Psiček bi se paril!?

Alya · 1651

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 29 Maj 2007, 13:35:45
Sprašujem zaradi prijatelja:
Ima psa mešančka z  srednjim nemškmi špicem,ko skupaj poležavata na kavču,postelji je še vse vredu,ko pa prijatelj dvigne nogo ali roko pa psiček začne "skakati"!!!
Pri meni se dogaja podobno...Bo to prenehalo?Kaj more/va storiti???

LP Alja



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #1 : 29 Maj 2007, 13:41:21
No, zdej bom hudo pametna  :o
Menda gre v takih primerih, za izraz dominance psa.
Odvadi se ga tako, da takrat, ko začne naskakovati, se ga brez besed odvede v drug prostor za kake tri minute in potem spusti nazaj. Pri tem moraš biti doslede pa je.
To sem pobrala iz knijige Govorite po pasje.

Gotovo pa ti bo kdo iz lastnih izkušenj znau kaj več povedat.

LP



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #2 : 29 Maj 2007, 13:43:07
Ja pri meni je blo podobno,pa sem mu fuj govorila in je prenehu do zdej.Tako da zmeraj ko te bo hotel ''naskočiti'' ga okregaj in mu dopovej ,da to ni prav  :-X .


Lp Nall in Lea  :-*

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 29 Maj 2007, 15:29:01
Res je, gre za izražanje dominance. Pes si na ta način tistega, ki ga naskakuje, podreja.

Eden od načinov je res, da psa brez besed odpelješ v drug prostor in ga čez čas (lahko samo 20 sekund) spet spustiš ven, ampak dodala bi še, da je potem (ko psa spustiš) zelo pomembna ignoranca. Lahko pa spa daš na njegov prostor za nekaj minut. Ko oddela kazen, ga pokličeš, pohvališ in s čim zamotiš (igra). Pri vsej stvari pa je klučnega pomena doslednost. Če je treba 20x na dan, pa 20x! Slej ko prej bo pes dojel, da gre za neželjeno dejanje.

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 29 Maj 2007, 15:32:15
Aja, dodala bi še, da ne govorim iz lastnih izkušenj, ker imam psičko (čeprav tudi psice na ta način izražajo dominanco!), ki točno ve kje je njeno mesto. Tudi jaz sem povzela po prebranem (kje, ne vem, ker se tega tooooliko prebrala, da se ne spomnim).

Kristinca & Florinca


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5 : 30 Maj 2007, 15:37:29
Ja moja psička tako dela le njemu pasjemu prijatelju huskyju, da pa bi kdaj to naredila meni, pa ni bilo. Je pa definitivno način izražanje dominance.
Poznam pa smčka AST-a, ki me je na začetku naskakoval, pa sem ga ene trikrat ful in dala stran in zdaj teh problemov nimam več. Moj mož, ki se je sprva temu smejal, ga pa še danes takole naskakuje, ko prideva na obisk. Prav mu je  :P.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/