Primeren sesalec za dom

Felina · 122764

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #30 : 24 November 2009, 09:01:47
če so fuge globoke jih je treba prefugirat  :P
Res, ali pa kar prebarvati  ;). Še huje je, če ploščice nimajo ravne površine, naše so namreč malo reliefne po površini, pa tudi po robovih  :'(.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #31 : 24 November 2009, 09:10:18
Po moje je tudi kak Worwerk super, če pa hočeš nekaj malo nižjega cenovnega razreda pa se tudi kaj najde.
Jaz imam Electroluxovega na XXL posodo(brez vrečk) z nekimi antialergenimi filtri in je super, menda je Cyclone XXL ali nekaj takega! Meni je super zato, ker ni vrečke in se nič ne praši, vsake toliko pa posodo operem z vodo
in je spet čista. Ampak ni vodni in ni nič težek za nosit, fajn je, pa tudi močan je čisto dovolj, da ne rabiš stokrat potegnit. Jaz imam raje to posodo, ker meni gre menjavanje vrečk na živce, ko se pol vse ven praši, pa spet moraš skrbet, da jih kje ne pozabiš kupit... ;D Cena pa tudi ni pretirana, mislim, da je bil pred tremi leti nekih 150 evrov.

Felina, v tole posode gre preverjeno zelo velika količina dlak! :D
Ne obnese se edino za sesanje kakih koščkov (recimo lesa, plastike :-[), ker jih premetava po njegovem super ciklonskem sistemu in grozno ropota.

Lahko prideš k nam testirat! :o :D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #32 : 24 November 2009, 09:31:15
Ha, sem ga našla! http://www.electrolux.com.au/node38.aspx?productId=9362

Saj ni zdaj to ne vem kak super sesalec, ampak glede na ceno in primerjavo z našimi prejšnjimi je super. :)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #33 : 24 November 2009, 09:34:54
Je kdo že preizkusil iRobotka (http://www.irobot.si/)? Baje se v "normalnih pogojih" super obnese. Nevem pa, kako učinkovit je z dlakami...

Jaz poznam dve družini z 2 oz. 3 psmi in so super zadovoljni.... Čeprav si ne predstavljam, kam gre vsa ta dlaka? Glede na to, kako majcen je...  :-\

Kristinca & Florinca


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 24 November 2009, 10:34:53
doma imamo takega. pri mačku, ki spušča ogromno dlake se super obnese (tudi če sesamo praskalnik, kjer je dlake za odvoz)

http://www.electrolux.com.au/node38.aspx?productId=21695



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 24 November 2009, 13:37:01
Po moje je tudi kak Worwerk super, če pa hočeš nekaj malo nižjega cenovnega razreda pa se tudi kaj najde.
Jaz imam Electroluxovega na XXL posodo(brez vrečk) z nekimi antialergenimi filtri in je super, menda je Cyclone XXL ali nekaj takega! Meni je super zato, ker ni vrečke in se nič ne praši, vsake toliko pa posodo operem z vodoin je spet čista. Ampak ni vodni in ni nič težek za nosit, fajn je, pa tudi močan je čisto dovolj, da ne rabiš stokrat potegnit. Jaz imam raje to posodo, ker meni gre menjavanje vrečk na živce, ko se pol vse ven praši, pa spet moraš skrbet, da jih kje ne pozabiš kupit... ;D Cena pa tudi ni pretirana, mislim, da je bil pred tremi leti nekih 150 evrov.


........ vrečke in kupovanje le teh  :-\.... to me moti pri worverku. Cena ... ajde jo bom prežvečila in pogoltnila , če je res tako dober( kot so govorice).
zdej pa ful kolebam ravno zaradi  teh vrečk.

Kaj pa filter pri tem tvojem electroluxu? A se zamaši pogosto?

Skorej raje bi nekaj brez  vrečk.... meni je že v navadi ,da jih pozabim kupit :-[ ( že pri tem" drekcu" , jih pozabim... čeprav grem vsak dan mimo merkurja :-9  :-[ ...in potem perem tisti fiksni filter kot blesava).

S tem sesalcem je  cela znanost..... mater ??? Res ne bi rada ,da se spet nategnem kot sem se pred leti, pri pralnem stroju ... smo malo šparali  :)( mi je šel v maloro po treh letih- zanussi) pol ko je bila pa sila sem pa zavalila  celega hudiča za orenk stroj.
Zdej bi pa rada s prve kupila nekej boljšega, da ne bo spet ista pesem :(


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #36 : 24 November 2009, 14:33:13
Če se ne motim, stane 6 vrečk original od Vorwerka 13-15 eur. Dobiš tudi neko kopijo, ampak jih ne kupujemo več, ker so nekvalitetne. Meni je pri sesalniku najpomembneje to, da ne vlačim tiste kante za sabo in se z njo povsod zaletavam.  Tega držiš enostavno v eni roki, preprosto lahko sesaš tudi po stopnicah in težjih površinah.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 24 November 2009, 14:41:36
Tudi midva bova potrebovala en dober sesalec, ker Luxi (elektrolux) ni več najboljši. Zaenkrat sva že nekaj časa odločena za Dysona, sploh odkar ga ima tašča. http://www.dyson.si/ Upam, da si ga bova lahko privoščila.
Vorwerka sicer poznam, vendar me pri njem moti to, ker je vse na palici. Saj verjetno je dobro, ker nič ne vlečeš za seboj (in se zaletavaš), toda že od nekdaj mi ta sistem ne sede. Vem pa, da je dober, ker ga imajo v širši familiji že leta in leta.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #38 : 24 November 2009, 14:46:12
Vsak ima svoje želje. Mene pa vrečke motijo, imam rajši vodni seslec. Ga je treba spucat, ampak vsaj praši se ne nič. Me pa res zanima tale robotek, že zaradi tega, ker je majcen in vse sam naredi.   

Kristinca & Florinca


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #39 : 24 November 2009, 15:37:33
........ vrečke in kupovanje le teh  :-\.... to me moti pri worverku. Cena ... ajde jo bom prežvečila in pogoltnila , če je res tako dober( kot so govorice).
zdej pa ful kolebam ravno zaradi  teh vrečk.

Kaj pa filter pri tem tvojem electroluxu? A se zamaši pogosto?

Skorej raje bi nekaj brez  vrečk.... meni je že v navadi ,da jih pozabim kupit :-[ ( že pri tem" drekcu" , jih pozabim... čeprav grem vsak dan mimo merkurja :-9  :-[ ...in potem perem tisti fiksni filter kot blesava).



Filter se nič kaj ne maši...Je tak plastičen not v tej posodi namesto vrečk in dlake se kvečemu naberejo okoli njega in moraš odpret in jih dat dol, drugače malo slabo vleče. Ampak to res v ekstremnih pogojih, moja Lona ful izgublja dlako, pa se še nikoli ni tako zamašil, da več ne bi vlekel, enkrat ali dvakrat sem samo morala tole naredit, ko sem sesala balkon, ki ga ne sesam tako pogosto, pa še malo vode sem sesala zraven.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #40 : 24 November 2009, 15:42:20
Še to: edino oni hepa filtri so že malo bolj bogi, ampak tisti skrbijo samo, da se prah ne vrača v sesalno okolje, ne vplivajo pa na sesanje.

 :)



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #41 : 24 November 2009, 18:19:52
Tudi midva bova potrebovala en dober sesalec, ker Luxi (elektrolux) ni več najboljši. Zaenkrat sva že nekaj časa odločena za Dysona, sploh odkar ga ima tašča. http://www.dyson.si/ Upam, da si ga bova lahko privoščila.
Vorwerka sicer poznam, vendar me pri njem moti to, ker je vse na palici. Saj verjetno je dobro, ker nič ne vlečeš za seboj (in se zaletavaš), toda že od nekdaj mi ta sistem ne sede. Vem pa, da je dober, ker ga imajo v širši familiji že leta in leta.

Midva imava Dysona, pa mi je res zoprn...težek, velik (ne pridem pod kavč in posteljo), okoren... Kljub temu pa sesa ok.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #42 : 24 November 2009, 22:23:30
Uuu, ste se razpisali  :o 

zanima me, pri worverku, ko je samo na palici, koliko je to težko za prenašat? Ker menjavamo sesalec ravno zaradi stopnic, ker bomo kmalu invalidi, če bomo še dolgo kirbyja gor in dol vlačli. Pa moreš kaj menjavat glavo, če hočeš posesati kaj tepihastega in potem za gladke površine, ker to se nam tudi ne da, saj nikjer več nimamo tepihov, s tepihom je oblepljen le del stopnic, da se nam in psom ne drsi  :-[


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #43 : 25 November 2009, 07:23:55
Jaz ga že 15 let nosim z eno roko. Gladke površine sesaš s t.i. METLO (oglej si osnovni model z metlo)http://www.parnad.si/cistilni_sistem.html, čeprav jaz imam ta najstarejši model, ki ga ne zamenjam za nič na svetu in je malo drugačen. V trgovini še vedno dobim rezervne dele, ker metlo tako zdrsam, da jo moram enkrat na leto kupiti, ampak je zelo poceni, ker kupiš samo spodnjo ploščo s ščetko.
Tiste globinske krtače v drugem modelu ne uporabljam nikoli, ker nimam nič oblazinjenega in tudi tepihov ne. Nekoč sem jo uporabljala občasno za jogi. Glava se zamenja v eni sekundi. Notri lahko zamenjaš dve vrsti ščetk - krtačke za tepihe ali pa nekakšne gumijaste lopatice za oblazinjeno pohištvo. Tudi to zamenjaš TAKOJ.
Sedaj mi bo tašča posodila tisti Pulilux, ki ga itak nikoli ne uporablja, da probam očistiti fuge med ploščicami. Bom poročala, kako se obnese.

Vsekakor svetujem, da ne zapravljate denarja za vse mogoče priključke, ki jih nikoli ne boste uporabljali, ker vam jih bodo predstavniki poskušali vsiliti. Itak vse lahko dokupite, mi imamo v KP trgovino z rezervnimi deli za gospodinjske aparate in tam nam vse naročijo.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #44 : 25 November 2009, 08:38:14
Jaz imam Electoluxa, ki ima pralne filtre in posodo in ne vrečk. Lahko pranje in praznenje. Imam ga že 4 leta in sem izredno zadovoljna. Pobere pa ogromne količine ptičjega perja, Albine dlake in mojih las  :D. Pa še težek ni za stopnišče.

Smo prej imeli Vorwerk in zame je bil absolutno pretežak.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #45 : 25 November 2009, 08:41:15
Eno vprašanje - a ko praznite posode se nič ne praši? Mislim, ker si ne predstavljam :-[. Recimo vorwerk ima sistem vrečke, da se ko odprem predal za vrečko vrečka avtomatsko sama "zapre" torej jo vzamem ven in vržem v kanto se nič ne praši tudi če jo stisnem dokler pač ne odprem "vratc" vrečke.
Si pa ne predstavljam kako je z praznjenjem posode, ker je treba tisto "svinjarijo" nekam spraznit.  ???



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #46 : 25 November 2009, 08:45:58
Ne popolnoma nič se ne praši, ker je vse lepo zbito skupaj. Lepo samo odprem posodo, obrnem vsebino v smeti in to je to. Edino filter, ki je notri predno ga dam prati v pralni stroj očistim tiste večje delce (lase, delce hrane od ptičev). Dobiš pa zraven še en filter, tako da ju menjaš.

Za mojo alergijo je to 1a sesalec.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #47 : 25 November 2009, 08:48:34
Jaz imam Electoluxa, ki ima pralne filtre in posodo in ne vrečk. Lahko pranje in praznenje. Imam ga že 4 leta in sem izredno zadovoljna. Pobere pa ogromne količine ptičjega perja, Albine dlake in mojih las  :D. Pa še težek ni za stopnišče.

Smo prej imeli Vorwerk in zame je bil absolutno pretežak.

A lahko link do tega Electroluxa?

Kristinca & Florinca


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #48 : 25 November 2009, 08:50:27
Bom poiskala na netu ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #49 : 25 November 2009, 08:54:12

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #50 : 25 November 2009, 08:58:10
Thanx  :)

Kristinca & Florinca


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #51 : 25 November 2009, 09:04:23
Jaz poznam dve družini z 2 oz. 3 psmi in so super zadovoljni.... Čeprav si ne predstavljam, kam gre vsa ta dlaka? Glede na to, kako majcen je...  :-\
Resno? Ker mi nisno z njim zadovoljni  :( žal se vedno znova kvari. Na servisu nam ga ščistijo (med avtomatiko-tam kjer mi ne smemo odpirat) in potem dela normalno nekaj časa. Jaz imam občutek, da ta sesalec ni za stanovanja, ker so doma živali (ki jim precej odpada dlaka).
Je super, če redno sesaš, tako da se ne nabere preveč dlak in prahu po tleh.
Drugače pa je dovolj prostora v posodi, ker mi ga vedno spraznemo po vsakem sesanju sobe (prostora).



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #52 : 25 November 2009, 09:27:46

Sem odprla link ( od albe) do elektroluxa. Cena 130 eur ( ... se mi zdi ful poceni  ???)
in sedaj gledam tegale

http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/umivanje-in-pranje/sesalniki/dyson-sesalnik-dc08-animal-pro_-_CX000032C8

 a ima kdo?

V čem je fora take razlike v ceni? ......ko dam primerjavo mi tadva ven vrže

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #53 : 25 November 2009, 09:34:17
Tega drugega ne poznam. Jaz sem za mojega takrat dala 30t še tolarjev. Me pa pri tem moti moč, namreč ima le 1400, moj ima 2000.

Jaz sem glede na ceno z mojim res zelooo zadovoljna.

Aja pa mogoče še en pomemben podatek - sem obsedena s čistočo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #54 : 25 November 2009, 09:46:14
Tale z albinega linka je isti kot moj Electrolux, le da je v drugi barvi, moj je črn. Tole je ta na posodo.

Ninci, nic se ne praši, streseš v smeti in je, nič se prah ne dviguje okrog...



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 25 November 2009, 11:15:33

Aja pa mogoče še en pomemben podatek - sem obsedena s čistočo.

.... sva že dve :D 
ravno Monk nisem, imam pa zelo rada pospravljeno in čisto 8) .
Za dober sesalc mi sicer ni škoda denarja, ker pa za enkrat še nisem najdla drevesa da bi na njem rastel, pa ker sem gorenjka, bi rada najboljše za najboljšo ceno ;D

Če primerjam unega  dysona( recimo srednji razred) in worverka( sej jaz verjamem da je worverk mercedes) samo je še vedno 3x toliko denarja ???

Zdej si bom morala en dan časa  vzet in jih bom šla še pogledat in stestirat. Da vidim jaz to.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #56 : 25 November 2009, 11:41:55
Ja tudi jaz nisem MOnk, predgnem pa celo stanovanje vsak teden :).

Pri vorwerk mene res moti teža. Pa še na vrečke je, kar pa ne maram.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #57 : 25 November 2009, 12:02:18
No, teža našega trenutneg sesalca je pri nas glavni razlog za nujno zamenjavo, tako da očitno vorwerk pri nas odpade, ker je treba sesat po stopnicah in imamo na koncu otrple ude od prenašanja  >:(. Kaj kdo ve, če je možno te sesalce izprobat kje? Da ti pride nekdo na dom posesat, ti en teden nič ne sesaš in če še po tem rukerju sesalec normalno dela, je to to  ??? Pa še sesat ne rabiš tisti teden  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #58 : 25 November 2009, 12:07:47
Pha ... lahko je teb ko imaš samo Albo. Jaz imam dva .... srednja in dolga dlaka....gulita se itak 365 dni na leto ( vsaj men se tako zdi) :-X

jaz imam zgolj mini generalko konec tedna.... zaugam pa vsak dan, + pomivam/pobrišem z unim  vileda močotom( pa potem še pometam) Ker je ta mini penzel sesalc tolk švoh-  :-X
Edina uteha mi je to, da imam za enkrat samo en štuk( ko bo pa še na vrhu zdelano do konca  bo pa še enkrat toliko dela- razen če oba psa zataušam za šnaucarje  >:D- uni baje dlak ne odmetavajo).

.....tako da pri meni bo sesalc na polno zaposlen ;D
In vreče mene tud motijo. Jih ne bi če le obstaja varjanta.

. Kaj kdo ve, če je možno te sesalce izprobat kje? Da ti pride nekdo na dom posesat, ti en teden nič ne sesaš in če še po tem rukerju sesalec normalno dela, je to to  ??? Pa še sesat ne rabiš tisti teden  :o
No koš našla takega demonstratorja  :) upam da boš delila naslov z nami :D



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #59 : 25 November 2009, 12:40:37
Ja, jih je treba najti kar nekaj, da se moj nakup raztegne v neskončnost in bi kar oni sesali namesto nas, jaz pa bi se odločala  :o wiiiii, to bi bilo življenje!!!!!!

Moji se tudi guliji vse dni v letu  >:(  ampak njihova dlaka je še za prebavit, ni pa nič hujšega od mačkov, ko menjavajo dlako...jao!!!!!!! To kar frči, boljše da mačka v tem stanju sploh ne gledam proti soncu, ker imata auro iz dlak  >:(

Kaj pa sesalec, ki posesa tudi odvečno dlako iz živali  ???  To obstaja kakšen s takšnimi nastavki in primernim vlečenjem? Bi mačke posesala  :-[

Mah, ta nakup sesalca pa ne bo kar tako  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)