Restavracije in psi

ninci · 35629

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 26 September 2005, 17:04:15
Tole temo sem odprla zato, ker moram pohvalit gostilno pri Avguštinu v Radovljici. Včeraj smo bili tam na kosilu z obema pesjanoma, na teraso se pride čez celo gostilno pa ni bilo nobenega problema. Oba sta ležala pod mizo, vsak je dobil celo svojo posodo z vodo, sem bila kar malo presenečena. Najbrž si take postrežbe res deležen samo v takih domačih gostilnah. Na terasi je bila še ena psička, ki je bila na začetku odvezana, potem pa so jo privezali, da ne bi motila Smarta in Rumbe, pritožb gostov ni bilo, je pa res, da smo bili pridni kot da nas ni ;) Je natakar najprej mislil, da imamo samo enega ;D.  Aja pa da ne pozabim, domača slovenska hrana, dobra... mmmmmm. Se splača če ste kdaj v tistem koncu ;)

Še eno gostilniško izkušnjo imamo iz gostilne pri Jovotu v Lj. Smo vprašali če je vstoo dovoljen psom, prav tako smo šli ven na teraso ampak čez gostilno. So rekli ja, nakar se  jim je Smart zdel popolnoma prevelik, najbrž so si predstavljali kakšno čivavo ;D
Natakar se je psov bal in se nas je tako celotno kosilo izogibal kolikor se nas je laho, hrano pa bi najraje kar odložil na sosednjo mizo, da bi si mi postregli sami. O pasjih posodah ali kakšni vodi ni bilo ne duha ne sluha... mogoče slab dan bomo še kdaj probali ;)

Lp nina




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 26 September 2005, 20:16:48
Mi kosili nismo še nikjer. Smo pa veliko po kafičih. In povsod je blo vredi. Mal se natakarji izogibajo, drgač pa če prosiš za vodo ali sladoled za psa v sekundi. Nekateri ga celo pocrkljajo =o)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 September 2005, 16:31:58
Mi kosili nismo še nikjer. Smo pa veliko po kafičih. In povsod je blo vredi. Mal se natakarji izogibajo, drgač pa če prosiš za vodo ali sladoled za psa v sekundi. Nekateri ga celo pocrkljajo =o)
Heh, ko greva s prijateljico kam na pijaco, dajo Mishkotu vodo, piskotke, smetano .. Potem s ''kelnarco'' skupaj raznasata pijaco ( ga ''moram'' odpet). Isto je v piceriji..(smo ponavadi na vrtu , ce smo notri je pa v narocju , edino ce smo sami) .. Picopek mu da se sunko, hehehe..



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #3 : 29 September 2005, 18:53:49
Pri nas pa isto vsi prijazni s Kano - jedetna kakšen lepi kužek ipd. pa šunkica in podobno je obvezno



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 29 September 2005, 19:03:33
mene (oz. mojga kužata) bi se pa verjetno izogibali, al pa tut ne ...  ;D



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 29 September 2005, 19:21:18
Nikoli še nismo imeli problema. Spmomim enkrat smo šli nekam jest..in z nami je šel rondo in gremo mi pa pride natakar ven...pa reče ja pes pa ne...pa oči ja pol pa mi tudi ne.....bilo nas je veliko....pač sorodstvo..in smo se obrnili...takoj so ven prileteli kar naprej itd. , dobil je donge svojo posteljo ....je bilo zelo zanimivo ;D ;D ;D ;D ;D ;D. Sploh pa ko pogleda z tistimi očkami, da se kar stopiš....na morju pa tako ali tako ni nikjer problema :) :) :) :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6 : 29 September 2005, 20:10:14
Irena, dobra fora!! hehe očitno res funkcionira, da se obrneš pa greš pa priletijo za tabo.  ;D ;D :D :D

Nastja. Ja verjetno bi se te izogibali. Pač zbiraš lokalčke, kjer so ljudje prijazni in normalni, pa da lahko sediš zunaj. Mislim da pri nas v dolini ni kafiča/restavracije,... kjer bi lahko pes šel not. Pa ne se jezit pa bemtit če te ne bodo zravn spustili. Ljudje so pač taki in drugačni. Čeprav mi včasih pokrov dvigne, ko mi kdo prov na glas izjavi ne tja je hud kuža, te bo pojedu. Sploh otrokom to govorijo, Pes pa mirno leži pa jih še pogleda ne. Kaj moreš.  :-X ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #7 : 29 September 2005, 20:20:12
Meni pa redkokam s psom pustijo, prevečzaj#!.press



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #8 : 11 Januar 2006, 18:05:08
Ker se velikokrat zgodi, da gremo z izleta in smo lačni, pa smo v dilemi kam bi šli kaj pojest, da bi bil pes lahko z nami in nebi bilo treba da čaka v avtu, sem odprla to temo.
Torej zanimajo me vaše izkušnje, kje so psi dobrodošli, kje ne...

Moje izkušnje so take, da poleti, ko lahko sediš zunaj, skoraj nikjer ne komplicirajo. Drugače pa imam pozitivne izkušnje s pizzerijo Pr' Matičku v Kranju (na Primskovem) in pa s pizzerijo Romano v Kranju, kamor smo šli lahko brez problema noter z Zaro.


lp

PS: če je kje že taka tema se opravičujem.

Lp, Marusa


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 11 Januar 2006, 18:10:32
V Gozd Martuljku, gostilna Pri Jožici... najvecja guzva, pa ni bilo problem imet psa notri.

battito animale


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #10 : 12 Januar 2006, 15:16:19
Na morju nismo imeli nikoli nobenih problemov, iz vljudnosti pa vedno prej vprašamo. Ponekod je dobil celo vodo (čeprav jo imam jaz zanj vedno s seboj). Drugače je pa v notranjosti, kjer psov v restavracijah niso toliko vajeni. Spustijo te samo če se jim gre za zaslužek ali so ljubitelji živali (mislim, da ponavadi kar to prvo, žal).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #11 : 08 Februar 2006, 19:49:46
no, pr nam v Celju smo enkrat šli z našo Lise v picerijo Oliva. smo se kar zunaj na teraso (ni ravno terasa ampak nekak pločnik) usedli pa nam reče natakarica, da zunaj ne strežejo hrane ampak samo pijače. ?! pa smo hoteli it noter in je rekla, da psom vstop ni dovoljen. smo se kar spokal in šli drugam. no, pol nas je pa še natakarica grd gledala. avša!

drugače pa na terasah sploh ni problem, pri večini.
kaj pa V restavraciji oz. gostilni? ima kdo izkušnje s tem?


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 16 Julij 2006, 17:34:03
Oživljam vedno aktualno temo…

Danes sem bila v gostilni Pri Gorjancu (pri izvozu za Brezovico) prijetno presenečena nad prijaznostjo osebja. Za psa niso nič komplicirali (pa psica ni velikosti čivave), celo v pokriti terasi smo lahko sedeli. Res priporočam! (tudi hrana je odlična ;))



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 16 Julij 2006, 17:44:07
Nič čudnega. Če bi zavila za njihovo hišo bi ugotovila, da imajo dva krasna psa, bernskega planšarja in rottweilerja in so veliki ljubitelji psov. Že dolgo nazaj so ugotovili, da se vgradnja alarmnih naprav ne splača, zato čuvanje prepuščajo kar štirinožcema, ki svoje delo izvrstno opravljata. Predprejšnji rottweiler (ja, imajo jih odkar pomnim) je bil prava maskota in je svoje dneve preživljal v restavraciji in na vrtu med gosti ter se nastavljal za crkljenje.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #14 : 16 Julij 2006, 18:19:32
Tako blizu živim, pa nisem vedela, da so "dog friendly"  :-[


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 16 Julij 2006, 18:23:15
Mi smo bili kakšne 3 tedne nazaj v gostilni pod Lipo v centru Ljubljane. Vrt poln, psa sta ležala pod mizo, dobila veliko skledo vode. Postrežba hitra, hrana pristna domača, cene niso visoke, naravna senca pod staro Lipo,  ... se splača ;)

http://www.podlipo.si/

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #16 : 16 Julij 2006, 19:41:08
Ko smo hodili tam jest na bone, je bila postrezba in hrana porazna ::) mogoce so bili krivi boni... me veseli, da so se poboljsali ;)

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 16 Julij 2006, 21:02:51
Ko smo hodili tam jest na bone, je bila postrezba in hrana porazna ::) mogoce so bili krivi boni... me veseli, da so se poboljsali ;)

Menjal se je baje tudi lastnik... tako da je mogoče tudi to prineslo spremembe.

Lp nina



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 16 Julij 2006, 22:56:20
Mi še nikjer nismo imeli težav. Je pa res, da smo vedno zunaj, ker v glavnem zdej v lepšem vremenu hodimo z njo okoli. Imam pa vedno zanjo sledo s sabo in vodo, tako da natakarjem ne delam problema. Leži pa pod mizo.

Noter smo bili pa samo na Dobenu in je bila zelo prijazno sprejeta (res je bila pa stara komaj 3 mesece).

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #19 : 17 Julij 2006, 00:06:30
Mi smo bili pa danes v Močilniku, pri izviru Ljubljanice. Nismo imeli nobenih problemov zaradi psov, kelnar se je še malo pohecal na pasji račun. Ampak smo bili zunaj. Za notr pa ne vem kako je.
Okoli je lepo, da se it na kratek sprehod po naravi. V napoto so samo komarji. >:(
Hrana dobra, da se prirejat porcije. Smo naročili eno plato za dve osebi in pol. ;D

http://www.freetime-slovenija.tv/01/gostilna/1360_vrhnika/mocilnik/mocilnik.htm

lp :)

Los je car!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 17 Julij 2006, 11:48:46
No pa še obratna situacija: en majhen bufetek, kamor hodijo navsezgodaj zjutraj desci "sprehajat" svoje pse. Se nabašejo za šank psi pa spuščeni  pod stolčki. Izjemno lep prizor se ponudi vselej, ko se kdo zapelje s kolesom (boh ne daj da bi tekel) mimo lokalčka - Skozi vedno odprta vrata se zakadijo najmanj trije psi raznih barv in velikosti in se derejo kot jesharji. Lastniki in kelnarca se oib tem enako dobro zabavajo. Naj živijo psom prijazni lokali.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #21 : 17 Julij 2006, 13:07:53
Jaz sem bila pa prijetno šokirana, ko sem peljala sina na sošolkin rojstni dan v Jurmana. Ker sva šla s Thebo, sem ga hotela kar pri vratih pustiti in mu naročala, naj pokliče sošolkino mamo,... Pa mi je natakar rekel, da lahko grem s psom čez vrt poln ljudi in hrane  :o . Med pogovorom z mamo (kdaj se konča ipd) pa je natakar prinesel še veliko skledo vode in ji celo držal dvignjeno (najbrž pozna pasmo)  :o .
Sicer ne vem kako bi bilo, če bi hoteli it tja na kosilo, pa vseeno vse pohvale za to gesto.
lp
T.

8)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #22 : 17 Julij 2006, 13:41:52
Jaz pa bi pohvalila slaščičarno v Tivoliju, kjer sva bile z Asko kljub najinama mrcinama lepo sprejete in postrežene, sicer nismo dobile skled z vodo, pa to tudi ni tak problem smo imeli svojo sabo. So bile pa zato toliko bolj glasne dve gospe nasproti nas s kopico krasno "vzgojenih" otrok >:(, češ da z tako nevarnimi in velikimi mrcinami nimave tam kaj iskati, med tem ko sta Aska in Lars pridno počivala na svojih mestih pod mizo je njuna mularija laufala okoli miz metala prtičke, palček in še kaj v ribnik. Pa so naju kelnarji in kelnarice, ter še nekaj ostalih gostov potolažili naj se ne oziramo na njih.
Bi pa pohvalila tudi naš turistični kotiček Gradišče, kjer je gospod ki zadevo vodi, lepo uredil tudi manjši bazenček v senčki kjer se naši štirinožni lajavčki lahko osvežijo.


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #23 : 17 Julij 2006, 15:12:18
Jaz tudi nisem imela dosti problemov, tudi ko smo šli na dopust smo lahko šli v njihovo restavracijo pa hotel in apartma. Pohvalila bi jelenov greben v Podčetrtku in Apartmaje Zdovc v ribčevem lazu pri bohinjskem jezeru kjer lepo sprejmejo pse. Moti me pa ful to da kadilci lahko vsiljujejo dim ostalim ljudem, psi pa ne smejo v restavracijo >:( (nič proti kadilcem, samo pse zagovarjam ;)). Lastniki lokalov bi še dovolilo pse, ampak jih inšpekcija omejuje :-\. Po eni strani bi ful rada da bi v več pizerijah, lokalih, restavracijah..dovolili pse, ampak po drugi pa bi lahko nastalo dosti nevšečnosti, ker bi bil problem če bi ob vsaki mizi ležal velik pesjan  in polovica bi bila nevzojenih, ki bi se hoteli pretepat in šetat okoli. Žal je več lastnikov s takimi psi, kot z vzgojenimi :-\.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 17 Julij 2006, 17:00:33
Jaz pa bi pohvalila slaščičarno v Tivoliju, kjer sva bile z Asko kljub najinama mrcinama lepo sprejete in postrežene, sicer nismo dobile skled z vodo, pa to tudi ni tak problem smo imeli svojo sabo. So bile pa zato toliko bolj glasne dve gospe nasproti nas s kopico krasno "vzgojenih" otrok >:(, češ da z tako nevarnimi in velikimi mrcinami nimave tam kaj iskati, med tem ko sta Aska in Lars pridno počivala na svojih mestih pod mizo je njuna mularija laufala okoli miz metala prtičke, palček in še kaj v ribnik. Pa so naju kelnarji in kelnarice, ter še nekaj ostalih gostov potolažili naj se ne oziramo na njih.

Ja, ja, tile so zelo tolerantni, smo jih strenirali  :P . Smo šli na ledeno kavo že z 10 cucki naenkrat, pa so nas postregli brez pripomb.


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 17 Julij 2006, 19:10:49
zivjo.

tudi midva s fantom imava nekaj dobrih izkusenj glede gostiln in nase pesjanke. do sedaj smo dobili se vodo zraven pri jelenu v lj in v kitajski restavraciji kitajski vrt na vodnikovi. tako da zaenkrat kar dobre izkusnje.

lp, laura



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #26 : 18 Julij 2006, 08:14:53
Citiraj
Jaz pa bi pohvalila slaščičarno v Tivoliju, kjer sva bile z Asko kljub najinama mrcinama lepo sprejete in postrežene, sicer nismo dobile skled z vodo, pa to tudi ni tak problem smo imeli svojo sabo. So bile pa zato toliko bolj glasne dve gospe nasproti nas s kopico krasno "vzgojenih" otrok , češ da z tako nevarnimi in velikimi mrcinami nimave tam kaj iskati, med tem ko sta Aska in Lars pridno počivala na svojih mestih pod mizo je njuna mularija laufala okoli miz metala prtičke, palček in še kaj v ribnik. Pa so naju kelnarji in kelnarice, ter še nekaj ostalih gostov potolažili naj se ne oziramo na njih.


Ja, ja, tile so zelo tolerantni, smo jih strenirali   . Smo šli na ledeno kavo že z 10 cucki naenkrat, pa so nas postregli brez pripomb.

Ja Urška samo še nekatere izredno "inteligentne" primerke gostov bomo morali še podučiti pa bo tam še lepše! ;) :P


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #27 : 18 Julij 2006, 11:19:36
V gostilni Ribič v Seči pri Sečoveljskih solinah so psi prav tako dobrodošli.


mark

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 18 Julij 2006, 11:35:25
No če boste hoteli na Rožnik in potem kaj pojest k Čadu, boste presenečeni, kajti psi ne smejo na vrt in tudi nalepke imajo, kjer je bil narisan prečrtani pes. Na Rožniku malo više pa je vse v redu tudi posode za vodo imajo. Tudi pri Mari, Kamnik pod krimom je v redu, na vrtu ti postrežejo tudi če imaš psa s seboj. So zelo prijazni.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #29 : 18 Julij 2006, 11:42:16
No če boste hoteli na Rožnik in potem kaj pojest k Čadu, boste presenečeni, kajti psi ne smejo na vrt in tudi nalepke imajo, kjer je bil narisan prečrtani pes. Na Rožniku malo više pa je vse v redu tudi posode za vodo imajo. Tudi pri Mari, Kamnik pod krimom je v redu, na vrtu ti postrežejo tudi če imaš psa s seboj. So zelo prijazni.
Mi smo bli pred leti pri čadu na vrtu s psi in še ni bilo problema  :-\.
Očitno gredo stvari s slabega na slabše  >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!