Vstop v trgovine s psom

Lilit · 20607

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #30 : 09 Junij 2007, 15:57:56
Pri nas gre Theba zraven v lokale, vendar samo v primernem vremenu, s predhodnim dolgim sprehodom, na kakšen vrt, ker v lokalih še meni velikokrat ni ravno prijetno (hrup, zakajeno,...), kaj šele psu. V trgovine pa tako... So določene, ki sprejemajo pse (celo mojo) in če ta možnost je, gre zraven (tukaj govorim o pasjih trgovinah in nekaj majhnih privat butikih). Za zdaj še ni ničesar poslinila (pa ni ravno neslinast pes) ali kako drugače uničila. Če pa te možnosti ni, pa jo rajši pustim doma, kot da bi čakala sama zunaj.
Nekako mi pa pes res ne paše v živilsko trgovino. Sploh če pomislim na mojo, kako bi začela sline cedit pri mesu, salamicah,... Najmanj kar bi se zgodilo, bi bili padci strank na njeni drsalnici-slini ::) ;D ;).
lp
T.

8)


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 09 Junij 2007, 17:03:19
lilit: pravi fanatiki  :o :o :o
tecka : stekam zadevo  8) dober komentar.



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 09 Junij 2007, 17:07:57
lilit: edino kar me zanima je ,od kje vam toliko casa, da daste toliko pozornosti psu..zakaj jo daste...je to za vas kaksen iziv..lastno zadovoljstvo...kaj vas zene v to , da to pocnete....



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 09 Junij 2007, 17:32:03
Oj!
Nejcika, bom jaz napisala kaj bi rekla, če bi ta vprašanja postavila meni(pa nimam psa)
Od kje mi toliko časa? sem malo manj na netu, pa se posvetim psu!
Zakaj toliko? Zato, ker me to veseli in uživam. Iziv pa niti ne, bolj lastno zadovoljstvo   ;)
(seedaj sem odgovarjala tako kakor da je Barney(ena velka igrača) moj pes. Jaz jo sicer samo češem in je en vodim na sprehode, ker res ne vem kaj bi rekli sosedi ko bi me videli ;D najbrž, da sem zmešana, pa tudi v pasjo šolo, agility, Ro itd.. ne hodim z njo, pa jo je treba počesat(urca dve časa  ;) na teden, včasih vsak 2-3 dan..., pa na sliki ni počesana. Aja, tudi sesamo za njo, ker spušča dlako(resno)Sicer je samo igrača, ampak je z njo vseeno veliko dela  ;) )
Aja, pes v CityParku, ne verjamem, da bi bil kdo vesel, ko bi prijel jabolko na katere je tuja pasja slina, ali preluknjano pašteto, mogoče videl salamo brez ovitka in napol pogriženo(sicer ni grozno, ampak vseeno je čudno), prodajalci ne bi bili preveč veseli, ko bi se nekdo polulal tam ob blagani ne?   :-X 

Lp,Tjaša



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #34 : 09 Junij 2007, 17:44:36
Jaz se strinjam z vsemi, ki so mnenja, da bi nas psi morali spremljati povsod oz. bi jim to moralo biti dovoljeno. Tako ali tako, danes vse več ljudi obiskuje pasje šole, opravlja s svojimi psi take ali drugačne tečaje, izpite, šolanja, raznorazne športne dejavnosti, vozi pse na razstave... V skladu s tem, se je, vsaj po mojem mnenju, zvišala tudi stopnja vzgojenosti in socializiranosti pasje populacije. Pasji lastniki postajajo osveščeni, vedno več psov prihaja v mesta, v bloke in zato si vse več ljudi ne želi imeti "samo psa", ampak pravega spremljevalca in družabnika. Torej je čisto normalno, da si lastniki psov želijo imeti svojega psa povsod zraven, če je to le mogoče.

Nejcika, to tvoje zadnje vprašanje pa zveni zelo čudno...   ::) Kaj ni čisto logično, da če se odločiš imeti psa, je to zato, ker bi rad z njim preživel čim več časa, ker ti je to v veselje.
Kot da bi Humarja vprašal, zakaj vedno znova leze v skale...  ::)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 09 Junij 2007, 17:55:58
Jaz se strinjam z vsemi, ki so mnenja, da bi nas psi morali spremljati povsod oz. bi jim to moralo biti dovoljeno. Tako ali tako, danes vse več ljudi obiskuje pasje šole, opravlja s svojimi psi take ali drugačne tečaje, izpite, šolanja, raznorazne športne dejavnosti, vozi pse na razstave... V skladu s tem, se je, vsaj po mojem mnenju, zvišala tudi stopnja vzgojenosti in socializiranosti pasje populacije. Pasji lastniki postajajo osveščeni, vedno več psov prihaja v mesta, v bloke in zato si vse več ljudi ne želi imeti "samo psa", ampak pravega spremljevalca in družabnika. Torej je čisto normalno, da si lastniki psov želijo imeti svojega psa povsod zraven, če je to le mogoče.

Nejcika, to tvoje zadnje vprašanje pa zveni zelo čudno...   ::) Kaj ni čisto logično, da če se odločiš imeti psa, je to zato, ker bi rad z njim preživel čim več časa, ker ti je to v veselje.
Kot da bi Humarja vprašal, zakaj vedno znova leze v skale...  ::)

Lp
Oj!
Jaz se strinjam, da bi moral dostop dovoljen samo psom, ki ''ubogajo'' oz. so poslušni!

Lp,Tjaša



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 09 Junij 2007, 19:22:07
lilit: edino kar me zanima je ,od kje vam toliko casa, da daste toliko pozornosti psu..zakaj jo daste...je to za vas kaksen iziv..lastno zadovoljstvo...kaj vas zene v to , da to pocnete....

A pri vas so psi cel dan prepuščeni sami sebi?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #37 : 09 Junij 2007, 21:14:16
lilit: edino kar me zanima je ,od kje vam toliko casa, da daste toliko pozornosti psu..zakaj jo daste...je to za vas kaksen iziv..lastno zadovoljstvo...kaj vas zene v to , da to pocnete....

Me zene zadovoljstvo, da sem s svojim psom... Cas... vidis, tocno za to gre :) ker nas vecina navadnih smrtnikov hodi v sluzbo, nam ostane manj casa, ki ga lahko posvetimo svojim psom - in ce ga lahko vzamemo s sabo, na svoje dejavnosti, ubijemo dve muhi na en mah ;)

Bom jaz drugace vprasala tebe - kje imas toliko casa, da ga lahko posvetis psu, sebi in ostalim in vse to lahko strogo locis med sabo? :)

battito animale


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 10 Junij 2007, 07:20:39
newfka in lilit, jaz sem mislila na seting po trgovinah, ne na splosno...glede na tematiko se vprasala....saj je gospa zapisala ,da hodi pes povsod povosd v javnosti zraven zato...
...se pravi ce vse prav razumem je pes igracka,hobi , in drugi otrok  :)
Ker to kar pocnemo ;) s psom je ali nam prija neka pozornost,ki je nimamo in nam jo pes nadomesti,ali nimamo drugega kot da smo se odlocili za psa in ga imamo kot fetis in delamo z njim vse mozno,ali pa nadomestek za otroka, ki je ubogljiv bolj kot sam nas otrok,eni pa se odlocajo in ga samo kupijo, ker si ga zazelijo.
To je bilo zdaj na siroko, smo itak zajdrali od bistva...teme ;)....drugace pa lilit:jaz sem se odlocila iz samo enega vidika za psa, da me pac varuje, dom, hiso ...nimam casa....locim pa absolutno...pes ni clovek...
..ce bi se se pa se enkrat odlocala..ce bi ga imela bi premisila 3*,pac mi rabimo varovano obmocje in ga zato imamo,saj ne recem,pes vse ok,samo je pa tooliko dela z enim psom....jaz vas obcodujem, da ste taksni pridni in dovzetni za vase pesjanarje...jaz ne zmorem vsega...zal....



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 10 Junij 2007, 07:31:24
zoe :) moja mama ga pazi med delavniki..kolikor ne otegnem, ja, ni casa , eni delajo po 13-14 ur dnevno in sedimo za pc-ji,hvala bogu da pes ni zahteven in steka zadevo...se v sobotah in nedeljah se to zgodi, zal....kaj cmo....
Potem bos rekla ,da je bolje da nimam psa :) hja....to pa ne :) ga rabimo...tako so nase zivljenjske situacije...eni tako eni pa tako...



mare

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 10 Junij 2007, 07:36:04
 8) manj bo treba delat neja, pa malo vec se psu posvetit.... :P



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #41 : 10 Junij 2007, 09:27:47
Ne Nejcika, samo delno razumes prav ;) pes se zdalec ni igracka, kaj sele drugi otrok, ali fetis ???
Je pa res hobi... in kot si ze sama ugotovila, pes rabi pozornost, ogromno pozornosti :)

Samo ne razumem tebe... ce sem prav povezala iz razlicnih tem, imas celo vec psov doma, pa pravis, da nimas casa niti za enega... pa se bokserja si si vzela za cuvaja, ki je pasma, ki rabi ogromno pozornosti... ni bila ravno najboljsa izbira - oziroma v tvojem primeru, bi bila najboljsa izbira alarmna naprava ;)
(ce sem kaj zamesala, se opravicujem)

battito animale


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #42 : 10 Junij 2007, 11:07:44
No,nazaj k poanti teme-kje v večjih mestih(ne samo Lj) se še da s kužkom it v trgovine,pa ne samo za živali?
Jaz imam zanimivo izkušnjo z celjskim City Centrom. V tem centru je Zootic in z Gajo sem hotela do njega,da pomeriva kakšno oblekico pa še prodajalke so prosile,če jo lahko pridem pokazat. No,takoj pri vhodu naju je ustavil varnostnik in naju zelo nevljudno poslal ven. Pa sem mu povedala kam in zakaj sva namenjeni. Gaja je bila v naročju. Ni in ni dovolil,da vstopiva,zato sem se obrnila in odšla. Pa prideva z mami čez pol urce še enkrat poskusit,s tem,da jo je mami vzela v naročje. Varnostnik se je že približal in mami je uporabila pogled ''vem-da-lahko-grem-s-psom-noter-in-ne-boš-me-pošiljal-ven'' in je uspelo  ;D :P
Kaj pa trgovine v KP,MB,še ostale v Celju? Kakšne izkušnje anyone?  :)



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 10 Junij 2007, 14:48:29
 :) mislim, da razumem vse prav,mamo vso tehniko, ni zaleglo,seveda me ne razumete ce se niste bili v taki situaciji kot sem jaz :)..kateri pes pa ne rabi pozornosti...




babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 10 Junij 2007, 15:47:43
Jaz mojega skoraj vsepovsod vzamem, razen takrat ko grem po nakupih, kar se oblek pa hrane tiče, zato ki je tak firbec da bi kar vse prešnjofal (pa res nočem, da bi skoču h komu v kabino za pomerjanje) je pa na vseh pijačkah z mano, piknikih, tud če grem po opravkih v trst npr, ga mam s sabo... a zato sem fanatik?  Drgač mam pa super pozitivne izkušnje, zaenkrat smo bli že v vseh trgovinah za male živali tu na našem koncu, se pravi sežana, koper, gorica... Se je pa tud zgodilo da sva bila spremljevalca v drugih trgovinah oz. v enmu butiku z oblačili in je blo super, prodajalke so ble čist navdušene ( pa kolk je lep, pa kolk je priden, pa mal ga počohat...), drgač je pa stalnica da je vedno z mano, sej v končni fazi sem ga kupila s tem namenom, da bo ob meni in ga ne smatram ne kot hobi ne kot nadomestek otroku, on je pes in to MOJ, torej bo z mano kadar se bo le dalo.

Pa da ne čist zbluzim teme: Glede vstopanja v trgovine s psom, če pomislim kot lastnica psa, potem bi ga vzela vsepovsod, zato ker ga mam rada ob sebi in je to tudi moja dolžnost, če pa pomislim mal širše, potem pa psi dejansko nimajo kaj iskat v kakih delikatesah ali kaj takega, si predstavljate kaj bi bilo potem, če bi prišla npr, lastnica/lastnik petih psov z vsemi v delikatesno prodajalno, če povežem še mal druge teme ljudje po kopru so se zgražali zaradi tisti dveh dog (če se ne motim) ki so se sprehajale po koprskih ulicah, si predstavljate da bi jih lastnik peljal s seboj v trgovino...

vsak ma svoje mnenje in tako je prav, ampak nekje pa more bit neko ravnovesje da lahko živimo v civilizaciji...  :P

če sem koga užalila je blo to zgolj nenamerno in se temu opravičujem!!



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #45 : 11 Junij 2007, 10:01:18
Ojla!

Jaz se popolnoma strinjam z babsy_ko... nismo samo mi na svetu in moramo bit obzirni do ostalih. Nekateri so alergični na pršice v dlaki, nekateri se psov bojijo.. a imamo mi pravico odločat o tem kje vse naj ti ljudje srečujejo živali? Jaz mislim da ne... Jaz sem Geri v torbi vzela s sabo celo na fax nekajkrat (zaradi take situacije, ker ni mogla biti doma), v pasje trgovine itak gre z mano, drugam pa pač ne... v lokalu je zakajeno in sem jo vzela s sabo samo parkrat ko smo bili poleti zunaj, že meni dim ne paše kaj šele njej... živilske trgovine... sama vem kako dlake letijo povsot in jih pobiram iz kozic, krožnikov.. verjamem da se podobno dogaja tudi v trgovini. V trgovini z oblekami... še tako imam toliko opravka sama s sabo, kaj šele da bi imela psa :o. Ne vem, v šopingu ne preživim veliko časa, in tačas so moji psi doma in uživajo v divjanju na vrtu, verjamem da so raje tam kot kje v gneči z mano ;).

Pa še to... čeprav je vedno več ljudi, ki vodijo pse v šolo ni nujno res, da so vsi psi vzgojeni. ČE dovolimo pse povsod pomeni da se dovoli vstop VSEM psom in ne samo vzgojenim... mi kar ne gre z glave prizor, ko je gospa dala svojega višavca v nakupovalni voziček, kjer se je lepo peljal... za njo je ta voziček nekdo uporabil lahko za kruh oz. kako drugo nepakirano živilo... ali pa klateški pudelj, ki je vstopal v trgovino (vrata na senzor) in lulal po policah :P. Jaz obožujem svoje pse, si z njimi delim sladoled, skupaj grizemo palčke.. nisem taka da bi me pasja slina motila... vendar le slina MOJIH psov, ki vem da so zdravi, razglisteni, cepljeni... slino svojih psov pa jejte kar sami 8)



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 11 Junij 2007, 13:17:13
 ...zelo lep komentar geri... :) mi je vsec..kar si napisala....



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #47 : 11 Junij 2007, 14:15:04
lilit: edino kar me zanima je , od kje vam toliko casa, da daste toliko pozornosti psu..

npr:
ne igramo golfa  ;)

in ko smo že pri športu tvojega avatarja- mene je vedno bolj kot to, da psi ne smejo v trgovine motilo,da ne smejo na golf igrišča. Pa saj ne da bi po greenih tacali, ampak drugje pa res ne vidim zadržka  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 11 Junij 2007, 14:29:46
Skoda je, da ne smejo,joj o tej temi bi se dalo spet pisati :) mi imamo doma svoje golf igrisce ,tako da nas ni za nic hvala bogu prikrajsan :) on sme vse ,ceravno mi oce ocita, da to ni ravno primerno... ce pa pridejo moji dobri znanci in dobri ljudje, pa je tudi za njihove pesjnarje poskrbljeno, samo da so vrecke :) ....jaz popuscam glede tega...skoda pa tudi glede tega sporta in vstopa.



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 11 Junij 2007, 14:38:13
aja se tole prej unicis travo v rednosti 33.milj eur.na par hect. v pol urce s psom, kot pa ze sam vstop recimo v eno armirano betonsko poslopje ;)
na golf s psom bo pa verjetno lahko prisla samo Paris Hilton ,pa se to ne verjamem, da ji bodo pustili,to je pac tak sport and rules.
Pravila so pac povsod.....jaz recem samo se in se siroko nasmehnem :D pustimo se presenetiti  :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #50 : 11 Junij 2007, 14:39:23
Ojla!

Jaz se popolnoma strinjam z babsy_ko... nismo samo mi na svetu in moramo bit obzirni do ostalih. Nekateri so alergični na pršice v dlaki, nekateri se psov bojijo.. a imamo mi pravico odločat o tem kje vse naj ti ljudje srečujejo živali? Jaz mislim da ne... Jaz sem Geri v torbi vzela s sabo celo na fax nekajkrat (zaradi take situacije, ker ni mogla biti doma), v pasje trgovine itak gre z mano, drugam pa pač ne... v lokalu je zakajeno in sem jo vzela s sabo samo parkrat ko smo bili poleti zunaj, že meni dim ne paše kaj šele njej... živilske trgovine... sama vem kako dlake letijo povsot in jih pobiram iz kozic, krožnikov.. verjamem da se podobno dogaja tudi v trgovini. V trgovini z oblekami... še tako imam toliko opravka sama s sabo, kaj šele da bi imela psa :o. Ne vem, v šopingu ne preživim veliko časa, in tačas so moji psi doma in uživajo v divjanju na vrtu, verjamem da so raje tam kot kje v gneči z mano ;).

Pa še to... čeprav je vedno več ljudi, ki vodijo pse v šolo ni nujno res, da so vsi psi vzgojeni. ČE dovolimo pse povsod pomeni da se dovoli vstop VSEM psom in ne samo vzgojenim... mi kar ne gre z glave prizor, ko je gospa dala svojega višavca v nakupovalni voziček, kjer se je lepo peljal... za njo je ta voziček nekdo uporabil lahko za kruh oz. kako drugo nepakirano živilo... ali pa klateški pudelj, ki je vstopal v trgovino (vrata na senzor) in lulal po policah :P. Jaz obožujem svoje pse, si z njimi delim sladoled, skupaj grizemo palčke.. nisem taka da bi me pasja slina motila... vendar le slina MOJIH psov, ki vem da so zdravi, razglisteni, cepljeni... slino svojih psov pa jejte kar sami 8)

Kje pa obstajajo take zivilske trgovine, da imas lahko psa s sabo? :o Jaz jih se nisem videla in kar se tice trgovin s hrano, razumem, da ne pasejo vsem dlake v krozniku (kako so cudni :P), ampak po drugi strani dovolijo pse v marsikateri restavraciji s hrano...
Tisti klateski pudelj pa je tudi vstopal v trgovino brez lastnika in brez dovoljenja... tako da pravzaprav to ni dober argument proti vstopu psom povsod :)

Lahko bi se uvedlo izpit, ki bi ga moral pes opravit, in bi recimo vstopal v trgovine samo z znacko... recimo, dovoljen vstopm psom z BBH ali kaj takega.

Aja drugace so me ze marsikam spustili s psom, tudi ce je bila na vratih nalepka prepovedano ;) pac vprasas... ce recejo ne, pa tudi ni tak big deal - pac, gres v drug bar, pa je...

battito animale


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 11 Junij 2007, 14:49:39
Kaj pa ce prepovejo v celoti cez par let psom vstop prepovedan v vse mozne ustanove....kaj bi pa potem naredili.....povejte malo kako bi odreagirali...kam bi se obrnili....bi protestirali....in mislite da se to v prihodnosti lahko zgodi....



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #52 : 11 Junij 2007, 15:07:03
aja se tole prej unicis travo v rednosti 33.milj eur.na par hect. v pol urce s psom, kot pa ze sam vstop recimo v eno armirano betonsko poslopje ;)
na golf s psom bo pa verjetno lahko prisla samo Paris Hilton ,pa se to ne verjamem, da ji bodo pustili,to je pac tak sport and rules.
Pravila so pac povsod.....jaz recem samo se in se siroko nasmehnem :D pustimo se presenetiti  :D
Pa kaj jo uničiš no- če ne bi imela v preteklosti obilo stika z golfom bi še verjela v take fame- če glih lukenj ne koplje (kar pa menda psi do golferjev ne bi   ;)) niso pasji kremplji nič bolj škodljivi kot žebljički na čevljih  :P
In še to pred 20 leti je na Golf Bled hodil en igralec ,kij imel vedno labradorca zarpeženega v voziček za palice- pa takrat še ni bilo probleme, čeprav je bil navaden upokojenec, ne Paris Hilton  ;)
Se pa strinjam je pač tak šport da v Angliji še ženske samo pri vratih za služničad notr spuščajo kaj šele pse  :o
Vrečke bi pa itak morali vsi POVSOD uporabljat  8)
No, samo hotla sem opozorit, da trgovine niso edini prostor, kjer psi niso zaželjeni, so pa zagotovo med bolj upravičenimi za tak ukrep  ;)
Npr da ne smejo na otroško igrišča mi je tud bedasto- recimo da je to res prostor,kjer se naj bi jih melo privezane, ampak da pa ne smejo na igrišča je pa butasto. Kam pa naj grejo družine z iotroki IN  psi - naj otroke samo po gmajni vodijo , al naj pse doma puščajo še v prostem času  >:( ?
Ko se tolk propagira družinske pse- ja a niso to potem tud družine z otroki?
Pa na športne stadione- sem čist popenila- otrok je nogometaš - na nobeno tekmo ne morem psov vzet sabo - tud če je najbolj kmečki stadion in če itak ni za gledalce igrišče mišljeno- debilno do skarjnosti- a bo tribune zglodal al kaj, kjer jih sploh imajo seveda ?
še bi se lahko spomnila primerov ,ki nimajo ne repa ne glave in nobenega pametnega opravičila

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!