Ima vaša muca čudne navade??

Luni_Lu · 22793

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 02 December 2010, 12:55:13
O mjavkanju ne bom, ker imam eno tako čveko doma. Celo krega se z mano, če ji bolj glasno rečem, naj neha. Takrat se začne tako grdo dret, da je groza  ::)
Z rožami in zavesami sem pa že zdavnaj rešila problem. Jih že nekaj let nimam - ne enih, ne drugih  :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 02 December 2010, 13:00:07
Aaa, ne me strašit, no  :o Ker res ne utihne, da ne omenjam koliko različnih "mijav" ima, po mojem se resno pogovarja z mano. In ja, če postanem jaz glasna, me hoče preglasit, z užaljeno faco zraven  ::) ;D
Koliko let že tvoja vztraja z mijavkanjem?
Sledi mi pa kot kuža, če ni mene, pa komu drugemu. Samo to mi je še všeč :)
Jah, zavese so in bodo, sedaj je celo naštudiral, da je dobra finta, če si vanje nese ali brcne igračko - izgovor, da se zakadi v zaveso  ::) Na ta račun ga učim prinašanja - mu kar gre :)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 02 December 2010, 13:03:54
Moja se tako dere že ene 9 let, če sem prav zračunala.
Po selitvi sem enkrat vprašala sosedo, če dajo psi mir, ko me ni doma ali so morda glasni. Je rekla, da jih nikoli ne sliši, da sliši samo mačko  ::) 8) :o


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 02 December 2010, 13:32:47
Aja, celo takrat, ko nikogar ni?  :o Max je takrat tiho, preverjeno. Samo, ko smo ljudje zraven, takrat očitno hoče pozornost - konstantno ???
Ima pa konkurenco v mojem nečaku, isto ni nikoli tiho  :D


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 02 December 2010, 13:36:51
Ja, saj če je noben ne šmirgla ali ni nobenega, se spravi na svojega ala moža, Simbo. Se vsede pred njega in se mu dere v glavo. Ti rečem, tip ima jeklene živce  :o


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 02 December 2010, 13:53:14
Haha, baba zmešana !  :o
Moj je pa trenutno edinček, ne vem kaj bo, ko bo prišel pes in bo pozornost deljena. Že ko sta nečaka na obisku, je bolj glasen in se rine v ospredje, prav tekmujejo v tem. Trenutno so "tam-tam" po obnašanju  ;) Vsi delajo isto  ::)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 02 December 2010, 13:54:31
Evo :)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 02 December 2010, 15:02:07
Večjo kišto nabavi  ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #68 : 02 December 2010, 19:05:36
Inanna pri moji sestri so doma rešili problem z rožam tako, da so lonce "pokrili in ovili" v alu folijo  :P Ko se strga lahko zamenjaš pa še vedno pustiš toliko luknje da zaliješ.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 02 December 2010, 19:28:33
KO se strga?  :o...on bi to napadel in strgal takoj...bolj šumi in se sveti...bolje je  ::) 8) Uniči čisto vse kar se da, če je vpadljivo, še toliko prej. Ampak ideja pa je, mogoče bi š čim močnejšim prekrila, kakšna mrežica ali kaj podobnega. Ne vem, takega mačka še nismo imeli...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #70 : 02 December 2010, 19:35:46
KO se strga?  :o...on bi to napadel in strgal takoj...bolj šumi in se sveti...bolje je  ::) 8) Uniči čisto vse kar se da, če je vpadljivo, še toliko prej. Ampak ideja pa je, mogoče bi š čim močnejšim prekrila, kakšna mrežica ali kaj podobnega. Ne vem, takega mačka še nismo imeli...

 :D :D No njen v rože ne gre več če je folija gor, čeprav na žogice iz alu folije je pa čisto nor npr. in se mu čisto strga če jo dobi ::) Očitno mu ni filing hodit po  foliji :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 02 December 2010, 20:25:43
Evo, poskusila...je trgal že, ko sem gor dajala  :o :D Poleg tega je pravkrar ugotovil, da je kul biti na mizi, imaš razgled. 3x sem ga že dol vrgla v 10 minutah  ::) In sedaj sedi na stolu in hoče pregriznit "rep" od miške (računalniške) >:D Tokrat mu ne bo uspelo, ne več   ;)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 02 December 2010, 22:10:03
Dokler je samo to, ni blema. Naše zjalo mi je že 4x povzročilo poplavo, pa parkrat me je elektrika ruknila  ::)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 03 December 2010, 07:24:37
Mi smo zaradi prejšnje mačke v vse lončke z rožami na gosto napikali zobotrebce (lahko uporabiš tudi tiste palčke za ražnjiče, so višje) in zaradi špicov ni več hodila gor.

Moje me tudi včasih nahrulijo, sploh kadar jim ni všeč hrana (se hitro naveličajo), ampak nehajo, če jim čisto narahlo od daleč pihnem v obraz. Smatrajo to za opozorilo, da pač trenutno teženje ni žaželjeno in gredo stran. Jasno, po mačji navadi prej kot slej poskusijo znova.  ::)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 03 December 2010, 08:09:08
Yo: Kako jim je uspelo povzročit poplavo?
To z elektriko pa čisto razumem, naš se je "specializiral" na kable od adapterjev (na srečo 12v), tudi brez interneta sem že bila 2x  ::)
Datelj, blagor tebi, da nehajo :D

Sem že omenila, da se ga je tudi napil? Ko je oče kuhal domač šnopček, se je ob menjavi steklenic nabralo nekaj kapljic v garaži na tleh...in jih je polizal... Smo šele kasneje poštudirali, ko se je full čudno obnašal (beri: norel do amena, se je kar odbijal od kavča, omaric...) in drug dan prespal, ker je imel mačka ::) :) Na srečo brez posledic  8)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 03 December 2010, 10:25:29
A poplavo? To povzročiš tako, da se spraviš naluknjat uni dve cevi, ki gresta ven iz bojlerja. Seveda je to najbolj fajn naredit, ko ni nikogar doma >:(


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 03 December 2010, 10:32:38
Uuu, pismo, ta je pa kruta. Še ena stvar, za katero bi mislila, da ni možno  ::) Upam, da ste jo odnesli brez večje škode...


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 06 December 2010, 20:15:28
Prehranjevalne navade :P Takole se je Max razveselil Miklavževega darila  :o


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #78 : 03 Januar 2011, 22:58:26
Wau, Inanna, a to je živ maček???!!! tale črnuh z divjim pogledom? Hudo.  :o

No, moja je tudi pri zgovornih - njen brat je ostal pri babici in tudi nonstopo nekaj mrnjocka, pa sem jim že povedala, da je pač taka sorta  :P Moja ima tudi cel razpon tonov, pa kok je fajn, ko reče frrrr, preden se zažene igrat al pa ko želi, da se loviva (ja, loviva se in ona se potem skriva v banji, pa me potem lovi, pa potem jo jaz lovim pa tak dalje, na svake toliko se zabije v vrata, da že mene boli, njej pa zgleda ni hudega).

Pihanje  v gobček/obraz sem tudi jaz opazila, da jim ni všeč, moja se namršči, dvigne tačko in se umakne.

Praskanja in grabljenja za roko jo odvajam tako, da ne vlečem roke iz njenih krempljev, ampak resno in jasno rečem Ne ali pa Tega ne delamo ali pa Ne grizemo. In potem odneha in gre sama stran.

Jaz moram konstantno odmikat vse možne vrečke, ker se rada igra tako, da vanje skače pa se je že zgodilo 2x, da se je zataknila v ročaj in potem z njim prestrašeno dirkala po stanovanju (medtem ko sem bila jaz v sobi, npr.), tako da je fajn gledat, ko se kam odpravljam za dlje časa, kako obsedeno umikam stvari, da se ne bi zapletla vanje, kot pri kakem otročku :)

Že dolgo nazaj sem se naučila, da njeno najbolj glasno mijavkanje in gledanje direkt v oči ne pomeni Nahrani me, ampak Igraj se z mano. In potem se umika pa se ozira nazaj, če bom sprejela igro. Prva stvar, ki jo je treba naredit, ko jaz vstanem ali pridem iz službe, je malo igranja in laufanja, potem šele hrana.  ;D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 04 Januar 2011, 09:21:45
O, ja, zelo živ  :D
Hahah, samo je dobro brati še vaše izkušnje, ker potem vidim, da nimam edina takih situacij.  :P ;D
To z "NE" pa ne pomaga, ni šans. Se še bolj zakadi, če je treba, v drugo roko, nogo...  :-\ V bistvu moram tudi vedno nosit copate, ker sicer napada prste na nogah.
Danes imamo cel wc (prostor) moder. Razlog? Odprta wc školjka, noter pa tisto obešeno čistilo...in se je igral z njim, ker očitno fino skače in je vse oškropil  >:(
V jaslicah je bil tudi že nekajkrat, vedno zvečer, očitno daje ovčke spat, ker jih vedno poleži...

Evo, še ena s takim pogledom...ugledal miš, ki jo je dobil od božička...


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 05 Januar 2011, 03:33:05
Huuu kaki mačkon!

No, ena mojih ima prav hecno navado, in sicer vedno se pride štulit zraven, ko dojim otroka. Pride na posteljo in gleda, kam bi se stisnila - najraje bi menda na njega zlezla.  :o In kaj še ta butasta mačka pusti - se tamalemu mrcvarit. Jo grabi za ušesa pa dlako pa cufa, tapka po glavi itd., ona pa nič. Sem zraven, pazim, malemu preprečim, ampak se mačka sploh ne umakne. Še več, dostikrat celo načrtno pride do njega in se mu ponudi za "cartanje". Zdaj pa ti to razumi...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 05 Januar 2011, 09:38:59
Kolk pa je star dojenček?  :)
Imam 4 in 1 leto stara nečaka. Večjega maček preganja in straši, ker se ga boji ::) :D, malemu se pusti božat, čeprav kdaj bolj grobo in tudi "prilizne" se k njemu, ne uporabi krempljev in zob... Zanimivo, očitno zelo dobro čuti razlike. Prav tako verjetno tvoj, dojenčki so še tako ranljivi in "neškodljivi"   :)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 05 Januar 2011, 16:45:50
9 mesecev. Zgleda to še pade v manj nevarno kategorijo.  ;D

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby