Ima vaša muca čudne navade??

Luni_Lu · 22864

Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
: 15 November 2009, 21:27:05
Našo muco velikokrat spustimo notri (v hišo). Ko pride notri se uleže in zaspi. Druga mucka vedno ko jo spustimo notri se postavi pred vrata in gleda v njih, ker hoče ven. Odprem ji vrata in gre. Tista muca pa kar naenkrat vstane in se postavi pred vrata, ter v njih gleda. Ko ji odprem vrata me pogleda in gre nazaj.
"Pri tem delu velikokrat opazuje starejšo muco"
Ali me zafrkava??Ali se postavi pred vrata kar za hec?? ??? ???
No pa še nekaj je.
Ko muca mirno spi kar naenkrat vstane in gre v kuhinjo. Uleže se na tla. Zaradi prostora ni, ker ima tudi v dnevni sobi veliko prostora.
Ali mogoče ker jo moti luč?? V dnevni sobi smo gledali televizijo in imeli prižgano luč, v kuhinji pa ni bil nobeden in luč ni bila prižgana.
In še če vam to kaj pomeni: v dnevni sobi je spala na kavču, v kuhinji pa se je ulegla na tla.
Mogoče ker so bila tla hladna??

In seveda povejte za svoje podobne prigode. :) :)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #1 : 21 December 2009, 21:31:38
Naš muc si cufa svoj rep. Pul si dlako ven..
Smo bili glih danes pri veterinarju pa je veterinarka rekla da ima psihične težave  ;D



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 31 Januar 2010, 15:24:45
Luni Lu, malce preveč dramatiziraš  :D A tudi ti 3 ure sediš za računalnikom ali greš vmes še mal v haldilnik pogledat, morda celo na mobi pogledaš itd. ali sediš cel večer na kavču pred TV? Si greš malo noge pretegnit, ane?

Jaz recimo po svoji mački vidim, kdaj imam prevroče v stanovanju - ko se mi uleže pod stol na leseni parket ali ko leži na kopalniških ploščicah, takrat vem, da moram mal zmanjšat ogrevanje. To samo kot zanimivost.



Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #3 : 21 Februar 2010, 15:47:04
Ja vem saj mi je že prijatlca nedolgo nazaj povedala.  ;) :)

Ta mucka je lani poginila ker jo je povozil avto. :'( :'( :(

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 Februar 2010, 16:09:17
Poginila je, ker ste dopustili, da hodi ven v nevarno okolje.


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #5 : 21 Februar 2010, 19:11:26
Yo, eno vprašanje:

Ti živiš ali se preseliš v hišo. Prideš v okolje, kjer ne vozi zelo veliko avtov. Poleti najdeš zapuščeno mucko, ki ugotoviš da je rada vzunaj.
A BI JO TI IMEL VES ČAS NOTRI?!
Ti sploh veš kako bi ona trpela?!
Domače mačke so sploh rade vzunaj, skrbeli za njo smo zelo lepo.
Sploh pa je včasih ko je hotla (čeprav je bila raje zunaj) smo  jo dali notri!
OJOJ!


Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 21 Februar 2010, 19:17:47
Na napačno si naslovila vprašanje.
Moje mačke so žive. Tvoje?


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #7 : 21 Februar 2010, 19:25:11
Ja veš moje tudi. ::) :) :P
Ampak  prosim odgovori.

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 21 Februar 2010, 19:36:07
Na kaj naj odgovorim?


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #9 : 21 Februar 2010, 19:38:13
Citiraj
Ti živiš ali se preseliš v hišo. Prideš v okolje, kjer ne vozi zelo veliko avtov. Poleti najdeš zapuščeno mucko, ki ugotoviš da je rada vzunaj.
A BI JO TI IMEL VES ČAS NOTRI?!

Mmmm, na to. ::)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 21 Februar 2010, 23:00:54
Bela ima navado, da te celega preliže. Če se ji pustiš, te bo lizala do onemoglosti s svojo rašpljo, kar je na koncu že prav boleče. In to počne že kar malo obsesivno, če se hočeš umaknit, te prime s šapami in si te potegne bližje. :D  Ne vem, odkod ji ta fora, ima jo šele kake pol leta.

Sicer pa se tudi ona včasih postavi pred vrata balkona, češ spusti me ven, ji odprem, malo gleda ven pa se obrne in pobegne nazaj not. Pomoje ji je premrzlo ali kaj vem kaj in ji ni za it ven. Čez 15 minut do pol ure vajo ponovimo in takrat gospodična dejansko smukne ven - verjetno zato, ker ji je že res sila za wc. In se takoj čez nekaj minut tudi vrne (no, to je zdaj pozimi, poleti res večino časa preživijo zunaj).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #11 : 22 Februar 2010, 10:07:59
Jaz sicer nisem nek strokovnjak, ampak možno da hoče pozornost ali te ima pa zelooo rada. :) :)
Lej nevem, ampak možno. ;)

Citiraj
Sicer pa se tudi ona včasih postavi pred vrata balkona, češ spusti me ven, ji odprem, malo gleda ven pa se obrne in pobegne nazaj not. Pomoje ji je premrzlo ali kaj vem kaj in ji ni za it ven. Čez 15 minut do pol ure vajo ponovimo in takrat gospodična dejansko smukne ven - verjetno zato, ker ji je že res sila za wc. In se takoj čez nekaj minut tudi vrne (no, to je zdaj pozimi, poleti res večino časa preživijo zunaj).

Ja, naša starejša mačka je tudi nam začela to nedolgo nazaj delat. :) ::)
Najprej notri spi. Potem se postavi pred vrata, in jo spustim ven. Z velikim veseljem gre. Čez par minut ali celo sekund skoči na zunanjo polico, in gre z veseljem notri. In to dela ves čas.

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Februar 2010, 10:19:12
Mmmm, na to. ::)

Lahko ti odgovorim, da imam doma same take zapuščene mucke, ki so bile "rade" zunaj. Z vsemi posledicami vred. In nobena noče več ven, a ni to zanimivo?


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #13 : 22 Februar 2010, 11:04:48
Ja veš jaz imam tudi zapuščene ki ne da so rade "bile" vzunaj ampak rade SO vzunaj zato so tam, kjer je njim všeč in tvojim mačkam je mogoče všeč da so ves čas notri mojim pa ne, ker jih poznam in nočem, da moje mucke trpijo. ;)

Če je tvojim všeč da so ves čas notri jih imej ampak moje so rade kdaj tudi zunaj. :) ;)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 22 Februar 2010, 11:14:06
Veš, kaj je meni vse všeč. Ampak, če ti mačko zgazi avto, to pomeni, da okolje ni varno. In če jo kljub temu spustiš ven, potem si kriva za vse, kar se ji zgodi. Pa ne mi zdaj o mačji svobodi, pa hišici na deželi, pa o tem, da je cesta dovolj daleč oz. ni tako zelo prometna, bla bla bla. Očitno temu že ni tako, če potem strgaš mačko z asvalta.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 22 Februar 2010, 11:15:09
...in nočem, da moje mucke trpijo. ;)

Ja, meni je pa v užitek, ko tuje mačke pobiram s cest in ko vse povožene in prevožene uživajo...


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #16 : 22 Februar 2010, 11:18:30
Tuje?!
Sorry moje niso tuje ker smo jih našli ob reki v grmičku.... ;)
Lej meni se ne da več kregat. Sorry. :-[ ;)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 22 Februar 2010, 15:41:05
Dajte no, tole ni ravno primerna tema za te debate...vsak se pač odloči po svoji vesti in dokler ni z zakonom prepovedano, da so mačke zunaj, pač nekatere zunaj tudi bodo. Tale tema pa je namenjena čudnim navadam naših muc, tako notranjih kot tudi zunanjih.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #18 : 22 Februar 2010, 16:54:16
Se strinjam! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Pina

  • *
    • Prispevkov: 232
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 22 Februar 2010, 17:57:16
Če mačke hočejo biti zunaj bodi z njimi in jih pazi :)



Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #20 : 22 Februar 2010, 18:10:27
Sam res ej!

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 23 Februar 2010, 01:53:16
Če mačke hočejo biti zunaj bodi z njimi in jih pazi :)

Natančno to sem jaz počela prvih nekaj mesecev, ko so se navajale biti zunaj, in jih učila, kam lahko gredo in kam ne... :) Sedaj pri njihovih skoraj štirih letih jih ne pazim več. Se kar lepo znajdejo zunaj.


The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 23 Februar 2010, 08:29:53
Natančno to sem jaz počela prvih nekaj mesecev, ko so se navajale biti zunaj, in jih učila, kam lahko gredo in kam ne... :) Sedaj pri njihovih skoraj štirih letih jih ne pazim več. Se kar lepo znajdejo zunaj.



Aha. A potem bi bilo OK tudi, če bi pse ven vodili samo nekaj mesecev, da se "navadijo", potem pa lahko sami šetajo naokoli, ker se "že znajdejo"? Daali ne? Če ne, zakaj ne?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #23 : 23 Februar 2010, 10:31:48
Jaz sem počela isto kot Datelj. In je moj odgovor na vprašanje "ja", kajti na domači parceli se lahko naši psi in mačke čisto brez problemov sami znajdejo. Kam dlje gremo pa vedno skupaj, izjema je najstarejša mačka, kateri že 17 let paše spat v sosedovem hlevu.



Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #24 : 23 Februar 2010, 10:58:40
No jaz nimam mačk ves čas notri zato, ker vem da jim prijetno biti tudi vzunaj da opravijo svoje potrebe, itd. Pozimi so raje notri tako da so bolj na toplem ker je vzunaj hladno, zdaj me že nekaj zafrkavajo pa 5min zunaj 5min notri, poleti so pa velikooo raje vzunaj na sončku pred hišo. In (meni) da se ne boste spet začeli jezit, se mi zdi tako najbolj prav.

Pa Nika saj jaz tudi, Yo pa zgleda da jih ima po cel dan notri potem zvečer jih pa kot psa da na vrvico in se malo sprehodi okoli hiše.

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #25 : 23 Februar 2010, 11:08:18
Eni si ne morejo privoščit takega luksuza  ;) Tud jaz če bi živela v bloku, bi jih mela stalno noter. Ker je na nas, lastnikih, da realno ocenimo, če je okolje varno.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #26 : 23 Februar 2010, 11:13:37
Ok bom preskočila vse ostale komentarje :P Ampak če smo že pri čudnih navadah... mene Frajer grize. Ne gre za grizenje grizenje ampak me prime z zobmi in spusti. Črt to imenuje "ljubezenski ugrizi", ker to počne samo meni :D. Malo se podrgne ob mojo brado in me "ugrizne" vanjo, pa v roko pa ... Nikoli se mi ne pozna niti pikica, nikoli ne praska, niti ni to grizenje kot "daj mi mir", ker če mu ne bi pasalo ležat pri meni bi šel pač kam drugam. Tako pa samo čaka, da se jaz vsedem na kavč je v trenutku pri meni in izvaja te svoje "fore". Ubistvu mi ni moteče me pa zanima, če kdo ve zakaj to počne oz. kaj naj bi to njegovo grickanje pomenilo.

 



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 23 Februar 2010, 11:19:51
...me pa zanima, če kdo ve zakaj to počne oz. kaj naj bi to njegovo grickanje pomenilo.

To je posledica hudih psihičnih travm, ker je moral nekaj časa mene prenašat  ;D ;D ;D
Hecam se. Ne vem, mene takole ugrizne Inka med cartanjem. Samo da je glede na opis bolj groba, pa tudi spusti ne vedno takoj. Samo ona je itak žleht, tako da ni primerjave.  8)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 23 Februar 2010, 12:38:44
Aha. A potem bi bilo OK tudi, če bi pse ven vodili samo nekaj mesecev, da se "navadijo", potem pa lahko sami šetajo naokoli, ker se "že znajdejo"? Daali ne? Če ne, zakaj ne?

Yo, z veseljem se grem tole debato s tabo v kakšni drugi temi. :) Kaj ima prosto šetanje mačk/psov opraviti s čudnimi navadami naših muc? Ok, ne odgovarjaj na tole :D ziher se najdejo kake bizarne povezave.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #29 : 23 Februar 2010, 12:42:16
Naša tamlajša se lahko proto šeta, vsakič ji vrata odpremo ko hoče ven, pa še vseen sčije po posteljah  :'(