Puppy mills

Ron**Kala · 50942

Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 22 November 2009, 20:31:44
No lepo da smo razjasnili kaj je normalno zate..... zdaj pa se probaj zavedati dejstva, da obstaja vsaj miljarda ljudi, ki se s tvojo definicijo ne bi strinjala  ;). In prav je tako, kajti multikulturnost je realnost tega sveta.

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 23 November 2009, 08:39:23
NO zame je normalna harna belo meso(čene štejem zelenjave..).Sma ne jem ne svinjetine,ne govedine,ne teletnine,ne jagnjetine oz nbenega drugega mesa kot je belo.Moram reči da sem kar ponosna na to da jem le eno vrsto mesa,v 'planu' pa imam da bom postala vegetirjanaka ;) :P
No,pol pa pojdi enkrat še pogredat v kakšnih razmerah zraste in živi tvoje "belo meso", pa boš videla, da ni nič boljše kot v puppy millih  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 23 November 2009, 09:23:35
Ej, punca je na pravi poti tako da kar tako naprej :) Tudi jaz sem začela pri teh letih, ko sem nehala jesti najprej svinjino, potem še govedino in na koncu tudi perutnino, 11 let nazaj pa tudi ribe :) Tako da z malimi koraki se daleč pride, ponavadi dalje kot z drastičnimi ukrepi. Pa mi čisto nič ne manjka, samo način mišljenja se pa tudi z leti zelo spremeni.

Se pa strinjam, reja katerih koli živali je puppy mill. Imajo pa mogoče kokoši to ˝srečo˝, da živijo relativno manj časa kot krava ali večina psov  :(


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #33 : 23 November 2009, 10:02:39
Se pa strinjam, reja katerih koli živali je puppy mill. Imajo pa mogoče kokoši to ˝srečo˝, da živijo relativno manj časa kot krava ali večina psov  :(
no ja , ne čist nujno. Lahko npr kdo zavzame princip "znanega rejaca in pogojev" namesto ,da črta svinjino in govedino  ;)
Da se dobit govedino iz pašne reje, pa eko kmetije s prostimi hlevi, pa kure s pašnikov, al pa vsaj talno rejo (kakor imaš pač kriterij). Ne pozabit da tudi ribe v ribogojnicah ne uživajo ( da ni o tem s čim jih futrajo) pa da izlov z vlako naredi več ekološke škode kot bi si kdo drznil pomislit.
In ne nazadnje, da če pojemo sami sicer  10 dkg mesa na dan manj, pa zato naši psi 20 dkg več nismo kaj dosti naredili za zmanjšanje živinoreje in izlova  ::).
Osebno se zavzemam predvsem za izboljšanje življenskih razmer proizvodnih živali ( tudi tistih za mleko , jajca) in nenažiranje (ljudi in ljubljenčkov) z več kot "potrebno"  beljakovinami ž. izvora.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 23 November 2009, 13:39:59
Ja res je da te kokoši pa piščanci živijo tudi v nenormalnih razmerah.Ko smo enkra z automobilo šli mimo Pivk (mislim na trgovino),sem videla kolko teh hlevov je tam.Res groza me je prijela ko sem si mislila da te živali tam noteer imajo zelo grado življeneje.Ampak res je da večkrat tudi jem domače meso pišancev,kokoši čeprav se mi zdi da je bolje da jemo kupljene,saj se mi zdi da tistim kokošam je skoraj bolje da so mrtve kot pa žive :-\

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 23 November 2009, 13:50:09
jst bi pa prosil da nehamo zdaj s tem kdo kej je pa se to raje na ZS ju zmenite ker tukaj ni tema za razlicne kulture,o hrani.... ampak o puppy mills ;)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 23 November 2009, 14:16:39
Ja smo res balo zašli v tej temi.
Da malo osvežim temo dam par imternetnih strani o puppy milssu
http://stoppuppymills.org/
http://en.wikipedia.org/wiki/Puppy_mill
http://www.stoppuppymills.org/inside_a_puppy_mill.html
res da so vsi naslovi v angleščini,ampak če si jih želite prebrat v slovenščini bejžte na google translate

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 08 December 2009, 22:50:01

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #38 : 09 December 2009, 13:55:41
ja.. sam jz sm to že gledala....Groza... ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 09 December 2009, 13:57:50
Ej a ti odpre video ??? ???

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 09 December 2009, 14:11:20
Če je to, je bila včeraj zvečer na POP na Preverjeno, zgodba o mopsu, ki ga je prodal Matoša, valjda  :'(.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #41 : 09 December 2009, 14:13:07
Ej a ti odpre video ??? ???

Ja.. sej sm rekla :)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 09 December 2009, 14:18:15
A upsi .Meni pa ne odpre.A moraš kaj več časa čakati?

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 09 December 2009, 14:53:38
ja prv je tista reklama pol pa ene 10 sekund pocakas pa se ti potlej zacne oddaja preverjeno ki o tem govori


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 09 December 2009, 18:25:57
o HVALA.nO TUDI MENI SE JE ODPREL.hVal

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 25 December 2009, 22:25:57
še ena slika od puppy mila
http://www.pawsforchange.org/puppy_mills.jpg
ko sem videl to sliko me je prijela groza

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Jeca

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 18 Avgust 2010, 09:48:49
Ja res je da te kokoši pa piščanci živijo tudi v nenormalnih razmerah.Ko smo enkra z automobilo šli mimo Pivk (mislim na trgovino),sem videla kolko teh hlevov je tam.Res groza me je prijela ko sem si mislila da te živali tam noteer imajo zelo grado življeneje.Ampak res je da večkrat tudi jem domače meso pišancev,kokoši čeprav se mi zdi da je bolje da jemo kupljene,saj se mi zdi da tistim kokošam je skoraj bolje da so mrtve kot pa žive :-\

Pozorni moramo biti na jajca, ki jih kupujemo. Zadnjič v trgovini primerjam cene- ena jajca dražja kot druga.. pogledam in vidim, da so vsa iz bateijske reje, kar je najslabša možna reja. Kokoši so v majhni kletki, več skupaj natlačenih. Spredaj je prostor za hrano, odzadaj pa za iztrebke. Taka jajca so najslabša. Bodite pozorni kaj kupujete. Vedno poglejte embalažo. Najboljša so iz proste reje, kjer so kokoši zunaj. Lani ali predlani je Avstrija prepovedala baterijsko rejo, upam da se bo Slovenija tudi spametovala glede tega. :-\


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 18 Avgust 2010, 14:22:00
Pozorni moramo biti na jajca, ki jih kupujemo. Zadnjič v trgovini primerjam cene- ena jajca dražja kot druga.. pogledam in vidim, da so vsa iz bateijske reje, kar je najslabša možna reja. Kokoši so v majhni kletki, več skupaj natlačenih. Spredaj je prostor za hrano, odzadaj pa za iztrebke. Taka jajca so najslabša. Bodite pozorni kaj kupujete. Vedno poglejte embalažo. Najboljša so iz proste reje, kjer so kokoši zunaj. Lani ali predlani je Avstrija prepovedala baterijsko rejo, upam da se bo Slovenija tudi spametovala glede tega. :-\

Glede tega vem vse  :) . Ja gorza res. Upajmo da bodo tudi v sloveniji prepovedali batejisko rejo  :-\ :(.
Mi pa ''hvala bogu'' jajc ne kupujemo v trgovini, saj jih imajo moji stari starši doma. Kmetija pač. Kokoši so cel dan spuščene, tako da lahko živijo nravno življenje (ne jedo samo teh žit, ampak tudi travo oz. kar najdejo v naravi). Razen ko jajca zmanjkajo, jih kupimo v trgovini, ampak to je redko :D

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Jeca

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 18 Avgust 2010, 17:58:58
Saj to. Moti me, ker na škatli na veliko piše, da so jajca nevem kaj vse v resnici so ista kot merkatorjeva jajca, ki so pol ceneje. Tako zavajajo ljudi >:(


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #49 : 18 Avgust 2010, 19:22:28
S čim zavajajo ljudi, če pa na vseh škatlah piše, da so baterijske reje?



Jeca

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 20 Avgust 2010, 08:54:45
Malo poglej, nekje so narisane kokoši na travniku in cena je dražja. Za baterijsko rejo je z malimi črkami napisano ob straneh.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #51 : 21 Avgust 2010, 15:17:25
Hmmm

Po EU direktivi 1999/74/EC velja prepoved za baterijske reje za vse novo nastale objekte od leta 2003 naprej, popolna odprava pa bo veljavna leta 2012.
Se pravi, da tisti baterijski rejci ki obstajajo pred 2003 bodo do 2012 morali preurediti rejo-nič več baterijske, ampak talno.

Inšpektorji bodo zelo zaposleni, ker po moji logiki se premnogim kmetom ne bo dalo dostojno urediti bivalnih razmer in bodo dejansko morali od kmeta do kmeta pa pregledat in spisat opozorila, kazni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


delfinčika

  • Gost
Odgovori #52 : 21 Avgust 2010, 21:11:27
http://www.youtube.com/watch?v=iwTH7bBgZhM&oljfeature=fvhl Ja Azijci majo pač mal čudno tradicijo prehranjevanja.. čeprav je to veliko bolj naravno ane.. Ker tud plenilci, ne ubijejo humano pa spečejo v pečici... ;) Ampak vseen.. mi nej bi bli bolj razviti...Aja drgač pa mi redno kuhamo kitajsko tko da nimam nč proti njim in tud njihova hrana je mnjami.. čeprov psov pa tega nebi mogla jest...

Rahlo prašna, apak vseeno...

Ja, ampak npr. lev zebro ubije in jo nato poje, teli pa hobotnice žive jejo.

Drugače pa tudi v kitajske restavracije ne hodim, ker dajem denar narodu, ki na krut način ubije mnogo živali.

Hvala lepa, NE.



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #53 : 22 Avgust 2010, 15:38:40
Rahlo prašna, apak vseeno...

Ja, ampak npr. lev zebro ubije in jo nato poje, teli pa hobotnice žive jejo.

Drugače pa tudi v kitajske restavracije ne hodim, ker dajem denar narodu, ki na krut način ubije mnogo živali.
Hvala lepa, NE.

Delfinčika...tule se pa ne strinjam najbolj. Saj pri nas pa ubijajo krave, ki so za Indijce svete...pa tudi ni treba vseh Kitajcev v isti koš metat....jooooooj...kako ste nekateri ozkogledni. :-X

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


delfinčika

  • Gost
Odgovori #54 : 22 Avgust 2010, 21:10:14
Saj jaz bolj poredkoma jem meso.

Ne mečem vseh kitajcev v isti koš, ampak skoraj polovica ljudi se v restavracijah masti z dog burgerji...

In ne ni mi treba govorit, da sem ozkogledna, ker nisem.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 23 Avgust 2010, 09:06:06

Ne mečem vseh kitajcev v isti koš, ampak skoraj polovica ljudi se v restavracijah masti z dog burgerji...


Pri nas pa s hors burgerji. A si misliš?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #56 : 23 Avgust 2010, 09:33:05
Mene nič ne moti, kaj kdo je, mi je pa rahlo odvratno, če je tisto karkoliže odrto ali skuhano živo.
O svetih kravah v Indiji pa raje ne bi....


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #57 : 25 Avgust 2010, 20:34:13
A kdo ve, kako imamo pri nas to zrihtano?

http://24ur.com/novice/svet/video-piscance-zive-zmeljejo.html  :(




hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 01 Junij 2012, 18:20:18
Vidim da je tema malo zastarela ampak vseeno.Meni se zdijo tele puppy mills tako grozne da ne morem povedati,pa ti ljudje,če jim lahko rečem ljudje,jaz bi jih kar mučila.Kako grdo ravnajo z živalmi. >:( >:( >:(
Kar se tiče tistega z mačko na Kitajskem.Jaz bi  bila čisto šokirana če bi to naredil pred mano.Ne vem kaj bi naredila,najraje bi mu glavo v olje namočila ali ga pa vrgla v en vulkan.

Ron**Kala in papillon če bosta ustanovili društvo proti mučenju živali in proti puppy mills se vama pridružim.Ubogi psi,kako trpijo.

Kako pa to da razna društva ne ukrepajo??