Barva oči

Saby · 14576

Saby

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 28 November 2009, 10:12:57
 :P  ;D  felix ima zelene  :-* :-* :-*



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #1 : 09 December 2009, 13:02:38
Kiki ima bolj svetlo rjave, skoraj rumene. od fanta muca pa čist zelene, kot trava...

Leni je imel pa rumene :)



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 December 2009, 22:50:32
Moja mucka pa ima zelena oči ;)
Večinoma nepasemskih mačk ima zelene oči.Pasemske pa imajo lahko zelene,rumen,rjave in redko modre :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #3 : 12 December 2009, 22:55:41
Naš, ragdollček, ki počiva na drugi strani mavrice je imel čisto mordre učke...  :-*



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 12 December 2009, 23:20:37
Najprej iskereno sožalje z muciko :'( :'( :'( :'(
Drugači pa ja Ragdolke imajo čisto modre očke.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 14 December 2009, 09:05:28
Naš ima tudi modre oz. sivo-modre. Je pa mešanček.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 14 December 2009, 13:12:37
Amali večina mešencev ima zelena oči,a najde se jih tudi z rjavimi in čisto modrimi ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 15 December 2009, 09:07:17
Zelene. Dillinger je pač čistokrven mešanec, najlepše sorte.  ;)



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 15 December 2009, 14:22:57
Ja zame se kaki mečani dosti lepši od pasemskih :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 15 December 2009, 22:54:05
Pa jaa... te edinstvene mešanice so super.  ;) Moj je siv tiger po hrbtu, repu, glavi... ma ima bel trebušček.  :) Pa malo daljšo dlako in kosmate uheke.  ;D



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 16 December 2009, 16:08:21
Moja prejšnji mucek (je izginil) je bil črnen,vse 4 nogive je imela na koncu bele in glvico je imel malo belo.Njegova mama (ki jo imam zdaj) pa je bela in siva (glao ima obarvano kot bernardinec,le da je namesto rjave siva) rep pa imja tigrast  ;) (temno siv in svetlo siv)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 16 December 2009, 22:00:24
Izginil? Kako je lahko IZGINIL?? ??? ::)



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 17 December 2009, 17:32:12
Živimo zraven prometne ceste in tudi dve trgovini so tuki okoli.Možno je da ga je kdo ukradel,amli pa kaj drugega,amapk avto ga ni povozil.Res sem zelo žalostna ker ga ni,ampak nekateri samci,se pojaviju šele po enem letu ali več.Res žalostno :'(

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 17 December 2009, 21:56:01
Nekateri samci se pojavijo po letu dni, ampak vsi odgovorni lastniki, ki jim je resnično kaj do živali, imajo žival v stanovanju in je ne puščajo ven brez nadzora... mogoče je tvoj maček v kakem zavetišču, če ima srečo. In če je nima je kje zunaj...lačen, zabolhan, sam in bolan mogoče... ali ga je pa povozilo kje tako daleč od tvoje hiše, da tega sploh veš ne... ma...  ::) :-\



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 18 December 2009, 12:42:38
Ja pa kaj še.. kako boš mačko spuščal pod nadzorom? Na povodcu?  ::)

Mačkona kvečjemu kastriraš in zmanjšaš klatenje, več ni za naredit.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 18 December 2009, 16:13:18
žIVIM NA VASI,TAKO DA IMAM MAČKO SPUŠČANO IN NE V HIŠI.jE PA BIL ČEZ NOČ IN TUDI VEČINOMA DNEVA V HIŠI.Smo pa poklicali zavetiča ampak ga nikjer ni.Se pa je to zgodilo enkrat konec julija.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 18 December 2009, 18:32:44
O da ni?  ::) Je... mačka NE spuščaš, če ne more biti pri tem nadzorovan. Kako je lahko nadzorovan? V zunanjem mačjaku. Se da, če se hoče in če se ima žival rad. Ampak ja... mačk je itak dovolj.  ::) In tudi če se ena izgubi nova pride.  ;)  ::) Daj daj... kako bi pa naj vedeli, da je maček bil vaš? Je bil čipiran? Se mi zdi, da ne... in četudi je bil... da bi prišel v zavetišče bi itak moral imeti veliko srečo... morda je pa tako ''čisto naravno'' umrl v spopadu z drugim mačkom. Baah.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 18 December 2009, 20:17:01
**Abby** če te prav razumem hočeš reči da mačka nismo imeli radi.
Zdaj te bom pa malo ''nazjala''.
Toma (tako mu/je (bilo) ime) smo imeli zelo  radi.K nam je prišel nepričakovano,saj ga je na naš skedenj pripeljala njegova mam ko je bil star kak teden.Tako smo jim ponudili primerno ''zavetišče'',hrano,igrače...Potem se nam je pustil pobožati,nato crkljati,nato v hiši biti...Ker smo hoteli da se ne bi potepal smo ga stelelizirali,čipirali,cepili...IN NE MI REČI DA GA NISMO IMELI RADI!
To kar mi ti govoriš je čisto neumno saj sploh ne veš cele zgodbe.Prej kot kaj napišeš malo premisli in ne napiši vse kar je ''neumno''.
Glede mačjaka pa tako.Sem šele zdaj enkrat izvedela za ta mačji ''pesjak'' in se meni in bratu ni zdela tako slaba rešitev in je možno da ga bomo kdaj imeli,amapk si ne predstavljam mačke imeti kot psa

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 20 December 2009, 10:54:44
**Abby** pretiravaš. Če živiš zraven "avtoceste" ok, drugače pa se mačka čisto lepo znajde zunaj. Samice se tako držijo hiše, če je mačkon kastriran, tudi.

Na vasi, predmestju in stran od glavnih prometnic se po moje mački lahko prosto šetajo brez velikega tveganja. In ta tvoj način vrivanja radikalnega mnenja kot aboslutne resnice je bolj kot ne otročji.



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 20 December 2009, 19:53:26
Rr_Globus: Am... radikalnega mnenja? Ha... dobra.Res, ker če bi malo, samo malo vedel/a o problematiki prostožviečih mačk, bi vedel, da mačkam zunaj NI tako krasno, da jim je definitivno bolje v stanovanju, kakor zunaj, kjer za njih ni varno. Povoženih mačk je še vedno ogromno... ampak ja... moje mnenje je radikalno ja. Kakor tudi mnenje zavetišč, ki mačke oddajajo zgolj pod pogojem, da bodo zgolj notranje. Je radikalno, dokler lahko na slovenskih kmetih psolušaš o tem, kako utapljajo mačje mladiče, ker nimajo kam z njimi. So mačke sterilizirali? Kastrirali? Ne, niso. In to je varno za mačke? Je ne? Živijo tam na nekem skednju, lovijo miši, se veselo plodijo. Juhu... če bi lahko šli nazaj v 18. stoletje pa menda res.  ::) ::) Otročje pa moje mnenje ni. Samo malo drugačno od vseslovenceljskega. (Ki ni ravno pravilno, vsaj ne, če malo iz teorije v prakso pogledamo.)

Ron**Kala: Ne, da ga niste imeli radi, samo to, da niste poskbeli zanj tako, kot bi bilo potrebno. Prišel je nepričakovano, ker ga je na vaš skedenj pripeljala njegova mama? In kje je mama? Čigava je mama? Kam je šla? Sterilizirana OČITNO ni bila...prinesla je mladiča starega en teden? Čakaj čakaj...to bi pomenilo, da ste skrbeli zanj in za njegovo mamo vsaj tri mesece. Kje je torej mama??? (Ja, res me zanima ja.) In primerno hrano? Komu? Mami ali mladiču? Mami seveda... mladič ne bi smel jesti ničesar razen materinega mleka.

O bog... pa saj sploh ne razumem kaj pišeš, ker ne znaš uporabljati pravilne slovenščine.  ::)

'' To kar mi ti govoriš je čisto neumno saj sploh ne veš cele zgodbe.Prej kot kaj napišeš malo premisli in ne napiši vse kar je ''neumno''.''  ???

Kaj je neumno? Da je mačka potrebno imeti v hiši? Da je mačka potrebno imeti pod nadzorom? Daj... pojdi malo na youtube, pa poglej posnetke povoženih mačkov. Pojdi, pa malo pobrskaj po straneh zavetišč, pa boš videla, kakšne mačke rešujejo s cest...  ::) To ni neumno, to je prav.

In ne predstavljaš si imeti mačke kot psa? Ne? Ker je manj vredna?

Baaah. Ne, saj nima smisla...





**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 20 December 2009, 19:57:45
P.S.: Ron**Kala, mačka (oz. psa, oz. moškega ;))  se KASTRIRA. Gre za odstranitev mod. Sterilizira se mačko. (Oz. psico, oz. žensko. ;)) Gre za operacijski poseg, pri katerem zgolj prerežejo jajcevod, ali odstranijo jajčnike. Po potrebi, kadar se smatra, da je velika možnost nastanka bolezni na rodilih, se pri tem lahko odstrani tudi maternico.  ;)



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 20 December 2009, 21:17:59
Njegova mama je zdaj pri nas.Ko ga je pripeljala k nam ,mi sploh nismo vedeli da onadva ''živita'' tam ,tako da je možno da je mladička tudi kotila tam.Tudi za mame nismo poznali,tako da smo tudi njo posvojli.Po naši vasi je veliko potepuških mačk in ona je bila ena iz med njih.Najprej smo nudili pravilno prehrano mački,pozneje še mačku.
Vem pa da se samce kastrira in samice stelirizira.
Mačjak se mi pa zdi dobra zamisel,nikjer nisem napisla da je neumen.Danes bo Toma (tako ji je ime.Njegov sin pa je bil Tom) prvič spala v hiši

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 21 December 2009, 08:49:51
Citiraj
ker če bi malo, samo malo vedel/a o problematiki prostožviečih mačk
Problem je nekotrolirana reprodukcija. In mačka, ki ima možnost izhoda ni prostoživeča. Check SSKJ

Citiraj
definitivno bolje v stanovanju, kakor zunaj, kjer za njih ni varno
tvoje mnenje in ne dejstvo; moje je, da jim zunaj nič ne manjka. Nekateri tudi bluzijo o sivem možičku nad oblaki, samo to ga ne naredi resničnega  ::)

Citiraj
Kakor tudi mnenje zavetišč, ki mačke oddajajo zgolj pod pogojem, da bodo zgolj notranje.
BS za moje pojme. Če je okolje varno zakaj ne bi bla mačka notranje-zunanja? Jo bo kragulj odnesel? Kolo zbilo? Tolko pa ni butasta da se bo na redko prometni cesti vrgla pod avto.

Citiraj
Je radikalno, dokler lahko na slovenskih kmetih psolušaš o tem, kako utapljajo mačje mladiče, ker nimajo kam z njimi. So mačke sterilizirali? Kastrirali? Ne, niso. In to je varno za mačke? Je ne? Živijo tam na nekem skednju, lovijo miši, se veselo plodijo. Juhu... če bi lahko šli nazaj v 18. stoletje pa menda res.
V tem se strinjam. Vendar sam govorim o čisto drugi stvari. Naše mačke so bile cepljene, sterelizirane in kalitetno hranjene. Legli (prva mačka ni bila takoj sterilizirana) oddani v dobre roke.
Je razlika med notranjo-zananjo mačko, in zgoraj napisanim. Neumesna primerjava.



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #23 : 21 December 2009, 09:09:04
Jaz bom samo tole komentirala:

Tolko pa ni butasta da se bo na redko prometni cesti vrgla pod avto.

Je. Preverjeno!

A naj zdaj rečem, prav ji je, ker je pač butasta in se sklicujem na naravno selkcijo ???

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 21 December 2009, 09:49:39
Odrasla? Navajena na okolje? Naši dve se nista, od tete se niso, od kolegov niti... za mene je statistika jasna. Nevajen mladič pa res nima kaj sam delat zunaj.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 21 December 2009, 13:25:38
Če je okolje varno zakaj ne bi bla mačka notranje-zunanja? Jo bo kragulj odnesel? Kolo zbilo? Tolko pa ni butasta da se bo na redko prometni cesti vrgla pod avto.

Glede na to, da nekaterim mačke "izginjajo", očitno okolje ni varno, anede?


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #26 : 21 December 2009, 13:41:16
Odrasla? Navajena na okolje?

Vse od naštetega... Enkrat pač ni imela sreče. Oziroma jo je imela, ker je fasala "samo" zlom noge. No, zdaj je izključno notranja in ni videti čisto nič nesrečna.

Poleg tega sem bila priča, kako je pred odraslo, zdravo, vajeno okolja mačko, voznica morala ustavit avto in jo odnesti s ceste, ker se je gospa mačka grela na asfaltu in se ji ni zdelo vredno dvignit riti. Če bi se pripeljal nekdo z nekaj zlobe v sebi (in na svetu je čisto preveč takih), bi iz mačke ratala palačinka.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 21 December 2009, 14:21:35
Očitno nimajo "varnega" okolja. Ali pa so obalne mačke manj tupe... Moje izkušnje mi govorijo drugačno zogdbo.

@Yo če smo že pri varnem okolju:
Citiraj
No, moji ne znajo prav veliko, oz. prednjači najstarejša mačka, ki zna:
1. pokrasti vse gumice, sponke, špange itd. za lase in potem letati z njimi v gobcu tako, da je ne ujameš (dela ima dovolj, saj smo vsi trije v familiji dolgolasci  Grin )
2. zgristi kable tako, da nje nikoli ne strese, mene je pa že 2x ornk, ko nisem pravočasno dojela  Undecided

No, obe mačji dami znata tudi odpirati vrata, ne glede na to, kako skrbno jih zapiramo  Roll Eyes
   

Ja tvoja notranja mačka ima pa res "varno" okolje  ::)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 21 December 2009, 14:45:18
Bom poskusila narisat, če ne bo razumljivo  ::) Verjetno nisem prijela za kabel vedoč, da je zgrizen ali pa sem še bolj blond, kot sem sicer  8) In verjetno sem dovolj blond tudi za to, da sem potem, ko sem ugotovila, kaj mačka počne, kable zaščitila. Al kako?


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #29 : 21 December 2009, 15:24:32
Očitno nimajo "varnega" okolja. Ali pa so obalne mačke manj tupe... Moje izkušnje mi govorijo drugačno zogdbo.

Če ne bi imele "varnega" okolja, bi bili obe omenjei mački že pokojni. Tako pa je prva odnesla s poškodbo, drugi pa se ni nič zgodilo, čeprav je voznico skoraj kap, ker je mislila, da je mačka ali povožena ali pa na smrt bolana...


LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…