Ima kdo za posoditi čeveljček?

kanchy · 6348

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
: 13 November 2009, 09:13:39
Za zaščito zaradi poškodbe tace bi za 2-3 tedne rabila en čeveljček (verjetno M - taca ovčarke)? Je kdo iz Ljubljane ali okolice in ga trenutno ne rabi? Veterinarka je rekla da rabimo visokega da si ga psica ne more snet, ampak verjetno bo tudi normalen v redu  ???
Prosim.



Maja



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 13 November 2009, 13:32:53
A imaš kaj povito taco ali bi šel čeveljček na "golo" taco?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2 : 13 November 2009, 13:41:03
Trenutno je povita, so rekli da bo še par dni tako, potem bomo pa dali čeveljček. Verjetno bo šel na golo taco  ???



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 13 November 2009, 13:47:10
Blumina pravi, da ti ga lahko posodi, če boš pazila :). Ima Ruffwearove čeveljčke, velikost M. Danes se vidimo, tako da lahko jst čeveljček pripeljem v Ljubljano potem pa se zmeniva naprej.

Je tako ok?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #4 : 13 November 2009, 13:52:19
To bi bilo super! Bom pazila, obljubim  :)

Hvala obema  :-*



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 13 November 2009, 13:58:19

Za zaščito poškodbe, si jaz ne bi sposojala ( čisto moje osebno mnenje :))
1. zaradi same sterilnosti ( razen če ga lahko na 95 opereš- jaz mojih ne morem)
2. če psa boli tačka zaradi poškodbe si jo bo poskušal lizat( razen če bo imel trobento gor) in nastradal bo čeveljček ;D( no vsaj pri nas je ::) v minuti nepozornosti)

Imajo jih pa v pasjih štacunah od trixija (tiste tavisoke ;)) pa tudi pretirano dragi niso ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #6 : 13 November 2009, 14:02:27
Mogoče veš koliko približno stanejo (kot Ruffwearovi ali manj?)?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 13 November 2009, 14:04:31
Mogoče veš koliko približno stanejo (kot Ruffwearovi ali manj?)?

Trixijevi so poceni, mi smo jih znucali nekaj parov, v obdobju Rumbine poškodbe. Slabost je ta, da se precej hitro znucajo in si jih je brez veze sposojat, ker so po parih daljši sprehodih predvsem po asfaltu za v smeti ::)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 13 November 2009, 14:09:27
Uff... je že kar en lep čas kar sem jaz to kupovala.( v času pubertete mojih pesjanov/ takrat so bile porezane tace stalnica) Niso ne vem kaj trpežni ampak za poškodbo čist ok zaščitit
Vem samo da je črn- pol usnjen visok z enim paščkom, in gor mu je pisalo Walker ( če se prav spomnim)
Plačala sem ga pa še v tolarjih. Pa se se ne morem spomnit koliko( če bi bili svinsko dragi bi si sigurno zapomnila ;D).

Niti ne vem koliko stanejo rufwearovi.
daj pokliči v eno pasjo štacuno pa vprašaj.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #9 : 13 November 2009, 14:14:02
Kaj pa od Karlieja? Ali pa teli v Mr. Pet-u  http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=12758 ?


Drugače ima že od včeraj povito taco pa je vse kar je naredila malo polizala. Verjetno bi tudi čeveljček pustila pri miru 



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #10 : 13 November 2009, 14:17:53
Te od Karlieja in od Trixie so isti  ;) In ja, cena je tok kot tam na linku pise (jaz sem takrat za L dajala okoli 10 eur)  :)

Btw, za doma jaz priporocam da ji namestite kaksen zokencek, da bo bolj dihalo in se zdravilo (karkoli ze ima). Ceveljcek pa samo za ven.. Tale od Karlie se ob normalnih sprehodih brez divjanja nekako obnese, je pa res da ne sme divjat, ker takrat grejo pa v momentu v tri krasne  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 13 November 2009, 14:22:25
ja podobni :)

Naša Dina, je imela ponavadi tud v čeveljcu povito taco. Prve dni si je ni lizala ,ko se je pa začela celit, je pa stalno lizala tud povoj je dol zgrizla ;)

Se pa ne spomnim ali sta bila v paru ali ne . Tukaj dobiš za to ceno dva. ;) ( tako ,da če imaš zgolj za zaščito poškodbe imaš enega v rezervi " just in case" ;D)
 Cena pa ni tako huda.  :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #12 : 13 November 2009, 14:34:36
Hvala vsem za nasvete  :)

Potem bomo pa šli pa raje v trgpvino po en praček in videli kako se bo izšlo.

Zoe
in Blumina torej zaenkrat najlepša hvala bomo kupili ene čeveljčke in poskusili kako bo šlo.


Btw, za doma jaz priporocam da ji namestite kaksen zokencek, da bo bolj dihalo in se zdravilo (karkoli ze ima). Ceveljcek pa samo za ven.. Tale od Karlie se ob normalnih sprehodih brez divjanja nekako obnese, je pa res da ne sme divjat, ker takrat grejo pa v momentu v tri krasne  ::)
Psička si je zarezala kar globoko med prsti (potrebno bi bilo šivanje pa smo malo prepozno prišli, ker nismo vedeli da je tako hudo, zato se bo sedaj malo dalj celilo).

OK bomo dali doma samo štumfek.
Divjala pa ne bo, bomo pazili. Trenutno gremo ven samo za nujno ker niti ne stopa na to taco.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 13 November 2009, 14:44:09

Psička si je zarezala kar globoko med prsti (potrebno bi bilo šivanje pa smo malo prepozno prišli, ker nismo vedeli da je tako hudo, zato se bo sedaj malo dalj celilo).


No tudi to je že bilo pri nas ;). Tudi brez šivanja. S to razliko da si je naša na srečo pri strani porezala.  Sem pa dobila takrat pri mojem veterianrju aureomycin spray.
Je pa pomagalo.
Nadaljno se, ga uporabljala pri vseh takih zunanjih poškodbah ;) ( podobno kot bivacyn za ljudi)
Edina zoprnost tega spraya je da je vijoličen

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #14 : 13 November 2009, 14:48:45
Mi imamo na srečo to prvič (pa upam da tudi zadnjič).
Drugače imamo pa doma še Zeep (neka zeliščna zadeva ki baje tudi dobro celi) pa so rekli naj kar to gor dajemo.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 13 November 2009, 15:07:01
Naša je kar ene trikrat fasala poorenk  ureznino( in par manjših). Ko smo še malo bolj trenirali. Največ, ko je bil na sceni  aport iz vode, in šarjenje v ločju.

Na nesrečo  taki bajerji  ne privlačijo samo rac, ampak še piknikerje kateri za seboj tako pospravijo da flaše v vodo ali  ločje zmečejo :-X.
No pa ni bil samo bajer, tudi v Sori je fasala. Pa na morju si je Damč enkrat porezal blazinco.... ::) ...uf pa še kaj bi se našlo :D.
Sedaj je že nekaj časa mir. ( trkam na les v želji da bo še)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #16 : 13 November 2009, 15:40:45
Ti iz Mr.Peta so se nam ful dobro obnesli. Niso dragi, so pa precej vzdrzljivi (kaksen asfalt al pa kamnita podlaga pa jih res hitro unici). Pa tudi dosti ohlapni in zracni so, se mi zdi, da rana precej dobro diha tudi cez njih.


battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 13 November 2009, 15:53:45
Ok, ni problema ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 13 November 2009, 18:21:30
Lola je imela sllab mesec nazaj tudi porezano taco in ko sem iskala čeveljčke so imeli samo neke na vezalke, ki so bili bolj podobni boksarski rokavici  :'(

Jaz sem si pomagala z navadno polivinil vrečko (čim ožjo in čim krajšo) za zamrzovalnik, ki sem jo nataknila na taco, potem pa vse skupaj polepila s "silver tape-om". Za sprehod je bilo super, doma je imela pa taco itak samo povito.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 13 November 2009, 21:02:17
Jaz imam en srebrn ceveljcek na vezalke - nam se ful ni obnesel in je prakticno nerabljen, ga oddam, ce kdo rabi. Za velikost bi pa morala pogledat - moji Luni je skoz dol padal - je imela povito blazinico in tacko sam seveda sirso, zgoraj pa tanko.

Jaz sem ji za ven cez povoj (ta "samolepilni") dala najprej polivinil vrecko in jo za silo pritrdila z elastiko, cez sem dala ovitek za zlozljiv deznik (je ravno prav sirok  ::)) in se otrosko dokolenko - sem jih sla prav kupit. Na to dokolenko sem pa z varnostnimi sponkami pripela elastiko, ki sem ji jo namestila preh hrbta, da je vso to zmesnjavo drzalo gor, ker ce ne ji je vse dol padalo - je bila hiperaktivna tudi s prerezano blazinico.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 13 November 2009, 21:18:23
Jaz sem ji za ven cez povoj (ta "samolepilni") dala najprej polivinil vrecko in jo za silo pritrdila z elastiko, cez sem dala ovitek za zlozljiv deznik (je ravno prav sirok  ::)) in se otrosko dokolenko - sem jih sla prav kupit. Na to dokolenko sem pa z varnostnimi sponkami pripela elastiko, ki sem ji jo namestila preh hrbta, da je vso to zmesnjavo drzalo gor, ker ce ne ji je vse dol padalo - je bila hiperaktivna tudi s prerezano blazinico.

Pa sem mislilal, da sem jaz inovativna  :o :o :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #21 : 13 November 2009, 23:47:42
Jaz sem si pomagala z navadno polivinil vrečko (čim ožjo in čim krajšo) za zamrzovalnik, ki sem jo nataknila na taco, potem pa vse skupaj polepila s "silver tape-om". Za sprehod je bilo super, doma je imela pa taco itak samo povito.
To sem pri Aski prakticirala. Vrečke za zmrzovalnik. Včasih celo une rokavice za zaščito rok (pomivanje posode, higijenske al kako se jim že reče), pa staro nogavičko potem čez. To se dobro obnese. Problem nastane edino v primerih, ko ima pes longeto. Vsaj pri nama je šlo ogromno tega, ker si je hitro z longetno namreč prerezala vso to zaščito :-\


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 14 November 2009, 00:46:54
Tele "Walker" čeveljčke imam tudi jaz. Dobi se po dva v škatli, mislim, da so od Trixie. Ampak moji je čevelj padel dol samo, da je malo hitreje stopila. Dokler jo je motil in je šepala v njem, je bilo v redu, ko se je navadila je pa po 100m ostala brez.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 14 November 2009, 08:18:19
No mi smo si pomagali tudi z odrezano pol litersko plastenko za vodo - Zala ker je štirioglata, ko smo imeli longeto, zunaj pa je bil dež in povojev nismo smeli zmočiti ;) Jo natakneš na tačko prilepiš z levkoplastom na longeto pa smo šli  ::)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #24 : 14 November 2009, 08:54:49
O ninci, tole s plastenko pa je dobra ideja. Sicer upam, da je nikoli več ne bo rabila, a vseeno dobro je vedeti tudi to rešitev ob primeru nošenja longete, kjer se ta ne sme zmočit kot ne povoji.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #25 : 14 November 2009, 09:40:32
 :D Kakšne ideje

Bomo poskusili kaj se bo obneslo  :)