Primeren sesalec za dom

Felina · 123294

n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 21 November 2010, 13:01:32
Čara, če želiš mi lahko na privat pošlješ email naslov pa ti pošljem pdf s člankom Zveze potrošnikov Slovenije za test sesalcev (objavljen je bil v začetku oktobra, letos)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 21 November 2010, 15:01:33
Cena Cleanfix S10 je cca. 140 EUR.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #122 : 21 November 2010, 17:40:49
Ima mogoce kdo izkusnje z robotskim sesalnikom?

battito animale


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 21 November 2010, 17:46:02
kopirano iz VIP članka (če kaj pomaga):

Citiraj
Kaj o robotih pravijo testi?
Doslej so bili izvedeni le manjši testi uporabnih lastnosti robotov, ki poudarjajo, da jih po učinkovitosti le težko primerjamo s klasičnimi sesalniki, saj je njihova sesalna moč precej manjša. Med prednostmi izstopa njihova uporabnost, delo opravijo brez naše prisotnosti, kot največjo pomanjkljivost pa so na testih ugotovili, da ostajajo robovi in koti neočiščeni, oziroma da se odpihnjen, neposesan prah zbira v prostoru ob steni. Večina se je zadovoljivo izkazala pri čiščenju tekstilnih oblog in preprog. Po mnenju preizkuševalcev so roboti precej dragi, če upoštevamo delo, ki ga opravijo, in dejstvo, da je to v gospodinjstvu dodatni sesalnik (poleg klasičnega).

Citiraj
In kaj o njih menijo uporabniki?
Dobili smo kar nekaj informacij od potrošnikov, ki uporabljajo sesalne robote. Vtisi so precej različni, kar smo glede na visoke cene in dejstvo, da zahteva aparat precej discipline, tudi pričakovali. Velik del uporabnikov je bil navdušen nad delom, ki ga je opravil novi pomočnik. Ugotavljajo, da je stanovanje, odkar je v hiši novi pomočnik, bolj čisto, čeprav manj sesajo. Tisti bolj kritični pa so opazili enake pomanjkljivosti kot na testih: moti jih hrupno delo, način in pogostost čiščenja ter slabi rezultati oziroma neočiščeni robovi ob stenah, pohištvu in v kotih v prostoru. Od tako dragih aparatov so pričakovali več.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #124 : 21 November 2010, 17:47:42
Malcek pomaga, me pa zanima, ce ga ima kdo doma in ima dejanske izkusnje s pasjimi dlakami :)
(nekaj sem brala review-jev po internetu pa se baje daljse dlake znajo ful zapletat v krtacko)

Poceni pa definitivno niso, ne.

battito animale


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 21 November 2010, 17:53:36
mene bi skrbelo, poleg zapletanja daljših dlak v krtačo, tudi zapletanje daljših dlak v koleščka (vsaj pri nas, pri klasičnem sesalcu vem da je problem, ker se lasje in dlake zapletajo v koleščka, in je treba vse skupaj redno čistit)


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #126 : 21 November 2010, 19:26:30
Pri nas imamo robotski sesalec približno pol leta. Zadeva je precej uporabna, saj naš kuža, čeprav je majhen, pušča kar precej dlake in meni se ravno ne da na dva dni vleči ven iz omare ''ta velik'' sesalec. Je pa tudi res, da nimamo veliko tepihov doma (en v kopalnici in dva manjša v predsobi), a iz njih pobere vse dlake.

Kar je potrebno vedeti pri teh sesalnikih je, da najbolje očisti vsak prostor posebej + čim več odvečnih stvari je potrebno dvigniti iz tal na police ali pa jih pospraviti, da ima čim manj ovir. Uporabljam ga največkrat tako, da ko grem s psom ven, dvignem stole na mizo in odmaknem iz dnevne sobe pasji kotiček in igrače ter vklopim rombo. V cca 45min je soba počiščena. Tudi da bi v kotih ostali kakšno šopi dlak..do sedaj še nisem opazila. Ko prideva nazaj, rombo prestavim v naslednjo sobo in jo zaprem, da opravi svoje. In tako naprej.. :)

Je res, da gre za majhen aparat in je potrebno dobro funkcijo po vsakem pospravljanju sprazniti koš, kjer se zbirajo dlake in prah, in očistiti krtače ter kolesa. Ampak to je cca 3min dela.

Seveda pa to ni sesalec, ki bo popolnoma opravil svoje delo, če en teden ne boste pospravljali in pobirali dlak. Takrat se lahko zgodi, da se bo ''ustavil'', ker bo imel na krtačah preveč dlak oz. bo puščal skupke dlak na svoji poti. Tako da enkrat na teden ''ta velik'' sesalec, nato pa med tednom namesto metle romba. ;D




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #127 : 21 November 2010, 21:17:28
Ooo hvala za info :)

Jaz tepihov sploh nimam... imam pa enega psa z res dolgo dlako in me malo skrbi, ce ni ze kar predolga za ta sesalec.

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #128 : 21 November 2010, 22:42:36
Mi smo ga na probo dobili-RAZOČARANJE.
S tem, da je treba poudarit, pri nas se nabere vsak dan za smetišnico pasjih dlak-dolžina kot pri NO recimo. In je to blo obup od obupa. Za toliko denarja (cca 500eur) bi pričakovala, da mi posesa tudi po kotih, kar ta sesalec ni bil zmožen. In pričakovala bi, da mi ga ne bo treba po sesanju izpraznit, sčistit. Potem imam raje navaden sesalec z večjo vrečko.  ::)


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 22 November 2010, 08:18:16
Mi ga imamo.
Sesa ok po parketu, tepih niti ne. Dlako od tamalega pobere lepo (ker je kratka). Dlako, nekako podobno bernski (psica je mešanka) pa ne pobira ampak se zapleta. V koleščka in krtačko. Tako da če imaš psa t daljšo dlako se mi zdi škoda denarja.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #130 : 22 November 2010, 11:03:40
Jaz sem uočila tale sesalec...Ga ima kdo, je vreden nakupa? Pa kako je s temi posodami. Eni jih tako popluvajo, ker da se umazanija zažre noter? Jaz niti slučajno ne mislim po vsake seanju posode prat, ne rabi biti lepa. Mora pa delat sesalec kot se šika in da ko sprazniš posodo, da se jo da umiti do čistega.
http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/sesalniki_in_cistilci/sesalniki?c=249023

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 22 November 2010, 11:39:32
Čara, mi smo imeli take in drugačne sesalce - zamenjala sem jih že dejansko kolikor se sedajle spomnim 6, od tega je bil en vodni in trije s hepa filtrom, pa vsi so bili nekaj oh in sploh in najboljšejši.. ampak čisto vedno sem izgubljala živce, ker je res dobro vleklo samo prvi mesec, potem pa kljub čiščenju vedno slabše in na koncu skoraj nič, da ne govorim o tem, koliko je šlo denarja za vsakih nekaj let nov sesalec. Sedaj imamo pa tegale ki sem ga prej navedla, že dobri dve leti in je še vedno odličen, sesa pa tako, da moram prav pazit da kaj preveč ne posesa in nikoli več ne grem kupit nobenega oh in sploh najhujšejšega "gospodinjskega".. pa kakor kaže, mi ga ne bo niti treba sploh več kupovat  ;D

Pa nočem izpast kot da koga silim, ampak sama sem dejansko tako navdušena nad tem, ki ga imam sedaj.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #132 : 22 November 2010, 11:46:37
Ja tistega sem tudi domačim povedla-pa se je foter nad filtrom zmrdoval. ??? Ne vem kaj je s filtrom narobe.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 22 November 2010, 12:08:19
 ??? Jaz tudi ne vem kaj bi bilo s filtrom narobe.  :) Mogoče res ni hepa (niti ne vem), ampak stvar je definitivno narejena tako, da nisem opazila da bi kaj nazaj ven letelo,.. edino kar je pa res, je da so vrečke ogromne, kar pomeni, da jih mi ne menjamo prav pogosto, vsaj ne tako pogosto, kot se sicer menjajo pri običajnih sesalcih, kar pomeni lahko razvoj bakterij v vrečki, čeprav mi res nimamo čist nobenih težav spljoh  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #134 : 22 November 2010, 12:21:59
Jaz sem še bolj zadovoljna, ko sem prebrala sesalno moč oz pretvorla bare v kPa. :o navdušena. Samo to mi še povej. Ali je težek? Ker to je pomembno, jaz namreč nosim ta sesalec po stopnicah v zgornji štuk... Glede vrečke, kaka kapljiva teatree ali pa delček pasje ovratnice, da se ti kaka golazen ne namnoži je OK.
Pa vredu vleče ves čas? Al se spreminja moč sesanja glede na napolnjenost vreče?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 22 November 2010, 14:10:04
Bom pogledala še naš drugi sesalec, ni bil predrag, dobro vleče že več kot leto (dlake 3 živali). Je na posodo, pere se po potrebi (zelo malo), niti je ni treba vsakič praznit. Je prav namenjen za sesanje dlak. Sporočim kateri je, ker sedaj nisem doma.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 22 November 2010, 14:21:18
Čara, meni se ne zdi težek, pa nimam ravno moči v rokah. Bolj je malo neroden za nosit, ker je tak velik in okrogel. Meni je še fino, ker ima dokaj dolg kabel, zoprno je edino, ker je kabel za navit, ne na avtomatsko pospravljanje.

Hvala za idejo glede preprečevanja "golazni". Sem se itak ravno zadnjič hecala, ko sem posesala parmezan, pa vrečke še nisem zamenjala in jasno da sedaj ko sesam, malo oddaja vonj po parmezanu, da bom drugič sivko v vrečko ruknila, ampak nisem se pa spomnila, da bi kakšne evkaliptus kapljice res nakapala not   :D

Mogoče se moč sesanja malenkost spremeni z napolnjenostjo vrečke, ampak tudi takrat vleče bolj močno, kot je vlekel katerikoli od mojih sesalcev še ko so bili novi, s prazno vrečko.

Sicer ti pa priporočam (pa še da se malo zavarujem, ker mogoče sem pa samo jaz imela neznansko smolo z dosedanjimi navadnimi sesalci), da ga preskusite v trgovini, boš videla že tam razliko kako dela nov ta in kako nov "navaden".



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #137 : 08 December 2010, 09:53:14
Ma, smo kupili kar tistega "mojega", na zgornjem linku. Nima vrečka, kar je velik plus, sam posodo sesipaš v peč (dlake fajn začvrčijo).Zaenkrat sem zadovoljna, s tepihov je s turbo krtačo (ker že 3 tedne niso bili posesani) fajn šlo, naštimala sem na največjo moč, po pluti in ploščicah pa na mičkeno več od minimuma, in z normalno krtačo. Pa komaj 5kg ima.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 08 December 2010, 11:14:07
Čara, a ima ta sesalec mogoče zraven tudi možnost, da vseeno lahko uporabiš vrečko?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #139 : 08 December 2010, 16:01:21
Tale nima.
Gorenje ima VCK2202RDC in pa vodnega VC1800WD kjer je ali-ali sistem.

Pri nas je toliko bininih dlak nabere (moja soba, tepihi), da vrečke res ne pridejo v poštev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 10 Februar 2011, 12:08:04
Mogoče pesjanar ni najprimernejši forum, ampak verjamem, da je tukaj kdo, ki ima psa in rombo.  :)

In sicer me zanima kater model imate, kakšnega psa in kako ste zadovoljni?

Sama razmišljam o nakupu, vendar se ne morem odločit med modelom "pet" in navadnim.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #141 : 10 Februar 2011, 12:15:03
Mogoče pesjanar ni najprimernejši forum, ampak verjamem, da je tukaj kdo, ki ima psa in rombo.  :)

In sicer me zanima kater model imate, kakšnega psa in kako ste zadovoljni?

Sama razmišljam o nakupu, vendar se ne morem odločit med modelom "pet" in navadnim.

Lastniki ene naše psičke ga imajo, pet varianto in so full zadovoljni. Baje ločuje prah in dlake, meni se je sicer zdel precej glasen, ker delam doma bi mi šel  malo na živce, če bi bil vklopljen ::) Tudi čez tepihe itd. gre samo če je dlak več potem se zna zgodit da jih pusti na robu tepiha pri prehodu na parket. Če boš pobrskala nazaj v temi boš zasledila še druge komentarje na to temo. Baje se pri kratkodlakih psih ok obnese, pri dolgodlakih pa zaradi dolžine dlak ne preveč oz. najbrž tudi odvisno od tipa dlake.



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #142 : 10 Februar 2011, 12:16:05
Moja mama ga ima in je zakon!
Ne vam sicer kakšen model, psa pa sta novofundlandka in mešanec s približno enako dlako.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 10 Februar 2011, 12:18:44
Hvala za prestavitev teme. Jo nisem prej opazila.  :)

Dejansko rabim dve rombe - eno za ND (tu me ni preveč strah glede na to, da ima kratko dlako) in eno za bernskega planšarja.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 10 Februar 2011, 12:19:23
Moja mama ga ima in je zakon!
Ne vam sicer kakšen model, psa pa sta novofundlandka in mešanec s približno enako dlako.

In se dlaka nič ne zapleta? Mogoče lahko vprašaš kater model ima? Pa če je košek za smeti dovolj velik ali ga more vmes praznit?



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #145 : 10 Februar 2011, 12:26:41
bom vprašala :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #146 : 10 Februar 2011, 12:28:48
Če imaš možnost si ga prej sposodi za par dni ;)... najbolj realno...potem boš pa videla.
Eni hvalijo- drugi pravijo da je  blažev žegen...

jaz tud čakam na čudežni sesalec, ki mi ga ne bo treba na roke gonit :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #147 : 10 Februar 2011, 12:33:50
Jaz sem se premislila glede Roombe, potem ko sem prebrskala net in malo vprasala tiste, ki jo imajo, ker: se baje dolge dlake zapletajo v kolesa in ni nekaj blazno vzdrzljiva (pri meni bi pa morala pobrat en kup dolgih dlak vsak dan) - za eno leto uporabe pa mi je cena cisto previsoka.

Ce pa ima kdo nasprotne izkusnje se pa priporocam :)

battito animale


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 10 Februar 2011, 12:34:25
Nažalost ne poznam nobenega, da bi si ga izposodila. Predstavitve mi pa tud nočejo pridit naredit na dom. >:(



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #149 : 10 Februar 2011, 14:25:13
Malo še počakaj , da se namnožijo ponaredki ;) na trgu... pa bodo tud predstavitve začeli po bajtah delat ;)
A ne prodajajo to neki zastopniki- kao samostojni agentje ... mater dve rombe ...to bi pa že skor mogu pridet na dom pa zdemonstrirat... ???


Drugače sem pa jaz tud že slišala za koleščka in dlako ;) pa da mi pregori zarad damčove dlake v enem letu... malo drag špas :-\

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.