladica... jaz sem iz napisanega razumela, da imajo starsi ASCA rodovnike in prepis iz ASCA v FCI ni mozen. Ce pa imajo starsi FCI rodovnike ni nobenega pravega razloga, da jih ne bi imeli se mladici oz. da jih bo prepisala v ASCA in naredila njihove rodovnike... ne vem no.

Seveda se da preverit registracijo v FCI... na Kinoloski zvezi... kjer se da preverit tudi prijavo legla, vzrejna dovoljenja starsev itd.

battito animale


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #314 : 03 Oktober 2014, 15:04:27
BlackSwan kaj pa če se "vzrediteljico" izpostavi. Tako se bodo vsaj nekateri lahko ognili takemu nakupu. Tudi če pred nakupom narediš domačo nalogo in izbrskaš o vzreditelju čim več podatkov, ti to nič ne pomaga če se takih vzrediteljev ne omeni z imenom, ampak samo kot neko osebo, ki to počne.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #315 : 03 Oktober 2014, 17:23:57
Pol je pa itak vse jasno. 8)

ps. Zakaj pa mladici nimajo FCI rodovnika, ce ga imajo starsi? Kako je pa to razlozila?

Je ane :(

Kakor sem razumela naj bi sprva imeli FCI rodovnike, pa je registrirala na napačno zvezo. Je bilo to že takrat super sumljivo zakaj mladiči ne bodo imeli FCI in kako se je zgodila ta "napaka", pri ženski, ki je imela legla druge pasme s FCI rodovniki (in je pozabila, kako se registrira, ha?), ampak ljudem daš 2. šanso, ker so pač naredili napako, zaupaš in še zmeraj upaš, da bodo rodovniki nekoč prišli.


Ne, zalostno je, da se ljudje ne pozanimajo dovolj, preden vzamejo mladica... jaz sem iz napisanega razumela, da imajo starsi ASCA rodovnike in prepis iz ASCA v FCI ni mozen. Ce pa imajo starsi FCI rodovnike ni nobenega pravega razloga, da jih ne bi imeli se mladici oz. da jih bo prepisala v ASCA in naredila njihove rodovnike... ne vem no.

Seveda se da preverit registracijo v FCI... na Kinoloski zvezi... kjer se da preverit tudi prijavo legla, vzrejna dovoljenja starsev itd.

Se pravi na KZS se da tudi preveriti, če imajo starši FCI rodovnik, ne le, če je bilo leglo prijavljeno? Da vem za vnaprej. Sama sem pri nakupu Nilsa gledala samo prijavljeno leglo, starša pa sem špijunala na Anadune-u. Moram dodati, da nikakor ne govorim o svojem (rodovniškem) psu oz. o lastni izkušnji, da ne bo kdo naredil napačne povezave. :)

BlackSwan kaj pa če se "vzrediteljico" izpostavi. Tako se bodo vsaj nekateri lahko ognili takemu nakupu. Tudi če pred nakupom narediš domačo nalogo in izbrskaš o vzreditelju čim več podatkov, ti to nič ne pomaga če se takih vzrediteljev ne omeni z imenom, ampak samo kot neko osebo, ki to počne.

"Vzrediteljico" se bo izpostavilo, ko kupec preveri še par podatkov za ziher. Ne vem zakaj takšnega seznama še ni? Mislim da sem nekje prebrala da zato, ker bi potem več ljudi videlo ta imena in jih še več kupovalo pri teh barabah (prav tako se vedno najdejo tisti, ki jih zagovarjajo, ker so pač slučajno dobili zdravega psa - brez rodovnika). Tak seznam bi moral voditi KZS :-\ Prav tako se bo verjetno na tem forumu oglasil nek osebek, ki bo branil to gospo, ker je (skoraj ziher) eden izmed njenih mnogoterih vzdevkov. In se vedno oglasi le takrat, ko se govori o njej. ;)



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #316 : 03 Oktober 2014, 23:01:43
Mislim da sem nekje prebrala da zato, ker bi potem več ljudi videlo ta imena in jih še več kupovalo pri teh barabah (prav tako se vedno najdejo tisti, ki jih zagovarjajo, ker so pač slučajno dobili zdravega psa - brez rodovnika).

Tak seznam bi verjetno prišel v poštev samo če bi se zraven napisalo osebne izkušnje z nekom. Da pa bi psa kupil pri taki osebi kljub temu, da zraven piše kakšen ima oseba odnos, stanje, pse, potem taki osebi ni pomoči. Hkrati pa bi odgovornejši kupci imeli možnost se izognit slabim prodajalcem. Problem je edino nevoščljivost, ker bi potem lahko nekdo tudi za odgovornega vzreditelja napisal slabo oceno le zato, da  bi mu škodil.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #317 : 04 Oktober 2014, 09:16:24
Saj, seznam na podlagi osebnih izkušenj bi bil potreben. In nekdo, ki bi mu bile te "pritožbe" poslane, pa bi preverjal njihovo utemeljenost (slike, oglasi, drugi dokazi, ipd.). Spremenit bi se moralo par pravil v zakonodaji na tem področju pa bi taka "inšpekcija" prišla v poštev. Škoda.



JaCi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 04 Oktober 2014, 10:41:28
Živjo!

Me prav nič ne veseli, da pišem tole objavo, ampak mora it v javnost. Preden nekdo tako kot jaz in še kdo nasede vzrediteljici – oziroma bolje rečeno rejki – z imenom Romana Sovič, ki ima psarno Kleine Sonntag iz Male Nedelje. O kateri tudi teče debata.

Eno leto nazaj sem končno dobila dovoljenje staršev da imam lahko psa. Neke osnove o kupovanju psov sem si tudi prebrala, zato sem vedela da hočem rodovniškega psa. Bila sem skeptična ko sem videla oglas za rodovniške avstralske ovčarje na bolhi. Mladički so bli iiii luškani in bila je pasma, ki sem si jo želela. Sam nisem zaupala v oglas (vedela sem da so na bolhi nateguni, res nisem hotla prek bolhe kupt, sploh je pa ona iz istega uporabnika oglaševala še druge živali), zato sem gledala in kontaktirala druge psarne, tudi v tujini. Potem sem slišala da ena punca, ki je sicer nisem poznala osebno, pozna to vzrediteljco in tudi ma njenega psa. Dobila sem njeno številko in sem jo poklicala. Seveda je fuuuul hvalila Romano kak je super in oh in sploh in kako dobro skrbi za svoje živali,.. In jaz, ki sem si želela psa čimprej sem vse na slepo verjela in v roku parih dneh sem šla po mojega Skaja. Kar se tiče financ pa nisem iskala najcenejše opcije. Sem se pa mogoče kakšnemu vzreditelju zamerila, ker sem takoj vprašala za ceno. Priznam, pred tem se nisem pozanimala o tem, kako kontaktirati vzreditelja in da bi bilo mogoče fajn se predstavt, opisat.

Zdaj je minilo že več kot eno leto in moj Skaj še zmeraj nima ASCA rodovnika, ki je biu obljubljen. V tem času sem bila prepričana da ga ne bo dobil, potem sem verjela da ga bo dobil. Ker sem nasedla izgovorom vzrediteljce. Namreč zakaj naj bi se tako zavleklo? Ker je prešla med zvezami. Starši od naših so registrirani pri FCI, za ASCA rodovnike mladičov je mogla dat testirat kri staršev. Prvič naj bi v laboratoriju neki zasrali, drugič je blo vse ok sam je potem ugotovila da je poslala v napačen laboratorij, ker ASCA priznava samo enega.  Tretjič je poslala v tapravega (januarja!!) in en teden nazaj, ko sem se slišala z njo je rekla da so rodovniki naših že v izdelavi ter da jih dobimo v roku dveh tednov. Čudno mi je bilo, da je eni drugi rekla da dobimo konec oktobra. Pred tem ji je rekla konec septembra.  Zato sem jaz pisala na asco, tako kot eno leto nazaj. Sam takrt mi itak niso mogli nič pomagat, ker svojih psov ni mela registriranih tam, pa tud jaz nisem vedela rodovniških imen staršev. Zdaj vem rodovniška imena pa njeni bi tut mogli bit registrirani. Zdej bi mi pa mogli potrdit ane? Glede na to da naj bi bili rodovniki naših v izdelavi, to pomeni da sta tudi starša njihova v bazi. Ampak niso! Torej tudi rodovnikov naših (zaenkrat) ne bo.

Sicer pa še nekaj podatkov glede tega – Romana je sigurno imela namen rihtat rodovnike, oziroma je to zanjo delala tista njena kolegica. Vsaj za naše leglo. To vem, ker mi je forwardirala par e-mailov. Sam me prou zanima kje se je zataknilo.. In zakaj mi laže. Sedaj čakam še na en odgovor iz asce, ki bo mogoče malo bolj pojasnil situacijo. Romana mi je tudi večkrat omenila, da če bi vedla v kaj se spušča, se ne bi rihtala rodovnike. Nočem delati krivice, ampak glede na njeno obnašanje in ostale stvari jo res sumim da ni poštena. Če bojo rodovniki slučajno kdaj prišli, bom tudi napisala javno opravičilo brez problema.

Na vprašanje zakaj ne registrira pri FCI. Kukr sm slišala je njen samec dobil pogojno vzrejno dovoljenje. Meni je enkrat rekla da zato "ker je preveč prijazen". WTF??? Pomoje prej ker je prevelik, ali pa še kako drugače ne ustreza standardu. No ker mu ga ni mogla podalšat, oziroma je lažje registrirat pri asci (mislim da majo manj omejitev oziroma jih sploh nimajo kar se tiče genetskih testov, števila legel,.. Vzrejnih pregledov tudi ni. Računajo na to da se vzreditelji držijo "code of ethics". Lahko bi nekdo to prevedeu in poslau Romani.) Obrnila sem se tudi na Vzrejno komisijo Slovenskega kluba za ovčarske in pastirske pasme, kjer mi niso mogli pojasniti, zakaj ni podaljšala vzrejnega dovoljenja za svoje pse in zakaj ne vzreja več pri FCI.

Kar se tiče genetskih bolezni je nič ne skrbi, da pari s potomcem epileptika. Namreč, dedek naših je umrl zarad epilepsije! Kar pomeni, da je njihov oče sigurno prenašalec genov za epilepsijo (recesivna bolezen), ter da je za vsakega mladička 50% možnost da je prenašalec posameznega gena. Če se ne motm ma dve legli na leto s tem očetom, samici ma (vsaj) dve, ki sta sestri. Zdaj si pa predstavljajte koliko nerodovniških ali rodovniških psov je to, ki se lahko parijo brez kontrole in širijo to bolezen. Groza. No v kupoprodajni piše, da se psa ne sme uporabljati za nerodovniški razplod, sam itak ne preverja. Pa tut pri rodovniških leglih se nč ne kontrolira te bolezni, razen če se vzreditelj potrud.

Sicer pa ima pravo pasjo farmo. Preprodajalka pomojem ni, ima pa ogromno legel. Kok pogosto uporablja kakšne psice nevem, sumim da vsako leto, vsaj za mamo naših je tako. Koliko pasem ima – ne vem natančno, kukr sem vidla na fbju (na katerem me je sedaj blokirala ker sem prevečkrat vprašala kje so rodovniki in zakaj starša nista vpisana pri asci) ima poleg avstralcev še landseerje, havanske bišone, male nemške špice, bostonske terierje in nemške ovčarje. Zdej nism zih če vse pse uporablja za razplod, ampak sklepam da jih oziroma jih še bo (nekateri so mladi). Glede na to da ona od tega živi in da ma vsake pasme vsaj po nekaj psov. Aja pa še konje ima in maine coon mačke. Čist možno da ma tok dela na svoji farmi, da v enmu letu ni utegnila zrihtat rodovnikov.

LP



KevinBecca

  • Gost
Odgovori #319 : 04 Oktober 2014, 13:24:46
To za mene osebno ni vredno besede vzreditelj. Moraš pa priznat da je tud 50% tvoje napake... zakaj? Prvo pravilo, ki skoraj v 95% drži, je to da ne kupujmo živali preko bolhe. Nešteto primerov se je zgodilo, ko so kupili pse iz bolhe in so dobili nešteto dednih bolezni, obljubljali so rodovnike, a jih nikoli ni bilo itd... druga stvar je ta, da si nasdla ženski, da ti bo poslala rodovnik - v 99% ga ne pšljejo, zato je bolj odgovorno iskati vzreditelja, ki ti da rodovnik takoj - pri nakupu, kak je neko ovinkanje pri rodovniku ni vredno vzeti tam psa. Seveda gre tukaj za moje osebno mnenje. Za mene je najboljša pot nakupa rodovniškeg psa takšna, da kontaktiraš več vzrediteljev, tisti ki so ti všeč, greš in jih preveriš v živo, preveriš verodostojnost informacij, če je le možno in čim več sprašuješ o preteklih leglih in kombinacijah. Pravi vzreditelj ti bo znal odgovoriti na vse in tako, da boš zadovolna. Ampak zdaj je itak prepozno. Upam da te po izočilo pri nakupu naslednjega psa ^^ vso srečo...



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #320 : 04 Oktober 2014, 14:30:19
Še par stvari za prebrat, če se malo špijuna, za vse bodoče kupce - vse podatke se da najti javno obljavljene na internetu:

Vzdevki:
iras
Saska72 - (nisem ziher če je ona, po stilu pisanja in "branjenju" definitivno sumim da ja)
esika
YouTube kanal - Romy Brodnjak
FB - SRomana Paintranch - oh toliko vzdevkov

Nekatere pasme, ki jih prodaja:
Landseer
Havanski bišon
Maltežan - tu sicer nisem ziher, kaj se dogaja (oseba, ki je napisala oglas mislim da ni ona), cifra pa je njena
Glede na njen YouTube kanal in FB lahko v kratkem pričakujemo tudi pomerance in nemce (ta dejansko ima rodovnik)
Glede na FB je prodajala tudi bostonske terierje in male nemške špice

Ljudje, povezani z njo (javno obljavljeni podatki):
Franc Brodnjak
Renee Karas - ali je to pač le še en vzdevek?
Jože Horvat
Tina Horvat pa še tole

Oglasi (in spet vzdevki):
Landseer
dublesumer
fridalida - isti oglasi, vendar vsi s ceno
Paint horse
toplak66 - še en njen vzdevek na bolhi, s katerim je nekoč objavljala celo pod pasemskimi živalmi


Tema vredna prebiranja, še posebej na naslednjih par straneh



... zato je bolj odgovorno iskati vzreditelja, ki ti da rodovnik takoj - pri nakupu ...
Kateri vzreditelj pa dejansko da rodovnik takoj ob nakupu? Če KZS rabi tudi pol leta, da ga sploh naredi in pošlje?



KevinBecca

  • Gost
Odgovori #321 : 04 Oktober 2014, 15:02:06
Itak daš delat rodovnik ko dobiš mladičke in po zakonu jih lahko oddaš po 8-10 tednu. Takrat pa je itak rodovnik že izdelan...



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #322 : 04 Oktober 2014, 15:15:23
Ne vem kako je pri drugih pasmah ali vzrediteljih in ne poznam pravil KZS glede tega preveč dobro, samo okvirno, vem da pri mojem so vmes prišli pogledat leglo (ne takoj, ko je bilo skoteno) in vpisat imena, da se je prijavilo leglo, šele nato se je lahko rodovnik delal, sama sem ga dobila nekje nekje okoli 4 mesece po nakupu, vzrediteljica ga je sicer dobila malo prej pa je malo trajalo, da mi ga je lahko pripeljala, ampak ga prav gotovo ni bilo ob nakupu - kar sem brala po forumu je redko, da ga na KZSju naredijo tako hitro, da bi ga kupec imel že ob prodaji. Če sem se v čem zmotila, naj me prosim kdo popravi.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #323 : 04 Oktober 2014, 15:18:00
Ma ne vem, ni nujno... Ene pol leta nazaj me je ena znanka kontaktirala, vsa prestrasena, ker ji je zenska obljubljala rodovnik in ga ni se dobila... Pa sva preverili na KZS in je bilo vse ok, samo nekaj se je zavleklo. Rodovnik je potem dobila kaksen mesec kasneje.

V takih primerih lahko vedno preveris na KZS, kaj je in kaj ni.

JaCi, cestitke za iskrenost... Res skoda, da nisi upostevala svojih obcutkov.

battito animale


KevinBecca

  • Gost
Odgovori #324 : 04 Oktober 2014, 16:22:07
Res je, da je čisto odvisno od KZS-ja kdaj izda rodovnike, vendar se da preveriti kako daleč so stvari. In če je eno samo vprašanje o mladičih, na katerega vzreditelj ne zna odgovorit to pri meni pomeni, da nekaj ne štima. Karakterno nisem zategnjenec, ampak, ko pa gre za takšne stvari pa sem zelo pozoren na vsako informacijo. Tudi sam sem hotel lani kupiti rodovniškega psa. Psarno sem vsak dan preverjal in res mi je vse ugajalo. Ampak sem se potem vseeno odločil za posvojitrv, ker jo zagovarjam in podpiram. In niti se nisem mogel opreti sliki Becce ko sem jo prvič videl. Tsko da kljub vsem popolnostim sem se potem odločil posvojiti. In ne, ni mi žal...



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 04 Oktober 2014, 19:18:18
KevinBecca glede izdaje rodovnika pri KZS, ko so mladiči skoteni jih referent pride pogledat, takrat vzreditelj pove imena. Pri 7-8 tednih referent ponovno pride na obisk, če mu iz KZS že pošljejo številke rodovnikov, takrat potem na liste o lastništvu nalepiš številko mikročipa. Mikročipira se pri prvem cepljenju, ki se ga opravi pri osmih tednih. Te liste se pošlje na KZS in šele takrat se dajo delat rodovniki. Rodovniki pa nikoli niso v 14 dneh. Torej če mladiča prodam pri 10 tednih rodovnika še vedno nimam pri sebi. Letos je bila celo taka situacija da sem mladiče cepila in čipirala kasneje, ker najprej ni bilo številk rodovnikov, ko bi morale biti, potem pa še referent nikakor ni našel časa. Rodovnik v vpogled sem dobila na e-mail 3 tedne po tem, ko sem jim papirje poslala, s tem da je bilo potrebno nekaj popravkov. Natisnjeni pa so bili še 3 tedne po tem, ko sem jim sporočila, da so potrebni popravki. Me zanima koliko časa bom sedaj čakala na export rodovnik :D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #326 : 04 Oktober 2014, 19:26:04
Dostikrat so na KZS res eksperti in se pošiljajo popravki tudi po večkrat in ga dobiš šele, ko je pes star 6 mesecev.  ::) Dolgoletni vzreditelji vedo marsikatero na to povedat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KevinBecca

  • Gost
Odgovori #327 : 04 Oktober 2014, 20:13:23
Ocitno so meni podali rahlo napačne informacije ko sem se lani za to zanimal. Se opravičujem. Ampak vem, da sem imel jaz takrat na voljo nekakšen e-rodvnik preden bi vzel psa. Itak pa s papirologijo gre vedno bolj počasi kot bi si to želeli...



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #328 : 04 Oktober 2014, 21:16:05
Dolocene pasme imajo na spletu baze, kamor vzreditelji vnesejo svoje leglo in na tak nacin dobijo e-rodovnik. Mozna je pa se vsekakor izdelava "vzrediteljevega" rodovnika, ki nima nobene veljave v nobeni organizaciji (kot ne e-rodovnik), a na zacetku drugega rodovnika ne mores dati zraven, ker tistega od FCI se ni. Kupec pa ima tako poleg e-rodovnika se en papir, kjer ima zbrana imena prednikov psa, da lahko sam preverja karkoli zeli...
Poleg vzrediteljskega rodovnika das pa zraven se rodovnisko stevilko, s pomocjo katere se lahko psa prijavi na razstave in zraven napise, da je rodovnik se v izdelavi.


KevinBecca

  • Gost
Odgovori #329 : 04 Oktober 2014, 21:52:58
Res hvala za informacije ;) si bom zapomnil ;)