Izpiti

bolha · 112314

popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #30 : 01 Maj 2006, 17:54:15
Lep pozdrav. Sem lastnik male navihane 10 mesečne labradorke. ;)
Tudi midva trenutno delava za B-BH, ki ga bova opravljala septembra. Rinchy bi lahko tudi meni poslala na email odgovore za izpit. Hvala! ;D

Lep pozdrav, Marko



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #31 : 01 Maj 2006, 18:11:14
Lep pozdrav. Sem lastnik male navihane 10 mesečne labradorke. ;)
Tudi midva trenutno delava za B-BH, ki ga bova opravljala septembra. Rinchy bi lahko tudi meni poslala na email odgovore za izpit. Hvala! ;D

Lep pozdrav, Marko

Dobiš  :)

Ninci,a lahko pripnem vprašanja+odgovore sem kot priponko? Nimam sicer nobenega vira s kod je.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 01 Maj 2006, 18:33:22
Rinchy, bi lahko še meni poslala?

LP



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #33 : 01 Maj 2006, 22:47:11
Rinchy tudi jaz se priporočam za ta vprašanja in odgovore , da mi jih pošlješ :)...lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #34 : 01 Maj 2006, 23:11:34
Dobiš  :)

Ninci,a lahko pripnem vprašanja+odgovore sem kot priponko? Nimam sicer nobenega vira s kod je.

lp

Zaradi mene lahko ::)

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #35 : 02 Maj 2006, 11:16:20
Evo jih v priponki  :) So pa v dveh delih,ker je preveliko za 1 priponko.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #36 : 02 Maj 2006, 11:16:59
Še drugi del.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #37 : 02 Maj 2006, 12:10:01
Rinchy hvala :)


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #38 : 10 Maj 2006, 13:46:15
Če že rabte odgovore na vprašanja si jih najdite v kinološki literaturi, saj se boste tako najbolje naučili. Jaz sem skoraj znorel, ko sem delal izpit za licenco vodja osnovnega šolanja, kasneje še za markerja. Še najtežji faks je lažji kot pa to.Lahko pa vam pomagam če želite. Vem veliko stvari ampak vsega pa ne.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #39 : 10 Maj 2006, 14:08:21
Samo pazi - predvideni pravilni odgovori so včasih milo rečeno čudni.Tako da ti lahko čisto v redu odgovor štejejo za napačen.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 11 Maj 2006, 15:07:08
ena sprememba pri starostni meji za B-BH: starostna meja je 14 mesecev in ne več 15.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #41 : 11 Maj 2006, 15:41:39
ena sprememba pri starostni meji za B-BH: starostna meja je 14 mesecev in ne več 15.

A mi lahko kdo razloži foro teh starorsnih mej? Ker mi nikoli ni bilo jasno zakaj z psom, ki je star 12 mesecev in je pripravljen na B-Bh tega ne moreš delat. Ali samo jaz ne razumem sistema?

Lp nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #42 : 11 Maj 2006, 16:40:25
Tudi meni to ni jasno. Z Atosom BBh ne moreva opravljati, ker bo na dan izpita dva tedna premlad ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #43 : 11 Maj 2006, 19:50:13
Moja bi takrat junija, ko bodo ti izpiti bi tudi glih za glih ujela še prej veljaven pogoj 15 mesecev, sedaj, ko je samo 14 pa sploh, samo vseeno bova prvo rajši šli delati  za A izpit, jeseni pa B-BH, če uspešno prestaneva prvi test...lp


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #44 : 16 Maj 2006, 16:53:08
Teh pravil si niso izmislili slovenci ampak FCI, kateri tudi pripravljajo pravilnik. Pa še to.
Ali veste da se zopet pripravlja novi pravilnik po katerem nebo več programa B-bh ampak bo to stari b program, kdor se ga spomne. Vodljivost na povodcu in brez povodca. Nobenih vaj v urbanem naselju itd.

Če mene kdo kaj vpraša, je to velika napaka.
Še več pozornosti bi morali dati na vzgojo psa v urbanem okolju!

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #45 : 16 Maj 2006, 16:58:44
Še več pozornosti bi morali dati na vzgojo psa v urbanem okolju!

Se čisto strinjam. Ne vem zakaj bodo sedaj ukinili B-bh izpit  ??? Pa saj ni bilo negativnih rezultatov. Ali pač? Mogoče kdo ve zakaj jih bodo ukinili?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #46 : 16 Maj 2006, 17:59:31
Tudi meni ni jasno zakaj bi ukinili B-Bh, to se mi zdi pravi nesmisel. Dobro vzgojen pes bi moral biti vajen vaj tudi po urbanem mestu, v bistvu je moje mnenje, da je ravno po urbanem, še bolj pomembno, da te pes uboga kot je treba. Sem absolutno proti ukinitvi tega B-Bh-ja in da se preide spet na stari B.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #47 : 16 Maj 2006, 19:59:46
Midve pa ravno zdaj po novem pravilniku še ujameva mejo za B-Bh (tako da imava po novem možnosti it na ta izpit), ampak dvomim, da bova čez 1 mesec ustrezno pripravljeni. Matra naju pa seveda urbano okolje, ker je Luni pač bolj zanimivo gledati druge pse kot pa delati vajo. Pa ker ne živimo sredi mestnega vrveža, je še problem z vajami.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 16 Maj 2006, 20:02:36
A mi lahko kdo razloži foro teh starorsnih mej? Ker mi nikoli ni bilo jasno zakaj z psom, ki je star 12 mesecev in je pripravljen na B-Bh tega ne moreš delat. Ali samo jaz ne razumem sistema?

Lp nina

Tudi jaz ne vem...Lenny ni mogla it delat izpita, ker je bila premlada...in tako smo prestavili izpit na jesen. Ne vem pa kaj je fora, da mlajši pes ne more opravljati izpita....niti ne vem zakaj bi blo to dobro :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 16 Maj 2006, 20:23:14
Ti tanižji izpiti so ene naše spakedranke pobrane iz vseh koncev in nimajo s FCI nič. BBh je  ena čudna mešanica poslušnosti na najnižjem možnem nivoju + nekaj malega dela v urbanem okolju. Ne vem zakaj ne bi se malo vsedli in prebrali nekaj res dobrih programov za družne pse, potem pa ne vsega po malem zmešali ampak prevedli enega res dobrega in ga sprejeli z morebitnimi minimalnimi prilagoditvami. Obstajajo res odlični različni CGC in podobni programi. In bi mu potem lahko tudi kakšno slovensko ime dali. Koliko pa vas sploh ve kaj pomeni BBh?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #50 : 16 Maj 2006, 20:58:01
V bistvu je meni malo mar za izpit, samo znati mora toliko da kot , da bi ga imela, čeprav mi bo veliko pomenilo, da uradno  potrdilobo imela in to mi je cilj. Sem si pa zadala cilj da narediva vse do B-bh-ja, če bo pač jeseni kaj drugega od tega pa bo tistega opravljala, no ja če čez en mesec uspešno A naredi. Moja mesta načeloma je navajena, samo malce manj jo morajo še drugi psi zanimati in vsaka mušiča ipd, pa bo super. Delava na tem kar precej, kako nama pa ratuje pa je kakor kdaj uspešno. V šoli pa kar pridna, načeloma nimam ne vem kakšnih pripomb, tudi inštruktorici jo kar pohvalita (sem zel zadovoljna z njima). Meni je bistveno mojo naučiti, da bo tako v urbanem kot kje drugje ubogljiva. Vem pa , da naju čaka še ogromno dela, pa upam, da nama uspe...lp


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #51 : 16 Maj 2006, 21:13:13
Seveda ima bbh z fci dosti skupnega. Konec koncev si ga je fci izmislil. Preberi pravilnik in boš videla kdo ga je potrdil. Kar se pa slovenskega vodctva tiče pa itak škoda izgubljati besed.Kaj ti nudi KZS na kratko rečeno NIČ. Vse kar organiziraš ti dodobra zaračunajo. Tistega enega inštruktorja, ki ga lahko dobiš, ga je pa že itak pofural cajt. Povejte mi kdaj so vodctveni delavci v KZS izšolali svojega psa tazadnjega. Nas male sramake pa napadajo z raznimi bedastimi forami, in pogoji.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #52 : 18 Maj 2006, 14:39:47
Teh pravil si niso izmislili slovenci ampak FCI, kateri tudi pripravljajo pravilnik. Pa še to.
Ali veste da se zopet pripravlja novi pravilnik po katerem nebo več programa B-bh ampak bo to stari b program, kdor se ga spomne. Vodljivost na povodcu in brez povodca. Nobenih vaj v urbanem naselju itd.

Če mene kdo kaj vpraša, je to velika napaka.
Še več pozornosti bi morali dati na vzgojo psa v urbanem okolju!


Tole pa ne vem od kje ti informacija o ukinitvi B-BH ???
Pripravlja se nov C program, zato se je tudi znižala starostna meja za B BH.
Bi bilo pa zanimivo, da poveš kaj več o ukinitvi B-BH

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #53 : 18 Maj 2006, 14:42:01
Kar se pa slovenskega vodctva tiče pa itak škoda izgubljati besed.Kaj ti nudi KZS na kratko rečeno NIČ. Vse kar organiziraš ti dodobra zaračunajo. Tistega enega inštruktorja, ki ga lahko dobiš, ga je pa že itak pofural cajt. Povejte mi kdaj so vodctveni delavci v KZS izšolali svojega psa tazadnjega. Nas male sramake pa napadajo z raznimi bedastimi forami, in pogoji.

Tako se razburjat na tako lep sončni dan  :-\

Kzs ti ne da inštruktorja, to je v domeni društva.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #54 : 18 Maj 2006, 15:04:15
Simi, a veš kaj o nevem C izpitu? A se razmišlja o ukinitvu obrambe (preiskusa naravnih zasnov)?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #55 : 18 Maj 2006, 15:58:07
J zate preizkus naravnih zasnov to, da pes na lastno iniciativo ugrizne bežečega markerja? Zame to ni preizus naravnih zasnov ampak bolj igračkanje. Ne žeim imeti psa, ki bo imel občutek, da je vsak tekač potencialni plen.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #56 : 18 Maj 2006, 16:01:26
saj ni važno, kaj je zame preiskus zasnov. Samo vem, da tega 3/4 psov ne zmore/zna, delovne pasme pa itak delajo večino takoj IPO I. Zakaj je potem še obramba na Cju??



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #57 : 18 Maj 2006, 20:20:13
NA tekmi v Duplci so se pogovarjali, da bo prišlo verjetno do ukinitve Bbh ali pa do velike spremembe, in bi naj bila BBh1 in BBh2, Dodali bodo še vajo naprej in vajo aport, tko sem jaz slišal, od Arčon Harija, ki je v vrhu slovenske kinologije.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #58 : 18 Maj 2006, 20:22:44
Obramba na Cju je zaradi tega, ker je za psa prevelik skok idit na direktno obrambo na program IPO 1.
Sej pa se lahk reče, da to ni nobena obramba, pes samo ugrizne pa je stvar narejena. Po IPO1 programu, pa moreš kar orng trenirat, da psa naučiš obrambo. Ponavadi so psi še nezreli za obrambo, zato so naredili C program.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #59 : 18 Maj 2006, 20:24:55
Urška narobe si razlagaš napad psa na markerja. Obramba se dela na obrambnem in plenskem nagonu. Zato potem nenapadajo vsakega mimoidočega tekača, ampak napadajo plen. Plen je pa rokav oz. rokavica, ki jo pes dobi od markerja.
J zate preizkus naravnih zasnov to, da pes na lastno iniciativo ugrizne bežečega markerja? Zame to ni preizus naravnih zasnov ampak bolj igračkanje. Ne žeim imeti psa, ki bo imel občutek, da je vsak tekač potencialni plen.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon