Psice proti psicam, psi proti psom

Gost · 2610

delfinčika

  • Gost
: 20 November 2009, 20:18:03
Ali res drži, da se psi stepejo s psi psice pa s psicami. ???
ker pri naši je tko. Do psov je ful prjazna, na psice pa renči. :-\ :(
Ampak naša je mela s psicami grdo izkušnjo.Ena je enkrat (ko je bila še mlada) skočila nanjo. :-\ :-\ :-[




chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 21 November 2009, 18:45:08
Ne ni tko
.Gre za antipatičnost, ne glede na spol.Npr naše se nikoli ne stepejo ne s psom in ne s psico.
Treba jih je vzgajati in nadzorovati.
Gre za vzgojo in obnašanje lastnikov, ki se na 100 m derejo" a je psica" ali "a je pes?" in se potem kar odločijo, da če je ",pol se bo pa naš stepel"
Psa ne vzgajajo in nima tovrstnih izkušenj spoznavanja med psi,in predvidevajo, da je to pač tako, kot so si zabili v glavo ljudje.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2 : 21 November 2009, 18:58:58
Načeloma lahko kakšni dominantni samci vidijo v drugih samcih konkurenco... Jaz imam oba zelo dominantna- Kana lepo ignorira ostale pse/psice in narenči oboje če ji težijo, Grom pa ima psičke neznanske rad (in nikoli ne zarenči na kakšno), samce pa samo tiste, s katerimi se pozna od otroštva ali pa če se mu podredijo. Midva morava pa sicer še veliko delati na sprejemanju ali pa ignoriranju psov istega spola, ampak je razlika v odnosu pri njemu s psom ali s psico. Zanimivo pa je to, da je do določenih samcev veliko bolj zaščitniški kot do samic- se pravi tiste, ki sprejme, brani pred drugimi (če recimo kakšen drug pes zarenči na tistega), psice so mu pa bolj tako- za sproti in najprej oceni situacijo, medtem ko bo samca, ki je njegov "prijatelj" "branil", če tudi to ni najbolj na mestu in potrebno  ::)  ;)



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 November 2009, 19:06:50
Se strinjam.. pa to dodeljevanje obnašanja po spolih se mi zdi popolnoma odveč - sicer smatram, da so si pač konkurenca (narava), ampak s pravilno in dosledno vzgojo se vse da.
Mojega Hallyja (samček mladič) so do zdaj napadle samo psice... in še to tako iznenada..
Niti za starost se ne gre... Na srečo je Hally še zdaj tako podredljiv in se hitro umakne...
Ker če pes hoče, bo napadel psičko, psa ali mladiča...

Splošno gledano pa sem mnenja, da je takšno vedenje možno odpraviti oz. preprečit, in seveda čim hitreje. :) ;)
Pridobi pa se hitro ob kakšnih slabih izkušnjah, zato se vsi nekako trudimo, da pes dobi čim manj slabih izkušenj..



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 November 2009, 15:06:34
Delfinčka je pa slaba izkušnja velikokrat povod za obrambno renčanje napadenega psa.Je pa po tistem ko ti psa napade drug pes ,najbolje takoj pridobivati spet dobre izkušnje z drugimi psi,katerim gre zaupati.Ne glede na spol.
Moja kala od paritve dalje(ko smo jo skoraj posilili) renči na nekatere samce.Povemo ji da se to ne dela a,njen obrambni nagon govori drugače.A ostane pri renčanju in strašenju. :-* :-*



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 22 November 2009, 16:24:03
No ja. Načeloma je tako, da imajo na nevtralnam terenu največ problemov samci med seboj. Zlasti nekastrirani. Tekmeci pač, hočejo vsi biti glavni. Psice se lahko spičijo z drugimi psicami ali s samci.  S samci se spičijo zlasti takrat, ko se ne gonijo, samci pa vseeno lezejo vanje. Vendar gre v teh primerih v glavnem za renčanje in grožnje. Če se spičita samici med sabo, se pa lahko čisto resno stepeta.
Na domačem terenu tisti psi, ki so teritorialni enako spodijo samca ali samico, pa tudi kadar se stepejo za hrano ali igrače spol ni važen.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 November 2009, 20:00:37
Moja psica ima v glavnem težave s psi  ??? .. pa ne da bi bila ona agresivna do njih, ampak so v 99% prav samci napadli (se zagnali vanjo) njo. S psicami še nikoli ni bilo težav. Drugače pa načeloma opažam da ja.. psi, dominantni samci, znajo imet težave z drugimi samci (tekmovalnost ipd.), samice pa tudi če že, s samicami.. in ja.. seveda je tudi odpravljanje tega del vzgoje, pa seveda vzgoja proti temu že od malega.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #7 : 23 November 2009, 22:02:39
no sej enkrat je bla z eno bokserko čisto prijazna.Pred kakšnim mesecem