RO izpiti, 28. 11. 2009

zoe · 11905

Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 25 November 2009, 16:40:22
Ampak na prijavi za izpite moramo bit najbrž vsi že zjutraj? Upam, da ne, ker me čakanje na mrazu prav nič ne mika, ker ravno prebolevam virozo...Vreme, kot kaže, bo malo mešano, z nekaj dežja v Ljubljani ravno sredi izpitov.

Ovcka, sicer ne vem, če bomo imeli ravno možnost izbire, ampak lahko. Te moram pa opozorit, da me resno skrbi, da mi Roxy ne bi ušla z odlaganja in naredila žurke...  :-[  No, saj verjetno bi samo k meni pobegnila, ampak ziher pa nisem.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #31 : 25 November 2009, 16:51:41
Ovcka, sicer ne vem, če bomo imeli ravno možnost izbire, ampak lahko. Te moram pa opozorit, da me resno skrbi, da mi Roxy ne bi ušla z odlaganja in naredila žurke...  :-[  No, saj verjetno bi samo k meni pobegnila, ampak ziher pa nisem.

Na BBhju smo lahko izbirali ;) No, bomo videli.. Jaz tudi nisem 100%, da bo Kozmic cakal na odlaganju, ampak se vseeno ce ze zbezlja raje vidim da recimo h Roxy, kot pa da delam v paru recimo z Eronom (Urška ce beres tole, brez zamere :-[) in nebi bilo ravno lepo  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 25 November 2009, 19:03:49
Roxy bi bila skrajno vesela povabila na igro sredi izpita  :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #33 : 26 November 2009, 07:47:38
Na BBhju smo lahko izbirali ;) No, bomo videli.. Jaz tudi nisem 100%, da bo Kozmic cakal na odlaganju, ampak se vseeno ce ze zbezlja raje vidim da recimo h Roxy, kot pa da delam v paru recimo z Eronom (Urška ce beres tole, brez zamere :-[) in nebi bilo ravno lepo  ::)

Psi kot je Eron bi rabili najprej opravit tes zanesljivosti ob srečanju s psi, pol šele bi lahko šli v trojko.
Ker by the way moj border je še vedno neuporaben (za agility in spuščanje ) po njegoven podvigu. In vprašanje če še kdaj bo. Kar sploh ni smešno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


tucson

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 26 November 2009, 15:05:26
Psi kot je Eron bi rabili najprej opravit tes zanesljivosti ob srečanju s psi, pol šele bi lahko šli v trojko.
Ker by the way moj border je še vedno neuporaben (za agility in spuščanje ) po njegoven podvigu. In vprašanje če še kdaj bo. Kar sploh ni smešno.

Kaj pa se je zgodilo? ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #35 : 26 November 2009, 15:30:41
Kaj pa se je zgodilo? ???

ne bi ponavljali in pogrevali zgodbe  ::). V glavnem pes je pripravljen brez opozorila in odločno napast vsakega psa ali psico, ki se slučajno znajde v dosegu  :-X.
Kar pomeni nevarnost v primeru, da zapusti odlaganje ali pa da pes, ki je v paru pride v njegovo bližino  ??? .

Dejstvo je, da jaz npr z njim že ne nameravam bit nikoli v paru. Raje ne štartam.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #36 : 27 November 2009, 17:16:38
Tako, pa je jutri dan D  :D :-[ Hitro je sel teden naokoli, par vaj smo popravili, par jih mogoce se poslabsali, bomo videli jutri  :)

No, ker pa midva prideva kasneje (okoli opoldne/enih) bi pa zazelela vsem, ki ste v dvojki in opravljate tudi BBh izpit veliko srece!
Vreme nam ocitno ne bo naklonjeno (hvalabogu mojega to ne moti, ampak vseeno ni lustno ce dezuje), pa nimamo kaj.. Nekako bomo ze.. Jaz samo upam, da proge ne bojo prezahtevne, da bojo psi dobre volje za delo, pa da mi ne bomo sklerozni in pozabili znakcov  :-[ No, ko ze ravno o tem, se jih moram it se naucit, zdaj ko jih imam v 3. ze 65 je kar mal kriza, in lahko mimogrede zamenjam kaksno vajo  :-[

Se vidimo jutri! ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #37 : 27 November 2009, 17:23:02
Srečno jutri vsem izpitnikom!!! :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #38 : 27 November 2009, 19:23:50
Srečno jutri vsem izpitnikom!!! :)
Hvala :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #39 : 28 November 2009, 22:15:55
RO2 in BBH je za nama :D Organizacija snemanja je bila uspešna, najin posnetek si lahko pogledate tule. Komentarji dobrodošli. Nekaj sem jih že sama dodala kar v video. Ta prva vaja je čist obupna, ker sem pozabila kaj znakec pomeni in še Ginny je hotla naprej ;D

Kako je šlo ostalim?

Žal nisem uspela poslikati nikogar razen nekaj fotk avstralke Elsi pa rožica je slikala naju z Ginny, ker sem šibala domov na kosilo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #40 : 28 November 2009, 22:40:47
Jaaa, tudi za nami sta RO II in bbh! :o
Kljub dežju smo se vsi dobro odrezali. ;D
Jaz sem zelo vesela, sploh zato, ker Lona še nikoli po dežju nič resnega ni rabla delat...Zdaj morava do pomladi edino fajn povadit, da se riti ne tišči nonstop dol! :o ;)

Drugače pa je tukaj še najin video: Lona, RO II izpit

Vsem pa čestitke, super smo bili, pa še fajn smo se imeli, slabemu vremenu navkljub! :D

Aha, zoe, si vprašala za ostale. Vsem v trojki in štirki je šlo super, v enki pa so menda samo štirje od desetih opravili. So na veliko čase prekoračevali.
Elsi je opravila, je bila super!



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #41 : 29 November 2009, 17:51:35
Čestitke vsem za opravljene izpite! Še posebaj tistim, ki ste delali bbh in dvojko. Se mi zdi, da ste imeli kar naporen dan. Jaz sem samo prišla, so me hitro vrgli na ogled proge in oddelala...Časa za živčnost ni bilo pa še dež se je umiril  :) .

Meni je bila proga za trojko strašno všeč. So bile ovire postavljene v ravno pravšnjih intervalih kot kakšne majhne nagradice za vmes  ;D . No, kvadrat bi lahko majnkal...  :P
Še najin izpitek: http://www.youtube.com/watch?v=h59Wg6ZQJqQ
Ko se enkrat uspeva zmenit katera pravzaprav vodi po progi, bo pa še lepo za pogledat  ::) . Pa točno se vidi kaj sva premalo vadili.

Aja, Zoe, bom malo pokomentirala vajin izpit, ker si naredila 2 trapasti napaki (mogoče si že opazila). Pred pošiljanjem na mizo si pozabila sedi in pri prostor v gibanju bi mogla it nazaj okoli psa  ;) .



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #42 : 29 November 2009, 17:59:20
Roxy, fajn vama je šlo. Ful je poskočna psička ;D

Hvala za komentar! sploh nisem vedela, da je treba prej narest sedi in pri prostoru v gibanju nazaj okoli psa. Nisem si dobro prebrala pravil :-[

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #43 : 29 November 2009, 18:17:11
bravo punce !  ;D ;D
kje je pa kakšen fant v RO  ???

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #44 : 29 November 2009, 20:10:38
bravo punce !  ;D ;D
kje je pa kakšen fant v RO  ???

Hehe, v dvojki je bil eden!  :D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 29 November 2009, 20:47:42
Ja, žal ga nismo posneli  :( . Pa v enki je bil en. Ali mogoče celo dva?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #46 : 29 November 2009, 20:55:26
Tisti iz enke je posnet ;) :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #47 : 29 November 2009, 21:24:51
Ja, žal ga nismo posneli  :( . Pa v enki je bil en. Ali mogoče celo dva?

Mislim, da dva, ja. Eden z borderjem in Aleš z Maxi.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #48 : 30 November 2009, 00:17:32
hej

Se moj komentar  ;) Ja, proga za trojko je na prvi pogled zgledala kar zahtevna, ampak potem se nam je vse uredu izslo :) Kot je ze Roxy rekla, ko smo prisli smo morali takoj sibat na ogled, potem pa takoj tekmovat, tako da ni bilo casa bit zivcen.. Mogoce nama je zato tudi tako fajn slo vceraj.  ;)

Pa se najin posnetek: http://www.youtube.com/watch?v=Wme4Ng75cYI

Uglavnem sem ponosna na Kozmica in nase..  ;) Pa danes na sprehodu sem ze razmisljala kako naucit vaje kontra/na desni - za stirko seveda... :D :P :P

Mimogrede, se en komentar zoe.. Kot je ze Roxy rekla, tisti okrog psa pa sedi pred/po mizi ne pozabit, pa se en mini nasvet. Treba bo malo hitreje stopit na progi, drugace vama lahko casa zmanjka  ;) Tudi meni je bilo tezko hitreje delat in it skoz, ampak ko sem videla najine case sem morala pospesit tempo. Res pa da moras v tem primeru znat progo na pamet, ker res nimas prevec casa gledat znakce, ampak samo na hitro, tok da ce slucajno pozabis zaporedje..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #49 : 30 November 2009, 00:43:27
Ja, tale hitrost tudi mene daje in Roxy tudi. Saj se vidi na posnetku kdaj se začne vsajat, ker more prehitro (po njenem mnenju) izpolnit kak ukaz. Jaz ponavadi delam progo na pamet, ampak se mi ne obrestuje vedno, ker potem ne gledam kje so znaki in pri obratih Roxy odpeljem direkt v znak ali pa ona odmašira mimo (ker progo se pa itak dela tako, da se gre mimo znaka  :P ).



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 30 November 2009, 07:55:32
Mislim, da dva, ja. Eden z borderjem in Aleš z Maxi.

Pa res da ste same punce na RO, nič te pa boma še kdaj poskusla ta izpit naret ;)


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #51 : 30 November 2009, 09:19:13
Ko se že vsi hvalite, se bom pa še jaz  :P

Tudi midve sva v soboto opravile RO II in Bbh: teoretičen del je bil "strašansko težak", ampak smo ga s skupnimi močmi le uspeli rešit ;) RO II proga je bila sicer luštna, samo mojemu psu v teh vremenskih razmerah totalno neustrezna: 3x prostor v dežju in na mokra tla - Lola kar ni mogla verjet, da lahko kaj tako nezaslišanega zahtevam od nje  :D Drugače pa se je na progi odlično odrezala in sem zelo ponosna nanjo  ;D
Vrhunec urbanega dela Bbh pa je bilo mahanje z vrečkami za dreke  :o

Še najin filmček:  http://www.mojvideo.com/video-ro-ii-lola/5bf2e1dbdc885cc02229

Zoe, jaz imam še eno pripombo: vse vaje (razen parih izjem, kot je npr. prostor v gibanju) izvajaš pred znakom; sprememba tempa (tek ali hoja počasi) pa mora biti bolj očitna glede normalno gibanje po progi.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #52 : 30 November 2009, 09:39:01
Drugace pa, mislim da si vsi skupaj zasluzimo iskrene cestitke za fajn opravljeno delo, sploh v taksnih pogojih  :D :D :D

Tako da, bravo mi!!!  ;D ;) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #53 : 30 November 2009, 10:09:36
Pa res da ste same punce na RO, nič te pa boma še kdaj poskusla ta izpit naret ;)

Jaaaa! Obvezno. Bomo zdaj do pomladi lahko pridno vadili in bo Maxi do takrat pridna relijašica. :D

Drugače pa smo bili vsi skupaj res super, niti slabo vreme nas ni spravilo iz tira. Sem pa bila jaz kr nervozna, pa mi je k sreči zoe pokazala magične prijeme za
premagovanje treme in je očitno delovalo! :o Hvala! :-*

Pa dobro smo se organizirali s snemanji, ampak naslednjič prinesem kar prenosnik zraven in lahko zapečemo na CDje, drugač jaz pol cel dan videe pošiljam in nalagam, hahaha. ;D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 30 November 2009, 10:13:48
Pa dobro smo se organizirali s snemanji, ampak naslednjič prinesem kar prenosnik zraven in lahko zapečemo na CDje, drugač jaz pol cel dan videe pošiljam in nalagam, hahaha. ;D

Dobra ideja. Naslednjič imejte vsi s sabo še CDje in ključke  :D .



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #55 : 30 November 2009, 10:23:10
Hvala za vse komentarje, tudi če so kritike me nič ne moti. Bom probala nasledjič znat znakce, hitreje hodit in delat vaje pred znaki ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 30 November 2009, 10:26:00
Hvala za vse komentarje, tudi če so kritike me nič ne moti. Bom probala nasledjič znat znakce, hitreje hodit in delat vaje pred znaki ;D
Če boš vse to natrenirala do tekme, bosta zmagale! :D Ker pozornost imata fenomenalno  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #57 : 30 November 2009, 10:30:48
Hvala. Bom pa vseeno še delala na tem, da ne bo odvrnila pogleda, ker me to moti in tudi potem ni zbrana za izvajanje vaje.

Pomoje mi bo najtežje hodit hitreje, ker sem navajena hodit bolj počasi in narest 7 vaj v 15 minutah, ne pa 15 vaj v dveh ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 30 November 2009, 10:38:36
Če boš hitreje hodila, boš imela tudi boljšo pozornost, ker ne bo imela časa okrog zijat  ;) Preverjeno!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #59 : 01 December 2009, 10:39:21
Ko se že vsi hvalite, se bom pa še jaz  :P

Tudi midve sva v soboto opravile RO II in Bbh: teoretičen del je bil "strašansko težak", ampak smo ga s skupnimi močmi le uspeli rešit ;) RO II proga je bila sicer luštna, samo mojemu psu v teh vremenskih razmerah totalno neustrezna: 3x prostor v dežju in na mokra tla - Lola kar ni mogla verjet, da lahko kaj tako nezaslišanega zahtevam od nje  :D Drugače pa se je na progi odlično odrezala in sem zelo ponosna nanjo  ;D
Vrhunec urbanega dela Bbh pa je bilo mahanje z vrečkami za dreke  :o

joj, res ste bili bogi  :( prav vidi se na posnetkih kako lije, še miza je bolj bazenu podobna  :-\, da o močvari na tleh ne govorim  :-X

Obenem pa ugotavljam , RO pogram takole neopbremenjeno na videz zgleda neprimerno primernejši za namen BBH izpita po vsebini in načinu izvajanja kakor klasična  shema :-) . Dejansko paše v koncept po filozofiji, sesatvi vaj, načinu vodenja in vsemu 8)

A vrečke so morale bit polne  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!