Rally-obedience

Rinchy · 269052

Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #900 : 11 April 2012, 14:49:47
Brez bbh-ja žal ne moreš na tekmo.

Lahko, če ima narejen RO-I.



Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #901 : 11 April 2012, 14:51:45
kako, da ne ..saj kolegica je lani brez bbh-ja tekmovala



Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #902 : 11 April 2012, 14:53:32
RO I izpit imam narejen
BBh-ja nimam

Kakor sem jaz seznanjena lahko tekmujem v RO1,
RO2 pa ne moram niti izpita delat dokler ne naredim BBH



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #903 : 11 April 2012, 14:56:12
Tako je, ja. Če imaš pa narejen BBH, lahko pa tudi vse izpite na tekmah opravljaš.



Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #904 : 11 April 2012, 15:06:37
 ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #905 : 08 Maj 2012, 19:26:15
Moja RO tečajnica se je za nekaj let preselila v Moskvo (Rusija) in me prosila za kakšen kontakt, ker bi rada nadaljevala s treningi.
Pozna mogoče kdo koga iz tistega konca, ki dela RO? Ali pa koga, ki pozna koga... :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #906 : 24 Maj 2012, 21:59:04
Vabljeni na 3. državno tekmo v Rally obedience-u, ki bo potekala to nedeljo na vadišču ŠKD Krim. Več in formacij o tekmi najdete na: http://www.rally-o.si/info.htm   ... s prijavami zaključim čez dobri 2 uri ... ob tem pa na tekmo vabim predvsem gledalce oziroma navijače :)

Lp, Ana



opica

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #907 : 01 Junij 2012, 11:50:06
Vabljeni na 4. državno tekmo v Rally Obedience-u

Kdaj: nedelja, 10. 6. 2012
Kje: vadbeni prostor Kinološkega društva Grosuplje pri Gasilskem centru
Organizator: Kinološko društvo Grosuplje

Prijavnico poslati  na naslov: Sonja Obolnar, Blečji vrh 12, 1290 Grosuplje ali
e-mail: [email protected]

Prijavnice in dodatne informacije:
http://kd-grosuplje.si/2012/05/4-drzavna-tekma-v-rally-obediencu
http://www.rally-o.si/tekme.htm

Zadnji rok prijave je torek, 5.6.2012


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #908 : 31 Oktober 2012, 20:24:36
Tudi jaz Dinota učim RO, ampak vadiva sama doma (brez tečaja :(), tekmujeva tudi (še) ne. Imam pa nekaj vprašanj:
- koliko strogi so pri ocenjevanju poleg? Je kaj omejeno kdaj lahko poveljuješ (kot pri b-bh)? Je nujno, da te pes ves čas gleda gor in se skoraj dotika noge? Dino je vedno malo odmaknjen, ni tako kot nekateri, ki se noge skoraj dotikajo, pa gor tudi ne gleda čisto ves čas, bolj, če imam roko malo bolj gor (to pa so posledice napačnega dela s priboljški v preteklosti ::)), pa tudi kdaj vmes, ko hodiva naravnost ga malo spodbudim in pokličem pa mu gre veliko lepše. :-*
- Dino nima opravljenega b-bh in ga (zaenkrat) niti ne misliva delati. Torej bi mogla iti če bi hotela tekmovati na izpit v drugo KD (bi naju sploh vzeli ???) in potem (če bi naredila) bi lahko tekmovala v RO1, če bi hotela v RO2 pa bi mogla prej opraviti b-bh?
- prebrala sem, da je na tekmah in izpitih dovoljena uporaba klikerja, igrač, priboljškov in dotikov pa ne. Ampak kaj ni po kliku obvezna tudi nagrada (ki mu jo je na tekmah prepovedano dati ???)?
Saj tekmovati (žal) še veliko časa ne bova mogla, ampak vseeno rada prej izvem, mogoče nama pa kdaj uspe priti do te stopnje. :o



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #909 : 02 November 2012, 10:25:01
Ne rabi te gledati. Sicer je lazje, ce te pes 100 % spremlja, a se da tudi brez.

Ce vaja ni ravno vaja med znakoma (tek, pocasna hoja...), se vmesnega dela niti ne ocenjuje oz. lahko prides od tocke do tocke kot teleban. Izgleda sicer ne ravno spektakularno za gledalce, se pa zato vodnik cuti bolj zivo oz. adrenalinsko.

Lahko se s psom vmes pogovarjas. Poveljujes mu pred izvedbo vaje, ki je pred oz. hkrati z znakom (ki je na tvoji desni - so izjeme pri koraku v gibanju desno, kjer gres na znak in ga ima potem pes na svoji levi...). Enojno povelje je hkratni gib+beseda, dvojno je vse ostalo (beseda, cez cas gib ali 2x beseda...).

Za RO1 ne rabis imeti opravljenega BBH, vaje (skoraj vse) lahko opravljas na povodcu (odpnes psa le pri tunelu, mizi in morda se kje (se ne spomnim, ker nisem nikoli delala s povodcem - pri meni pomeni, da ce dam povodec dol, bova delali poslusnost)).

Ce pa zelis opravljati izpit iz RO2 (ali visji), pa moras imeti opravljen BBH. Sele nato lahko tekmujes v RO2 (izpit iz RO2 lahko opravljas na tekmi, ce si bila na vsaj 2 RO1 tekmah prej pozitivna - enako velja za prestopanje v visje razrede - dejansko lahko vse opravis na tekmah (razen BBH?)).

Na tekmah in izpitih ne smes imeti nicesar pri sebi (razen psa seveda). Skratka: povodec, igraco, priboljske, kliker, odvecna oblacila (pri meni so bile to sedaj rokavice...)... pustis pred startno crto. Ucis, utrjujes... pa seveda s klikerjem (ali brez), priboljski, igraco... odvisno od psa.

Psa se na progi ne smes dotakniti z roko. Odpadejo tudi prijemi za ovratnice... Ostane ti "govorilo" in mimika telesa (lahko ploskas z rokami, da psa dobis nazaj... izgelda lahko nenavadno, a ce deluje, zakaj pa ne - sploh, ker mora biti resitev hitra, ker se meri cas (max je 3 min)).

Cena tekme je 15 evrov, ce pa hkrati opravljas se izpit, pa se nekaj takega zraven.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #910 : 02 November 2012, 10:38:12
Je pa cisto odvisno od tvojih ciljev in zelja.

Zame je RO predvsem zabava zame in za psa, nic klasicno resnega, nekaj, kjer uzivava obe. Poleg tega je to nekaj, kamor jo peljem tudi zaradi druzbe psov.

Za nekatere je to vse skupaj bolj resno, tekmovalno (in ni s tem cisto nic narobe! - samo bolj natanci, dosledni... morajo biti pri solanju, pa hitri na tekmi - sicer tukaj ni toliko pomembna izbira pasme, izbira psa, kot npr. pri agilityju, a ce imas visje cilje kot je le zabava, potem je dobro imeti psa, ki vsaj rad sodeluje s tabo, ki se ravno ne vlece kot megla...).


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #911 : 02 November 2012, 18:12:12
Hvala za odgovor! :) Jaz tudi to delam čisto za zabavo, ker za kaj dosti drugega niti ni možnosti, tudi na tekmovanja in izpite sem šele zdaj sploh pomislila da bi lahko poskusila...
Aha super da se lahko ''pogovarjaš'', moj veliko bolje dela če ga z malo višjim glasom pokličem! :P



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #912 : 07 Januar 2013, 17:43:17
Kako kaj kaže sezona 2013?   ???



MANDY

  • Gost
Odgovori #913 : 08 Januar 2013, 14:18:19
 :) to pa tudi mene zanima na KZ so razporedi razstav tekem agility za 2013 kaj pa RO ? :-\.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #914 : 09 Januar 2013, 08:38:38
Tudi na uradni strani od RO-ja ni še prav nič objavljeno :-\


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #915 : 09 Januar 2013, 12:43:29
V spletniku je prijavljenih samo 6 tekem. Ne vem pa ali je to res vse (bolj švoh je samo 6 tekem  :( )



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #916 : 09 Januar 2013, 14:41:33
V spletniku je prijavljenih samo 6 tekem. Ne vem pa ali je to res vse (bolj švoh je samo 6 tekem  :( )

A jih hočeš prepisati? :)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #917 : 09 Januar 2013, 15:29:21
7.4. - Barje
19.5. - Grosuplje
9.6. - Krim
8.9. - Maribor
22.9. - Ljubljana
6.10. - Duplica



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #918 : 09 Januar 2013, 15:36:33
A za izpite se že ve?

Midva z Žepkom bi šla nekje v bližini v spomladanskem obdobju (Celje, Žalec??), ko še ni prevroče. Ima mali posebne zahteve, jaz pa mu podlegam  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #919 : 09 Januar 2013, 15:43:08
To si pa nisem prepisala, ampak tako po spominu mislim, da jih pred junijem ni prijavljenih.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #920 : 09 Januar 2013, 16:10:46
7.4. - Barje
19.5. - Grosuplje
9.6. - Krim
8.9. - Maribor
22.9. - Ljubljana
6.10. - Duplica

Hvala. :-*
Joj, nam pa spet slabo kaže z udeležbo, pa ravno, ko se odločim, da bom bolj pridno hodila. :)
RO bi moral bit pozimi. ;D

Felina, izpite pa vidiš tukaj, to sem že našla, samo tekem nisem:
http://komisijazasolanje.si/dogodki-2012/
Je pa res prvi viden junija na KD Kamnik...



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #921 : 09 Januar 2013, 16:24:50
 >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #922 : 09 Januar 2013, 17:25:26
A za izpite se že ve?

Midva z Žepkom bi šla nekje v bližini v spomladanskem obdobju (Celje, Žalec??), ko še ni prevroče. Ima mali posebne zahteve, jaz pa mu podlegam  :-[

Mi ne bomo imeli ne tekme ne izpitov v 2013, tudi ostali "območni" ro klubi ne kolikor mi je znano.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #923 : 09 Januar 2013, 18:32:29
Mi ne bomo imeli ne tekme ne izpitov v 2013, tudi ostali "območni" ro klubi ne kolikor mi je znano.

Škoda  :( . Če bi vedela, da bo spet tako malo tekem, bi mi prijavili dve...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #924 : 09 Januar 2013, 19:10:08
Kako pa to, da je tako malo tekem, ko je pa tekmovalcev vsako leto vec?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #925 : 09 Januar 2013, 21:27:31
Ja, res čudno. Pa lani so imeli Celeia tako super tekmico, škoda, da je letos ne bo več. :'(



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #926 : 10 Januar 2013, 08:57:12
Felina, izpite pa vidiš tukaj, to sem že našla, samo tekem nisem:
http://komisijazasolanje.si/dogodki-2012/
Je pa res prvi viden junija na KD Kamnik...

Tole je 2012...  ;)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #927 : 10 Januar 2013, 11:46:20
Tole je 2012...  ;)

Ups :)
Jap, površnost je čisto v mojem stilu. :D



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #928 : 27 Januar 2013, 11:44:54
Upam da se midva prikaževa pogledat na kako tekmo. ;D Sicer pa greva naslednji mesec v pasjo šolo :o ampak žal nimajo RO, je samo klasična osnovna šola (priprave za b-bh, čeprav dvomim da bo uspelo že po prvi sezoni obiskovanja). Imam pa še par vprašanj: kako naučite križanja tačk (pri tistem koraku vstran)? Nisem se te vaje še niti lotila, ker bi rada že od začetka delala prav, pa se mi niti sanja ne, kako bi delala.. Sem si prebrala temo o tem, ampak če po pravici povem zdaj vem ravno toliko kot prej... :-\ Kaj pa kakšne vaje za hitro usedanje, ustajanje in uleganje? S stoj (iz sedi ali prostor) imava še vedno probleme, čeprav zgleda vaja zelo enostavna. :-\ Pri prostor direktno iz poleg pa naredi bolj počasi in včasih ne na prvo besedo - zdaj ko je mraz še sploh. Kaj pa prinašanje? Sicer v enki še ni te vaje, ampak me že dolgo mika, da i naučila pa ne vem kako. Prinese mi zelo lepo (sem ga naučila s posodico s shappingom - da je žogico dal v posodico, ki je bila pred mano, potem pa sem posodico samo odstranila in zdaj gre to super), problem pa je zaključek - za ''vsakdanjo rabo'' lepo naredi - spusti žogico na moja stopala (sem ga učila kot da so tarča) in steče okoli. Ampak kako ga naučiti, da se ko prinese usede pred mano in mirno drži predmet? To pa nikakor ne gre :-X, ker ves čas pregrizuje, vleče ali spusti, sploh ne gre da bi s klikerjem ujela trenutek ko normalno drži (saj sem poskusila klikniti tisto sekundico, ko je zgrabil in ni utegnil še pregrizovati - ampak se ni obneslo, ko sem malo počakala s klikom je spet grizel), s silo pa ne mislim niti poskusiti, ker se na njemu vsekakor ne obnese.
In še najin največji problem - na asfaltu dela zelo lepo, čim prideva na travo (če pomožnosti ni ravno sveže pokošena) pa je obup. Mi je čisto jasno, da je to zato, ker sva običajno vadila na asfaltu. Ko pride na travo hitreje izgubi pozornost, pri poleg zaostaja itd. Zdaj pač ustrajam s tem, da vadiva na obeh površinah in na travi za začetek delam čisto počasi - najprej samo za pozornost v osnovnem položaju, potem par korakov naprej itd.  :-X Ampak res me to spravlja v obup, ker kadar sva na asfaltu sem vsa navdušena, kako gre in dobim kako noro idejo, da bi šla kar na prvi izpit, potem ko poskusim še na travi pa kot da pes prvič sliši za poleg. :(
Sedi!


Poleg!


Sem!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #929 : 27 Januar 2013, 15:00:09
airedale10, predlagam ti, da prvo za enko ga naučiš in ne prehitevaš.