Primeren sesalec za dom

Felina · 122759

pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 10 Februar 2011, 14:43:33
Ga imamo. Z vsemi možnimi dodatki. Bom vprašala točno kateri model.
Ruby ima precej gosto dlako in je mešana z berncem (isti tip dlake in isto izgleda). Takih dlak ne pobira, se zafrcljajo okoli koleščk in ga lahko pucamo na 2 minuti. Se zatikajo in je prava nočna mora. Rajš pogonim sesalec na roke in je mir.
V zgornjem nadstropju hiše se še nekako obnese. Kratko dlako od Joya pobere, prah tudi. Ko se najdejo vmes kakšne dlake od Ruby smo spet na starem - odpret in spucat.
Ne priporočam lastnikom psov z dolgimi dlakami.



nas_tifi

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 10 April 2011, 14:47:29
Pri nas imamo robotski sesalnik približno pol leta. Zadeva je precej uporabna, saj naš kuža, čeprav je majhen, pušča kar precej dlake in meni se ravno ne da na dva dni vleči ven iz omare ''ta velik'' sesalec. Je pa tudi res, da nimamo veliko tepihov doma (en v kopalnici in dva manjša v predsobi), a iz njih pobere vse dlake.

Kar je potrebno vedeti pri teh sesalnikih je, da najbolje očisti vsak prostor posebej + čim več odvečnih stvari je potrebno dvigniti iz tal na police ali pa jih pospraviti, da ima čim manj ovir. Uporabljam ga največkrat tako, da ko grem s psom ven, dvignem stole na mizo in odmaknem iz dnevne sobe pasji kotiček in igrače ter vklopim rombo. V cca 45min je soba počiščena. Tudi da bi v kotih ostali kakšno šopi dlak..do sedaj še nisem opazila. Ko prideva nazaj, rombo prestavim v naslednjo sobo in jo zaprem, da opravi svoje. In tako naprej.. :)

Je res, da gre za majhen aparat in je potrebno dobro funkcijo po vsakem pospravljanju sprazniti koš, kjer se zbirajo dlake in prah, in očistiti krtače ter kolesa. Ampak to je cca 3min dela.

Seveda pa to ni sesalec, ki bo popolnoma opravil svoje delo, če en teden ne boste pospravljali in pobirali dlak. Takrat se lahko zgodi, da se bo ''ustavil'', ker bo imel na krtačah preveč dlak oz. bo puščal skupke dlak na svoji poti. Tako da enkrat na teden ''ta velik'' sesalec, nato pa med tednom namesto metle romba. ;D


a si svojega kupila v tujini ali v SLO? Sprašujem zato tudi mi kupujemo robotski sesalnik in v tujini so veliko bolj ugodni, samo nevem kako je potem z garancijo če jo lahko uveljavljamo tudi pri nas.  ???



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #152 : 10 April 2011, 15:22:00
Kupljen je bil v Sloveniji. Takrat so imeli ravno znižanje za cca. 150eur, pa se je bolj splačalo vzeti kar pri nas. Sem se pa takrat tudi jaz pozanimala kako je z uveljavljanjem tuje garancije pri nas..žal ne velja  :( Vsaj za te Roomba sesalnike. Za druge znamke pa ne vem.



nas_tifi

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 30 April 2011, 12:51:33
anča, se mi je zdelo, da bo tako z garancijo, če vzameš sesalnik v tujini.  :(
Mi smo vzeli pred kakšni tednom robomopa, ker imamo doma samo laminat in ploščice in morm rečt, da smo kar zadovoljni, glede na ceno ki smo dali 36EUR. Če koga zanima si lahko ogleda na povezavi http://www.robotskisesalnik.com.



alexpo

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 01 December 2011, 11:08:59
Puskusi http://www.bfcshop.com/bela-tehnika/sesalniki na BFC Shopu. Pestra zibira ugodne cene, če nimate tepihov, glej na to da je praktičen, imaš sedežno? Vsami še eno malo globinsko krtačo, oz za to imaš tako ali tako že Kirbija prav taako za Jogi...



robi11

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 17 December 2011, 10:36:30
Pozdravljeni,

ker vaša debata eče tudi okrog vakuumskih robotskih sesalnikov, vas vabim, da si ogledate podrobnejše informacije in se na nas obrnete z morebitnimi vprašanji o teh zadevah. Predstavljamo namreč ROBOses, ki je primeren tudi za to, da počisti dlako za vašimi hišnimi ljubljenčki.

Vabljeni na www.olajsajmo.si



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #156 : 13 November 2013, 23:34:14
Vidim, da tale tema že dolgo ni bila aktualna. Zanima me s kakšnimi sesalci se vi spopadate z živalskimi dlakami? Nam je kar dolgo zdržal Miele na vrečke, ampak ker imamo res NORO veliko labradorskih dlak, se mi sedaj zdi da so mu šteti dnevi. Roomba se je samo enkrat zapeljala čez moje lase in labradorski 'kožuh', tako, da iščem nekaj res močnega. Pri sedanjem je problem že v tem, da se že takoj na krtačo ujame ogromno dlak, ki jih morem potem skozi s prsti jemati dol in spuščati direktno v cev. Ima kdo izkušnje s ciklonskimi sesalniki?
Trenutno mi je zelo všeč tale: http://www.zooplus.de/shop/hunde/hundepflege/staub_sauger/260333 in ker ga v živo žal ne morem videti (vsaj jaz jih še nisem videla v Slo) me zanima če ima kdo izkušnje? Edina stvar, ki me malce bega je, da je negova moč le 1000W, pri cenejšemu na vrečke iz iste trgovine pa 2000W. Je običajno, da so ti brez vrečk po moči slabši?
Hvala za vse predloge, informacije in mnenja :D.



srna

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 14 November 2013, 00:43:46
Uh, Dirt Devila odsvetujem, ga imam jaz, ne sicer ta model, sem pa nezadovoljna z njim. Svoje delo približno opravi, če so tla še kar čista, pozabite na kaka heavy duty čiščenja in sesanja. Moj je brez vrečk, izprazniti je treba posodo, vendar se filter sproti maši, posoda pa je takoj polna. Preden pridem do polovice stanovanja (pa tudi približno nimamo toliko dlak - pes je kratkodlak in jih tako rekoč ne pušča), je treba menjati filter, ga trkati, prazniti posodo ... Zelo hitro pa postane tudi neuporaben (filter) in je treba kupiti novega.

Enkrat sem si izposodila tegale ciklonskega od Electroluxa http://www.ideo.si/a/sesalnik_brez_vrecke_Super_Cyclone_ZSC_6910_ELECTROLUX in se je izkazal za turbo profi sesalnik proti Dirt Devilu. Menda je bil v akciji 50 ali 60 eur.

Na moč se ne oziraj - moj DD ima 2000 W, tale Electrolux pa "samo" 1500, vendar to v resnici kaj dosti ne pove o sesalni moči in podtlaku. DD se zaradi svoje "moči" samo blazno hitro pregreje (poleti je sesati z njim prava muka) in zato še slabše vleče. Electroluxov je ostal tudi po 2x daljšem sesanju hladen, posoda za smeti/prah je večja in se dosti težje napolni, filter se očitno ne maši zlahka - sesalna moč se mu zato ne spreminja.

Nekako takole izgleda moj, le da je brez vrečk: http://www.zoohit.si/shop/psi/nega_zascita_psa/sesalniki/300997
Dirty Devil, ne pa Dirt Devil! Pa še glasen je ko vrag.

Zvenim kot trgovski potnik  ;D, ampak meni je teh 90 eur, kot sem dala za DD - pa še po polni ceni sem ga kupila! - jako žal.



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #158 : 14 November 2013, 01:55:08
Jaz imam tega od h2o pa prav pa kar lepo potegne dlake pa še praši se ne, ker se umazanija filtrira v vodi, super zadeva - ne samo za dlake pač pa tud za celo stanovanje :) Edina slaba stvar je ta, da je res glasen. Možno da tudi od tega ker je že motorček zapacan, moram fanta nahecat da preveri :P

http://img.hisupplier.com/var/userImages/2008-01/19/yyjiacheng_154918.jpg



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #159 : 14 November 2013, 07:53:06
ZPS ima fajn primerjalnik sesalnikov, ce si clan...

Drugace pa ja, tisti brez vrecke so naceloma manj mocni (ne vem tocno zakaj). Moc motorja ni vazna, probaj najt ce je posebej navedena moc sesanja, ker se lahko ful razlikuje.

Jaz imam tega http://www.philips.si/c/sesalniki/powerpro-2000-w-fc8761_01/prd/sl/ pa se se kar obnese. Sem iskala prav takega, da je brez vreck in da ima pralne filtre (pri tem modelu so vsi filtri pralni).
Drugace pa, vsaj kar sem gledala ocene in primerjave po netu, je za res dober sesalec brez vrecke treba odstet vsaj okoli 200€  :-\

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #160 : 14 November 2013, 07:56:27
Jaz sem po več kot dvajsetih letih moj stari Vorwerk delno upokojila in kupila Bosch Pro animal, z vrečko. Z njim sem res zadovoljna. Ima tudi dobre priključke za oblazinjeno pohištvo. Cena je bila nekaj čez 200 eur v akciji, dobila sem ga na Mercator piko - obroke.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #161 : 14 November 2013, 08:34:43
Prinas domuje isti sesalec kot pri Karmen, zelo zadovoljni  :)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #162 : 14 November 2013, 09:43:29
Tudi mi smo zelo zadovoljni z Bosch proanimal  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Asha_

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 14 November 2013, 09:46:54
js mam dyson DC42 animal. Ga močno priporočam vsem z ogromno dlak po stanovanju :)
Lepo stoji v kotu in nobenega sestavljanja, preden ga uporabiš. Je zelo zelo močen, tako da za neke ultra tanke tepihe ni, ker jih bo pojedel zraven :)))



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #164 : 14 November 2013, 10:49:24
Kako pogosto pa menjate te vrečke v sesalcih? Mi imamo Gorenje-na posodo in jo takorekoč po vsakem sesanju praznim. Se mi zdi da bi bilo precej € zapravljenih za vrečke.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #165 : 14 November 2013, 11:00:43
Recimo 1x mesečno pri sesanju 1x tedensko, sam da imamo psa ki puščata minimalno dlak. Če je vrečka polna in prazne nimam na zalogi, polno spraznim tko da je tud sicer lahko za večkratno uporabo. Pa pozoren je treba biti katere kupovati, vsaj pri našem ne gredo vse notri, dobimo pa zraven teh ki jih kupujemo še neke osvežilne kuglice, ki jih streseš na tla in posesaš, pri sesanju pa potem spuščajo prijeten vonj.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #166 : 14 November 2013, 12:37:44
Približno enkrat na mesec, pri sesanju najmanj enkrat na dan.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 14 November 2013, 14:16:20
Tudi mi imamo Dyson animal pro in vec kot zadovoljni. Sicer meni osebno malo preglasen, vendar nic vreck in samo spraznim posodo ter po potrebi umijem, dlake se ne prijemajo na krtaci in prikljuckov vec kot prevec  ;) Sem pred njim imela Hoover-ja in bila zelo razocarana. Teleskopska palica zaradi dnevne 2x uporabe pokvarila po enem letu in masenje non-stop. Da servisa sploh ne omenjam  :(  Dyson sem kupila ravno zaradi priporocil tukaj in hvala, zadovoljen uporabnik. Aja pa da ne pozabim, da garancija je 5 let  ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #168 : 14 November 2013, 14:24:49
Po debati tukaj sem Dysona animal pro kupila pred 4 leti :D Še vedno več kot zadovoljna...isto močno vleče kot je na začetku, vse potegne, ni mašenja, ni vrečk, ni sestavljanja, nič od nič, pa imamo doma 3 konkretno kosmate riti, ki svojemu kosmatemu ožuhu primerno prinašajo vsakodnevno svinjarijo :D Je lahek....v glavnem sem čist navdušena :D

Priporočam pa nakup v Angliji, je pol cenejši kot pri nas, če malce pobrskaš,  pa potem samo vtikač menjaš in je.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #169 : 14 November 2013, 14:36:12
Katero stevilko modela animal pro pa imate?

battito animale


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #170 : 14 November 2013, 14:40:49
DC 23...upam, da sem pravo cifro povedala :D 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #171 : 14 November 2013, 14:55:16
Uf super tema, po vsem prebranem je zaenkrat glede na ceno in kvaliteto moj favorit Bosch pro Animal...sicer sem se želela izogniti vrečkam, ampak, ok...verjento grejo notri tudi neoriginalne, ki se dobijo v leclerku...



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #172 : 14 November 2013, 15:00:24



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #173 : 14 November 2013, 15:32:37



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #174 : 14 November 2013, 15:44:39
tudi jaz imam takega kot Nika, že zelo doglo, in še vedno sesa odlično.
Sem si pa letos kupila irobota in bosch sesa samo še občasno, ko sesam tudi stopnice :o.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #175 : 14 November 2013, 15:58:33
Mi imamo zdaj v hiši centralno sesalni sistem znamke Beam in se mi bolj dopade kot navadni sesalci, skupna cena vgradnje sistema in cevi s krtačami pa je bila primerljiva z boljšimi sesalci. Po hiši imamo razporejene "vtičnice" za sesalec kamor se vklopi cev s krtačo, v kleti pa je postavljen zbiralnik. Po tleh itak ni problema sesat, zelo lepo pa posesa tudi preproge in kavč.

Pride pa v poštev za tiste, ki gradite ali prenavljate hiše.


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #176 : 14 November 2013, 16:18:53
To imamo tudi mi...pa nam žal nič več ne pride v poštev-je šlo nekaj v sesalcu k vragu in smo raje navadnega kupili zatem. Sicer pa je zelo fajn zadeva in kdor ima možnost, je ta varianta boljša od mobilnih sesalcev. S tem da paše občasno z vodnim naredit generalko-odvisno tudi od pohištva kakšno je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #177 : 14 November 2013, 16:55:26
AEG Ultraperformer cyclonic
brez vrečke, s pralnimi filtri - sem kupila v Avstriji - normalna cena je 200.-€, takrat sem dobila 20% popusta
Imam res veliko površino in veliko psov, vleče ko nor.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4

bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 14 November 2013, 22:10:45
Vorwerk, sicer že star 8 let, dela pa še odlično. Sesam do petkrat na dan, vsak dan. Pes svoje prispeva, pa še otrok z alergijami. Res pa je, da ko ga kupuješ, te skoraj kap zadane zaradi cene.