Izpiti

bolha · 112285

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #300 : 10 December 2008, 14:12:58
Tyna - včasih je izpit že bil obvezen za agility. Pa so ukinili  ;)

Kdaj?  ??? ??? Ker, ko sem jaz delala s samojedom, ni bilo po mojem nič obvezno.  :-\ :-\


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #301 : 10 December 2008, 14:23:14
Tyna - včasih je izpit že bil obvezen za agility. Pa so ukinili  ;)
ja se spomnim  ::).
In tedanji A - ki je bil obvezen, je med drugim vključeval tudi prinašanje  ( sicer pa ala BBH z navadnim odvezanim odlaganjem) ;).
In prva državna prvakinja- mojca Bizjan je bogega Timiya čist uničla, ker ga je  po kmečko za izpit skupi stlačla  ::).
Po opravljnem izpitu ni bil nikol več tak kot prej  :(

Ampak seveda to ni bil razlog za ukinitev  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #302 : 10 December 2008, 15:10:58
Samo to je moralo biti pred 96 letom nekje.  :-\ :-\ Ker takrat, ko sva midva delala A izpit, ni bilo več prinašanja.  :P :P :P Smo pa imeli agility izpit, ki si ga lahko naredil pred samo tekmo ali pa so bili organizirani agility izpiti (moral si ga narediti vsaj z dobro, če se ne motim - 15 kazenskih točk ali nekaj podobnega  :-\).


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #303 : 10 December 2008, 20:29:44
Po posnetku sodeč in moji kratkovidnosti je še najbolj podoben Matjažu Dolencu ;).

Jap, si imela prav.

Še posnetek Tine in Mi: http://www.youtube.com/watch?v=zRMfd9I6PLU


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #304 : 10 December 2008, 20:33:38
Sem ravno pogledala posnetek od Tine in Mi!! Super sta ble!  :o :o :o


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #305 : 10 December 2008, 20:42:31
Bravo Tina in mi, sem šele zdaj videla, da sta tudi vidve delale bbh in tudi vec kot uspesno naredili.  :)



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 10 December 2008, 22:35:36
Še posnetek Tine in Mi: http://www.youtube.com/watch?v=zRMfd9I6PLU

Pa kako lepo zgleda brez klasicnega obrata! Odlicno!



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #307 : 10 December 2008, 22:55:55
Pa kako lepo zgleda brez klasicnega obrata! Odlicno!
No ja no, meni se ravno obrati ne zdijo najbolj posrečeni. Pravzaprav so iz obratov nastali nekakšni mini polkrogci ::) :D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #308 : 11 December 2008, 06:44:59
No ja no, meni se ravno obrati ne zdijo najbolj posrečeni. Pravzaprav so iz obratov nastali nekakšni mini polkrogci ::) :D

Jaz sem Maji rekla, da so mi pri celi vaji samo obrati malce preširoki (čeprav še vedno zgledajo čisto OK). :D Jaz se prav zaradi tega verjetno ne bi odločila za te obrate, ker so tisti drugi pri meni boljši - tukaj hitro pridem iz obrata v polkrog  ::) (Veni dela obojne približno enako dobro).


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #309 : 11 December 2008, 07:35:15
Men so pa ravno zaradi tega super, ker ti ni treba povodca preprijemat, kar zgleda precej "storasto!.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #310 : 11 December 2008, 08:19:54
Jaz pa sem se pri Raa odločila zaenkrat odločila za BBH za te notranje obrate, da ima manj časa se vlečt okrog  :D. Je pa po svoje težje odpeljet za vodnika. Moraš ful dobr timimg trofit (ker če stojiš na napačni nogoi ob začetku je potem širši)- tudi pri Mii niso vsi enako široki  8). Vsekakor sem vidla že take tudi v IPO 3 brez odbitka  ;)
Pa še menda nekateri sodniki pričakujejo , če imaš ta osnovni prključek na not,da so tud levo obrati isti stil (se pa to, kaj je sprejemljivo,  ker naprej spreminja). In pri moji je levi prilkjuček v osnovni položaj bolj stabilen v načinu izvedbe.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #311 : 11 December 2008, 08:27:38
Samo to je moralo biti pred 96 letom nekje.  :-\ :-\

ja, ja čist verjetno, da je bilo prej   :-\- sej veste , da sem jaz muzejski primerek  :D  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #312 : 11 December 2008, 09:01:51
Sem pogledala posnetke iz izpitov BBh. Meni tale hoja po lipicansko ni prav nič všeč. Pa tudi strogo gledanje v oči ne, ampak to sem jaz.....  ::)  Zato se tudi ne morem spravit h temu izpitu.  ::)  Mi je bil VP2 bolj všeč, ker ni bilo pomembno, kako pes hodi in kam gleda.

deteljica, ti si delala VP2, a nismo mi imeli poleg sedi in prostor v gibanju, tudi stojo v gibanju? Poleg dol in aportiranja?

Kristinca & Florinca


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #313 : 11 December 2008, 09:36:21
O teh izpitih bi bilo pa fino, če bi se pisalo pod BBH, da bi mogoče še kdo prebral, ki ne bere borderjev ;)

Čestitke za rezultate in lepo delo!

Mi je pa zanimivo, da je bilo izdelovanje skupine OK tako, kot je bilo.


LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #314 : 11 December 2008, 09:59:22
Florinca VP ni v nobeni povezavi z BBH. VP je lovski presikus. Je pa moja psica ves čas gledala in paradno hodila, pa so bili z njo zelo zadovoljni.
Meni je tako všeč , zato tako naučim  8).
Če se da, bi bilo res najblje ves ta kos o BBH prestavit v pravo temo  :-\.
Administrator ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #315 : 11 December 2008, 10:58:16
Mi je bil VP2 bolj všeč, ker ni bilo pomembno, kako pes hodi in kam gleda.

Saj tudi za BBH izpit naredit ni ravno blazno pomembno kako pes hodi in kam gleda.

Je pa meni bolj prijetno gledati tako atraktivno delo psa, ki že na daleč izgleda pozoren in energičen. Pa nekako se mi zdi to bistvo tega paradiranja sem ter tja po poligonu, ker drugače ne vidim pravega smisla, zakaj bi to počel ;) (razen, da ti je edini cilj izpit naredit).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #316 : 11 December 2008, 11:15:16
Mi je pa zanimivo, da je bilo izdelovanje skupine OK tako, kot je bilo.

Mi smo si morali enega člana skupine izbrat in iti čisto zraven njega, enkrat vodnik, drugič (po obratu) pes. Verjetno čisto odvisno od sodnika.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #317 : 11 December 2008, 15:39:48
Moja je na lovskem preizkusu tudi takole paradirala pri poslušnosti pa so pohvalili njeno posluštnost. ;)

Jaz se moram tudi kmalu spravit BBh narest z Wickom. ::) :-[

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #318 : 26 Junij 2009, 12:26:35
jutri imava z Ajko izpit. Pa bi morale prinesti knjižico o cepljenju.. pa je sedaj ne najdem  :-\ :-\
ve kdo mogoče če se da naredit nova še danes? in kakšna je cena :)

Lp

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 26 Junij 2009, 12:29:42
Pokliči veterinarja, kamor sta se šle cepit. Mislim, da ne bi smel biti problem takoj narediti novo, ker imajo cepljenja v registru. Pa vprašaj za ceno.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #320 : 26 Junij 2009, 12:37:10
Meni se je isto zgodilo 1x... sem sla k nasemu vetu in mi je izdal novo knjizico takoj. Cena pa je bla minimalna...

battito animale


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #321 : 26 Junij 2009, 12:40:42
hvala obema :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #322 : 25 December 2009, 02:04:22
Je res, da naj bi štel izpit RO-I za 'poligonski' del BBh-ja? (torej da če imaš narejen RO1, greš potem delat samo urbani del in pa pisni in je potem skupno isto kot BBh?)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #323 : 25 December 2009, 11:31:57
Ja. O tem je že bilo govora. Na tak način bomo mi prišli do BbH, ker je bolj zanimivo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #324 : 25 December 2009, 11:38:02
Ja. O tem je že bilo govora. Na tak način bomo mi prišli do BbH, ker je bolj zanimivo.

Hvala enako ;) Zdaj pa ne vem, nekdo pravi da je 1ka zadostna, drugi pa da za bbh velja šele 2ka?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #325 : 25 December 2009, 11:39:35
Poglej si pravilnik RO, tam piše, jaz ne vem več. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #326 : 25 December 2009, 12:37:20
...kopirano iz pravilnika...
Tekmovanj v razredu RO-I se lahko udeleži pes, ki je predhodno v okviru izpitnih rokov na društvu opravil izpit v razredu RO-I. Tekmovanj v razredu RO-II se lahko udeleži pes, ki je predhodno v okviru izpitnih rokov na društvu opravil izpit iz RO-II, uspešno opravil „Preizkus obnašanja v urbanem okolju” in „Strokovni izpit za vodnika psa spremljevalca” in je vsaj 2x tekmoval v razredu RO-I. Psu, ki je pozitivno opravil vse tri dele izpita, se priznata izpit RO-II ter izpit Bbh. Tekmovanj v razredu RO-III se lahko udeleži pes, ki je predhodno opravil izpit v razredu RO-III ali tisti tekmovalec, ki na tekmi opravlja izpit RO-III in je vsaj 2x tekomoval v razredu RO-II.





Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #327 : 25 December 2009, 13:45:06
Ali na kratko: Z dvojko se ti šele prizna bbh. Prej moraš seveda opravit enko  ;)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #328 : 25 December 2009, 13:54:48
Hvala. Vsekakor bolj zanimivo kot klasičen bbh. Hvala Bogu, da obstajajo tudi druge možnosti za pridobitev le tega, tako da se lahko tudi 'hendikepiranci' izkažemo  ::) ;D


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #329 : 01 April 2010, 20:26:00
Zdravo,

mene pa nekaj zanima. danes sem se ravno pozanimala na našem kd-ju, ker bi rada šla opravljat izpit b-bh. psička je drugače že natrenirana, vendar nama še ni uspelo iti polagat izpita saj je takrat bila ravno 1mesec premlada, potem je bilo pa še tolko drugih stvari vmes da sem čisto pozabla. no letos pa bi rada to naredla, še pred poletjem, in meni danes inštuktorica reče, da to pa ni mogoče. da najprej je treba na izpit A in ga naredit, da šele nato lahko grem na izpit B-bh ??? no in zdaj mene zanima če je to res, al je to spet neka njihova butasta poteza da dobijo več denarja? ::)

ker kolko sem seznanjena s tem, nisem še nikoli slišala, da je izpit A pogoj za B-bh itd...mi je rekla, da že od nekdaj se lahko dela samo po stopnjah... ??? ??? kdo je zdaj tuki nor, js al ona :P

lp
mateja