Primeren sesalec za dom

Felina · 122754

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
: 23 November 2009, 12:44:19
Mogoče je malo čudna (smešna) tema, ampak mi smo že rahlo obupali nad sesalci. Doma imamo sicer Kirbyja, ki se je odlično obnesel, ko smo še imeli ponekod tepihe, sedaj pa smo brez le-teh in ne najdemo primernega sesalca, zato me zanima, kaj imate vi doma in kaj se resnično obnese. Kirby je namreč malo prevelik, pretežek in preneroden za sesanje netepiciranih tal.

Problem je namreč v tem, da noben sesalec ne prenese količine dlak 3 dolgodlakih psov in 2 mačk in zelo, zelo hitro pojenja njihova sesalna moč. Pomebno je še, da je lahek (zato vodni ne pridejo v poštev), ker imamo kar nekaj stopnic in da resnično dobro sesa, ne glede na količino dlak. Prodajalci nam vedno znova zagotavljajo, da ta pa je res močan, ampak oni si resnično ne predstavljajo, kaj je res dober sesalec za naše razmere.

Res prosim za vaše izkušnje in ideje, kam se naj obrnemo in kaj nam priporočate, ker smo za brez veze kupili že 3 sesalce, denar pa vseeno ne raste na drevesih in se mi zdi takšno nakupovanje popolnoma brez smisla. >:(

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 23 November 2009, 12:50:39
Midva imava doma Electroluxov Maximus. Sesamo na dva dni, je pa res, da imamo samo enega psa (labradorko, ki pa skozi celo leto pusca enormne kolicine dlake). Dva psa sta samo, kadar imamo koga na pocitnicah. Po enem letu uporabe sesalec se vedno dela kot nov.
Imam pa tudi vrecke, ki so namenjene zivalim (imajo tacke gor, pa baje so bolj trpezne).

Upam, da sem ti kaj pomagala.. ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 23 November 2009, 12:52:16
Definitivno super zadovoljni z Vorwerkom. Ga ne zamenjamo za noben denar :D Je drag ampak se splača :-[



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 November 2009, 12:53:37
Jaz imam doma 2 psa (en kratkodlak, drugi ima daljšo dlako) in 4 mačke (2 kratkodlaka,ki puščata malo dlake in 2, ki sta živi obup kar se dlake tiče).

Že 2 leti imamo Phlilipsov navaden sesalnik (niti ne vem,če ga še izdelujejo), brez vrečk-posodo praznimo in moram priznati,da je super.
Ko začne moč malo pojenjat, kupim nov filter (cca 15€) in spet dela kot nov.
Ga je takoj za mano kupila še moja mama, ki ima doma "kao perzijca" in se po hiši valijo same dlake.

Ga bom poiskala na netu,če najdem kje fotko.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 November 2009, 12:57:55
Jaz imam Electrolux, ne vem sicer kater model - cena je tam nekje 100€ in je super!



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 November 2009, 13:01:08
http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_1687_EL8710103367277_Sesalnik_Philips_FC8734

To je ta linija; naš je zelene barve, ker je "animal care".
Je fajn tudi oblika krtače,ker pobere tudi dlake v vogalih.




Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #6 : 23 November 2009, 13:06:36
Mi imamo sedaj že nekaj časa Boschovega (http://www.toplisek.com/artikel.asp?C_ID=&ID=1605&Skupina=2&kupec=) in smo tudi zelo zadovoljni. Lahek in zelo tih, odlično sesa :) In prenese na kupe dlake. Hihi >:D. Prej smo imeli Elektroluxa Oxygen (http://www.nakupovanje.net/electrolux-z-7335-oxygen-sesalnik-sesalec-pr-1159149) - sicer dober sesalec (kar se kvalitete sesanja tiče), ampak so bili ves čas problemi z njim (elektronika). Je pa bil en starejši model, kot tu na sliki, krmilni gumbi so bili na sami sesalni cevi (na ročki) in potem ti je cev padla z rok, etc. pa nisi mogel več prižgat... :-[ Mogoče so sedaj to napako odpravili, ker vidim, da gumbi niso več na ročici...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 23 November 2009, 13:30:52
Hvala vam vsem za te odgovore....dragi že dela primerjalno analizo :)   

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 23 November 2009, 14:07:59
Definitivno super zadovoljni z Vorwerkom. Ga ne zamenjamo za noben denar :D Je drag ampak se splača :-[

Vorwerk forever, in to 15 let star  :-* :-* :-*!



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 23 November 2009, 14:09:15
Felina, računam na dragega, da bo, ko se kaj vidimo, delil izvlečke analize z nami :) Čeprav razmišljam, da bi mogoče počakala, da prej še sprobate ...  :P



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 23 November 2009, 14:36:49
Mi imamo veliko dolgodlakih psov in sesalec AEG Cyclone xl 2000W, brez vrečke( posebna izvedba za tam, kjer so živali).
Tudi oba filtra se pereta, nič dodatnih stroškov.
Sesamo vsak dan.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 23 November 2009, 14:42:13
Vorwerk forever, in to 15 let star  :-* :-* :-*!

he he Karmen- jaz isto :D Imam še 2 novejša ampak Vorwerk najpogosteje dela. Za dlake s tepihov je sigurno najboljši!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 23 November 2009, 14:46:34
Mi tepihov sploh nimamo nikjer, v bivalnih prostorih so ploščice s talnim gretjem, v spalnici pa samo lesene deske, povoskane.
Našemu Vorwerku smo zamenjali skoraj že vse dele, tudi elektromotorček večkrat, nočem niti nov model, hočem tega starega. Lučka za vrečko ne sveti že nekaj let, zamenjamo po posluhu. Sesamo pa najmanj enkrat na dan.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 23 November 2009, 15:42:44
Mi imamo tudi Vorwerkov sesalec, "že" drugi model in se super obnese.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 23 November 2009, 17:15:10
U ravno taprava tema :o

jaz imam tudi v planu nov sesalec.
Sedaj imam en gorenje ( majhen) je bil kot darilo pri Ora ito pečici... ampak je za en drek.
Bi pa imela tegale  Vorwerk-a ( sem že slišala  hvale na njegov račun :)) In tudi pregledala njihovo stran( že pred časom) pa vidim , da imajo neke demonstracije in brezplačne predstavitve itd..... ???
...... nočem da mi hodi en model po bajti in naklada in nekaj tišči po vsej sili ( tako kot imajo navado uni kirbijevci :-9)

Torej en dolgodlaki pes in srednjedlaki pes. Sedaj sesamo vsak dan + pometamo + pomivamo.

katerega priporočate/ kateri model ? ( se bom odločila na podlagi izkušenj od pesjanarjev ;) :D ) To bo ziher najboljše.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 23 November 2009, 17:55:17
Je kdo že preizkusil iRobotka (http://www.irobot.si/)? Baje se v "normalnih pogojih" super obnese. Nevem pa, kako učinkovit je z dlakami...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 23 November 2009, 18:03:43
Gumjasta metla vsak dan-sploh če nimate tepihov. Je super, fajn pobere vse, jo splahneš pod vodo in je super. Po potrebi pa vzameš krpo v roke (no mi imamo tudi ročaj) in fino fajn pobrišeš tla-dlake pobere super fajn. So mi všeč tisti ročajo z "muckasto" krpo, za ožet. Res super.

Sesalec pa imamo vodni in je hudič, ker ga moraš res super očistit po uporabi, predvsem filter in je ogromno dela s čiščenjem sesalca.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 23 November 2009, 18:09:30
U ravno taprava tema :o

jaz imam tudi v planu nov sesalec.
Sedaj imam en gorenje ( majhen) je bil kot darilo pri Ora ito pečici... ampak je za en drek.
Bi pa imela tegale  Vorwerk-a ( sem že slišala  hvale na njegov račun :)) In tudi pregledala njihovo stran( že pred časom) pa vidim , da imajo neke demonstracije in brezplačne predstavitve itd..... ???
...... nočem da mi hodi en model po bajti in naklada in nekaj tišči po vsej sili ( tako kot imajo navado uni kirbijevci :-9)

Torej en dolgodlaki pes in srednjedlaki pes. Sedaj sesamo vsak dan + pometamo + pomivamo.

katerega priporočate/ kateri model ? ( se bom odločila na podlagi izkušenj od pesjanarjev ;) :D ) To bo ziher najboljše.


Mi imamo sicer komplet vse ampak uporabljamo pa samo Osnovni aparat z metlo  za gladke površine in Globinski aparat občasno še drobne priključke, ki so fajn za sesanje avtomobila itd. Pulilux uporabljamo pa zelo zelo malo. Tako da vsaj metlo in globinski je fajn- globinskega imaš za tepihe metlo pa za vse ostalo  ;D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 23 November 2009, 18:16:17
Mi uporabljamo samo metlo in včasih razne priključke za pajčevine po stenah ipd.,,, Globinskega ne uporabljamo, ker nimamo oblazinjenega pohištva. Imamo ga obešenega na steni v garderobi, tako je vedno pri roki.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 23 November 2009, 18:19:23
Je kdo že preizkusil iRobotka (http://www.irobot.si/)? Baje se v "normalnih pogojih" super obnese. Nevem pa, kako učinkovit je z dlakami...

To prekleto igračo je kupu foter ( ki itak sesa max 1x letno), jo skril pod postlo in ko je mama iskala tam nekaj našla-znorela-in ta stvar je prodana  :D Predrago je, občutno preveč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 23 November 2009, 18:20:22
aha... no sej avto bi pri nas tudi sesali :D. Prtlažnik je na udaru konstantno. Sem pa slišala , da če ga kupiš ti potem ti njihovi akviziterji non-stop tečnarjo.
To mi pa lih ni :-\.  Podoben sistem imajo kirbijevci. So našo mat pred leti našponali ,da ga je kupila pa še zdej težarjo in klicarjo
Na take imam pa ošpice >:(

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 23 November 2009, 18:51:50
Če ne boš nič polirala potem se ti splača kupit vse razen Puliluxa, če boš tudi polirala tla - npr. parket in čistila fuge med ploščicam se ti splača kupit tudi Pulilux ;) Mi imamo enega njihovega zastopnika v "familiji" tako da nič ne tečnari, kvečjemu mi tečnarimo, ker smo veliki potrošniki vrečk ;D






damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 23 November 2009, 19:12:15
AHA :) .... ja verjetno bom tud polirala...parket je( še ne po vsej bajti- bo pa ) ....kuhinja pa tud v ploščicah( potrebno občasno tud fuge polirat).....bomo tud polirali  ! :o

No, ko bom kupovala,( oz. ko bom penezke na kup vrgla za to >:D) ti bom kar na ZS napisala, bom vašega " familijca" uporabila. To je tud dobrodošel podatek ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 23 November 2009, 19:23:21
Če ne boš nič polirala potem se ti splača kupit vse razen Puliluxa, če boš tudi polirala tla - npr. parket in čistila fuge med ploščicam se ti splača kupit tudi Pulilux ;) Mi imamo enega njihovega zastopnika v "familiji" tako da nič ne tečnari, kvečjemu mi tečnarimo, ker smo veliki potrošniki vrečk ;D


Mi imamo starejši model vorwerka in kupimo vrečke v Müllerju. So cenejše razen, če vi dobite družinski popust.  ;D

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 23 November 2009, 19:30:55
Žal ne :D Res pa nisem nikol pomislila, da bi kje drugje pogledala za njihove vrečke oz. take, ki pašejo v našega.  :-[

Damayanti pomoje se ne bo nič branil ;)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 24 November 2009, 07:11:22
Glede poliranja sem malo skeptična, ker mi je ena gospa povedala, da ne očisti fug, kot je pričakovala. Če so fuge malo bolj globoke, ne preostane drugega kot na kolena in krtačo v roke.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #26 : 24 November 2009, 07:30:25
Glede poliranja sem malo skeptična, ker mi je ena gospa povedala, da ne očisti fug, kot je pričakovala. Če so fuge malo bolj globoke, ne preostane drugega kot na kolena in krtačo v roke.
če so fuge globoke jih je treba prefugirat  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 24 November 2009, 08:47:38
meni se pa zdi sesalec z vrečkami - predrago, prevelika potrošnja, imamo velike površine

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 24 November 2009, 08:51:39
Živjo,

Obstajajo pa tudi zelo dobra čistila za fuge (Knauf, Mapei...).



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 24 November 2009, 08:55:17
Mi imamo tegale in sem izredno zadovoljna, predvsem zaradi moči, ker mi sedaj ni treba več na tepih it na kolena in s sirkovo krtačo ali mokro cunjo drgnit dlake ven, kot pri vseh navadnih sesalcih za domačo uporabo dosedaj, pa ker ima res dolg kabel.
http://www.bent.si/cistilna-oprema/cistilna-oprema/sesalniki.html

Je pa malo manj primeren zaradi prostora, ki ga zavzame, teže (prenos po kakšnih stopnicah) pa zaradi vrečk ki jih je treba menjat (sicer res ne prav pogosto), pa kakšnega čiščenja madežev ali poliranja nismo poskusili, mislim da teh funkcij nima.