Vstop v trgovine s psom

Lilit · 20487

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
: 11 Januar 2006, 17:41:54
Ojla Ljubljancani ;) rabim vaso pomoc oz. informacije.
Torej v kratkem planiram shopping v BTC-ju in bi vzela Grincka s sabo na socializacijo, ce bi se dalo.

Mi lahko kdo pove, kam in kako je dovoljen/ni dovoljen/je toleriran vstop psom? Mislim predvsem cloveske trgovine - recimo H&M, Zara...

Hvala ;)

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 11 Januar 2006, 17:45:33
V Cityparki psi nimajo vstopa (čeprav kdaj naletiš na kakega malega koštrunčka ::)), gredo lahko samo do Zootica, v trgovino, ki je poleg vhoda, drugje naj ne bi bili zaželeni. Mislim pa da to velja za celoten BTC in ne samo za Citypark.

Lp nina




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 11 Januar 2006, 17:48:40
Koliko je to strogo "naj ne bi bili zazeleni"? ???

Ker se ze bila v kaksni trgovini, ki je bila brez nalepke, obcasno so me sicer malo izpod cela gledali, ampak nic tezili...

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 11 Januar 2006, 17:53:00
Koliko je to strogo "naj ne bi bili zazeleni"? ???

Ker se ze bila v kaksni trgovini, ki je bila brez nalepke, obcasno so me sicer malo izpod cela gledali, ampak nic tezili...

Hm jah toliko, da je na vhodu v samo Halo A in Citypark nalepka, da je vstop psom prepovedan... Saj pravim vseeno kdaj kakšnega srečaš, na hodniku, med trgovinam. V trgovinah pa nisem videla še nobenega, ki bi hodil sam, vsi so bili v cekrčkih in v naročju.

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4 : 11 Januar 2006, 17:55:21
No, ce ne bo pa v avtu pocakal.

Hvala 8)

battito animale


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 11 Januar 2006, 18:26:01
No lilit... v človeške trgovine verjetno res ne bosta mogla... masta pa zato mislim da 3 (če ne celo 4) trgovine za male živali v BTCju.
Hmmm... pa zdajle sem se spomnil ... če bosta šla skozi notranji del tržnice vaju tudi verjetno ne bo noben preveč grdo gledal.
Pa v kleti Emporiuma tudi pomoje ne bosta imela problema, ker je trgovcem tako dolgčas tam spodaj da so veseli vsakogar :) (za prodajalko metražnega blaga sem prepričan da vaju bo vesela, če bo ista kot zadnjič :) )
Pa v tangramu bi se tudi verjetno dalo (pač take dele BTCja ki niso tako obljudeni)

LP, Črt



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #6 : 12 Januar 2006, 00:00:49
Res je, da psi v BTC-ju niso ravno zaželeni obiskovalci, v City Parku baje res samo do Zootika greš lahko s psom, drugače so že na vratih napisi , da ne smeš s psom tja, kaj šele v trgovine z oblekami ipd,  kakor vem lahko tud v Mr. Pet  greš s psom...verjetno je pa res najboljša varianta , da te pes lepo v avtu počaka. pa lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #7 : 12 Januar 2006, 07:57:55
V Mr. Peta greš sigurno lahko s psom- saj gre za trgovino za male živali. Res pa je, da niso ravno navdušeni, če se ti kuža polula ;) Meni se je ravno to zgodilo, ko je bil Atos še čisto majhen.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 12 Januar 2006, 09:09:16
V Mr. Petu sem bila s psom, v Zooticu tudi ;)

Mislila sem cloveske trgovine.

Nekaj casa nazaj sem se s psom sprehajala po stari Ljubljani in sem ga vzela prakticno v vsako trgovino (brez nalepke, jasno) - in ni nikoli noben nic rekel. Sem bila ful presenecena... zato tudi sprasujem, koliko je to mozno v BTC-ju :)
Tudi v par manjsih trgovin z zivili sem ga zvlekla - prodajalka me je sicer malo postrani gledala, ampak nic rekla...

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 12 Januar 2006, 14:22:31
Poskusi, ponavadi se naredijo kot da nič ne vidijo, če te pa ven vržejo, se pa pač opravičiš in greš. sicer je pa tudi zunaj dovolj gneče, če prideš pravi čas, na tržnici sta pa itak ene dve prodajalki, ki se ju jaz izognem, če imam psico s sabo, ker se nalimata nanjo in jo nočeta nehat čohat. Samo ne vem, v čem naj bi bila fora, da gre pes v trgovino.
sama s svojimi psicami načeloma ne grem v trgovino, tudi če me povabijo (dokaj pogosto) morajo ostati zunaj. Zakaj? Iz čisto preprostega razloga - če je v trgovini kar koli iz  blaga, bodo gor ostale dobro vidne bele dlake, v trgovine z živasko hrano pa ne smejo zato, ker se jaz čisto vedno zaklepetam, psice pa to izkoristijo in kaj ukradejo (ko je treba priti do hrane so zelo spretne).
Najbolj sem bila jezna, ko je Lana povsem neopazno odglodala vogal od tavelkega žakla zelo drage dietne hrane, ki sem jo potem seveda morala kupiti.


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #10 : 12 Januar 2006, 14:36:46
Lilit, jaz sem ravno prejšnji vikend imela shooping turo (BTC, CITY, LESNINA,RUTAR...) in sem imela mojega malega s sabo. Sicer je res manjše sorte ;D, ampak vseeno...še v Špar je šel z mano  ;) Jaz imam posebno taktiko: ko vstopim v trgovino, naredim to na zelo odločen, suveren način in se sama začnem obračat za prodajalkami in ko me le ta pogleda (eye kontakt ;D), jo jaz veselo z nasmehom pozdravim in odhlačam z mojim pesotom naprej...včasih so tako šokirani, da tudi če so mi želeli kaj rečt, kar zatrokirajo :D

Vglavnem, jaz mojega vlačim povsod ;)...če pa ful zatežijo ga vzamem pa v naročje (jah, tega ti ne moreš, vem), lahko pa vseeno poskusiš mojo taktiko, deluje! Še mami, ki je šla z mano in Orijem na shooping je bila presenečena  8)

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 12 Januar 2006, 14:45:07
Mel dobra taktika pa najbrž res uspešna, ker je čisto psihološka. Prodajalke so kar naenkrat v precepu  "hmmm saj mogoče pa sploh ni prepovedano imeti psa v naši trgovini" ::) ;D, ker če je tale babnica tako samozavestno vstopila potem...  :D

Naša dva v trgovine načeloma ne hodita. Meni je recimo fino v mestu poleti, ko je ob večerih za vikend kar gužva (kdo bi si mislil, pa pravijo da je Ljubljana mrtvo mesto ::)) ali pa zdaj ko so bile stojnice ob ljubljanici. Več kot primerno za socializacijo. Poleti pa je fino Portorož ;D (Lilit to imaš blizu ;)).Skratka bolj so mi všeč odprte zadeve.

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12 : 12 Januar 2006, 15:21:01
Naceloma ga niti jaz ne jemljem vedno in povsod s sabo.
Razen prvi mesec, ko sem ga imela, je sel cisto povsod, se na Zavod za zdravstveno zavarovanje :-[

Drugace pac zivimo na vasi in ko grem v mesto, grem vedno po tocno dolocenih opravkih in pes ostane doma.

To se mi je zdela dobra priloznost, da spet malo povadiva guzvo in cakanje. Drugace ni nobenega posebnega razloga, da bi prav moral it z mano. Mislim, da bom uporabila taktiko od Mel, ce ne bo slo, pa ga bom peljala nazaj v avto, brez hude krvi :)

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 12 Januar 2006, 18:04:05
Eno stvar pa skoraj moraš poskusiti, če greš v mesto - podhode in tekoče stopnice (tu spet zaigraš francoza, pes naj bi se po njih ne vozil). Pa vlak ali avtobus je tudi odlična zadeva. (samo na nagobčnik ga moraš prej navaditi)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 13 Januar 2006, 11:09:18
Lilit, jaz sem ravno prejšnji vikend imela shooping turo (BTC, CITY, LESNINA,RUTAR...) in sem imela mojega malega s sabo. Sicer je res manjše sorte ;D, ampak vseeno...še v Špar je šel z mano  ;) Jaz imam posebno taktiko: ko vstopim v trgovino, naredim to na zelo odločen, suveren način in se sama začnem obračat za prodajalkami in ko me le ta pogleda (eye kontakt ;D), jo jaz veselo z nasmehom pozdravim in odhlačam z mojim pesotom naprej...včasih so tako šokirani, da tudi če so mi želeli kaj rečt, kar zatrokirajo :D

Vglavnem, jaz mojega vlačim povsod ;)...če pa ful zatežijo ga vzamem pa v naročje (jah, tega ti ne moreš, vem), lahko pa vseeno poskusiš mojo taktiko, deluje! Še mami, ki je šla z mano in Orijem na shooping je bila presenečena  8)

LP,
Diana

ej mel ti pa maš stil, jest sem probu tvoj trik in sem šel v merkatorja z psom in sm samo v tist majhen predprostor vstopu pogledu intervencijsko službo v oči in se nasmehnu nakar me je 100 kilska gora mišic vzela v desno roko in siba v levo in fuuknuu ven skoraj dobesedno ! Toliko o tvojem eye contactu  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 13 Januar 2006, 11:11:28
ej mel ti pa maš stil, jest sem probu tvoj trik in sem šel v merkatorja z psom in sm samo v tist majhen predprostor vstopu pogledu intervencijsko službo v oči in se nasmehnu nakar me je 100 kilska gora mišic vzela v desno roko in siba v levo in fuuknuu ven skoraj dobesedno ! Toliko o tvojem eye contactu  ;D

 ;D ;D ;D S1b polepšal si mi dan ;D

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #16 : 13 Januar 2006, 12:36:57
S1b- hehe.
Medve s prijateljico sva šli pa z mačko v Tuša  ;D
Ni noben nič rekel , samo postrani so gledali  ;D



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 13 Januar 2006, 12:48:40
ej mel ti pa maš stil, jest sem probu tvoj trik in sem šel v merkatorja z psom in sm samo v tist majhen predprostor vstopu pogledu intervencijsko službo v oči in se nasmehnu nakar me je 100 kilska gora mišic vzela v desno roko in siba v levo in fuuknuu ven skoraj dobesedno ! Toliko o tvojem eye contactu  ;D
Hahaha  ;D Ja da si ni on kei mislu, sej ves, nasmeh in to :) Lahk da je mislu da ga pecas :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 13 Januar 2006, 13:44:04
Jaz imam pa intervencijsko službo v merkatorju prav rada. Ker me je en tak mišičnjak lepo prijazno poklical po zvočniku, ko mi je ena smrklja skušala ukrasti psico pred trgovino.


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #19 : 13 Januar 2006, 14:50:20
ej mel ti pa maš stil, jest sem probu tvoj trik in sem šel v merkatorja z psom in sm samo v tist majhen predprostor vstopu pogledu intervencijsko službo v oči in se nasmehnu nakar me je 100 kilska gora mišic vzela v desno roko in siba v levo in fuuknuu ven skoraj dobesedno ! Toliko o tvojem eye contactu  ;D

S1b mater si me nasmejal  ;D :D Milsim da ima [×SaRcHee×] prav...mogoče si je tista gora mišic mislila svoje o eye kontaktu  8) pa sta zarad tega letela ven...Ker drgač tale moja taktika rula ;D

Dobr da mu nisi še pomižiknu, bi se morala jaz potem še na sodišču zagovarjat  ;D :D

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #20 : 14 Januar 2006, 21:30:47
No, v koncni fazi je pes potem cakal v avtu, ker nisem sla sama, pa v bistvu nisem niti imela prostih rok za psa - v eni roki jakno in torbo, v drugi obleke za pomerit... bi se samo spotikala obenj, pa tudi ni tak miren in pohleven kuzek, ampak radovedno "scene" :P ki bi me vlekel k vsakemu, ki bi sel mimo... ;)
Sem pa malo gledala, na Zari in Emporiumu ni nalepke prepovedano za pse... tako da naceloma ne bi smeli kaj dosti tezit.

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #21 : 14 Januar 2006, 21:52:09
aha tam praviš , da ni nalepke, ja no potem res ne bi smeli nič težit, sam jaz vseeno  če grem kdaj tja, grem brez pasje zverinice ;D tud ni tako pohlevna in bi jo vse ful  zanimalo ;D od trgovin gre z mano edino v pasje štacune, v kake druge pa niti probala nisem pa tudi ne bom :)...lp


Lanyca

  • Gost
Odgovori #22 : 21 Marec 2006, 18:51:15
Jaz pred majhno trgovinco (tja grem samo če je nujno) lano privežem za tisti drog za kolesa hitro opravim ona pa lepo počaka seveda ji ne pozabim kaj kupit zanagrado priboljšek seveda.
Pred kako veliko trgovino npr. Interspar, tuš, Merkator v M.S. pa je ne bi upala pustit veliko ljudi, prometa,... ::)

lp



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #23 : 21 Marec 2006, 22:58:16
Pri nas smo še daleč od npr. Italije. Sem že nekajkrat opazil, da je pri italijanih prav modno imeti psa na šopingu. Če greš v kakšen center v Trstu, je presenetljivo veliko ljudi s psi. Nekdo je že nekoč napisal: Tako blizu, pa tako daleč...



brina05

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 01 Avgust 2006, 13:33:46
A je mogoče kdo že bil s pesom v Zooticu v Domžalah?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #25 : 01 Avgust 2006, 13:53:33
A je mogoče kdo že bil s pesom v Zooticu v Domžalah?
Ja smo bili.Ravno včeraj.Sicer je bila včeraj z nami majhna psička,ampak pozimi sem šla notri z Rino,pa ni bilo problema.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 06 Maj 2007, 15:31:30
Oj!
Stanje v Ljubljani je zaenkrat tako:
Mr. pet: V njem sem videla od Doge pa do Kokra.
Zootic: sem videla samo Goldna, ampak če je šel on lahko notri...
Špar: Špar,ah Špar
V Emporiumu sicer nisem še nobenega videla ampak nalepk pa tudi nimajo  :P

Lp,Tjaša



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #27 : 09 Junij 2007, 11:54:43
jaz sem šla pa v špar enkrat z maksom so ga usi božal (tud prodajalke), drugič je pa zgleda ena prodajalka božala maksa pol pa šla varnostniku :-\
in od takrat maks hodi samo še v zootic  z mano, mr. pet in trgovine za male živali.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 09 Junij 2007, 14:31:11
zanimivo  :) sploh tisto o italijanih,meni osebno pa je  vstop v trgovine kjer nimas s psom kaj iskati cisto ok.,..naprimer...si izberem oblacilo pa bom rekla mojemu psu , misko a mi pristaja,on me bo pa po se ne kupljeni stvari poslinil, podlacil,...:) potem bom pa dala to nazaj...ali pa da se pes polula v trgovini..kaj nobeden ne misli ...kaj pa ce...koga ugrizne..kaj poskoduje..razcota...nastopi stres pri psu ali pa bes ali pa strah..takrat so tudi najmanjse mrcine sposobne uspiciti marsikaj... ;D meni se zdi da, pes pa ne sodi vedno zraven , v trgovino pa sploh ne.Po moji logiki smo pse prevec skomercializirali , prevec domesticirali in mislimo, da nas pes samo ,da se govoriti ne zna....jaz osebno nisem tak pasji fanatik, da bi se v trgovino vlacla psa.
Osebno smatram psa kot psa,naj bo doma pa hiso cuva.




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #29 : 09 Junij 2007, 15:48:41
Tvoje mnenje ;) se pravi, najboljse, da je pes doma in cuva hiso, da se slucajno ne polula (ali bog ne daj pokaka :o) v javnosti, oziroma da koga ne ugrizne...
Jaz pa sem tak pasji fanatik, da psa vlecem v trgovino, pa v restavracijo, pa na pijaco s sabo :o
(celo na agi tekme pa razstave ga peljem... ;))


battito animale