Mi imamo od prejšnjega četrtka doma Hoferjev robotski sesalec. Zaenkrat smo super navdušeni in zadovoljni

Cena je bila 129 eurov, garancije ima tri leta. V navodilih piše, da ima baterije za uro in pol sesanja, zaenkrat pri nas sesa približno 2 uri in 15 minut, napolni pa se v cca treh urah.
Kot ostali roboti ima senzorje, da ne pade po stopnicah, in da se ne zaletava v stene; ko mu začne primanjkovati baterije pa se sam odpravi do polnilne postaje in se gre polnit. Ima fin sistem sesanja in gibanja po prostorih, v primeru da naleti na oviro - na primer noga od mize - lepo zaokroži okoli nje, s tem da s stranskim delom, ki je kot nekakšna velika tipka, potipa kje je. Vgrajene ima senzorje za količino umazanije in naj bi, kjer je bolj prašno, vklopil natančen način sesanja.
Pri nas imamo nastavljeno, da gre sesat vsak dan ob isti uri in res lepo posesa. Dlake (avstralski ovčar) se ne zapletajo, prav tako nima problema z lasmi. Potrebno je umakniti manjše tepihe z resicami, na tleh tudi ne sme biti kakšnega lista papirja ali podobnih stvari, ki bi se lahko kje zataknile.
Kot je že nekdo prej napisal za neko drugo znamko robotskega sesalca, se mi zdi, da bolj temeljito posesa, če se ga prestavlja iz sobe v sobo, ampak delo dobro opravi tudi, če se sam pomika iz prostora v prostor.
Edina zaenkrat ugotovljena slabost je ta, da s preproge ne posesa vseh dlak. Pri nas to ni tak problem, ker imamo samo eno preprogo, ki jo pač posesamo z navadnim sesalcem
Posodico je potrebno sprazniti vsak drugi dan, odvisno od tega, če ga damo čistit še v zgornje nadstropje.
Za nakup smo se odločili po priporočilh kolega, ki ima doma tri pse. Zaenkrat lahko rečem, da nam ni žal in upam, da bo tako tudi vnaprej. Če koga še kaj konkretnejšega zanima pa kar vprašajte
