Royal Canin - mačke

irenchy · 31357

silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #30 : 11 December 2007, 15:48:41
Mi tudi uporabljamo to hrano in smo zelo zadovoljni ker jo ma maček rad pa še lepšo dlako ima  :)



mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 16 December 2007, 17:26:17


p.s. v cem je stos, da bi macke jedle koruzo ???

Ni štosa, nekaterim mačkam enostavno paše. In ker mislim, da mu nekaj zrnc koruze ne more škoditi, ga z njimi razveselim. Kar prede, ko jih je.



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 28 December 2007, 15:25:55
Kakšne izkušnje imate z RC INDOOR 27? Imam mucka, ki živi samo v stanovanju. Do zdaj sem mu dajala bolj slabe brikete Felix, Friskies; zdaj pa bova poskusila z boljšimi in sem pomislila na te. Bojim se da jih muc ne bo imel najraje saj je navajen na slabo (slano) hrano. Kako ga naj navadim na te? Postopno?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #33 : 28 December 2007, 16:23:54
Najboljše, da mu hrano nekaj časa mešaš. Saj lahko zaradi hitre spremembe hrane dobi prebavne težave. Najprej mu daš nove hrane čisto malo noter, nato pa mu dozo nove hrane povečuješ, stare pa zmanjšuješ! To se meni zdi najboljša varianta.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 28 December 2007, 16:30:02
Hvala rapgirl. Verjetno, da bo res tako najbolje. Bomo poskusili.



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 29 December 2007, 13:54:50
Najboljše, da mu hrano nekaj časa mešaš. Saj lahko zaradi hitre spremembe hrane dobi prebavne težave. Najprej mu daš nove hrane čisto malo noter, nato pa mu dozo nove hrane povečuješ, stare pa zmanjšuješ! To se meni zdi najboljša varianta.

Se je že pojavil problem! Včeri sem mu mešala brikete - Friskies z RC, vendar se posebej potrudi, da mu uspe iz posodice najti vse Friskies, RC pa nameče po celi kuhinji, da lažje najde to kar gospodu bolj paše! Je bil kr lep prizor, ko sem zjutri vstala - briketi po celi kuhinji!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #36 : 29 December 2007, 15:01:32
Probaj jih namočiti v kakšni juhi ali pa v vodi! Če pa to ne bo pomagalo pa naenkrat daj samo novo hrano! Mogoče 1, ali 2 obroka ne bo pojedel, vendar potem ko bo lačen bo že pojedel katerokoli hrano bo dobil. Samo ne mu dajat umes med obroki nič!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 05 Januar 2008, 03:01:55
jaz sem imela zgleda z menjavo hrane kar srečo.
Doma imamo mačkico, staro okrog 12 let, tako da si nisem obetala ravno kakšnega prevelikega navdušenja nad menjavo hrane, ker prej je mačka prisegala samo na whiskas in druge hrane ni niti povohala. Sem najprej whiskas zamenjala s hillsom (za občutljive želodčke) pa sem bila prijetno presenečena, ker je bila res navdušena.

Potem so mi pa pod roke prišli še testerčki od RC, in od takrat naša gospodična uživa v briketih RC za izbirčne mačke. :)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #38 : 04 Marec 2008, 11:30:52
Mi smo jim, ko so bili majhni dajali RC Babycat in so jih ful z veseljem jedli :o Tako, da same pozitivne izkušnje s to hrano za mladiče :)

:)


Ancy1984

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 0
  • Kira moja najvecja zvezdica :D
Odgovori #39 : 13 Marec 2008, 00:22:30
nas ga tud je

Kira moja najvecja zvezdica


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 13 Marec 2008, 11:32:59
Mi imamo kar RC Fit32 večinoma, ker je edina hrana, ki jo dobro prenašajo vsi 4-je norci. Seveda pa predvsem Inca dobi zraven še hrano, ki je posebej pripravljena zanjo, do katere pa ostali nimajo dostopa  8)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #41 : 13 Marec 2008, 17:38:41
Tudi moja miska je na Royal Caninu (za starejse macke) in sem zelo zadovoljna, ona pa tudi.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #42 : 01 Februar 2009, 17:32:37
Naša mucka je bila sterilizirana pred petimi dnevi. Ker je bolj okrogle postave in ima malce problemov s sečili (oziroma bi jh lahko imela), mi je veterinar priporočil nove brikete, Royal Canin Veterinary Diet, Young Female. Zanima me vaše mnenje o teh briketih (če jih kdo kupuje) in kje bi jih lahko kupila (razen pri veterinarju). Hvala.


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #43 : 01 Februar 2009, 20:30:50
Ja, to redno je moja Mica, sterilizirana in z nekaj odvečne maščobice na trebuščku. Odkar jih je, se mi zdi, da je celo malo shujšala (jih pa ni začela jesti takoj po sterilizaciji, ampak par mesecev kasneje, tako da zredila se je, ko je jedla še drugo hrano). Ima jih rada, ma ona ima itak rada vse brikete (RC pa imajo itak vsi mački radi).

Jaz jih kupujem samo pri veterinarju, glede na to, da je to v bistvu dietna hrana, dvomim, da se dobi še kje drugje (mogoče v trgovini od uvoznika?). Škoda, da se ne dobi v večjih pakungah (moj veterinar še ni imel več kot 1,5 kg, drugače pa pri nas obstaja tudi 3,5 kg).

Mačji žur! :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #44 : 02 Februar 2009, 18:44:50
Celotno paleto RC izdelokov, tudi veterinarske diete, se da dobiti v trgovini Zoo market Preis. Za trnovo vem, kaj imajo pa v trgovini v BTCju, pa ne ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 03 Februar 2009, 11:59:20
Tud v BTC-ju imajo vse vrste RC veterinarskih diet (brikete, paštetke,...). Kolkor sem jaz bila tam so bili kar dobro založeni in sem vedno dobila kar sem iskala (tudi na dieti smo že bili).



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #46 : 03 Februar 2009, 13:23:33
Najlepša hvala za odgovore!!! Torej se bo treba odpravit v Ljubljano.  :o Najbrž je v trgovinah cenejša kot pri veterinarju, kajne? Pri našem je 400 g vrečka teh briketov 4,70 evra, tudi ostala hrana (Royal Canin, Hills, Eukanuba), ki jo ima, je nekaj evrov dražja kot v ostalih trgovinah.
Še enkrat hvala!


TačkaMačka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 23 Marec 2009, 19:29:06
Naša maca tudi obužuje RC  ;) še posebi tole vrečko 



delfinčika

  • Gost
Odgovori #48 : 17 Oktober 2009, 22:54:48
mi bomo dobil jutr mladega mucka (2 mesca) pa bi ga ful rada hranla s top hrano.
Sam kaj ko sem v Zooticu vidla 16 eur za kilogram,to je pa mal preveč za hrano se mi zdi :-[
A veste kje bi blo kaj ceneje?



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #49 : 17 Oktober 2009, 23:58:18
mi bomo dobil jutr mladega mucka (2 mesca) pa bi ga ful rada hranla s top hrano.
Sam kaj ko sem v Zooticu vidla 16 eur za kilogram,to je pa mal preveč za hrano se mi zdi :-[
A veste kje bi blo kaj ceneje?
V Mr. Petu je 2 kile 16€..
Pa 4 kile...
Pa malo pobrskaj še po strani od Mr.Peta   :)
Srečno z muckom!
Lp, Tjaša



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 18 Oktober 2009, 10:15:18
V bistvu se ti bolj splača kupit večji žakelj, ker pride ceneje. Doma ga prepakiraj, da se ne razdiši. RC je kvalitetna hrana in jo imaš za kar nekaj časa, tako da 1 mucek ne bo tako ogromen strošek.
Lahko pa tudi malo pokombiniraš s čim drugim. Tu imaš nekaj napotkov:
http://med.over.net/forum5/read.php?44,1497948
Veliko veselja ti želim.


delfinčika

  • Gost
Odgovori #51 : 18 Oktober 2009, 18:04:06
sj sm se zmotla ni v zooticu tok.
Bom pogledala



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 31 December 2009, 12:29:27
Živjo! Mene pa zanima, če je že kdo poskušal svojega mačka spravit z RC briketov na kake druge...ker bi rada hranila z Orijenom, pa ga moj maček, ki je do zdaj bil na RC nikakor noče jest.  ::)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 04 Januar 2010, 16:42:49
Pa če poskusiš tako, da daješ RC in notri vmešaš Orijen? Itak je boljši postopen prehod.


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 05 Januar 2010, 23:27:35
Ne. Ne vzame, pa ne vzame. Niti iz roke, čeprav iz roke sicer poje karkoli mu dam. Enako je bilo že, ko sem hotela, da bi jedel almo nature.  ::) Noče. Je rajši lačen. Začel je z baby cat od RC in zdaj je na kitten, ker česa boljšega pač noče.  :-\



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 05 Januar 2010, 23:46:44
Kaj je pa v bistvu narobe z RC, če ima rad in če ni težav?


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 06 Januar 2010, 00:15:25
Hm. Nič, razen tega, da jaz rada kompliciram. :-[ In vem, da je v Orijenu več mesa, da ni v njem nobenih žitaric, nobenih arom, dodatkov... da je bolj naraven.  ::) Saj vem... kompliciram. Sploh zato, ker ima maček božansko mehko dlako, urejeno prebavo in tudi sicer nobenih zdravstvenih težav. Samo pač... razmišljam, da bi bilo še boljše zanj, če bi jedel bolj naravno. Jaz mu pa enostavno nimam časa kuhat vsaki dan, tu v Ljubljanskem stanovanju, kjer študiram, pa nimam zamrzovalnika, da bi mu zamrznila zadeve. Tako da dobi meso bolj tu in tam, za priboljšek.  :-\



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 06 Januar 2010, 00:24:44
A zase ne kuhaš? Jaz kuham za 2 psa + (občasno) za (trenutno) 7 mačk medtem, ko kuham zase in za hči. Če bi že ravno rada "naravno". Oz. v tem primeru niti kuhat ni treba...


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 06 Januar 2010, 00:55:14
Ne, res ne kuham. Prinesem kaj od doma, večinoma pa jem na bone.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 20 Januar 2010, 20:20:57
Danes sem šla v Tukano in kupila Royal canin Oral Sensitvive 30 (za higieno uste votline).So pa res zelo veliki za mačje brikete (mislim da je tam okoli 1 cm x 1cm x ? ) .Jih nisem še dala naši mačkoni,tako da ne vem kakšni bodo ''rezultati''.Še slikce (oprostite za tako salbo kvaliteto slik)

Tako izgleda zunanjost vrečke

tako izgleda ko vrečko odpremo

tak pa izgleda ''Royal canin obrok''

in tako v skodelci

in še da boste vidili kako veliki so briketi (zelo slaba slika)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!