a je danes sploh še komu kaj prav?

AnGeŁ · 9864

AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
: 01 December 2009, 22:35:17
:)Nisem še zasledila takšne teme pa se mi zdi pametno, da malo povprašam tudi vas...


Vrjamem, da se na Pesjanarju zbiramo sami ljubitelj živalic, ki smo zanje pripravljeni stori vse...a ne?
Pa me zanimajo vaša mnenja in mnenja vaših prijateljev okoli tega koliko živali imate doma?

Pri nas doma smo mama sestra in jaz ljubiteljice veŁikanke ^^ žal pa oče misli drugače =/
imam veliko malih živali (3 morski prašički, činčila,papagaj,ribice,2 pajka in 2 psa povrhu pa še konj), oče pa "ne mara" nobene od živali kot le  psa in konja. Pa še za psa ima pogosto kar veliko za povedat.

Moti me, da vsakič ko pričakuje obisk me s psoma "napodi" v drugo sobo češ da to druge grozno moti, da je pes v hiši,dlake....zaradi tega se zadnje čase dosti prepirava. Jaz ne vidim tu problema. Če nekomu žival ni ušeč, bo meda že kaj rekel ali pa se umaknil. >:(
Kako vam uspe rešit težave ko pridejo obiski? Mirno postavite psa ven? ali pa ga nekam zaprete?

Potem....celo poletje sem puslušala, da naj oddam te morske prašičke da itak niso za nobeno rabo...samo zapravljanje denarja. (mislm...halo?  ???) Govori kot da on skrbi za njih in jim kupuje hrano ter vse ostalo....

Ko sem se odločila za nakup psičke je bil cel halo...Citiram: " ja kaj si bojo pa sosedje mislili,da mamo tok žvali pr' bajt" :-X

in zdaj...imam celo ultimat: če pripeljem domov še kakšno žival, gredo vse ostale od bajte.

to še ni use...dosti prijateljev me je postrani gledalo češ zakaj na tem svetu vidim samo živali....in seveda z ljudmi,ki tega pač ne razumejo seveda ne moreš biti prijatelj... popolnoma zapleteno? meni se ne zdi...če ima nekdo rad živali to spoštuj, kakor tudi jaz spoštujem če imaš rad motorje, nogomet, itd...

Sosed...da ne omenjam... Bog ne daj da mi psiček stopi na njihovo dvorišče....telefon se že vrti in kliče očeta in mu nalaga da hodi opravljat potrebo na njihovo stran....joooj pa kaj nam je tega treba??

a lahko danes človek sploh še živi "svobodno" in ima rad tisto kar sam želi??


Sama nevem več kako naj očetu dopovem, da naj se že neha obremenjevati z MOJIMI živalicami.
Kako se vi soočate s takšnimi zadevami?

LP Ana

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 02 December 2009, 07:14:17
Preprosto ignoriraš, tako kot vse druge neumnosti, ki pridejo od ljudi, kar je seveda, ko gre za živali, lažje, če si na svojem.

Kar se pa tiče soseda, pa poskrbi, da tvoj pes ne bo hodil na njegovo zemljo, pa je. Čisto preprosto!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 02 December 2009, 08:10:35
ker imaš trenutno dovolj živali mogoče res ni nobena drama , da nekaj let ne pripelješ nove. Poskušaj se raje s temi čim več ukvarjat, psa šolaj, prašičke se tudi da kaj naklikat itd, sama jim lahko izdelaš kakšen izpust, tunelčke itd- da si zapolniš morebitni odvečni čas. Če še ne veš kaj bi počela (kar dvomim) lahko začneš še v bližnjem zavetišču pomagat, ali pa se včlani k lovcem in pomagaj pri skrbi za divjačino- mogoče še bolj pametno, ker takih ,ki rešujejo problematiko psov in mačk j eže cel kup, za avtohtone vrste pa nobenega.
Prav tako se mi ne zdi potrebno zganjati drame, če želi oče z obiski biti sam, brez pristotnosti psov. Jih pač ta čas umakni oz pojdi z njim  na sprehod. Tudi sosed ima pravico, da tvoje živali ne hodijo po negovem ozemlju, ne glede na to če tam opravljajo potrebo ali ne . Priveži svoje kosmatine in jih odpelji na sprehod v naravo.

Tvoj oče se bo zagotovo manj ali nič obremenjeval s tvojim živalmi,če ne boš ti in tvoj eživali  živali obremenjevale njega, njegove predstave o higieni v hiši , njegovih gostov in njegovih odnosov s sosedi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #3 : 02 December 2009, 10:34:38
Res da imam veliko živali pa vendar si za vse vzamem dovolj časa. Saj ni to da bi zdaj pa pripeljala še kaj domov, ampak tut omeniti nesmem da mi je kaka žival zanimiva...Takrat že slišim: še ena k bajti...ostale stran. :-\

glede soseda: nism nora da bi pustila psu kar tako tekati po sosedovem posestvu sploh pa, če si v tekšnem položaju oz. odnosu....edino, ko se vračava iz sprehoda imam navado, da ga nekaj metrov pred hišo spustim da teče domov. Včasih ga nosek zanese na njihovo dvorišče..seveda ga takrat pokličem in pride nazaj...pa vendar ga to grozno moti. Zgleda da zdaj še tega ne bom smela početi več...mar nam je treba tega
in nisem edina....njihovim sosedom na drugi strani ne dovoli na bi si ogradili parcelo češ, da bo imel revež grd pogled čez okno....in tako je njihov kužek (bernski planšar) večinoma časa v pesjaku in hiši. da pa nebi imeli slabih odnosov, si seveda tudi ne zagradijo okolice. :(

zakaj na tem svetu počnemo nekaj samo da bi bilo drugim prav??

Deteljica....Imam dovolj polen urnik: pasja šola, treningi jahanja-vsak dan, sprehodi, učenje, itd... in sploh je zadnje kar bi želela, da bi vznemirjala očeta! na žalost se vzemirja sam...

Sploh pa ni point v tem da nevem kaj bi počela,ali da si želim novih živali.....želela sem le povprašati če imate tudi vi takšne probleme ali se to dogaja le v moji soseski?

mar je treba toliko besed čez to, da živijo psi v hiši ?
težko je razumeti, da ima nekdo rad živali in da imajo nekateri pa kar dva psa...joj joj saj smo nori kajne?

nekaj kar nebom nikoli razumela...

LP Ana*

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 02 December 2009, 11:01:27
Bodi vesela, da imaš tako strpne starše. Malo je takih, ki bi svojim frocom pustili toliko živali. Pustijo ti, da imaš poleg vsega ostalega v hiši še dva psa. Bodi vesela in pokaži nekaj malega spoštovanja do staršev - recimo s tem, da psa brez mrdanja pospraviš v drugo sobo, ko pridejo k staršem obiski. res ni neka pretirano huda zahteva, se mi dozdeva.
Tvoj pes po sosedovi zemlji nima kaj tacat. zakaj ga pa ne pelješ na povodcu še tistih špar metrov do doma? Prav treba ga je spuščati preden prideš do domačega vrta.
Nekaj si zapomni: Če želiš, da bodo drugi spoštovali tvoje želje, potem moraš tudi ti spoštovati njihove, pa čeprav se ti zdijo neumne.


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 02 December 2009, 11:10:49
Se strinjam z Lanabelo. Meni je fotr rekel: psa ne bo. Pa smo bli zmenjeni. Sem pa izprosila ptiča, in ko je bil fotr doma, je bil ptič zaprt, ker mu je šel na živce. Ptič je res ekstra rad na njegovi glavi pristajal  ;D Mislim, da ti je čisto fajn in da so tvoji starši do zdaj izkazali že dosti razumevanja, zdaj pa je čas, da ga tudi ti izkažeš nekaj.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 02 December 2009, 11:30:53
zakaj na tem svetu počnemo nekaj samo da bi bilo drugim prav??
.. zato, ker kdaj tudi sami želimo da bi kdo kaj naredil samo zato, da bi bilo nam prav.. Seveda jaz zagovarjam vse v mejah normale.. ampak kaj je normalno je zelo relativno  ::)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 02 December 2009, 11:50:55
Saj po eni strani razumem da te moti sam odnos ljudi do živali v smislu.. ne spadajo v hišo, ne sodi na sosedov vrt,.. ampak tako pač je.. niso nam vsem všeč iste stvari in treba je spoštovati želje drugih, še posebej, če gre za njihovo hišo, njihovo zemljo,.. tako da se strinjam tudi z vsem, kar so ostali napisali.

Tebi tudi verjetno ni čisto vse prav. Verjetno ti ne bi bilo fino, če bi ti sosed vsak dan ob 5h zjutraj žagal z motorko pod oknom, ker za hobi obdeluje les, ali pa mogoče, če ti niso pri srcu mali otroki, da bi ti jih nekdo navlekel celo gručo v tvojo sobo ipd.

Poleg tega se boš morala naučit razumet, da ljudje na različne načine izražamo raznorazne občutke in včasih govorimo eno, delamo drugo,.. Kaj vem, mogoče očeta sploh ne razumeš pravilno,.. Moj oče je imel ogromno za povedat čez mačka, pa sam je mačko pripeljal domov.. ko je pa mislil, da nihče ne gleda, sta se pa crkljala, igrala in bila največja prijatelja.. enako je bilo, ko sem jaz kupila psičko, pa takrat sem bila že na svojem.. "kaj ti je tega treba?", "a ne bi rajš enega dojenčka imela?", "pa saj nimaš časa za psa",... pa potem, ko sem jo neko obdobje vozila k njemu v varstvo čez dan.. "sama svinjarija  od tega psa", "daj jo umiri", "a je ne bi že naučila odpoklica,..", "a ti je bilo treba psa kupovat, sami problemi so z njim...".. Sedaj, ko jo pa že nekaj časa ne vozim več tja, in sta se mojadva nekako sprijaznila, da je Jazz njuna "vnukinja" jo pa obvezno do amena razvajata vsakič, ko prideva na obisk, zraven pa.. ;D ..  "ja boga Jazz, sigurno ji je dolgčas, ko je cel dan sama doma" ipd.

Bi pa dodala še to, da kar ne morem verjet, da imaš ob šoli, učenju, jahanju,.. sploh čas za kvalitetno ukvarjanje z vsemi živalmi. Jaz nimam nobenih obveznosti, samo psa, pa mi nekako kar naprej zmanjkuje časa. Kako ti uspeva?



AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #8 : 02 December 2009, 18:25:28
Bodi vesela, da imaš tako strpne starše. Malo je takih, ki bi svojim frocom pustili toliko živali. Pustijo ti, da imaš poleg vsega ostalega v hiši še dva psa. Bodi vesela in pokaži nekaj malega spoštovanja do staršev - recimo s tem, da psa brez mrdanja pospraviš v drugo sobo, ko pridejo k staršem obiski. res ni neka pretirano huda zahteva, se mi dozdeva.
Tvoj pes po sosedovi zemlji nima kaj tacat. zakaj ga pa ne pelješ na povodcu še tistih špar metrov do doma? Prav treba ga je spuščati preden prideš do domačega vrta.
Nekaj si zapomni: Če želiš, da bodo drugi spoštovali tvoje želje, potem moraš tudi ti spoštovati njihove, pa čeprav se ti zdijo neumne.


Seveda da so strpni in to spoštujem. In da powdarim....jaz, sestra in mama imamo te živali. Tastarejši psiček je od mame in ni moj... Torej niso tu samo froci,ki bi imeli toliko živali  al kakor koli že praviš....
Take oz. taka  pač sem da živim samo za živali in rastem z njimi že od malih nog. Tega pa ne more nihče spremeniti....

Mojega očeta NE moti da so psi v hiši. Moti ga to, da kaj si bojo drugi mislili ko pridejo, da so psi v hiši.....torej se ne gre za to da bi njega motilo....tu si me narobe razumela....
Sam nima NIČ proti, da so psi v hiši. Tastarejši psiček celo spi v njuni spalnici.....in prav tako kot pri tebi TibiQ ima tudi toliko za povedat ::) a ju ima pa vseeno rad.
pač pa se gre vse samo okrog tega, da kako pa  drugi gledajo na to da imamo toliko psov in da sosed dobesedno "zajebava".
važno da se spravljajo na nekaj kar imamo radi....seveda živali.

In pes NE taca po njihovem dvorišču! gre mogoče samo za 2 m prestopa iz naše na njihovo stran. katera koli hiša,ki ima psa doma ...ali pa tudi ne...nikoli ne zameri če pes stopi na njihov vrt ( vidi mačko,ptiča...oba sta lovska psa),ker so hiše zelo skupaj pač ni točno določene meje....in kako naj jaz psu dopovem, da tam pa naj ne vohlja? ograja? ja....pa tudi denar....pride tudi ograja....upam da kmalu.


In lepo te prosim Lanabela ne mi zdaj o spoštovanju do staršev, ker me sploh ne poznaš ( oprosti ampak je res ) starše zelo spoštujem in jih mam najraje na tem svetu!!!
če reče oče umakni pse ...ju seveda umaknem imam pa svoje mnenje, ki mu ga kasneje tudi powem...

TibiQ: ja imam čas... ;)(bom podrobno še to obrazložila, da ne bo prišlo kasneje ven da zanemarjam svoje živali, ker vidim kako moraš tu biti previden in vse natančno napisati,pa te vseeno napadajo....upam da je to samo zaradi tega ker pač še nisem "ulaufana" v ta forum in si mislite: "koji lajik je pa zdaj to".... sm mogoče pa samo dobila napačen občutek....upam da zdaj pa spet to ne bo koga "razkurilo"   :-X)

Sama mislim da za živali imaš čas kolikor si ga pač uzameš....takoj po pouku sem na treningu (štala je čisto blizu) tam preživim svoj čas z konjem.... mama je zaradi bolezni samo 4 ure v službi tako da do 12 psa spita potem pa ju prevzame mama. Ko pridem iz šole, sledi eno urni sprehod včasih tudi pol urni tek in ponovitev vseh vaj. potem pa kadar se imam več za učiti prašički in činčila počakajo do 8 ure zvečer  in potem jih spustim ven, se usedem na tla ...malo poškilim na televizor in jih sproti urejam ^^ ( češem, fotram z priboljški in opazujem njihovo igranje...) nimfa se čez dan druži z mamo v kuhinji...je že star zato se "pogovarja" z njo( vse kar zna powedati je: Piki v vseh rezličnih tonih, ki jih premore...pestro ja :D)

z pajkoma in ribami pa nimam kaj početi....čeprav tudi ribice sem "naučila" da se dotikajo mojega prsta, ko ga dam v vodo...pa tudi "trik" z palvanjem skozi obroček pod vodo sem poizkusila ..pa sem si nakopala samo posmehovanje  :D
to se dogaja med tednom....med vikendom pa je časa itaq veliko več in tudi veliko več druženja  ;D


Preprosto ignoriraš, tako kot vse druge neumnosti, ki pridejo od ljudi, kar je seveda, ko gre za živali, lažje, če si na svojem.


Poskušam pa učasih  ni lahko.... :-\


Mi je pa prav žal, če ste nekateri dobili mnenje, da sem neka razvajenka, ki dela use le da bi nasprotovala drugim....ravno obratno....želela sem le izvedati če se to dogaja tudi pri vas.
In hvala Tibiq sem se prav nasmejala, ko sem prebrala to o očetu...kot bi videla svojega.  :o
Pri našem ne gre dan naprej, če ga zjutraj v spalnico ne pride pozdravit moja psička in se do zajtrka crklja z njim  :D :D






Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 02 December 2009, 18:43:56
Če je njgovo vodilo, oz. omejitev, "kaj si bodo mislili drugi" ji je na žalost zgradil kletko okoli sebe. Tega pa ne moreš spremenit na silo. Dokler sam ne bo spoznal, da se zelo omejuje se bo mogoče spremenil, mogoče pa tudi ne.

Ne se sekirat.  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #10 : 02 December 2009, 18:50:01
Če je njgovo vodilo, oz. omejitev, "kaj si bodo mislili drugi" ji je na žalost zgradil kletko okoli sebe. Tega pa ne moreš spremenit na silo. Dokler sam ne bo spoznal, da se zelo omejuje se bo mogoče spremenil, mogoče pa tudi ne.

Ne se sekirat.  :)

upam, da ga bo minila ta "puberteta"  :D

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11 : 02 December 2009, 18:57:02
Na žalost ni puberteta, ampak bolj ali manj omejuje vse nas. Tebe tudi, drugače nebi odprla te teme ;)
Je treba delat na tem pa bo počasi boljše  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #12 : 02 December 2009, 18:59:21
Jaz mislim, da je v takih primerih še najbolje, da se s tem ne obremenjuješ in pač ustrežeš (psa spraviš v času obiskov, poskrbiš da ni v napoto,...), pa bodo vsi bolj mirno spali  :P Mi imamo tudi nekaj pravil, ki jih vsi upoštevamo in čeprav tudi meni kdaj kaj ne paše, je pač treba potrpet. Mene tudi moti, da moram pri kakšnih obiskih pse odstranit, da nista v napoto oz. če gostje ne marajo/se bojijo psov, ampak to sprejmem, ker razumem, da nismo vsi isti. Nikoli pa ne bom pozabila enega prisiljenega srečanja z gospo, ki ni vedela da je Grom v hiši (mimogrede, Grom ima navado "pogovarjati se", gode, renči, zavija in tuli, pa ponavadi samo pozdravlja tako) in je skoraj doživela infarkt, ker jo je pred časom napadel  nek šarplaninec in ko ji je Grom z bebavo faco zatulil v pozdrav je kar zakričala- po moje še v življenju nisem videla tako prestrašenega človeka. Skratka, potrebno se je prilagajati, vsaj dokler nisi na svojem in sklepati kompromise glede vsega. Pa čimbolj samostojno skrbeti za živali, ker si potemtakem nimaš kaj za očitati in točno veš kako stvari stojijo.
Mi smo imeli situacijo z mojim očetom, ki je bil proti cairn terierju (torej proti Kančki  :P) in je na začetku ni šlivil pet posto, zdaj seveda vse to zanika, ker je Kana njegova lubica, pa tudi ona je zelo navezana nanj. Skupaj sta praktično povsod, celo v trgovino jo vzame s sabo. Da ne govorim o raznih zdravstvenih problemih pri Kani, kjer je ravno on najbolj iz sebe pa tudi če gre za popolnoma nedolžno zadevo  ;) Nekaj je po moje tudi na tem, da se nam je pred enim letom pridružil še kraško, pa jo je po moje avtomatsko vzel pod okrilje- blazno resno je vzel tisto o ljubosumju ob prihodu novega psa in Kana se po moje tudi po njegovi zaslugi ravno zaradi tega ni nikoli počutila zapostavljena  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 02 December 2009, 19:05:19
Če sam nima interesa-potem pozabi.
Moj foter je sicer vedno bolj tečen-motijo ga dlake(prej ga niso), moti ga moker pes, vonj (prej ga ni). No že od vsega začetka so prepričani, da se psa uči zunaj. Dokler gospa mama ni ugotovila, da je v dežju boljši hodnik in pa cimr (kuhna in dnevna je še vedno tabu)...zato pa tam delam takrat ko ostalih ni. ;)

Jaz sem pa žleht in potem zanalšč provociram-jaz bi direkt v dnevno peljala psa in pokazala trikce, navezala ruto gor... Oz. bi s psom vred šla nekam na obisk ali pa se s psom vred odstranla in ignorirala obiske.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 02 December 2009, 19:17:36
Ko boš imela svojo družino,hišo življenje boš imela živalic kot jih boš želela.
Ja pri nas je pa tko, da me otroci opozarjajo kdaj je dovolj psov haha...................
Vidiš nikoli ni tako idealno hihi ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15 : 02 December 2009, 19:26:16
Ha ha! Vedno nekdo njuri!

No pri nas je največji nergač tudi oče pa mi je pred enim letom sam reku, če mu najdem primernega psa zanj ;) No, če se lahko pohvalim, sem ga našla in če gre vse po sreči ga bo dobil čez tri mesece in pol.  ;)
Prej je pa občasno težil kakih 16 let s kakimi opaskami in grožnjami, da bo šlo vse od hiše. Je pa res da ne odstopa, da mačke več ne bo imel. Ta nam je čisto vsak kavč spraskala in je reku, da bi enkrat po dooooolgih letih raje imel kavč  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #16 : 02 December 2009, 19:48:31
Ko boš imela svojo družino,hišo življenje boš imela živalic kot jih boš želela.
Ja pri nas je pa tko, da me otroci opozarjajo kdaj je dovolj psov haha...................
Vidiš nikoli ni tako idealno hihi ;)

ja...se bojim, da bom živela v isti hiši kot starša..le da en štuk višje xP   ker mi je tu zelo všeč...veŁik vrt - umakjen iz mesta....malo prometa, za vrtom gozd in v jeseni iz dnevne sobe gledam kako veveričke skakljajo na pesjak in nazaj na drevo :D

bom pa namesto otrok imela še +2 psa  :D mogoče celo 3 hehe očeta pa poslala na havaje  :o



Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 02 December 2009, 20:11:16
Če boš ostala v isti hiši-pa je elegantno rešitev-lasten vhod in vmes neprehodna stena :) Tako imaš res ti svoje in oni svoje in vsak svoj lajf.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #18 : 02 December 2009, 20:20:26
Tisti, ki živite v bloku ali pa vrstnih hišicah ali pa vsaj veste kako to gre....a je res ful problem, da imaš  psa. Zaradi tistih, ki še živijo v istem bloku.
A to ko pač se vseliš v blok in poveš, da imaš psa "lastniku" stanovanja....oz. a sploh moraš povedat?

Me mal zanima, ker čez dobro leto pa še mal bom že sama bivala v kakšnem bloku pa nameravam s seboj odpeljati tudi psa...pa nimam nobenih izkušenj kako je če si v bloku....  :-\

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 02 December 2009, 20:22:34



Ko sem še živela pri mojih starših, mi nikoli niso izpolnili želje po psu( no , ajde imeli smo mačka, pa  brat legvana, fotr pa ribe). rekoč; " ti mal preveč bandaš okol, midva pa ne bova tvojega psa rihtala, ko boš na svoje  pol pa privleč k bajti kar češ ..še kozo pa žirafo" :-9

In sta imela prav ;)...uuu smo ga prežural :o... brez panike za 14 dni v Grčijo... al pa kakšen vikend -hop v neznano... ali pa spanje celo dopoldne po skrokani noči.

No sedaj ko imam pse je treba temeljito naštudirat počitnice ( Ios odpade s psi ;))... hop v neznano- odpade.... kamo li spanje celo dopoldne ...to imata tempirano uro v riti ob 7h  ???

In sem šla na svoje..... imam dva psa. Za katerima pospravljam  (  ja pa kakšnega pajka imam- dokler ga ne vidim- potem ga  ima sesalec)
..nočem papige( preveč nasvinja).. maček odpade - Dina je nezdružljiva... ribe so mi brezvezne... hrčki- robantijo takrat ,ko jaz rabim sveti mir- ponoči....konji so mi všeč.... ga nočem , ne gre v avto - mi pa preveč radi na morje hodimo...itd.

No kaj sem hotla povedat..... živalce so fajn... ampak ko moraš pa za vse sam skrbet... pa niso več tolk fajn.

mi je pa zelo ljub tisti stavek" kaj bodo pa ljudje rekli"

moj foter ga meni ni nikol  rekel... je pa tast.... na isto finto al je treba dva psa  ;)
in sicer v narečju..... " kej ti j blu treba dva posa.... a jih rabiš...kej budo pa ldje  djal" :o :D :D :D
 v odgovor dobi ... "upam da čim več in meni  v ksiht , če imajo jaca... da jim še jaz kakšno povem"  >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 02 December 2009, 20:30:01
Pri nas se kar čudijo vsi po vrsti-a v hiši jo mate? A ponoči tudi?...A v šolo ste šli? ja fajn...Kje pa je to. A 40 min se se do tja vozli...uff je pa daleč. Kaaaj a svoj jogi ma? Po mestu jo sprehajš? :o

Ufff da bi vedli, da bo tudi božička dobila in za obletnico torto in da ima povodec in ovratnico iz anglije ;D
damayanti eno hrčico ti dam....je taka da ful ponoči in podnevi robanti in mi živce žre

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #21 : 02 December 2009, 20:30:46
ha ha... Verjetno je bilo prvič, zadnjič in nikoli več ;)

AnGeŁ kar se bloka tiče...
Dobro si je prebrat pogodbo o medsebojnih razmerjih, da veš kam prihajaš in kakšna pravila imajo, psa boš pa morala obvezno prijavit, ker se zanj plačuje stroške čiščenja skupnih prostorov. Nič dragega sicer ;) polovico cene za osebo.
Imajo pa nekje neke kretenizme o dodatnih zaračunavanjih, zato prebrat pogodbo in če se ti ravno ne da jih prijavljat na ustavno sodišče, grše dalje.
To da maš psa pa kar takoj povej in tudi, če ima kako šolo in podobno. Veliko ljudi namreč noče oddat stanovanja pasjemu skrbniku. Se jih pa dobi. Samo dovolj zgodaj je potrebno iskati. Lahko imaš pa srečo in ga trofiš v prvem poskusu.

Jaz sem že celo življenje v bloku z 26 stanovanji in nikoli problemov!  ;D
Pol pa med študijem nabašem na eno hišo s štirimi stanovanji, kjer so vsi pokregani  ::) 100 ljudi 100 čudi. Tudi tukaj nimaš kaj, se je pa pametno prej pozanimat. Zato pa potrebuješ čas.

Čara, pazi, da te ne odpeljejo na kako prisilno zdravljenje  :o ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 02 December 2009, 20:34:46
damayanti eno hrčico ti dam....je taka da ful ponoči in podnevi robanti in mi živce žre

 O hvala lepa ....  prjatlca ;D
 :P
 Kr imej jo :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #23 : 02 December 2009, 20:40:12
hehe dober odgovor :D



moj foter ga meni ni nikol  rekel... je pa tast.... na isto finto al je treba dva psa  ;)
in sicer v narečju..... " kej ti j blu treba dva posa.... a jih rabiš...kej budo pa ldje  djal" :o :D :D :D
 v odgovor dobi ... "upam da čim več in meni  v ksiht , če imajo jajca... da jim še jaz kakšno povem"  >:D


Če povem po pravici je z konjem še najmanjši problem.
Ker nimam štale doma, imam možnost imeti konja drugje.In sicer štala kjer imam konjčka spada pod last moje šole in tako sem oddaljena po pouku od nje 200m :D
Res je, da kar je najdraže je najemnina ampak cena, ki se mi zdi precej "normalna" vključuje: njihovo hrano, kidanje, žagovino, hranjenje, uporaba vode, elektrike, jahališča (pokritega in ne pokritega). Kar je moja dolžnost je, da konja zmatram  :P in se tako družim z njim pa seveda veliko naučim. Če grem na dopust lahko poprosim koga da mi tist teden poskrbi za žival. Se bo pa pač mal več pasla, kar je tudi zelo dobro :D

je pa res, da je s psi največ posla....7 let sem prosila zanjga...zdaj pa mam samo sra***. ne ne....prav srečna sem, da sta ob meni pa prav gotovo bo še kakšen le da se glava familije sprijazni, da pri nas brez živali ne gre :D

Zdaj si življenja brez živali (sploh pa brez psa in konja) ne znam predstavljati in mi je hudo za tiste,ki jih pa ne morejo imet...al zaradi staršev, al alergije, al denarja, prostora, itd.....

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #24 : 02 December 2009, 20:43:27
ha ha... Verjetno je bilo prvič, zadnjič in nikoli več ;)

AnGeŁ kar se bloka tiče...
Dobro si je prebrat pogodbo o medsebojnih razmerjih, da veš kam prihajaš in kakšna pravila imajo, psa boš pa morala obvezno prijavit, ker se zanj plačuje stroške čiščenja skupnih prostorov. Nič dragega sicer ;) polovico cene za osebo.
Imajo pa nekje neke kretenizme o dodatnih zaračunavanjih, zato prebrat pogodbo in če se ti ravno ne da jih prijavljat na ustavno sodišče, grše dalje.
To da maš psa pa kar takoj povej in tudi, če ima kako šolo in podobno. Veliko ljudi namreč noče oddat stanovanja pasjemu skrbniku. Se jih pa dobi. Samo dovolj zgodaj je potrebno iskati. Lahko imaš pa srečo in ga trofiš v prvem poskusu.

Jaz sem že celo življenje v bloku z 26 stanovanji in nikoli problemov!  ;D
Pol pa med študijem nabašem na eno hišo s štirimi stanovanji, kjer so vsi pokregani  ::) 100 ljudi 100 čudi. Tudi tukaj nimaš kaj, se je pa pametno prej pozanimat. Zato pa potrebuješ čas.

Čara, pazi, da te ne odpeljejo na kako prisilno zdravljenje  :o ;)

a tko....to pa res nisem vedela...hvala  ::)

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 02 December 2009, 20:51:28
Mi ni toliko za konja... sej so mi lepi pa prav z veseljem kakšnega pobožam...to je pa vse.

 Mi je pa fotr  enkrat pred leti za RD hrčka kupil... tri leta  je živel... ravno dobro smo ga "zdresiral" potem ga je pa fršlok  :-\  ::) ( čudna žival)
 je bil pa šponski... sem mu uno kuglo kupila in je po cele dneve šibal okoli... najbolj smešen je bil pa, ko se je s kuglo po čajno mizico v dnevni zagozdil.... kolk je p*zdil not v tisti  kugli...  :D :D :D
 No potem je fotr nabavil neke mongolske skakače ( al kako se jim reče) iz leta v leto imajo večji prostor (  kot eno omaro/ terarij- sedaj že  cez celo steno) da ne govorim kaj vse jim je notri naštimal... neke rove pa gugalnice pa hišče, pa drevesa  ipd.... zgleda podobno kot v  fračjem dolu ::)
 Bolj ,ko je star - bolj je ubrisan  :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #26 : 02 December 2009, 20:58:51
Priden ati  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 02 December 2009, 21:12:19
Uff, Angel, tolko kot maš pa ti svobode in demokracije v domu, pa zlepa ne poznam nobenega, samo srečna si lahko :P.
Moj primer:
v osnovni šoli so mi starši dovolili imet morskega prašička, pa še to samo čez poletne počitnice, potem so se mi pa zlagali, da ga prejšnji lastniki hočejo nazaj in ga odnesli (so se ustrašili, da bo svinjarija čez zimo v stanovanju :-X) - sploh jih ni zanimalo, kako mi je bilo takrat, pri 12-ih letih >:(
v srednji šoli sem imela spet morskega prašička in večinoma sama skrbela zanj, drugim članom družine je postal všeč, ker so se crkljali z njim ::) imela sem pa tudi akvarij, poln tropskih ribic (to veš, da ni prav veliko dela, je pa pomirjujoča zadeva 8))
med študijem (in tudi že prej) sem hotela psa, pa so se zgražali in imeli cel kup predsodkov, še posebej babica in drugi sorodniki, ker je veliko dela in umazanije in ker so imeli slabe izkušnje s psi iz svoje mladosti - končno sem si psa lahko kupila s svojim denarjem pri 24 in večinoma tudi sama skrbela zanj! Potem so si ga pa lastili moji domači, kot bi bil njihov in ne moj in na lepem so postali pokroviteljski - samo zato, ker sem živela pri njih ;)
Ko sem končno šla na svoje, sem dobila sicer krasnega moža, ki pa se je bal psov in imel odpor do niih (slabe izkušnje ...). No, ko pa so otroci malo zrasli in začeli težiti, da bi imeli psa (po več morskih prašičkih, želvah, miškah, ribicah ...) sem po dveh letih cincanja zadevo resno predebatirala z vsemi in smo se odločili za to, kar imamo danes - in vsi ga imamo najraje na svetu, našega Tarasa. Zaenkrat je edini in zadošča vsem, v prihodnje pa zna dobiti še kaj družbe 8)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 02 December 2009, 21:24:34
je pa res, da je s psi največ posla....7 let sem prosila zanjga...zdaj pa mam samo sra***. ne ne....prav srečna sem, da sta ob meni pa prav gotovo bo še kakšen le da se glava familije sprijazni, da pri nas brez živali ne gre :D

Zdaj si življenja brez živali (sploh pa brez psa in konja) ne znam predstavljati in mi je hudo za tiste,ki jih pa ne morejo imet...al zaradi staršev, al alergije, al denarja, prostora, itd.....
Kako zelo res je to, kar praviš :-\ Veliko je ovir, da mlad človek lahko sploh ima eno ali več živali in zato je lahko prikrajšan za prav nekaj posebnega v življenju. Kako so zaradi tega bolj srečni otroci, ki ne živijo v mestu in v blokih. No, tudi ti imajo lahko alergije, pomanjkanje denarja za osnovno preživetje ... Ja, bloki, saj res - jaz že vse življenje živim v blokih in ne nameravam več dolgo, tudi živali so eden glavnih razlogov, pa rastline in narava na sploh. V bloku imaš sosede, ki imajo lahko zelo različen odnos do živali, predvsem so polni raznih predsodkov, ker z živalmi nimajo izkušenj (ali pa slabe) in treba je biti zelo uvideven in nevpadljiv, da dobro shajaš z njimi ... npr. steno hodnika pred našim stanovanjem redno čistim, da mi ne bi kdo očital, da je vsa umazana od psa, kar je pač res :-[ . Hvala bogu, da Taras sploh nikoli ne laja! Pa ne skače na ljudi, ki jih srečujemo ... z ljudmi imaš kaj hitro lahko probleme, samo zato, ker imaš psa.



AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #29 : 02 December 2009, 22:23:53
Kako zelo res je to, kar praviš :-\ Veliko je ovir, da mlad človek lahko sploh ima eno ali več živali in zato je lahko prikrajšan za prav nekaj posebnega v življenju. Kako so zaradi tega bolj srečni otroci, ki ne živijo v mestu in v blokih. No, tudi ti imajo lahko alergije, pomanjkanje denarja za osnovno preživetje ... Ja, bloki, saj res - jaz že vse življenje živim v blokih in ne nameravam več dolgo, tudi živali so eden glavnih razlogov, pa rastline in narava na sploh. V bloku imaš sosede, ki imajo lahko zelo različen odnos do živali, predvsem so polni raznih predsodkov, ker z živalmi nimajo izkušenj (ali pa slabe) in treba je biti zelo uvideven in nevpadljiv, da dobro shajaš z njimi ... npr. steno hodnika pred našim stanovanjem redno čistim, da mi ne bi kdo očital, da je vsa umazana od psa, kar je pač res :-[ . Hvala bogu, da Taras sploh nikoli ne laja! Pa ne skače na ljudi, ki jih srečujemo ... z ljudmi imaš kaj hitro lahko probleme, samo zato, ker imaš psa.

Točno to sem imela v mislih..če imaš psa si prec neka tarča...vse kar je na vrtu razmetano je pes kriv. Če se je nekomu posušilo drevo je bilo to prav gotovo zaradi psa in bog ne daj pomisliti,da je mogoče sam kriv in tako usi iz ulice kažejo s prstom nate.

ravno zadnjič sem lovila sapo in se grizla za jezik, ko smo šli na sprehod...moja 2 in pa pitt mešanka od prijatelja...no in ne dolgo nazaj so na zelo majhno parcelo "nasrali" hišo- dvojček in tik zdraven pločnika je en majčken delček zelenice. Ker so pločniki zelo ozki, smo se 3 je mal težko stlačili jaz sem celo stopila dol da ja nebi se tikala tiste zelenice..pač pa ko si je prijatel prižigal čik je psička se usedla zdraven njega (privezani usi)  in je imela pol riti na pločniku, pol pa na njihovi zelenici. Ni bilo tega 3 sekunde ko že vidiš se dere neki tipo iz balkona: marš s temi cucki stran mi sam še serjejo po vrtu...mislim....sem kar rabila čas da sem poštekala za kaj se gre...da  tipo,ki ga prvič vidim se tako nagravžno dere. Potem pa še izpadeš kot trot ker jim na lep način želiš dopovedat, da nismo želel nič hudeg...preden sploh poveš do konca ti že tolče nazaj,da to njega prav nič ne zanima in naj se spokamo stran.

In pol a naj sploh grem naslednič še tam mimo? takega človeka ne spoštujem in ga ne želim tudi pozdraviti ne.... :-\ in pomoje nisem edina, ki se ji zadnje čase (odkar pa imam 2 psa) pogosto dogajajo te stvari.
 
Nekateri prou čakajo, da nekaj narediš samo, da se lahko zderejo nate,ker pač imaš psa=/ mislim groza...
Danes po mojem mnenju velja samo še..ali imaš živali rad do "neba" ali pa jih dobsedno "mrziš"  :'(

Treba je bit previden na vsako dlako, ki jo pes spusti na tla....


Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3