Končno dobila nagubančka

*iness* · 31727

Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #60 : 21 December 2009, 21:22:54
Ijooooooj kakšen lušten piškotek!  :o :-[



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #61 : 23 December 2009, 20:32:14
samo je pa res, da umazanije pa ne mara. prav izogiba se blatu in lužam ;D. sem mislila, da se boji, ampak očitno mu ne pašejo ;D.

... :o kaj maš ti srečo!!! moja ja v vsako blato zajari...pol lahko veš kako je meni po teh svinskih dneh ::)
ti pripenjam dokaz

kaj se tiče vzgoje...ne obupaj-vstrajaj, uspelo ti bo, v vsakem promeru moraš bit bolj trmasta  ;) moraš poiskat njegov jaz, nekaj kaj njemu najbolj ustreza,pa bo...
opazuj svojega psa, veliko se lahko naučiš od njega...in lakho ga veliko naučiš že samo s tem, da potrjuješ vedenja, ki ti odgovarjajo...vse drugo ignoriraš...

kaj se tiče jetja svinjarije...prepovej mu preden sploh pomisli, da bi kakec polizal...on bo že znal, zakaj si zakričala fuj...ko gre pa samo mimo, pa glasno pohvali!!! bo že skužil o čem se gre  :)

upam, da sem kaj pomagala ;)

nelika pošilja  :-*, a se mi samo zdi, al Aik raste kot goba po dežju  :P



*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #62 : 23 December 2009, 21:39:38
... :o kaj maš ti srečo!!! moja ja v vsako blato zajari...pol lahko veš kako je meni po teh svinskih dneh ::)
ti pripenjam dokaz

kaj se tiče vzgoje...ne obupaj-vstrajaj, uspelo ti bo, v vsakem promeru moraš bit bolj trmasta  ;) moraš poiskat njegov jaz, nekaj kaj njemu najbolj ustreza,pa bo...
opazuj svojega psa, veliko se lahko naučiš od njega...in lakho ga veliko naučiš že samo s tem, da potrjuješ vedenja, ki ti odgovarjajo...vse drugo ignoriraš...

kaj se tiče jetja svinjarije...prepovej mu preden sploh pomisli, da bi kakec polizal...on bo že znal, zakaj si zakričala fuj...ko gre pa samo mimo, pa glasno pohvali!!! bo že skužil o čem se gre  :)

upam, da sem kaj pomagala ;)

nelika pošilja  :-*, a se mi samo zdi, al Aik raste kot goba po dežju  :P

vztrajamo...se učimo, in nikoli ne obupamo. pa naj bo še tako težko. sicer se trud kaže v njegovi poslušnosti, vendar le v minimalnih procentih...ampak počasi se daleč pride ;D.

aik pošilja  :-*neliki nazaj, in ja - naš aik raste kot goba po dežju ;D ;D. tudi jaz opažam. čas hutro beži :)...

hvala za nasvete in lep pozdrav
ines&aik

Lep pozdravček, Ines:)


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #63 : 24 December 2009, 09:17:31
*iness* ni zakaj, če kaj potrebuješ samo vprašaj  ;)

je, hitro rastejo...posvet mu vse svoj prost čas, ker veš kako pravijo; leto šolanja in vzgoje - priden pes celo življenje...tako da ti nebo žal...še smejala se boš nekoč, vsem njegovim trmarijam  :P



*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #64 : 27 December 2009, 19:38:07
Lep pozdrav!
Imam en problem...naš Aik zadnje čase med vožnjo zelo bruha. Četudi mu par ur pred odhodom nisem dala jesti. Zanima me,se dobijo kakšne tablete,ima kdo kakšno posebno metodo?

Lep pozdravček, Ines:)


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #65 : 28 December 2009, 11:31:35
če veš da se bosta peljala na daljšo pot, ne dajaj psu NIČ jest tisti dan...tako bo ok, slabina bo, nebo pa bruhal...kvečjemu slino...neli glih tako bruha, in če vem da kam gremo, ji enostavno ne dan jest tisti dan v jutro, pač pa zvečer...

s časom boš pogruntala, kolikšen je minimalen čas vožnje, ko je pes še ok...ponavadi pred bruhanjem rata nemiren in ima zelo blede dlesni - znak slabosti!! takrat lahko vstaviš in pustiš psa malo na zrak.

če se Aik rad pelje, mu slabost nebo ovira...

lp, pa uživajta pa vesele praznike...




*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #66 : 28 December 2009, 17:30:46
Ja,res je jedel tisti dan in je bruhal samo brikete. Vozila sva se cca 40min,in ko sem opazila,da se slini oz. peni,sem ustavila in ga dala na zrak. Ampak ko sva odšla naprej je po petih minutah bruhal... Potem pa še vode ni hotel piti... Bom upoštevala nasvet,in mu tisti dan,ko bom vedela da greva na pot ne bom dala nič jesti:). Hvala.

Lepe praznike tudi vam:)!

Lep pozdravček, Ines:)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #67 : 28 December 2009, 22:04:55
Nič sekirat, veliko psov bruha zaradi vožnje  ;). Drži se nasveta od mike - nelly.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #68 : 29 December 2009, 20:48:55
Ojla!
Spet mam eno vprašanje... Zanima me,kaj lahko kužku toplega skuham,ker se mi zdi da bi poleg suhih briketov moral dobiti tudi nekaj toplega... Ali pač ne? Slišala sem,da mu lahko skuham belo meso od kokoši? Kaj pa kakšen riž z malo zelenjave? Hvala že vnaprej za odgovore!
Ines&Aik

Lep pozdravček, Ines:)


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 30 December 2009, 07:42:27
skuhaš mu lahko vse, od riža do makaronov, meso mu daš lahko tudi surovo,
pri kolegičini shar peiki morajo pozati pri govedini, ker dobi takoj drisko.
drugače pa ni problema pri nobenem mesu, poglej si še teme, ki so že na pesjanarju, kuhana hrana...



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #70 : 30 December 2009, 08:39:07
 tudi predlagam, da si malo prebereš, kaj je že bilo napisano v temi kuhana hrana...mislim pa če dajaš psu kvalitetne brikete, mu nebo čist nič mankalo, lahko pa občasno malo dodaš kuhanega...ohlajeno na sobno temperaturo...

veš ljudje smo pač takšni, vedno mislimo da za svoje ljubljenčke ne naredimo dovolj...ni vedno mu nekaj dodajamo...verjemi mi, tvoj Aik bo srečen, pa če bo jedel kuhano al pa suho hrano...njemu je vseeno  ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #71 : 30 December 2009, 09:30:38
Jaz dajem vedno brikete, občasno se lotim kuhanja. Ampak, da bi ji pa vedno kuhala enostavno nimam časa, pa še paziti je potrebno, da je vse uravnovešeno (dosti beljakovin, OH,...).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #72 : 03 Januar 2010, 11:42:35
ena slikca s sprehoda ;D

lp

ines&aik

Lep pozdravček, Ines:)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #73 : 03 Januar 2010, 11:50:33
O kaj je dober.
Mmmm to je tok za zmečkat.  :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Plašček skoraj večji od njega.  :)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #74 : 03 Januar 2010, 12:01:13
O kaj je dober.
Mmmm to je tok za zmečkat.  :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Plašček skoraj večji od njega.  :)

ja...sej se mečkama...cele dneve ;D :-* :-*
plašček mu je mejčken velik, ampak tako hitro raste, da ga bo v zelo kratkem času prerasel :)
lp

Lep pozdravček, Ines:)


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #75 : 03 Januar 2010, 19:21:57
lep večer vsem skupaj!
prosil bi vas, da mi nekdo odgovori na vprašanje.

Aik je bil 2.12.2009 cepljen s cepivom Eurican DHPPI2 - L (oranžna in rumena nalepka). V potnem listu piše, da je cepivo veljavno do 2.1.2010.
Torej, ga mora veterinar ta mesec ponovno cepiti z istim cepivom?
Za kaj sploh je to cepivo?

Bila bi vam zelo hvaležna za odgovore!

Lp, ines&aik

Lep pozdravček, Ines:)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #76 : 04 Januar 2010, 11:40:05
Proti raznim boleznim - kuga, .... pač standard, ki se cepi pri mladičkih. Morda bi opozorila le na to, da ko bo čas cepiti tudi za steklino, da se vzame 2 injekciji, torej eno proti stekliniin drugo prosti ostalim boleznim.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #77 : 04 Januar 2010, 12:04:11
..in med obema vsaj 10 dni razlike. če ne je vseeno, če cepiš vse skupaj - česar za prvo leto ne priporočam.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #78 : 04 Januar 2010, 12:42:34
Ja pozabila še to pomembno informacijo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #79 : 04 Januar 2010, 20:52:16
Alba ali Lanabela, mi lahko prosim zaupata podatek, koliko je bil vajin mladiček star ko sta ga prvič cepili proti steklini?
Hvala.

Lep pozdravček, Ines:)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #80 : 05 Januar 2010, 07:15:29
Alba je bila pri 8 mesecih.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #81 : 05 Januar 2010, 09:49:31
Zdej pa res ne vem... Ga naj dam ze zdaj cepit,ali naj se malo pocakam...

Lep pozdravček, Ines:)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #82 : 05 Januar 2010, 10:16:44
Hm cepit proti kužnim boleznim ja, steklino lahko daš pa spomladi, ko bo pes že malo bolj razvit. To je moje mnenje. Načeloma se da dogovoriti z veterinarji. Splo če ne odhajate čez mejo do nekje začetka maja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 05 Januar 2010, 10:53:06
Ja, jaz sem tudi mojega ta drugega kuža cepila proti steklini šele pri njegovih 8 mesecih-imam dobrega veterinarja in sem vedela, da mi ne bo nič kompliciral  :P, čeprav je po zakonu seveda potrebno cepiti kužka že dosti prej (po dopolnjenem 3. mesecu starosti). Sicer so že (tudi) na tem forumu tekle debate o tem, ali cepivo proti steklini škodi in je bolje počakati ali lahko brez skrbi cepimo že mladička in jaz recimo verjamem, da so današnja cepiva resnično neškodljiva, ampak po pogovoru z vzrediteljem in drugimi pesjanarji sem se odločila, da počakam in "prešvinglam" ter ga dam cepit kasneje, ko bo že malce bolj dozorel.
Proti kužnim ("otroškim") boleznim pa je seveda nujno potrebno cepiti že mladička! Če je bila njegova mama cepljena, se ga cepi 2x (nekje pri 7 tednih in 3 mesecih), nato pa vsako leto 1x na leto. Če mama ni bila cepljena ali to ne vemo, pa se mladička cepi 3x: pri 6, 10 in 14 tednih (ter nato odraslega kužka vsako leto-čeprav so tudi o tem debate, ali je res potrebno to cepljenje ponavljati vsako leto: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3379.0 )


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #84 : 05 Januar 2010, 10:56:42
No midve se proti kužnim boleznim ne cepiva vsako leto. Veterinarka je sama predlagala, da nima smisla vsako leto, ker je Alba odrasla psica, ki živi v urejenem okolišu.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #85 : 05 Januar 2010, 13:26:30
Včasih smo cepili pri +-8 mesecih, s sedanjimi cepivi se lahko (in se tudi mora) cepi pri dopolnjenih 3 mesecih. Daisy je bila cepljena pri 4 mesecih, takrat je bilo obvezno cepljenje pri tej starosti, Laki pa pri 3.  Pri starejših psicah sedaj cepim steklino in ostale bolezni kar skupaj. Sem se temu zelo dolgo izogibala, a mi je veterinar zagotovil, da ni imel še niti ene resnejše reakcije. Res je bilo doslej vse OK.


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #86 : 07 Januar 2010, 11:29:50
Neli je bila proti kužnim cepljena že takoj, steklino smo pa počakali do 4 meseca, da je prešlo mesec dni navmes...
ni imela nobenih zdr. težav pa sem jo dala cepila, drugače se lahko počaka...pa še v šolo smo šli, tak da se je glih izteklo   ;)
Las je bil pa pri 5 mesecih, tak da...kk se boš odločila, vseeno je...