Primeren sesalec za dom

Felina · 122749

marko88

  • Gost
Odgovori #180 : 23 November 2013, 13:40:30
Jaz sem po več kot dvajsetih letih moj stari Vorwerk delno upokojila in kupila Bosch Pro animal, z vrečko. Z njim sem res zadovoljna. Ima tudi dobre priključke za oblazinjeno pohištvo. Cena je bila nekaj čez 200 eur v akciji, dobila sem ga na Mercator piko - obroke.

Tudi jaz sem super zadovoljen z Bosch! Sicer js sm ga dobil za 180€ :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #181 : 23 November 2013, 14:44:56
Meni je pa vodni odpovedal:/ ta s filtrom se mi pa po vsakem sesanju zabase zaradi dlak, smotano ker moras po vsakem sesanju odpret sesalc pa dlake iz motorja vlect... samo se za v smeti .... :/ kje pa kupite ta bosch pro animal, prodaja kdo rabljenega?:)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #182 : 23 November 2013, 15:48:23
Mimovrste ima dokaj ugodnega. Če ne pa strica gugla vprašaj.
Mi doma bi se spufali na teh vrečkah, ker se že pri posodi vidi da je res velikokrat praznimo, dost velika hiša in bina je povsod in je veliko dlak.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 23 November 2013, 16:04:29
A ma kdo čist praktične izkušnje z domačimi vrečkami?
To, da je v planu investicija sesalec brez vrečk itak. Sam do takrat pa mormo mal preživet z tamalim gorenjcem. Moji doma so vedno šival vrečke za starga gorenjeve (star sesalc več kot jaz ::)). Ampak pri teh starih modelih se lah nekak zanašaš na dolgoživost  :-[

Jaz mam pa nekaj takega http://www.bigbang.si/sesalniki/vcm1401b-gorenje-551714. Čist navadna mašinca za manj od 40eur. Vleče sicer po več kot letu redne uprabe čist solidno (nimam tepihov za sesat)...samo vrečke me bojo pa na kant spravle, ker pri enormni količini dlak bi mi bilo ljubše vrečko samo spraznat pa nazaj v uporabo. Ok sej pometamo tud, sam to ne prideš v vse kote tak fajn, kot to opravi sesalc. Dlake pa itak sam po kotih vetrijo  ::)

A je probu kdo, da iz tekstila zašije vrečko z zadrgo npr.? Znala bom nardit, pa iz prakse doma je to šlo (sej pravim star dolgoživ model...me pa zanima za novejšega  :-\). google je že tud postregu info. Izkušnje še tu?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 23 November 2013, 16:26:01
Jaz pa imam sedaj sesalec za 90 €, brez vrečk..vsake dva dni spucam filter, pa sem čist zadovoljna. Ker ni tepihov je čist ok. Pa še robot mu pomaga vsak dan, pa ni problemov  :). sesam pa vsak dan, včasih zjutraj in zvečer .



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #185 : 23 November 2013, 17:37:14
Zgornji trdi del od vrecke uporabis, vzames rokav od stare jakne, gor nasijes ta zgorji trdi kartonasti del, spodaj pa naredis luknjo na zadrgo in imas doma narejeno vrecko, ki jo lahko veckrat uporabis in tudi operes... Fina zadeva, tale filter mi gre ze pocasi na zivce grrrrr



proaquaa

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 01 Februar 2014, 16:16:55
Prodajam sesalec pro aqua , 3x uporabljen, več informacij na spodnji povezavi:

http://www.bolha.com/dom/gospodinjski-aparati/sesalniki/vodni-sesalniki/sesalec-pro-aqua-1291762244.html



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 02 Februar 2014, 13:01:12
tok denarja pa ne bi dala za sesalec..zakaj ga prodajaš? ker na predstavitvi zgleda vse ok lepo in prav, ko pa imaš to zadevo doma, pa človek poštudira, da je več dela z montiranjem in razstavljanjem, kot s samim čiščenjem, a ne???



Kosmatinček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 10 Februar 2014, 16:46:59
Pri dveh psih in treh mačkah se po stanovanju lahko nabere toliko dlak, da bi z lahko iz njih spletli kakšen pulover  :).

Za tiste, ki kupujete dober sesalec, dam glas za Dysona. Mislim, da imamo model Dyson DC32. Mogoče je začetni strošek res malo večji kot pri cenejših sesalcih, a po letu in pol uporabe deluje še vedno z enako močjo kot prvi dan in glavno je, da ni potrebno menjati vrečk (ki smo jih pri nas morali prej vsak teden), in da ni skoraj nobenega vzdrževanja.

Kakšne imate izkušnje z iRobotom Roombo (novejši modeli)? Tile robotki so mi zelo všeč, vendar bi rad dobil predvsem dve informaciji iz prve roke. Je ta zadeva sploh uporabna pri večji količini pasjih dlak, ker predvidevam, da nima ne vem kako velikega koša za posesane smeti? Kako je s čiščenjem krtač, koles, ...? Da ne bi na koncu porabil več časa za čiščenje, kot če bi posesal sam z normalnim sesalcem.


Asha_

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 11 Februar 2014, 00:14:42
Js mam to kombinacijo - dyson in roomba. V hiši pa dve mački in psa.
Meni je super. Od roombe ne pricakaj nekega brezhibnega sesanja tepihov, itd, je pa odlična da pobere sproti dlake po stanovanju in pod kavčem, kamor moj dyson ne pride.
Mi mamo nek model roombe, varianta pet, ki ima poleg navadnega koška še enga večjega.

Koleščka je treba čistit tam, enkrat na teden. Čeprav se na mojo roombo večinoma v kolesca zapletajo moji lasje, ker so dolgi in jih je očitno povsod polno.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #190 : 11 Februar 2014, 03:13:50
Tudi jaz sem z Dysonom DC32 animalpro super zadovoljna, kupljen po priporočilih v tej temi. Sesa zelo dobro, malo me moti, da je težko posesati pod nižjimi zadevami, ima pa fantastični krtači za tepihe, oblazinjeno pohištvo, pasje postelje... Pa dejstvo, da ga samo sprazniš v smeti in ne rabiš nobenih vrečk, odtehta veliko.

V tem letu pride še roomba, edino za model se ne morem odločiti. Bi katerega izpostavili? Imamo 2 psa in 2 mačka. Za moje dolge lase še vem, da se bodo zapletali v koleščka, živali so pa kratkodlake.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #191 : 11 Februar 2014, 08:43:15
Jaz imam Roombo 780. Jo laufam vsakodnevno in sem zelo zadovoljna. Je pa tako, da imam 1 psa, kateremu dlaka ne odpada. Tako da ne vem kako se obnese pri kratki/dolgi pasji dlaki. Osebno se mi zdi, da roomba tepih bolje posesa kot sesalec. Je pa tako, da seveda posesati v kotih ne more. Tako da to počnem 1x/tedensko s klasičnim sesalcem. Za vsakodnevno uporabo je pa prima.
Prostora za prah ni prav veliko, vendar se izprazne ta predal brez problema v smeti.



Kosmatinček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 14 Februar 2014, 11:24:42
Super, hvala za info iz prve roke  :) Seveda bo Roomba mišljena le za sesanje čez teden, enkrat tedensko bo pa Dyson generalno počistil.


Kosmatinček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 17 Marec 2014, 11:03:33
Pri dveh psih in treh mačkah se po stanovanju lahko nabere toliko dlak, da bi z lahko iz njih spletli kakšen pulover.
Kakšne imate izkušnje z iRobotom Roombo (novejši modeli)? Tile robotki so mi zelo všeč, vendar bi rad dobil predvsem dve informaciji iz prve roke. Je ta zadeva sploh uporabna pri večji količini pasjih dlak, ker predvidevam, da nima ne vem kako velikega koša za posesane smeti? Kako je s čiščenjem krtač, koles, ...? Da ne bi na koncu porabil več časa za čiščenje, kot če bi posesal sam z normalnim sesalcem.
Že tri tedne nam pridno sesa Roomba 765. Lahko rečem, da je bil tole en od najboljših nakupov v zadnjem času.  Mi smo z robotkom noro zadovoljni   ;D Vsaj dve leti sem iRobote opazoval le od daleč in bil precej skeptičen. Mi je skoraj žal, ker stvar dela tako dobro, da bi šel še danes po novo, če bi se ta pokvarila  :). Roomba počisti stanovanje tako dobro, da se lahko za njo praktično pomije in tudi po kotih dlake ni. Košek je dovolj velik, da posesa povprečno stanovanje, kljub temu, da v njem bivajo še naše živali. Čiščenje je enostavno in hitro, brez kakšne težko zavozlane dlake na krtačah ali koleščkih. Tako čisto po tleh pri nas še nismo imeli  8) Priporočam Irobota  :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #194 : 17 Marec 2014, 12:34:22
Koliko pa imate tepihov, preprog, itison? Mene predvsem zanima, kako se obnese na teh površinah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kosmatinček

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 17 Marec 2014, 13:17:49
Sem vedel, da sem pozabil napisat kakšna tla sesamo. Čara žal ti ne moram dati informacij - iz naših izkušenj se obnese odlično na parketu, ploščicah in linoleju. Tepihov, preprog in itisonov nimamo nič.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #196 : 17 Marec 2014, 15:03:17
Bom počakala, da mi še kdo da to informacijo. Mi imamo namreč  kar precej.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #197 : 18 Marec 2014, 06:10:11
Jaz imam doma tepih. Sicer z zelo kratkimi nitmi in se Roomba odlično obnese! Moram pa vseeno poudarit, da moji psici dlaka praktično ne odpada. Tako da ne vem če sem prava referenca. Vendar kot rečeno: za raznorazne smeti po tepihu je pa učinkovita!
In ja, se popolnoma strinjam s Kosmatinčkom: tudi meni se zdi nakup Roombe eden boljših v zadnjih n-letih!



alexpo

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #198 : 12 April 2014, 07:54:09
Super zmogljiv, je pa res, da je mogoče malo več dela z njim, tako da ni primeren ravno za vsakodnevno uporabo; http://www.bfcshop.si/sesalnik-gorenje-vc2000wf-aqua-master



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 13 April 2014, 13:30:54
Še jaz svoj pisker pristavim. Imamo parket in nekaj malega tepihov. Imamo Electroluxov Ultra Silencer z dodatno turbo krtačo in sem zdaj, ko imamo psa, ful zadovoljna z njim (prej je bil dosti manj v uporabi ;) ) Krtača za parket je fantastična, z njo tudi tik tak posesam dlake dol s sedežne, ne glede na to, s katero dekco imam tist moment pregrnjeno. Poleg parketa z njo tudi solidno posesam tepihe, mal večkrat gore dole z njo in je. Ta krtača zgleda tako, da ima dve vrsti cca 3 cm dolgih ščetin, vmes pa sesalno šobo. Pobere dlake, prah iz povsod. Majka! Sicer moč slišno popusti po nekajkratnem sesanju, čim vse vrečka mal napolni,ampak vseeno dobro pobira dlake do konca...ipak za dlako posesat ne rabiš lih ful moči...več jo rabiš, če ti pamž strese celo vrečko mini makaronov...al pa pes zgrize vrečo stelje za zajca..
Skratka, nam tale naš dokaj poceni sesalec ful ustreza. Če bo crknu, bom najverjetneje še enkrat takega kupila. Sploh pa mam občutek, da največ doprinese k našemu zadovoljstvu tista krtača.



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #200 : 13 April 2014, 22:23:50
Jaz pa povem, da pri nas čisti Roomba zelo uspešno, občasno pa še Scooba pomije.  Glede na to, da imam dve pudljice je to povsem OK, enkrat na 14 dni grem pa še ročno z sesalcem na okoli, ker Roomba pač ne doseže vsake luknje .



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #201 : 25 April 2014, 21:45:40
Mi imamo od prejšnjega četrtka doma Hoferjev robotski sesalec. Zaenkrat smo super navdušeni in zadovoljni :)

Cena je bila 129 eurov, garancije ima tri leta. V navodilih piše, da ima baterije za uro in pol sesanja, zaenkrat pri nas sesa približno 2 uri in 15 minut, napolni pa se v cca treh urah.

Kot ostali roboti ima senzorje, da ne pade po stopnicah, in da se ne zaletava v stene; ko mu začne primanjkovati baterije pa se sam odpravi do polnilne postaje in se gre polnit. Ima fin sistem sesanja in gibanja po prostorih, v primeru da naleti na oviro - na primer noga od mize - lepo zaokroži okoli nje, s tem da s stranskim delom, ki je kot nekakšna velika tipka, potipa kje je. Vgrajene ima senzorje za količino umazanije in naj bi, kjer je bolj prašno, vklopil natančen način sesanja.

Pri nas imamo nastavljeno, da gre sesat vsak dan ob isti uri in res lepo posesa. Dlake (avstralski ovčar) se ne zapletajo, prav tako nima problema z lasmi. Potrebno je umakniti manjše tepihe z resicami, na tleh tudi ne sme biti kakšnega lista papirja ali podobnih stvari, ki bi se lahko kje zataknile.

Kot je že nekdo prej napisal za neko drugo znamko robotskega sesalca, se mi zdi, da bolj temeljito posesa, če se ga prestavlja iz sobe v sobo, ampak delo dobro opravi tudi, če se sam pomika iz prostora v prostor.

Edina zaenkrat ugotovljena slabost je ta, da s preproge ne posesa vseh dlak. Pri nas to ni tak problem, ker imamo samo eno preprogo, ki jo pač posesamo z navadnim sesalcem

Posodico je potrebno sprazniti vsak drugi dan, odvisno od tega, če ga damo čistit še v zgornje nadstropje.

Za nakup smo se odločili po priporočilh kolega, ki ima doma tri pse. Zaenkrat lahko rečem, da nam ni žal in upam, da bo tako tudi vnaprej. Če koga še kaj konkretnejšega zanima pa kar vprašajte :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 13 November 2014, 18:47:12
Moram pohvaliti Philips Performer Pro (rdeč, kako leto nazaj je bila akcija v Merkurju). Je izredno močan (1800W), kljub temu pa ni tako glasen. S Bag vrečke so posod dobavljive. Ravno danes sem v trgovini videla še novejše modele. Moj ima tudi krtačo za parket.
Samo omenim, da imam 3 mačke, ki so povsod in šibajo not in ven iz hiše :) tam, kjer so mačji WC-ji so na tleh le deske, zato mačji pesek pada tudi vmes med špranje včasih. Sesalec potegne ven vse :)

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 14 November 2014, 09:11:52
2200W je, se opravičujem :)

Moram pohvaliti Philips Performer Pro (rdeč, kako leto nazaj je bila akcija v Merkurju). Je izredno močan (1800W), kljub temu pa ni tako glasen. S Bag vrečke so posod dobavljive. Ravno danes sem v trgovini videla še novejše modele. Moj ima tudi krtačo za parket.
Samo omenim, da imam 3 mačke, ki so povsod in šibajo not in ven iz hiše :) tam, kjer so mačji WC-ji so na tleh le deske, zato mačji pesek pada tudi vmes med špranje včasih. Sesalec potegne ven vse :)

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #204 : 15 Februar 2015, 16:29:24
Bi lahko tisti, ki imate  Dyson DC32 povedali kako se obnese na trdih površinah kot so ploščice in parket? Malo sem brala po internetu in ga tisti, ki imajo veliko preprog in tapisonov zelo hvalijo, glede trdih površin so pa za druge modele (mislim da za DC25) pripombe, da prah in dlake spihava stran ???
Skratka, pri nas bi ga rabili za parket in ploščice, zdaj sem pa v dilemi ali bi se obnesel ali ne?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #205 : 15 Februar 2015, 17:42:45
Mi imamo Dysona, animal pro in nimamo preprog samo parket in ploscice in se obnese odlicno :) pac ne potrebujes globinske krtace ampak navadno in to je to. Je pa res prednost da lahko hitro izpraznis posodo in se ne masi. Imamo ga sedaj ze 4 leto in dela kot urca. :)



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #206 : 15 Februar 2015, 19:51:40
Moja mama ima Dysona animal pro in se ful slabo obnese pri tepihih, skoraj nič ne posesa (dlake ostanejo gor). Za tepihe je vorwerk zakon.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #207 : 15 Februar 2015, 20:12:43
Mi imamo samo ploščice in Animal pro in se super obnese, vleče tako, da potegne tudi iz strani, ne samo tam kjer greš preko. Prej smo še imeli tepihe in je tudi bil odličen, sicer so moji psi dolgodlaki in se dlaka ne zapika, pri kratkodlakih ne vem kako se obnese, tudi za mačjo dlako je bil super, si lahko pomalical iz tepiha ;)

Sedaj ima 5 let, čeprav še nismo zamenjali filtre, dela brezhibno pri treh dolgodlakih psih in kupom peska :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #208 : 16 Februar 2015, 10:45:28
Odlično :) Hvala za odgovore!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #209 : 16 Februar 2015, 10:47:18
Js še moram enkrat pohvalit Bosch pro animal - po izteku življenja prejšnje verzije smo kupili še kar dva novejša, enega navadnega na vrečke ter drugega na posodo in obadva sesata odlično po vseh površinah, le da ima drugi krajši kabel in je potrebno stalno preklapljat, medtem ko s prvim pridem iz tretjega v prvi štuk in dejansko lahko posesam celo hišo iz ene vtičnice.