Končno dobila nagubančka

*iness* · 31734

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #30 : 18 December 2009, 13:33:47
Sem slišala,da je cena odvisna od teže. Torej bomo počakali do pomladi,potem pa gasa. Kaj pa kakšni stranski učinki? So lahko kakšne hude komplikacije?
:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1283.0

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #31 : 18 December 2009, 13:56:24
Hvala deteljica! Nisem videla prej... Se opravičujem.

Lep pozdravček, Ines:)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #32 : 18 December 2009, 14:02:29
Ne mislim, da nekih hudih komplikacij zaradi tega ne more biti. Morda lahko pride do kakega vnetja rane, krvavitev. Mislim, da so bolj nevarne sterilizacije, ker gre vseeno za poseg v trebušno votlino, plus obstaja nevarnost inkotence (uhajanje urina)

Drugače mislim, da bo Lanabela znala napisati kako negativno posledico kastracije. Meni pride v glavo le, da je možnost prekomerne teže pri isti količini hrane (torej je treba biti dosleden), možno recimo, da pes ni več toliko aktiven kot pred K/S.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 18 December 2009, 15:07:39
jaz pri svojemu psu nisem opazila nič posebnega, nobenih komplikacij.... ;)



*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #34 : 18 December 2009, 15:12:38
Hm...glede na to,da sem prebrala,da po kastraciji psički postanejo leni,sem bila malo v dvomih. Ampak bom vseeno "tvegala",ker res ne želim,da bi nardil neke mešančke:). Uglavnem gremo na kastracijo. Pa bo kar bo. Če bo treba,bom pač še več časa preživela z njim,če bo lenuh:). Lp

Lep pozdravček, Ines:)


TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 18 December 2009, 15:31:47
Leni :o
Najprej nekaj dni že samo Happy se ni nič polenil >:D prej bi rekla, da je bolj živahen :D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #36 : 18 December 2009, 15:36:04
Naj te to ne skrbi. Len bo postal samo, če se bo zredil in se ne boš ukvarjala z njim.  ;)
Veliko psov po kastraciji potrebuje nekoliko manj hrane. Aktivnost pa je v povezavi s prekomerno težo. Sta si namreč obratno sorazmerna  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 18 December 2009, 15:39:01
ne, to nimaš kaj skrbet. veš koliko psov bi se potem npr. vleklo skozi ovire na agilitiju :) thor se ni čisto nič spremenil, še vedno je čisto pravi 'moški'  ::)



*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #38 : 18 December 2009, 15:56:43
Eni pravijo tako,drugi spet drugače... Sicer pa velika večina ni imela problemov,tako da nimam nekega strahu.

Mogoče kdo ve kaj je bolje za mojega kužka? Ovratnica,ali oprsnica?
Lep sončni pozdravček:).

Lep pozdravček, Ines:)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #39 : 18 December 2009, 16:10:36
Nič ne postaneja leni, karakter se načeloma tudi ne spremeni, Če  kastriraš prezgodaj nikoli psihično ne dozori, ampak to je nekaterim všeč - tisti naj kastrirajo pred enim letom starosti. Nekateri se zredijo, tudi če paziš na hrano in izgubijo linijo tudi če sicer niso pretežki, drugim se ne pozna popolnoma nič. Vnaprej vedeti pa ne moreš.


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #40 : 18 December 2009, 16:31:38
ajoj, če bi tole z lenobo držalo... :D

ni res, moja psica je čisto enaka, še bolj živahna (otročja) maček pa enako, star je skoraj 4 leta pa je ko en norc...mišk in igrač povsod...meni osebno je to všeč  ;D

in ja , se strinjam z drugimi mnenji - lenoba in debelost psa bosta povsem odvisna od tebe...

glede ovratnic ali oprsnic, nevem...mislim da je vseeno, pač odvisno kaj z psom počneš, moja je tudi imela oprsnice, tam do 4. meseca, potem smo prešle na ovratnico, bolj ji je bila všeč, ni se tako zapletala v povodec...malo je bila štorasto kot malčica :D



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 18 December 2009, 18:33:44
No končno, ta tema mi je pa postala prav všeč... sem spet zvedel nekaj novega in tako je prav!
iness, počohaj svojega nagubančka ter uživaj z njim  :)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 18 December 2009, 19:23:41
No, še jaz ti lahko zatrdim, da se mojemu Taiu karakter ni prav nič spremenil (še vedno je nor prav tako kot je bil  ::)), len pa tudi niti približno ni  ;D Kastriran pa je bil ko je dopolnil 7 mesecev.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #43 : 19 December 2009, 10:53:53
Ja,mi smo se odločili,da bomo počakali do nekje devetega meseca.

Moram povedati,da sem dva dni nazaj skoraj obupala. Njegova poslušnost je 0%! Ko sva šla ven,da je opravil potrebo,je zavohal neki kakec in ga jedel,kot da je ves sestradan. Mu govorim- fuj,fuj, ne smeš. On pa nič! Ga primem in odnesem stran,in kaj se zgodi? Takoj ko ga postavim nazaj na tla,mi je zgasnil! Dobila sem ga šele po dobrih 20ih minutah teka. Tako,da ven samo še na povodcu,dokler ne bo vsaj malo ubogal.
Lep dan:)

Lep pozdravček, Ines:)


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 19 December 2009, 11:45:31
Ja,mi smo se odločili,da bomo počakali do nekje devetega meseca.

Moram povedati,da sem dva dni nazaj skoraj obupala. Njegova poslušnost je 0%! Ko sva šla ven,da je opravil potrebo,je zavohal neki kakec in ga jedel,kot da je ves sestradan. Mu govorim- fuj,fuj, ne smeš. On pa nič! Ga primem in odnesem stran,in kaj se zgodi? Takoj ko ga postavim nazaj na tla,mi je zgasnil! Dobila sem ga šele po dobrih 20ih minutah teka. Tako,da ven samo še na povodcu,dokler ne bo vsaj malo ubogal.
Lep dan:)
Sicer ne vem kje zivite, ampak pes brez vrvice v urbanem okolju tako ali tako nima kaj iskati  ;). Ne samo da je protizakonito, pac pa tudi skrajno neodgovorno. V vsakem primeru je potrebno iti najprej v pasjo solo, pa se potem je vprasanje ali bo sposoben vsaj 99% odpoklica.
Kar se pa tice zretja drekcev in podobnih svinjarij.... dobrodosli v pasjem svetu  :). Mojega moram se pri skoraj 5ih letih kar ostro gledati, da cesa ne pozre. Pa je neprestano na vrvici!

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #45 : 19 December 2009, 15:56:26
Ja,saj drugače je na povodcu,ampak sem mislila,da če gre samo lulat ven,ga pač ne bom pripela. Ampak sem se uštela. Tako da od zdaj naprej zmeraj na povodcu! Drugače pa smo doma izven mesta,bolj na samem:).

Lep pozdravček, Ines:)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #46 : 19 December 2009, 17:06:52
Na sprehodu in doma predlagam 10m štrik, kjer ima pes še vseeno svoj manevrski prostor, ti pa nadzor nad psom, kar pomeni da opazuješ njega in okolico in lahko že v štartu preprečiš početje nezaželjenega. Če torej zagledaš drek ali opaziš, da je pes zagledal drek, preusmeri njegovo pozornost nase. S sabo je dobro imeti igračo ali hrano, da psa nagradiš za lepo obnašanje ter da si mu bolj zanimiva od okolice. Zakaj bi jedel drek, če lahko sodeluje in se igra s tabo?  ;)
Je pa res, da je večino drekožerov res težko ali skoraj nemogoče odvrniti od tega početja. Žal  :-\

Ker ga imaš šele kratek čas, mu verjetno še ni znan pojem "fuj" in je bolje, da ga ne uporabljaš v situacijah, v katerih te ne bo ubogal. Zato je bolje, da ga od dreka/druge motnje odneseš, kot pa da mu prepoveduješ in ga kregaš. Pes si hitro pride gor, da fuj sploh ničesar ne pomeni in da se ne zgodi nič takega, če se odloči da "ne bo slišal"  ;) Pa še zlato pravilo, za vsak slučaj, čeprav se mi zdi da ti je jasno - ne ga tepst. Se mi zdi, da majo sharpei-i tako posebno trmo, ob katerih ti včasih res dojadi in bi ga najrajš zbrcu, sploh v času pubertete. S tem pa narediš kar par korakov nazaj v vajinem odnosu..

Upam, da že maš zalaufan podforum "vzgoja in šolanje", kjer boš zvedela veliko o lastništvu mladiča, pubertnetnika in odraslega psa. Če česa ne veš ali ne razumeš, vprašaj  ;) Pa veliko sreče.



*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #47 : 19 December 2009, 17:19:42
3x sem že prebrala vzgojo in šolanje... Vse lepo in prav,vse razumem,samo kuža je pa res trmast:). In niti slučajno nisem nikoli pomislila,da bi ga tepla! Se lepo razumeva,tudi če se po 15minutah spomni,da ga kličem in more prit k meni. In vedno dobi ali čohanje in lupčka,ali pa kakšen slasten priboljšek. In glede na to,da sem optimist,verjamem,da nama bo uspelo:).
Lp

Lep pozdravček, Ines:)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #48 : 19 December 2009, 18:05:11
Pokliči ga le, če veš da bo prišel, torej če ni zamoten s čim drugim. 15min klicanje nikomur ne koristi. Sej v bistvu za vse ukaze to velja, sploh zdaj v mladičkasti dobi



*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #49 : 19 December 2009, 18:14:09
Pokliči ga le, če veš da bo prišel, torej če ni zamoten s čim drugim. 15min klicanje nikomur ne koristi. Sej v bistvu za vse ukaze to velja, sploh zdaj v mladičkasti dobi

hja...vedno ima gobček na tleh-izgleda, da je vedno kaj zanimivega ;D... sicer bova pa poskušala, in poskušala. vsak dan po malo. verjmem, da bova nekam prišla ;D...

Lep pozdravček, Ines:)


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #50 : 19 December 2009, 18:22:52
pa še ena slikca... :)

Lep pozdravček, Ines:)


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #51 : 19 December 2009, 19:33:54
3x sem že prebrala vzgojo in šolanje... Vse lepo in prav,vse razumem,samo kuža je pa res trmast:).
Žal od šar peja ne moreš pričakovati kakšne strašne poslušnosti  :o . So izredno trmasti, razmišljajo s svojo glavo in jo ni stvari s katero bi šar peja stimuliral. Včasih deluje piškotek, včasih kakšna igračka, naslednjič nič. Včasih bo prišel na prvi odpoklic, včasih se bo usedel na prvi ukaz, lahko bo 10x naredil to, kar želiš, velikokrat pa je gluh za vse naše prošnje in si misli svoje.
Njihova zelo dobra lastnost pa je, da so izredno čisti psi, da ga v luži in blatu verjetno ne boš videla, da s sprehoda ponavadi ni nikoli umazan  :)



*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #52 : 19 December 2009, 19:50:29
Žal od šar peja ne moreš pričakovati kakšne strašne poslušnosti  :o . So izredno trmasti, razmišljajo s svojo glavo in jo ni stvari s katero bi šar peja stimuliral. Včasih deluje piškotek, včasih kakšna igračka, naslednjič nič. Včasih bo prišel na prvi odpoklic, včasih se bo usedel na prvi ukaz, lahko bo 10x naredil to, kar želiš, velikokrat pa je gluh za vse naše prošnje in si misli svoje.
Njihova zelo dobra lastnost pa je, da so izredno čisti psi, da ga v luži in blatu verjetno ne boš videla, da s sprehoda ponavadi ni nikoli umazan  :)

ja, sem opazila...ko je trmast, je trmast do konca ;D... samo je pa res, da umazanije pa ne mara. prav izogiba se blatu in lužam ;D. sem mislila, da se boji, ampak očitno mu ne pašejo ;D.

Lep pozdravček, Ines:)


AnGeŁ

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Rada jih mam :)
Odgovori #53 : 19 December 2009, 20:38:35
cukrček mali  :-[ a uporabljata tiste stvari proti gubicam?...nivea pa to  :D :D hecam se  :P

Glede oprsnic ali ovratnic....nikje sem zasledila, da mlademu psu ni dobro dajati oprsnic do kakega pol leta starosti, ker bi prednje kosti lahko narobe rasle. Nevem...sama sem šla raje na ovratnice, ker itak nikoli neveš kaj je res =/  če kdo ve kaj več o tem naj pove ???

Ne jesti mesa pomeni: pustiti živali živeti  <3


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #54 : 19 December 2009, 20:53:21
cukrček mali  :-[ a uporabljata tiste stvari proti gubicam?...nivea pa to  :D :D hecam se  :P

Glede oprsnic ali ovratnic....nikje sem zasledila, da mlademu psu ni dobro dajati oprsnic do kakega pol leta starosti, ker bi prednje kosti lahko narobe rasle. Nevem...sama sem šla raje na ovratnice, ker itak nikoli neveš kaj je res =/  če kdo ve kaj več o tem naj pove ???


ja, uporabljamo garnier proti zgubani koži ;D...ampak zaenkrat nič ne pomaga ;D...hec, hec

jaz sem mu zdaj kupila najlonsko ovratnico...je bil kar živčen, ko jo je dobil, ampak zdaj je že bolje. s povodcem se ravno ne razumeta. če bi lahko, ba ga takoj zgrizel, ali pa se dol potegnil...sam bova trenirala dokler ne bo tako kot je treba :)

lp

Lep pozdravček, Ines:)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #55 : 19 December 2009, 21:07:41
Citiraj
Žal od šar peja ne moreš pričakovati kakšne strašne poslušnosti

Vse se da, če se hoče in potrudi. videla šarpeja z zelo lepo poslušnostjo celo malo višje stopnje.


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #56 : 19 December 2009, 21:54:26
Vse se da, če se hoče in potrudi. videla šarpeja z zelo lepo poslušnostjo celo malo višje stopnje.
Odvisno kaj in koliko od njega pričakuješ. Šar pej ne pozna motivacije oz. zelo slabo  :(. Popolne poslušnosti ni, niti mu ne moreš 100% zaupati. Zelo so nepredvidljivi, zato brez povodca nikar.



*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #57 : 21 December 2009, 17:11:57
Moram vam povedati,da midva z Aikom pridno trenirava in njegova poslušnost je vedno boljša:-). Tudi trikec "sedi" mu je vedno bližje. Ko nastanejo pa kakšne nove slikce,jih pa dobite!
Lep večer:-).

Lep pozdravček, Ines:)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 21 December 2009, 17:37:25
Tisti psičko se da povsem normalno motivirati s hrano. Dopuščam možnost, da je izjema, ker z drugimi šarpeji še nisem delala. Šola se za reševalko in sploh ni slaba. Sicer pa so še ne tako dolgo tega trdili, da se ne da delati s samojedi, pa da se ne da delati z malamuti....


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #59 : 21 December 2009, 19:23:09
Ja... Jaz se trenutno zelo veliko ukvarjam z njim... Vadiva in za vsak pravilni gib dobi majhno poslastico:-). Včasih samo lupčka,da se mi nebi preveč najedel...in nama počasi uspeva:-). Bomo videli kako bo.
Lep večer!

Lep pozdravček, Ines:)