IZGINIL LAN!

Tadeja · 32673

kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 02 December 2009, 13:07:52
sožalje. res letos ni pasje leto. js sm izgubla letos 2 psa:(... tedn nazaj komaj leto in pol staro kužiko:(



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #61 : 02 December 2009, 13:11:46
Najprej sožalje za izgubo...

js sm izgubla letos 2 psa:(... tedn nazaj komaj leto in pol staro kužiko:(

Na tole pa nimam komentarja...  ::) :-X



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 02 December 2009, 13:39:47
:( na žalost tut jst ne.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #63 : 02 December 2009, 14:28:46
sožalje. res letos ni pasje leto. js sm izgubla letos 2 psa:(... tedn nazaj komaj leto in pol staro kužiko:(
Izgubila? Hočeš rečt,da sta se psi izgubila ali v prenesenem pomenu, da sta umrla zaradi bolezni ali kaj podbnega ?

Drugače pa se meni tudi zdi verjetno srečanje Lana s prašičem. Večina se ne zaveda,da je prašič mnogo nevarnejši kot npr medved. Skoraj vsak lovski pes,ki se redno uporablja za lov na prašiče konča podobno kot tale Lan.

Pa, če vas slučajno res zanima vzrok smrti, ga lahko odkopljete in peljete na obdukcijo. Mene bi že zanimalo ali gre za človeškega storilca,ki bi ga iskala in prijavila dogodek policiji, ali za divjo žival,ki ima pač vso pravico , da se vede naravno- brani teritorij  npr. Od samega jokanja ne bo nobene koristi  :-\

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #64 : 02 December 2009, 14:31:48
Izgubila? Hočeš rečt,da sta se psi izgubila ali v prenesenem pomenu, da sta umrla zaradi bolezni ali kaj podbnega ?

 :-[ :-[  Jaz sem to drugače prebrala.  :-[ :-[


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #65 : 02 December 2009, 15:25:05
Mislim, da je eden poginil od starosti, druga pa je bila zastrupljena. Če se kaj spomnim.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 02 December 2009, 15:28:33
alba imaš prav ja. prvi je bil star 15 let in smo se komaj odločli za.... ampak je bil nekako že bolan, druga kepica ki je bila izrecno moja, pa se je zastrupla.
se opravičujm če sem napačno napisala izgubla..



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 02 December 2009, 16:17:31
Yo, tale komentar se mi zdi popolnoma nepotreben, ker trenutno vsi zelo slabo spimo in se tudi zelo dobro zavedam, da mora biti pes pod kontrolo...
Kolikor vem, v naših gozdovih ni divjih svinj.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 02 December 2009, 16:24:50
Yo, tale komentar se mi zdi popolnoma nepotreben, ker trenutno vsi zelo slabo spimo in se tudi zelo dobro zavedam, da mora biti pes pod kontrolo...
Kolikor vem, v naših gozdovih ni divjih svinj.


se moje sozalje  :'( :'( ....to kar je pa YO napisal pa pomoje leti na vse lastnike psov ne samo vas


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #69 : 02 December 2009, 16:25:17
alba imaš prav ja. prvi je bil star 15 let in smo se komaj odločli za.... ampak je bil nekako že bolan, druga kepica ki je bila izrecno moja, pa se je zastrupla.
se opravičujm če sem napačno napisala izgubla..

Ne, jaz se opravičujem, ker sem narobe razumela.  :-[ :-[ Grozno...  :'(


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #70 : 02 December 2009, 16:31:59
Pravzaprav je pri nas kar težko najti gozd, v katerem ne bi bilo vsaj kakšnega divjega prašiča.
Lahko da se je priklatil  takrat, ko je pes začel lajati v gozd.
Žalostna zgodba lahko velja tudi kot svarilo drugim: promet še zdaleč ni edina nevarnost, ki preži na pse. Psom, ki so sami zunaj se mimogrede lahko pripeti kaj neprijetnega, pa čeprav se nam okolica zdi varna.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #71 : 02 December 2009, 16:40:24
Od novembra do januarja se baje gonijo... ( no ...bukajo... al nekaj takega ???  gonijo uglavnem ;) :D....)
In takrat merjasec( ki naj bi bil samotar) išče in se približuje tropu....  torej luta
Tako da , če je kuža " naletel na mino"  čisto lahko, da jo je fasal od njega .

So pa vsepovsod... ker jih je ful.

Sem pa videla, enkrat v življenju lov na divjo svinjo s psom...in sem tudi  videla , kako je ta ( sploh ne tako velika svinja) katapultirala psa...in ja, ta je obležal z zlomljeno hrbtenico ( bil je pa v momentu gotov) :(

Moja Dina je bila namenjena  Enemu Italijanu za divje svinje...in sem srečna ,da je pri meni pristala ....pa če dneve in dneve pegla kavč :-9

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 02 December 2009, 16:55:57
Ja, moj komentar je letel na vse. Koliko pa lastniki vedo, kje in kako je varno spuščat pse, pa dovolj pove komentar, da v naših gozdovih ni divjih svinj. Zato pa je toliko nesreč in "nesreč". In tudi to leti na vse.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #73 : 02 December 2009, 17:13:27
Divje svinje so povsod, pa naj bo še tako mala zaplata ˝gozda˝, važno da so njive okoli (dovolj hrane preko leta). Pri nas mislim da je vsepovsod toliko dreves, da se svijne komot skrijejo. Tako da v sloveniji so povsod.


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #74 : 02 December 2009, 20:25:17
Moje sožalje.... :(



pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 02 December 2009, 21:25:40
Sožalje:(

....Never Grow Up..


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 02 December 2009, 21:55:16
Pozanimali smo se pri lovcih in v našem gozdu ni divjih svinj. So se pa pred kratkim pojavile v gozdu nekaj kilometrov stran. Kaj pa kakšen jelen? Ker res ne vem, kdo bi si ga lahko tako grdo privoščil... S sosedi se zelo dobro razumemo.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #77 : 02 December 2009, 22:47:29
Tadeja, nekaj kilometrov stran ne pomeni, da ne morejo priti tudi v vaš gozd... Jelen je pa veliko manj verjeten krivec.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #78 : 02 December 2009, 22:48:02
Nekaj kilometrov ni nič za divjo svinjo. Kot so rekli drugi, lahko so prišle pred kratkim, glede na to, da je Lan zadnje čase renčal in lajal zvečer v smeri gozda. Kolikor vem divje svinje ne ostajajo na enem mestu, ampak se tudi selijo.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #79 : 03 December 2009, 07:35:30
Divje svinje se ponoči zelo hitro selijo in za seboj pustijo pravo razdejanje po njivah, travnikih, vinogradih,...
Pri nas na Obali jih je zelo veliko. Samo v naši dolini  jih imamo več kot 30 v enem tropu, lovci jih redno opazujejo. Pri nas so razkopale vse do ektromreže, ampak potem so se umaknile.



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 03 December 2009, 07:39:35
Pri nas okrog so same njive, ampak ni nič razdejano. Bi pa lažje sprejela, da je imel Lan boj z živaljo, kot da ga je ubil človek...  :'(

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #81 : 03 December 2009, 07:46:32
Tudi jaz bi sicer pomislila na kakšnega človeškega "excentrika", a prav dejstvo,da je pes pred tem dogodkom nakazoval,da v tisti smeri nekaj je me odvrača od teorije homosapiensa na druge gozdne "može".
Tudi zlomljena hrbtenica in obenem po prsih modrice je prej podobno prašiču,ki bi psa vrgel (mu zlomil hrbet) in potem kotalil in mesaril po njem s čekani. Če bi ga npr človek s kolom po hrbtu,da bi mu zlomil hrbtenico, bi ga potem pustil,ali pa naprej mlatil s kolom po hrbtu in straneh. Ne bi bile odprte rane, tudi ne po spodnjem delu, ker pes se sam ne bi obrnil okoli, človek v navalu slepega besa pa samo tolče tako kot je in ne obrača niti ne zamenja vmes orodja ( npr da bi ga potem pa z nožem spodaj rezal). sumljivo j etudi,d anist enič slišali. To pomeni,da je bil ubit v trenutku, morda celo iz zasede (tipično za prašiče) . Če bi ga mlatil človek ne bi bil tako učinkovit. Ne verjamem,da ne bi slišali tuljenja.
Na splošno pa se prašiči tudi ne držijo več samo svojega teritorija. Kor rečeno se gonijo, letošnji začenjajo po svoje naokrog hodit, lahko kakšnega iztiri vs eveč ljudi po gozdovih , premalo življenskega prostora, sečnja, druga dela v gozdu ali lov. In prašiči so res postali zelo pogosta divjad. Jelen tudi zna napast ampak jih je manj, raje se umaknejo in če že napadejo se večinoma zadovoljijo s tem ,da spodijo napadalca. So tudi manj okretni, mislim,da bi se pes lahko izmaknil.

Je pa tako, da če obstaja samo sum na prašiča morate bit pozorni. Ker tudi človeka po kratkem postpku spravi v enako stanje kot je Lana.
Mogoče se splača,da bi lovci malo pregledali okolico- če je kje kakšna sled.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 03 December 2009, 08:08:38
Deteljica, hvala. Bomo opozorili lovce. Kakšno brutalno izživljanje nad njim bi verjetno res morali slišati, glede na to, da je bil Lan 50 metrov od hiše.
Ne morem si nehati očitati, da sem gledala fleksi, preden sem Lana spustila ven. Potem sem pa pomislila, "saj bo v desetih minutah nazaj"...  :'(

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #83 : 03 December 2009, 08:36:19
Hja lovci "ponavadi" rečejo tukaj ni divjih prašičev.... ker marsikakšen človek zna hudo zapaničarit. ;)

Jelena odpiši.... jelen  kot prvo  ,če že nastopi v napad.... napade s svojo pojavo... (to je tudi en namen rogovja... da izgledajo bolj mogočni)...in verjemi mi  za psa je jelen v napadu prepočasen( kot ti je že deteljica povedala)..... merjasec je pa hiter in okreten. ( tudi lovci imajo na marjasca najraje  za pasje pomočnike take " žverce" kot jo ima deteljica..... ker edino zelo hiper energetski NLT se mu zna izogibat..... / pa tudi ti jih fašejo/

Poškodbe kot si jih opisala  bi  res znale biti  od slednjega. ;)
Ni pa nujno, da je ril in se hranil tam....on pač luta ,ko išče trop.... tako kot so ti že rekli.... kilomentri mu niso problem.  ;)
Če je pes že prej lajal v gozd.... potem takem je tam nekaj bilo( lahko ,da je bil pred njim še kakšen drug in  je šel naprej...... ta drugi pa lahko ,da mu je sledil/ rivalstvo za parjenje ) Pač paritveno obdobje- tudi med sabo se sklofajo. Imajo pa neverjeten nos ( zaznavanje vonja ;))....

Sedaj če ste ga že pokopali , je kar je. Brez veze se obremenjevat s tem.... pač je izgubil življenje v bitki.... Kot že kakšen pred njim , pa še kakšen za njim bo tudi.
 Mi ti tukaj kvečjemu lahko izrazimo sožalje..in ti želimo čim hitrejše okrevanje po izgubi.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #84 : 03 December 2009, 08:40:38
Naj še jaz nekaj napišem... Pri nas v okolici je tudi veliko divjih svinj, prav tako tudi srnic in jelenov. Jelena prepoznam po njegovem značilnem oglašanju (oglaša se skoraj tako kot en pes, vendar bolj globoko), tako da, Bono je obvezno proti večeru, ko prileze divjad iz gozda., privezan. Divje svinje sicer še nisem videla, ampak po travnikih je opaziti, kako je razrita trava.
Tako da, pazite na svoje štirinožce.

lp.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #85 : 03 December 2009, 15:30:47
Sožalje  :'(

Sicer pa ja, divjih svinj je povsod dovolj, vsaj meni se zdi... Poznam primer, ko je eden prav grdo razparal NLTja, ampak je pes na srečo preživel...



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 05 December 2009, 09:41:06
Od prijateljice ata je lovec in je potrdil, da v naših koncih divjih svinj ni. Pa še nekaj sem izvedela danes: Lan je bil razparan čez trebuh. Torej hipotetično obstaja možnost, da se je spopadel s srnjakom? Strah me je misli na to, da bi to naredil kak človek.  Doma je taka praznina...  :'(

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


sandra1

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 05 December 2009, 11:38:28
Sožalje.

Upam pa, da druge psičke ne boš nikoli puščala same na sprehod.



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 05 December 2009, 13:27:33
Raje ne bom komentirala, ker smo vsi preveč prizadeti ob Lanovi izgubi... Sandra1, bom pa odgovorila: s Stello sva med tednom v Mariboru in sama ne more ven, ko sva doma, je pa bila zunaj vedno samo z mano.
Zmeraj bolj sem prepričana, da je Lan storilca moral poznati, ker k tujcu ni šel oziroma je vedno neustavljivo lajal, v soboto je bila pa tišina, pa tudi v gozd sam ni hodil.  :'(

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #89 : 06 December 2009, 10:02:50
Sožalje
Vem, da ti je hudo , ampak spet ne morem držati jezika za zobmi in bom še jaz povedala svoje - to leti na vse, še največ pa nate

PSA NA VRVICO ! Mislim, katastrofalno je to, da gledaš fleksi in si misliš, da bo kmalu doma, na koncu pa pes zaradi tvoje lahkomiselnosti umre ? Je bilo tega treba ? Vem, da zvenim nesramno, ampak tako pač je. Nikoli nikoli nikoli več ne naredi tega, kar si naredila tisti večer. Upam, da si se iz tega žalostnega in nepotrebnega dogodka naučila nekaj in da boš ta nauk upoštevala za naprej. Pazi na kužka, ki ga še imaš, ali pa se boš spet tepla po betici ker ti je pes umrl , ko je šel sam in brez kontrole ven. Napisala si tudi, da se zavedaš, da mora biti pes pod kontrolo - torej ?

Pa brez zamer.

Nuša