Operacija napačne noge

leonora · 21046

thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 08 December 2009, 20:00:40
Tudi mene bi odvrnil malomaren in nekorekten odnos, sploh če bi imel za rezultat smrt ... Me ne bi samo odvrnil, ampak še kaj drugega.
Ampak srčno upam, da bodo moje izkušnje še v naprej pozitivne, ker se je do zdaj edini dobro znašel s Thorom, ki je res problematičen v odnosu do tujcev in še bolj do veterinarjev.  :-[



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 08 December 2009, 20:24:29
J saj tud jaz upam le n najboljše.Pr veterinarju smo tud več kot 2-krat na mesec,tako da se veliko krat videmo.Drugači pa mu ne gre samo za dnar,saj so pri njemu stvari dosti cenejše,bolj majnhe stvari pa naredi zastonji in zelo dobro priporoča.Gre pa za veterinarsko kliniko Vipava.Veterinar ki ga imamo mi (ne vem kako mu je točno ime ::)) je vvečkrat v časopisih (v Primorskih novicah zmeraj) in po televiziji.Se bom pozanimala za njegovo ime ;).Je pa nekako povedano 'znan''

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 08 December 2009, 20:53:36
Mislim,da res ni problem pisati o imenih,če lahko pišemo takrat ko hvalimo,lahko tudi takrat,ko grajamo.Operiral ga je dr.Matko,pa še jaz sem jima priporočila,da naj gresta tja,ker sem do sedaj slišala o njem samo hvalo.Seveda se napake dogajajo,njemu,meni in vsem,samo prav je,da jih priznamo in se prizadetim opravičimo.Prav bi bilo,da bi takoj povedali,da so "zaj....",ne pa da jima je na poti domov predelalo,da pes nima povite prave tačke  >:(.Hvala bogu,sta oba strašno prijetna in umirjena,ker meni bi film sigurno počil,če že ne zaradi noge,zaradi odnosa sigurno.Sedaj so se sicer dogovorili,da bodo operirali drugo tačko na njihove stroške,opravičila pa ni bilo,samo to,da se je že zgodilo,da so obrili napačno nogo.Halo!!!!Jaz bi raje imela obritega celega psa,kot operiranega po nepotrebnem  >:(.Zdaj pa revček še bolj obremenjuje bolano tačko!Dobro,da je majhen,si ne predstavljam,kako bi jaz naše nosila  ;) .


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 08 December 2009, 21:02:20
ja saj vem da se napake dogajejo vsem,ampak ne glede operacij.To je kod da bi tebi amputirali napčno nogi (no skoraj tako ::))

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 08 December 2009, 21:07:52
Kot sem že rekla..takemu strokovnjaku se ne bi smelo zgodit, da operira napačno nogo. Ja, lahko odpre napačno nogo, vendar jo potem, ko vidi, da z njo ni nič narobe, tudi zapre nazaj. Kaj za vraga je pa gledal??



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 08 December 2009, 21:13:58
sasha se popolnoma strinjam z tabo :P
To ni samo napaka,ampak je več kot napaka

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #36 : 08 December 2009, 22:24:16
Mene bi zanimalo kaj je naredil na zdravi! nogi.


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 08 December 2009, 22:33:25
Ja tudi mene bi to zanimalo.Pa je zdaj vse v redu še mimogrede.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 08 December 2009, 22:54:11
Mene bi zanimalo kaj je naredil na zdravi! nogi.
Tudi meni se to zdi najbolj zaskrbljajoce.  :( Sploh pa si ne predstavljam kako bi sama reagirala, ker mi je ze zdajle ko sem celo stvar prebrala kar megla pred oci padla. Napaka je napaka in priznavanje lete je znak odrasle, samozavestne in predvsem profesionalne osebe. Ocitno tukaj nekaj ne stima.  :-X

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #39 : 08 December 2009, 23:01:55
Leonora, samo da so vsaj delno uredili...

Me ja pa zmotilo nekaj drugega. Očitno z razliko od mene ki redko najdem dovolj časa za forum ga imajo nekaterii preveč in jim lastna radovednost ne da spati  in je treba brskati po zgodovini postov. Vse lepo in prav, zato ta opcija obstaja.. zmotilo me je pa neko sklepanje in citiranje postov (ki z to temo praktično nimajo nobene veze) in kazanje s prstom na prvega veta, ki sem ga vsaj v našem primeru pohvalila (sem marsikoga s katerim sem imela opravka, marsikoga pa tudi spljuvala, tako da je bilo možnih kandidatov več) in to predvidevanje označiti kot za sveto resnico. Ok, sklepanje se je v tem primeru izkazalo za pravilno..kaj pa če ne? Nekomu bi naredili zelo "lepo" reklamo in to čisto po krivici. Včasih ni ravno šale če so v igri imena in priimki, sploh če so uporabljeni po krivem.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 09 December 2009, 06:43:36
Nisem zasledila podobne teme,zato odpiram novo.Prijateljev psiček je šepal na sprednjo tačko.Slikanje obeh tačk,diagnoza-ena tačka popolnoma zdrava,druga potrebna operacije.Po končani operaciji jima sestra prinese omotičnega psa.s tistim ogromnim satelitom,v skrbi niti dobro ne pogledata ampak ga zavijeta v odejico,z njim v avto in domov.Po poti ju prešine,da nima povite prave tačke.Operiral je zdravo taco!!!Kaj storiti?Je kdo že imel podoben primer?

Leonora, kdaj je bil psiček operiran?



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #41 : 09 December 2009, 09:21:07
J saj tud jaz upam le n najboljše.Pr veterinarju smo tud več kot 2-krat na mesec,tako da se veliko krat videmo.Drugači pa mu ne gre samo za dnar,saj so pri njemu stvari dosti cenejše,bolj majnhe stvari pa naredi zastonji in zelo dobro priporoča.Gre pa za veterinarsko kliniko Vipava.Veterinar ki ga imamo mi (ne vem kako mu je točno ime ::)) je vvečkrat v časopisih (v Primorskih novicah zmeraj) in po televiziji.Se bom pozanimala za njegovo ime ;).Je pa nekako povedano 'znan''

mag. Anton Lavrenčič, dr.vet.med    :)

se popolnoma strinjam z napisanim. no, če si 2x na mesec pri njem, mu prineseš toliko zaslužka, da to lahko kaj da zastonj  :P sej se hecam. jaz sem zelo redko pri njemu (hvala bogu), in mi naredi marsikaj zastonj oz zelo poceni. predvsem mi je všeč, da te ne bo naj****, in ti podtaknil vse možne vitamie in dodatke, ampak če je mogoče,t i bo povedal, kaj lahko storiš sam, oz kupiš ceneje v lekarni. tudi glede stekline ni bilo nobenega problema, ker 1.leto nisem hotela cepit. nikoli ne vsiljuje nekih dodatni cepljenj "za vsak slučaj", cepila sem edino leptospirozo, za katero je rekel, da je pri nas vse pogostejša. nobenih klopov, nič.


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #42 : 09 December 2009, 09:23:55
glede napake. vsak se moti, to je človeško, tudi veterinarji niso bogovi. ampak po storjeni napaki se zahteva primeren odnos. sama bi se 100x opravičila, ponudila vračilo denarja za operacijo zdrave noge, in zastonj operacijo poškodovane noge. ignoranca bi si pri meni, kot lastniku, zaslužila tožbo in nič drugega


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 09 December 2009, 09:53:47
zaradi ene napake sama nikakor ne bi menjala veterinarje, s katerinm bi bila sicer zadovoljna - tudi če bi šlo za hudo napako.
kar se pa tiče brskanja po starih postih - če že greš brskat OK, ampak da pa greš citirat staro sporočilo zato, da bi obelodanil konkrenega veterinarja brez vednosti avtorja, pa ne sodi prav nikamor.


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 09 December 2009, 13:45:17
Danes sem nekaj brskala po časopisu in videla našega veterinarja.Veterianrju je ime mag. Anton Lavrenčič dr. vet. med.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 09 December 2009, 15:12:29
Ja šla sem brskat (in še po zadnjih parih postih, kot si sama rekla, si ga hvalila v zadnjem času ;)), ker me je zanimalo, če imam v mislih ta pravega veterinarja. Zakaj se je sploh ta tema odprla, če ne zato, da se ve kateri veterinar se je zmotil, da smo še drugi bolj pozorni. In seveda me je ime zanimalo, ampak sem videla, da ga nihče noče omenit z imenom. Zakaj? Ko si ga hvalila, si večkrat omenila njegovo ime, ko pa gre kaj narobe, pa ime kar izgine al kako? ::)

Hodimo kot mačke okoli vrele kaše, nihče pa ne pove bistva in ne vidim problema, da sem izpostavila ime (brez skrbi, sem se prej prepričala, da je ta pravo).


"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #46 : 09 December 2009, 18:20:46
Lej nihče se noče kregat. ::) Prepričala za ziher si se bolj težko in to je to. Nima veze, hotela sem samo to, da z nekim sklepanjem, ki ni treba da je pravilno lahko narediš več škode kot koristi, nasploh. To je vse. Kot dobronamerno opozorilo, na tak sistem so padale tudi že tožbe...

Mogoče sem jaz narobe razumela, ampak meni se odprta tema ni brala v stilu "xy je zašuštral", mi pomagate pljuvati po njem? Ampak bolj kot pomoč kaj ti kot lastniku psa v takem primeru preostane in kakšne so možnosti za vse vpletene. Vsaka stvar ima pa svoj začetek in svoj zaključek in verjemi, da nakoncu se zve vse, tudi ime in priimek za opozorilo drugim.  Zakaj nisem sama operirala z imeni in priimki? Zato, ker pes ni moj, ker psa ne poznam, ker nisem bila zraven.. in naj z takimi podrobnostmi razpolagajo tisti, ki jim je vsa stvar bližje. Informacij rekla-kazala pa ponavadi ne širim okoli...

Lej, kdo je hotel je razumel ;)

Lp, Lili


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 09 December 2009, 21:32:57
Lej nihče se noče kregat. ::)
Sej se jaz tudi nočem. :) ::)

Glede na to, da si komentirala že takoj na začetku, si takoj dala vedeti, da veš kater veterinar je, pa čeprav pes ni tvoja, torej bi lahko povedala tudi ime veterinarja. ;)

Mogoče sem jaz narobe razumela, ampak meni se odprta tema ni brala v stilu "xy je zašuštral", mi pomagate pljuvati po njem?
Verjamem, da nisi narobe razumela, ker je bila tema s tem namenom odprta; ''Kaj bi vi storili?'', ampak je za pričakova, da bodo ljudje želeli zvedeti, kdo je to storil, ker previdnost ni nikoli odveč. Sama si omenila, da si veterinarja hvalila in da ti je žal. Teme se 'žal' včasih ne razvijajo tako, kot je bilo na začetku namenjeno, ampak se razvija po svoje in še vedno ne vem v čem je problem, če se izpostavi veterinarja.

Nima veze, hotela sem samo to, da z nekim sklepanjem, ki ni treba da je pravilno lahko narediš več škode kot koristi, nasploh. To je vse. Kot dobronamerno opozorilo, na tak sistem so padale tudi že tožbe...
Kot že rečeno, ne bi nikoli šla 'brskat', če bi se ga imenovalo, glede na to, da je več ljudi vprašalo, kdo je. Dobronamerno z ::)? OK, če je to zate dobrnomaerno, meni je bolj sarkastično. Če te tako zelo moti tvoj navedek, kontaktiraj moderatorja, pa naj ga izbriše. ;)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #48 : 09 December 2009, 23:16:22
 :) sm že rekla, kdor je hotel je razumel...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 10 December 2009, 10:17:29
Objavljati konkretno ime veterinarje v rekla kazala primeru je dokaj kočljiva zadeva. Še sploh, če podatek izbrska ena tretja oseba in ne tisti, ki je problem načel.
Tako se je ravno ta veterinar enkrat (pa se ne spomnim na katerem forumu) že znašel na ražnju, ker naj bi postavil napačno diagnozo - operirati je hotel kolenske vezi, spregledal pa je, da ima pes erlihijo (takrat je bila ta bolezen pri nas še zelo redka). No lastnica je "bruhala ogenj in žveplo". No v končni fazi je bila erlihija pozdravljena.  Ko je pes kasneje vseeno moral na operacijo kolenskih vezi je bilo pa vse tiho.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #50 : 10 December 2009, 10:28:06
Samo mene res zanima, če lahko kdo pove, kaj je delal na zdravi nogi, ker sem iz opisa razumela, da tudi sami niso ugotovili, da delajo na napačni nogi?


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #51 : 10 December 2009, 10:43:44
Samo mene res zanima, če lahko kdo pove, kaj je delal na zdravi nogi, ker sem iz opisa razumela, da tudi sami niso ugotovili, da delajo na napačni nogi?

mene tudi...pa lastnike bi tudi moralo..



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 10 December 2009, 10:45:52
Samo mene res zanima, če lahko kdo pove, kaj je delal na zdravi nogi, ker sem iz opisa razumela, da tudi sami niso ugotovili, da delajo na napačni nogi?
Sicer ne poznam primera, niti ni nobeden napisal za kakšno diagnozo je šlo in zakaj je bila ena tačka "zdrava" in druga "ne", vendar vseeno toliko zaupam dotičnemu veterinarju in njegovim izkušnjam, da če med samo operacijo ni opazil, da operira napačno nogo, je verjetno imel kaj delati tudi na "zdravi" nogi.  Ne vem, no.. :'(

Sploh je pa tale debata čisto mimo in že skoraj na nivoju obrekovanja. Naj se javi lastnik psa, naj napiše za kakšno okvaro je šlo in kateri veterinar je to zamočil.



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 10 December 2009, 10:47:16
Sicer ne poznam primera, niti ni nobeden napisal za kakšno diagnozo je šlo in zakaj je bila ena tačka "zdrava" in druga "ne", vendar vseeno toliko zaupam dotičnemu veterinarju in njegovim izkušnjam, da če med samo operacijo ni opazil, da operira napačno nogo, je verjetno imel kaj delati tudi na "zdravi" nogi.  Ne vem, no.. :'(

Sploh je pa tale debata čisto mimo in že skoraj na nivoju obrekovanja. Naj se javi lastnik psa, naj napiše za kakšno okvaro je šlo in kateri veterinar je to zamočil.

Se strinjam!



Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 10 December 2009, 10:54:38
Oprosti, ampak, če nekdo izpostavi problem, pričakujem, da bo napisal tudi pri kom se mu je to zgodilo. Čemu potem sploh pišete "zgodbice" (v narekovaju zato, ker se meni osebno zdi to katastrofa, kar se je pripetilo), potem pa ne premorete toliko poguma, da napišete še ime veterinarja?! A se to po novem ne sme? Lastnik prosim!!!
Kako naj boš potem previden?. Svašta ::)...
In ja, napake se dogajajo, žal, samo priznati jih je treba. Če ta veterinar ni toliko, da bi psa vsaj zastonj operiral in porihtal, potem si res ne zasluži nobene stranke več, razen korajžnih lanabel mogoče ;). Eh ja, utopija, kot v našem zdravstvu, vem :'(.
Lp, Mateja
Malo črnega humorja: očitno ta zelo rad operira, kaj?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #55 : 10 December 2009, 11:19:31
Korajžna lanabela je že prej enkrat napisala, kaj v podobnem primeru pričakuje od veterinarja.
Ker lanabela sama ni nezmotljiva ve, da se lahko zmotijo tudi drugi. Hudič pa nastane takrat, ko nekdo svoje napake noče priznati in se ne potrudi popraviti jo kolikor je mogoče. Prav tako nastane hudič, če se napake začnejo ponavljati.


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 10 December 2009, 13:22:52
Halo!!! >:( Pa kaj vam je?Moj prvi prvi post je bil vprašanje,kaj storiti v takem primeru,če ima kdo izkušnje?
Pa pojdimo od začetka:
-operirana je bila napačna tačka(leva,namesto desna)
-pes je bil slikan na tristo kosmatih,in tam so tudi povedali,da je desna zdrava,levo pa je potrebno operirati
-veterinarja sem jima priporočila jaz,ker še vedno verjamem,da je na svojem področju stokovnjak,ki jih je malo
-ime vetrinarja je napisano v enem mojih prejšnih postov
Jaz osebno bi jih tožila sigurno!Da,sprejmem to,da se je zgodila napaka!Ne sprejmem pa tega,da me ne bi veterinar pričakal,ko bi prišla po psa,povedal,kaj se je zgodilo in se opravičil.Niti kasneje po telefonu!Niti do danes.Ne pa,da mi izjavi,da je tudi  leva noga bila za operiret.A kar naenkrat'Pa tudi,če bi bila!Dogovorjeni smo bili za desno!Ja,desno nogo bodo operirali zastonj?Zakaj že?
Nič od tega ni rekla-kazala ampak se je dejansko zgodilo.
Lastniki psa na tem forumu ne sodelujejo,pa tudi mene zelo hitro mineva.Včasih imam občutek,da je forum namenjen kreganju in ne izmenjavanju mnenj pametnih odraslih ljudi.


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #57 : 10 December 2009, 13:39:37
Korajžna lanabela je že prej enkrat napisala, kaj v podobnem primeru pričakuje od veterinarja.
Ker lanabela sama ni nezmotljiva ve, da se lahko zmotijo tudi drugi. Hudič pa nastane takrat, ko nekdo svoje napake noče priznati in se ne potrudi popraviti jo kolikor je mogoče. Prav tako nastane hudič, če se napake začnejo ponavljati.
pa ona ve da ni nezmotljiva?

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 10 December 2009, 13:41:55
Ok Leonora, ne razburjaj se! Nihče se ne krega in še vedno izmenjujemo mnenja.

Probaj pa razumeti tudi drugo stran, se pravi vse tiste, ki temu veterinarju zaupamo in mu zaupamo tudi življenja in zdravje svojih psov! To zaupanje bi bilo zelo šibko, če bi ga že samo ena objava "neznanke" na javnem forumu uspela zamajat, se ti ne zdi? Zato, preden nekoga konkretnega obsodim, želim čimbolj verodostojne informacije o razlogih.

To kar se je zgodilo tvojim prijateljem je grozljivo in iskreno sočustvujem z njimi, še najbolj pa se mi smili pes. In zanj bom držala pesti, da se vse tole srečno konča... in da ne ena ne druga operacija ni bila/bo po nepotrebnem.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #59 : 10 December 2009, 13:44:06
leonora, škoda da psička niste operirali kar na 300 kosmatih pri dr. Miklavžinu  :(

Se strinjam s tabo..problem tu je, da veterinar ni pricakal lastnikov in se opravicil za svojo napako, ampak sta lastnika morala sama doma ugotoviti, da nekaj ne štima ::)