Srbenje kože

Urša in Balu · 13352

Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
: 07 Avgust 2008, 09:33:40
Oi!

Jaz že 2 dni opazujem Baluja, da se "vlači" in dela kroge ob grmu-čoha se v glavnem z grmom.
Zdaj nevem, verjetno ga srbi koža-ali mislite da bi delal to za zabavo?Verjetno ne..
No to "srbenje" traja zdaj dva dni. Hrano pa ima vedno isto, nič nismo menjavali.
Hrano imamo Hils.
Možno da je to od hrane ampak zakaj se to srbenje potem ni zgodilo že pred 1 mesecom? ???

Mogoče kdo ve zakaj bi šlo?

Hvala za odgovore

Lp Urša

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1 : 07 Avgust 2008, 12:50:45
No to težko vprašam ampak a ma mogoče bolhe :-[? lohk pa da mu šampon ne paše (če ste ga kej kopal)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #2 : 07 Avgust 2008, 14:58:28
Ne ni ma bolh! Ker bi potem vidla.

Kopal pa ga nismo nič zdaj... Ga pa bomo zdaj enkrat ;)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 08 Avgust 2008, 11:57:32
Ciao!

Tudi pri nas sem opazila praskanje. Že res, da je naša že od nekdaj bolj občutliva in smo ji morali zaradi nekih izpuščajev okoli gobčka in po blazinicah zamenjati hrano (sedaj je sensitive od R.c. - upam da sem prav napisala ime hrane), poleg tega je morala jemati tudi atibiotik, vendar je to pomagalo in so izpuščaji izginili. Sedaj pa se je pojavilo to praskanje in non stop hodi za mano in se štima za praskanje, kajti sama se ne doseže najbolje, saj jo srbi po prsih. Ima že čisto rdeče, pa nima bolh, vsaj kokr jst vem, ker sem jo že večkrat dobro pregledala (ali bi lahko to imela od mravelj, ki jih imamo na terasi veliko?). Prav tako sem jo skopala z plivaseptom, ki smo ga dobili za takšne rdečice, pa tudi to ne pomaga.Tudi po različnih temah sem že iskala rešitev, saj sumim, da ji ne pašejo konzervansi (ki jih občasno v kaki konzervi dobi zraven briketov!), pa tudi kak priboljšek dobi (človeška hrana), zato niti ne morem trditi, da je to srbenje posledica hrane. Vendar pa glede na vse prebrano, predvidevam, da je še vseeno hrana tista, ki povzroča srbenje (katero hrano ji naj dam, da ne bo imela piščanca, konzervansov in podobnih stvari???) Najraje bi poskusila s doma pripravljeno, kuhano hrano, pa ne vem, kje naj se lotim. Mi morda lahko kdo svetuje, kaj ji naj kuham in kaj bi bilo dobro zanjo? Hvala vsem, ki boste zaupali svoje izkušnje in lp



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #4 : 08 Avgust 2008, 14:11:15
Kuhaj ji zelenjavo in meso brez olja samo v vodi brez soli  ;) mogoče bo pomagal :-\ ker ko ma moj drisko mu skuhamo neki podobnga in pomaga :)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 13 Avgust 2008, 10:40:40
Misenje? Takrat se naš povsod drgne-kljub temu da ga krtačimo in sesamo.

nikson: daj kako fotko kako to zgleda. Ma je možno da je na pršice alrgična-te so pa v briketih?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #6 : 13 Avgust 2008, 11:11:33
Baluju gre "vedno" dlaka dol. Mislim da to ni to...ga pa krtačimo večkrat dnevno(2x-3x)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 13 Avgust 2008, 11:45:29
Najraje bi poskusila s doma pripravljeno, kuhano hrano, pa ne vem, kje naj se lotim. Mi morda lahko kdo svetuje, kaj ji naj kuham in kaj bi bilo dobro zanjo? Hvala vsem, ki boste zaupali svoje izkušnje in lp
Tole:http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,200.150.html si že prebrskala?

V bistvu ti ne more nihče (razen tvojega psa  :P) povedati, kaj mu dajaj za jesti, ker so si kužki med sabo seveda različni. Pomembno je, da je hrana čimbolj naravna (po možnosti sveža), brez kemikalij in nepotrebnih dodatkov.
Preobčutljivost na hrano se lahko kaže tudi v obliki bruhanja ali mehkega blata.
Dobro hrano za svojega psa najdeš tako, da zamenjaš sestavine v njegovi prehrani (najbolje, da vzameš en vir ogljikovih hidratov in en vir beljakovin, ki jih ni še nikoli jedel). Po zamenjavi lahko traja 3 ali več tednov, da se pokažejo pozitivne spremembe. Če se kuža dobro odzove na nove sestavine, postopoma dodajaš druga živila (eno na teden) in tako najdeš krivca za preobčutljivost. Omega- 3 maščobe bi lahko tudi precej pomagale, dodajaš jih lahko skozi celo leto ali v sezoni alergij. Prav tako je dober vitamin E.

Če sumiš na alergijo na hrano (pa tudi pršice, trave, bolhe, čistila...), se posvetuj z vetom dermatologom. Poleg tega tedensko operi ležišče (deko ipd.) v vroči vodi. lahko nabaviš hipoalrgensko ležišče. Zmanjšaj število pršic, plesni...v domu z uporabo sesalnika s HEPA filtrom (učinkovit zračni filter). Če kuža trpi za alergijo na trave, se jih izogibajta ali pa mu nabavi škornje za čas sezone cvetenja trav ali pa vsaj po vsakem sprehodu umij tačke.
Za zunanjo uporabo pa srbeči koži (tudi, če gre za alergijsko reakcijo) godi npr. ovsena kaša (vsebujejo jo tudi razni šamponi) in aloe vera.

Primer dietnega jedilnika ti bom napisala v temi, ki si jo odprla v ta namen  ;).

Urša , lahko, da se tvoj kuža samo ''mesi'' (odmetava dlako). Sicer pa se lahko preobčutljivost oz. alergija na hrano pojavi tudi kasneje, ne nujno takoj, ko neko hrano uvedemo.

Upam, da se bodo vaši pesjani čimprej znebili srbečice in podobne nadloge  ;). Lp.



nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 19 Avgust 2008, 12:24:40
Pozdravljeni!

Hvala za hitre odgovore! Tako kot sem napisala že v temi, ki sem jo odprla v ta namen, pišem tudi tukaj, da se je moji psički stanje že malo izboljšalo, vsaj praska se ne več toliko! Upoštevala sem vaše nasvete in ji kuhala večinoma riž s kakšnim mesom, ki ga še ni jedla, ni dobivala nobenih priboljškov, pa tudi vse njene stvari sem preprala (skoraj skuhala), tako da upam, da sem uničila vse, kar bi ji lahko povzročalo srbenje. Upam, da bomo s tem lahko že izločili nekaj dejavnikov, ki bi lahko bili povzročitelji. Res pa je, da prej nisem slikala rdečice od prakanja, pa če bom lahko sedaj (če se bo kaj vidlo), bom prilepila tudi slikce.

Drugače pa tako kot je napisala že Urša, tudi naši odpada dlaka, pa čeprav jo krtačimo večkrat dnevno. Mene pravzaprav ne moti toliko, pač večkrat tedensko sesamo stanovanje, vendar pa sem tudi jst mislila, da samo menja dlako, vendar pa ji izpada tudi sedaj, ko naj bi že imela ''ta poletno'', tako da lahko rečem le, da to ni sezonsko menjavanje dlake. Dlaka ji ne izpada samo na enem mestu ali tako da bi bilo očitno ali vidno, saj ima drugače izredno lepo dlako (svetlečo in vidno zdravo), vendar pa bi jo lahko krtačila večkrat dnevno in vsakič bi šlo veliko dlak ven?! Zakaj do tega prihaja?

Lp



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 14 Oktober 2009, 09:12:21
Bom kar tukaj vprašala še jaz, če ima kdo kakšno idejo: naša ovčarkica se je tudi začela fino praskat. Bolh nima, sem ji pa za vsak slučaj vseeno dala Frontline Combo in razkužila stanovanje. Pomagalo ni nič. Hrano ima isto že pol leta (Canidae Lamb&Rice), tako da v prehrani ni nobenih sprememb. Prav tako nisem zamenjala praška ali kaj takega, vse je isto. Celo sem jo pregledala in ima kožo krasno, nobenega prhljaja, rdečice, suhe ali razdražene kože, pikic ... Ima prav lepo svetlo in elastično kožo. Praska se pa res veliko. Ima kdo kakšen predlog, kaj bi to lahko bilo in kako ji lahko pomagam?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 14 Oktober 2009, 09:55:32
Mogoce menjuje dlako?

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 14 Oktober 2009, 10:09:21
Ja, to je možno, ker dejansko je bilo zadnjič po krtačenju kak dan bolje. Ampak ne upam si je preveč krtačit, ker za dlako menda ni dobro (no, vsaj za to pasmo svetujejo čim manj česanja). Naj jo vseeno raje nekaj časa več krtačim?



shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #12 : 20 November 2009, 16:21:03
a se vedno praska po celem telesu?

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 23 November 2009, 21:16:25
Moja psička se veliko praska in mislim, da zaradi vsakdanje 'svinarije', ki jo pobere na sprehodih in ji to potem draži kožo (kljub vsakdanjemu pranju z vodo). Ne bi je rada skoraj vsak dan kopala s šamponom in zato iščem nek bolj naraven nadomestek, ki bo tudi pomirjal kožo. Najprej sem pomislila na kamilico, da bi ji pripravljala po temeljitem tuširanju z vodo, še kamilično kopel. Je ideja OK ali kamilica mogoče ni 'priporočljiva' za pse? Ima še kdo kakšno idejo za naravni 'nadomestek' šampona?

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #14 : 24 November 2009, 00:12:03
Psico vsak dan kopas?  ??? Ni cudno, da se praska ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 24 November 2009, 00:30:16
Ja, ampak samo z vodo. ;) Jo nekako moram, ker živi v hiši in z vsakega sprehoda pride cela blatna.

Si predstavljaš, da jo skoraj vsak dan pripeljem takšno domov in, da je ne stuširam, vsaj z vodo, ampak svinarija vseeno ostane gor, se šampona poslužujem čimbolj redko (do zdaj sem ga uporabila 4-krat, ima 2,5 let).

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 24 November 2009, 11:31:42
Ajoj groza :):) Jaz prporočam vsaj kakšen zaščitni overal, na 4 tace, takega za v dež in blato. To bo vsaj zmanjšalo količine svinjarije na dlaki. SIcer pa definitivno krajša frizura - če psica ni razstavna in je ful aktivna zunaj, po mojem krajša frizura ne more škoditi.

NAmesto kamilice daj redčen jabolčni kis, po možnosti domač jabolčni kis. Pomirja kožo in deluje tudi na dlako super. Enkrat ko se pes posuši se kisa ne voha, brez skrbi ;)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #17 : 24 November 2009, 13:23:25
Saj je vseeno, ce samo z vodo. Vsak dan je absolutno in sploh prevec.

Nabavi ji plasc, postrizi jo, pocakaj, da se posusi in jo nato skrtaci/zbrisi dol svinjarijo ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 24 November 2009, 14:39:55
jaz bi jo enostavno ostrigla, če bi jo zeblo (ampak na fotografiji tega ni videti), bi ji dala plašček. Ampak, kod hodite, da pride domov taka  :-[?



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 24 November 2009, 16:26:42
Sej to je res ekstrem, ampak z vsakega sprehoda pride blatna vsaj do trebuha. :)

Psico sem že enkrat postrigla, pa se nikakor ni mogla navadit, zato sem jo enkrat kasneje strimala, pa se je ves čas stresala, dokler ji dlaka ni zrasla nazaj na normalno. Očitno se ne počuti OK, zato sem to opustila.
Overall imamo, pa je enako, psica se ves sprehod stresa, valja,... Ji je kar koli dodatnega na njen zelo stresno, kar pa nočem povečevat, saj je takrat tudi bolj razdražljiva (kar pa nekako umirjam). Je v uporabi samo, ko zapade sveži sneg, zaradi steklenih krogel, ki se ji naredijo na dlaki.

Botticelli hvala za dobro idejo. :) :-*

pocakaj, da se posusi in jo nato skrtaci/zbrisi dol svinjarijo ...
Žal svinarija ne gre dol v celoti in se zelo praska. Se prav vidi, da jo moti ta svinarija, ki ostane na dlaki in koži; ko se stresa kar leti prah od nje, tudi če gremo samo po PST-ju (peščena pot) ima ogromno praha na sebi.

jaz bi jo enostavno ostrigla, če bi jo zeblo (ampak na fotografiji tega ni videti), bi ji dala plašček. Ampak, kod hodite, da pride domov taka  :-[?
Zebe jo zelo, ko se enkrat umiri (tole je posneto poleti, in nekako plačka ne bi rada uporabljala poleti). Kam? Vsepovsod, kjer ji je zabavno. Tudi v okolici doma imamo polja in travnike. Tole na sliki pa mislim, da je Barje.

Psici so taki sprehodi v neznanski užitek in je zato za njih ne bom/ne bi rada prikrajšala. ;)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."