Primeren sesalec za dom

Felina · 122770

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #210 : 16 Februar 2015, 10:56:23
Nika ampak ta, ki ni na vrečke je kar precje dražji od Dysona, a ni tako? Ker iščem pa nekaj, kar ne bo na vrečke

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #211 : 16 Februar 2015, 11:13:34
Bosch pro animal brez vrečke je pošastno drag 430€ v M tehniki, 411.9€ v ideo.si in nakupovanje.net. ceneje pa mislim, da ni. Če si lahko privoščiš-si ga daj! Ker deluje pa res super.  Jaz bom namensko dajala malo na stran, ker "pozauga" fenomenalno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #212 : 16 Februar 2015, 11:13:41
Ne vem, po zadovoljstvu s prvim nismo niti gledali kaj drugega, bil je pa nekje med 400-500€.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #213 : 07 September 2015, 10:47:43
Js še moram enkrat pohvalit Bosch pro animal - po izteku življenja prejšnje verzije smo kupili še kar dva novejša, enega navadnega na vrečke ter drugega na posodo in obadva sesata odlično po vseh površinah, le da ima drugi krajši kabel in je potrebno stalno preklapljat, medtem ko s prvim pridem iz tretjega v prvi štuk in dejansko lahko posesam celo hišo iz ene vtičnice.

Tale na posodo me zanima. A je se fejst zabaše z dlakami tista hm cev, ki vodi do posode in potem manjša vlečno moč? Mi mamo enega od Gorenja, pa v eni rundi splh ne morem cele hiše posesat s tistim, ker moram prej s kompresorjem izpihovat posodo, da se špranje oddelajo in da spet zauga  ::)

In hočem nov sesalec, boljši. Ki bi lahko v eni rundi posesal hišo z dlakami, zemljo in kakimi kamenčki. Na vrečke me pa malo odbija, ker mam občutek, da bi se spufali.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #214 : 07 September 2015, 11:19:40
Js mam enega Philipsa s posodo, nek obicajni model in se nic ne masi. Ce ze, se navijejo dlake okoli filtra v posodi, ampak takrat pac dvignem pokrov, poberem dlake dol in sesam naprej. Je pa to takrat kadar res zabusavam ali kadar vsi naenkrat odmetavajo zimsko dlako...

battito animale


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #215 : 07 September 2015, 11:20:19
Nikoli se še ni nič zabasalo, imamo pa verjetno malo manj dlak kot pri vas, vse ostale svinjarije pa več. Vleče on na vrečke malenkost bolje, en paket vrečk (4 so notri - mislim da pridejo okrog 15€) mi drži že dobro leto, zdle mam zadnjo notri in bo še za ene dva meseca. Meni je ta boljši - bolj okreten, daljši štrik,..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #216 : 07 September 2015, 11:56:36
Aha super. Pakl vrečk 1 leto  :o Hudo. Jaz tisto posodo pri vsakem sesanju spraznim. Ne vem, ta naš sesalec je od štarta čuden. Čim pride v posodi na cca 1/2 in posebno, ko se dlake ovijejo koli cevi v posodi nekaj zašteka in ne vleče več OK.

Če bi hotela sesati tako redno, brez navala dlak naenkrat, bi morala vsak dan sesat, vsaj hodnik in dnevno/kuhinjo.  Pa če bi bila manj lena in jo 1x tedensko malo izčesala, bi bilo tudi fajn  :D

Do konec meseca je mtehniki neka akcija Bosch izdelkov, pa bo treba izkoristit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 07 September 2015, 17:49:28
Mene sta pa crknjen stari sesalec (kr en klump, ki je vzorčno sesal kako leto-potrata denarja za nakup in nadaljne vrečke, ki jih pri nas porabimo absolutno preveč) in prazna denarnica pripravila do nakupa poceni (okoli 70-80€) industrijskega sesalca.  :o Zadetek v polno za naše potrebe.  :o Sesa lahko na vodo ali kar direkt v posodo. Kar večinoma uporabljam. Pri nas je tudi problem, ker se v hišo hodi obuto. Ni da ni za posesat.  ::) Spraznem vsake par dni.
Ker imam večino kosmatincev norih (beri naučenih da jim je fajno) in se pustijo tudi sesat med krtačenjem mi še tam prav pride. Tavečjo je težko posušit s fenom (ker tega se pa boji oz. ji ni prijetno) pa še velika in rada mokra. Pač posesam večino odvečne vode in dlak dol z nje. 8) 
Edina slabost (ali pa tudi ne pri celi količini posesanega) je velikost. Pa grd je ko šus.  :D Ampak delo opravi zadovoljivo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 07 September 2015, 18:23:03
Lunette katere znamke pa je?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #219 : 07 September 2015, 18:55:56
Hišni svet se je strinjal z idejo in si bomo za dedka mraza kupli Bosh pro animal, na posodo. Razen če vmes najdem kako boljšo in cenejšo opcijo. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 07 September 2015, 19:41:32
Jaz imam Electrolux ZUPG3801. Pojma nimam, če se ga v Sloveniji da dobiti, niti nisem ziher koliko stane. Mislim, da je bil nekaj čez 200 evrotov tukaj pri nas na severu.
Posoda in filtri so pralni, jaz vse, kar se da s sesalca sneti vsake toliko zbašem pod tuš in je. Absurdno količino kocin in ostale svinjarije, ki jo 6 živali sproducira, hendla kot profesor. Pred kratkim sem ponesreči posesala precej veliko lužo vode, pa se tudi ni pustil motiti.  Motor je močan in presenetljivo tih. Skratka, zelo fajn mašina.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #221 : 07 September 2015, 20:16:28
tega Electroluxa sem tudi jaz gledala, ker je imel ful dobre ocene, pa se ne spomnem, ali se ga ni dalo dobit ali je bil prekrut za moj bađet.

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #222 : 24 September 2015, 09:20:33
Meni je ena lastnica ZP, pograjala tale bosch pro animal (je pares da nima nov model), da dlak sploh ne potegne vredu. Pa sem spet v dvomih kaj naj nabavim. :/ Več časa mi vzame iskanje sesalca kot izbira avta ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #223 : 24 September 2015, 09:31:46
Če se prav spomnim, nas je v tejle temi kar nekaj z boschi in vsi zadovoljni. Mi smo imeli že tri in čist nad vsakim smo navdušeni, tastar model imamo še celo doma in je v planu za popravit, mislim da je kak motorček za zamenjat. Tako da se še pokvarjenemu ne moremo odrečt  :D

Mogoče je imela problem s tistimi ščetinami na krtači, se kar precej dlak tam ujame in jih je treba ročno dol pobrat po parih sesanjih.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #224 : 24 September 2015, 09:54:13
Haha, če je to problem-ni problema! Sem še Boschevim pisala, za podatek o podlatku (hehe, da lahko primerjam še z drugimi znamkami in cenami). Tale naš zdajšnji bi naj imel 25k/pa, ampak je švohcen. Mogoče ma kako napako.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 28 September 2015, 21:19:04
Lunette katere znamke pa je?
ewt aqua vac...mislim, da je bil nabavljen v B.maxu. Ne bom rekla koliko je vrhunski, ker boljšega še nisem imela v uporabi. In res zadovoljuje naše potrebe. Čakam koliko bo zdržal. :D To je pri nas edino merilo, ker novi vsak prilično dobro dela ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 19 Maj 2016, 11:57:28
Po 6letih nam je cev na sesalcu počila. Jaz bi pa ful imela nov sesalec. Tega
https://www.mimovrste.com/klasicni-sesalniki/electrolux-sesalnik-ultraone-quattro
Ga kdo ima?
Gledala sem tudi Boscha, tega Proanimal, pa me ne prepriča. Njegova turbo krtača je zračna, medtem ko je na Electroluxu električna. Tudi ta, ki sem mu zdaj zasilno zalimala cev je Electrolux in ima električno turbo krtačo. In sem bila vsa leta zelo zadovoljna. Me pa vseeno zanim, če ima kdo tega iz linka?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #227 : 21 Junij 2016, 09:16:51
Tale je tudi meni všeč. Pravzaprav sem v ožjem izboro prišla do tegale ali pa Vorverk, ki ga je v ITA trgovinah možno dobiti za cca 400€ z osnovno krtačo in cevjo z ozkim nastavkom. Zuoquattro je eden redkih ki ima A oceno na preprogah, fajn sesalno moč in dobro krtačo. Pa sedaj je za nekaj eurov ugodnejši.
Sedaj...Sem nakup sesalca odložila, ker sem s temljitim izpihavanjem s kompresorjem trenutno sesalec usposobila na zadovoljivo sesalno moč + v letnem času nepogrešljiva pomoč vodnega sesalca.

Bosch pro animal se na preprogah, sploh debelejših, posejanih z dlakami ne obnese prav dobro. Ima komaj C oceno. To me je odvrnilo, ker pri nas je ogromno tepihov, moja soba je cela z itisonom!.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 21 Junij 2016, 11:39:40
Mi imamo Dysona, dela cudeze :)

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #229 : 16 November 2016, 11:06:00
Mamarozi, si nabila potem? Zadovoljna?

Bosch pro animal je fajn za trda tla, med tem ko se na tepihih in itisonu ne obnase tako zelo dobro.

Je pa še ena opcija, ki je pri kakih alergikih na pršice in tistih, ki avto sami čistimo fajn. In je ali/ali na vrečko ali vodne posode.
Karcher SE 5.100

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #230 : 26 November 2016, 14:19:05
Mi imamo cca 70% površin potepihanih in če ne bi ok delal, verjemi da ne bi boscha imeli. Verjamem pa, da so kaki drugi tudi boljši pri tem.



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #231 : 27 November 2016, 17:11:48
Jaz sem kupila Bosch Pro Animal kak mesec nazaj in sem navdušena. Je pa res, da primerjam z nekim starim Bosch sesalcem, ki ni imel niti HEPA filtra in je vse šlo nazaj v zrak, sesalne moči pa tudi ni imel dobre. Na koncu sem ga uspela uničiti s tistim praškom za čiščenje preprog, ki naj bi se posesal. V primerjavi s tistim so to nebesa. Uporabljam ga skupaj z Roombo, ki na tepihih dejansko potegne ven še malce več svinjarije. Pro Animal pa je (s posebnim nastavkom) super na oblazinjenem pohištvu; mislim, da kavča še nikoli nismo imeli tako fur-free kot sedaj (flis prevleke!).