Rally-obedience

Rinchy · 267597

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #180 : 10 Maj 2007, 15:21:31
Jst pridem v nedeljo tudi pogledat, da vidim kako to sploh poteka (se mi tud sanja ne) ;D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #181 : 10 Maj 2007, 15:36:20
Prisežem, da sem imela najboljši namen priti, ampak zbor ob 8:15 je grozno zgodaj za mojo leno rit in ta papirologija s prijavami me tudi ni preveč navdušila, potem se je pa še familija spuntala ::)...

Mogoče mi uspe naslednjič, ko gre deca z babico in dedkom na počitnice :).

papirologijo sem tudi že jaz očitala- je obljubljeno ,da bo šlo na bolje. Da ne bo treba fotokopij zraven dajat (zakaj le a ne, saj imajo svoje uradne evidence  ;))  pa to, pa da bodo počasi poskrbeli za bazo tekmovalcev.
Glede ure pa - pravzaprav ne razumem ,če traja zadeva tako malo časa in se zaključi že ob 12.00 predvideno , zakaj se ne bi mogla začeti ob 10 h pa do 14 h ?
To po moje izvira iz tega ker je organizator komisija za šolanje  ;). Tudi tekme klasične (IPO) so vse začele "sredi noči"- nikoli nisem razumela zakaj (je pa to eden od razlogov, da se klasike ne grem več :-\ ) . Najbrž zato ,da ne bi prišlo preveč gledalcev  :P
Upam , da kdo od odgovornih bere ta forum  8)
Vsekakor, če bo več nastopajočih izjavilo , da se strinjanjo ali si celo  želijo bolj humano uro  :D- potem upam,da bo to pri Rallyu obrodilo sadove  :o.

Torej javni poziv vsem organiozatorjem raznoraznih kinološkoh tekmovanj, ki bi meli radi tudi gledalce 8 in s tem sponzorje ;)) pa na štartnih listah tudi člana kakšne familje z otroki, ki jemljejo tekme kot izlet , ne vojaško vajo (moj je vedno rekel" to je  JLA sindrom !" , ko je bilo žrebanje za tekmo IPO ob 6 h zjutraj v Vrtojbi, da je bila potem prva disciplina sled ob 9 h v Ajdovščini  ::) ).
tekme naj s ene začenjajo pred 9 ali 10 uro - nobena katastrofa pa tudi ne bo ,če bodo popoldne, kot npr nogometne in ostale športne prireditve, ki so mišljene za ogled gledalcev  :P ,dokler število udeležencev ne pomeni celodnevnega odgodka.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #182 : 10 Maj 2007, 16:06:55
Eno vprašanje, a je za RO posebna delovna knjižica (kot za agi), ali velja tista od 'klasike'?
Velja tista od "klasike" :)


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #183 : 10 Maj 2007, 19:30:35
Huh men je pa bolje, da so tekme zjutraj... No še bolje bi bilo, če bi bile pozno popoldne :o! Pač imam tako pasmo, ki jo vročina čist zdela... :-[

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #184 : 10 Maj 2007, 20:26:14
Huh men je pa bolje, da so tekme zjutraj... No še bolje bi bilo, če bi bile pozno popoldne :o! Pač imam tako pasmo, ki jo vročina čist zdela... :-[
Še ena, ki ima rada tekme zgodaj zjutraj. Meni sploh ni problem vstat zgodaj, čeprav če bi bilo pozno popoldne bi bilo pa tudi fino.

Se vidimo v nedeljo  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #185 : 10 Maj 2007, 20:32:54
ja sej pač če vsem paše ob 6h zjutraj jaz ne bom protestirala  :-[. samo razveselila sem se, ko se je javil še en zaspanec  :D
sicer pa lahko izpolnemo kakšno anketo o optimalnem času tekme  ;)
vsekakor , če se moraš še od kje pripeljat so dimenzije čist druge  ::)
dokler smo v Ljubljanski okolici 8. 15 ni krize- za nas- ampak očitno za nekatere Maribočane pa že prezgodaj  :-\
No pa priznam , iz agilitya smo itak navajeni opoldne laufat po soncu- tako da o temperaturi sploh ne razmišljamo  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #186 : 10 Maj 2007, 20:39:05
Sploh mi ni jasno, kako lahko pse pripravite, da so tudi pri +25 in več, tako eksplozivni in pripravljeni za delo?!  :o Kakšen recept?   ;)


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


katka

  • Gost
Odgovori #187 : 10 Maj 2007, 21:03:06
Jaz mislim... da manj dlake   :D  :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #188 : 10 Maj 2007, 21:03:53
Še ena, ki ima rada tekme zgodaj zjutraj.
No nas je že več takšnih :)


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #189 : 10 Maj 2007, 21:42:28
Jaz mislim... da manj dlake   :D  :P

Prej bi rekla, da manj možganov, vsaj funkcionalnih  ::).

Imam dolgodlakega nigra, na katerem bi lahko jajca pekla po 5ih min na soncu, pa mu ni absolutno noben problem laufat agi tekme pri 30ih (stopinjah, ne letih, čeprav bo kmalu tam  :P ). Je pa res, da ko vidi ovire, se mu IQ drastično zmanjša... Ostanejo samo še steklene oči in delodelodelodelo.



Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #190 : 10 Maj 2007, 22:52:13
Rana ura -  zlata ura, si lahko vsaj privoščiš kosilo ob pravi uri pa ti še ostane nekaj dneva  8) Upam, da jim bo res uspelo zaključiti po programu...

Mene moj cucek itak zbudi vsak dan že ob 7h, najkasneje, ga imam kar namesto budilke  ;)



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #191 : 10 Maj 2007, 23:54:11
Če malo pomislite kako vroče je bilo na zadnji tekmi, je čisto logično, da je tekma zjutraj. Določenih psov vročina ne moti, določene pa zelo (sploh tiste, ki imajo že evolucijsko plast maščobe pod kožo in še dvojno dlako) - pa saj tudi ljudje ne prenašamo enako dobro vročine. Sicer pa tudi jaz spadam med zaspance, Luna se pa tudi ravna po meni  :P

Pa vso srečo vsem tekmovalcev v nedeljo in poročajte o rezultatih - pa kakšna slikca ne bo odveč.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #192 : 11 Maj 2007, 00:04:37
Če malo pomislite kako vroče je bilo na zadnji tekmi, je čisto logično, da je tekma zjutraj. Določenih psov vročina ne moti, določene pa zelo (sploh tiste, ki imajo že evolucijsko plast maščobe pod kožo in še dvojno dlako) - pa saj tudi ljudje ne prenašamo enako dobro vročine.
Točno tako.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #193 : 11 Maj 2007, 08:20:28
Firbci (ups, beri gledalci  ;D ) ne rabimo priti ob osmih? Saj ne da bi mi bil problem, ker sem med ranimi pticami in budilka (beri psica) budi že pred šesto uro zjutraj - je čisto po soncu, ko se naredi dan, je treba vstat  ::) 

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #194 : 11 Maj 2007, 08:32:38
Rana ura -  zlata ura,


jaz bolj navijam za tisto:
Rana ura, Slovenskih fantov grob  ;D


No, žalostna  :'( ugotavljam , da smo očitno nekateri čiste izjeme  ::).
Ja ni kaj - treba bo rit vzdignit  >:D
Na pa dejmo zadevo pogledat s pozitivne plati - moja otroka bosta ravno vstala do takrat , ko jaz pridem domov  :o , tako, da mi ju ni treba niti vprašat , če gresta zraven  8)
Živa -še ti probaj zvečer familjo  mal bol zmatrat, pa boš na istem :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #195 : 11 Maj 2007, 09:16:02
 ;D Deteljica, točno tako (za vse povedano). Saj če ste vsi za rano uro, se bomo že prilagodili ali pa malo manjkrat prišli na tekmo (sicer pa kako že gre pregovor "Ko rano rani ..."  :P). Jaz pač poskušam pasje procesije združit z družinskimi izleti (glede na to, da je teh pasjih procesij pri nas kar veliko) in če se zadeva začne zgodaj, je zjutraj potrebno malo več organizacije, kar mi pač ne diši preveč :-\.

Glede vročine - kadar je vroče, je to običajno že ob 10h dopoldan. Tako, da vsaj polovica psov laufa po vročini. A ne bi bilo bolj pravično če bi vsi ;D ;)? Priznam pa, da mojo črno pošat vročina (skoraj) čisto nič ne moti in tako kot pravi Bambi ima to najbrž nekaj veze s številom možganskih celic (dlake imata oba najina črnuha več kot dovolj) ::).

Kar se pa izkoristka dneva in prostega popoldneva tiče, sem iz agija navajena da na tekmi uspešno (in prijetno) zapravim cel dan in sem čisto zgubljena, če se tekma (pre)zgodaj konča :). Imam potem celo popoldne občutek, da moram še kaj koristnega naredit, sposobna pa itak nisem za kaj konstruktivnega ::).

Torej uživajte v nedeljo. Za razliko od agilitašev imate zagotovljeno sonce cel dan 8). Mogoče se vidimo prihodnjič.

PS Bambi - DK je od klasike, ampak nova (letošnja), ki ima še RO not. Tako da rabiš novo (vsaj tako so meni razložili, če se motim, me popravite). Drugač sem pa jaz mislila kar prit probat na tekmo. Me pa tudi malo skrbi, da bom okoli znakov rahlo zgubljena in da se nekatere stvari delajo drugače, kot se meni zdi prav ::).

Živa -še ti probaj zvečer familjo  mal bol zmatrat, pa boš na istem :P
;D Ne bo šlo (še ne). Moja punca se bo zbudila isto zgodaj, samo malo bolj sitna bo čez dan ::).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #196 : 11 Maj 2007, 09:29:58
;Drugač sem pa jaz mislila kar prit probat na tekmo. Me pa tudi malo skrbi, da bom okoli znakov rahlo zgubljena in da se nekatere stvari delajo drugače, kot se meni zdi prav ::).


ja če ni druge bo tudi direktno tekma v redu.
Jaz bi vseeno na vajinem mestu probala en trening oz preiskus prej ujet.
A stožce imata ? se kupijo na AMZS ju ,če jih nimata- torej zase jih lahko nabavi vsak,ki vadi. Če se vama ne da, poskusita s steklenicami . Psi čisto drugače vijugajo na prazno , kot med stožci. Včasih moraš spremenit vodnje.
Meni osebno so znakci in stožci zelo moteči. Dva od psov znaki motijo, poleg tega motijo mene, ker ko jih geldam pozabim psa spremljat oz spremenim razpoloženje. Po domače povedano- isto progo brez znakov zvoziom neprimerno lepše brez oznak, kot z oznakami.
Niso pa vsi psi enako občutljivi. Od mojih je eden izrazito občutljiv in sem si kupla 5 poščic, da bom večkrat vadila s ploščicami (pa še nisem imela časa  in še nisem  :-[ ). Čim nekaj časa ne vidi znakov jih spet gleda,  ko čudo božje. Tako da ni neumno probat med "smetmi delat".

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #197 : 11 Maj 2007, 09:34:03
Jaz pač poskušam pasje procesije združit z družinskimi izleti (glede na to, da je teh pasjih procesij pri nas kar veliko) in če se zadeva začne zgodaj, je zjutraj potrebno malo več organizacije, kar mi pač ne diši preveč :-\.


ja saj primeni je tudi to glavni problem  :-\
in ko so malo starejši ni samo organizacija, ampak ti naravnost povejo, da si mal na glavo padel, če misliš da bodo za vikend bolj zgodaj ustajal kot za v šolo  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #198 : 11 Maj 2007, 09:53:42
ja saj primeni je tudi to glavni problem  :-\
in ko so malo starejši ni samo organizacija, ampak ti naravnost povejo, da si mal na glavo padel, če misliš da bodo za vikend bolj zgodaj ustajal kot za v šolo  :D

Saj če se v njihovo kožo postaviš, ugotoviš, da imajo mogoče celo prav ;D.


Drugače pa, stožce smo celo uspeli nabavit in sprobat. Tablic pa na žalost ne. Računam na to, da je moj pesjan zelo neobčutljiv na "smeti"; se bojim, da bo bolj mene motilo. Mi bo pa verjetno lažje tistih 20 EUR reskirat za trening na tekmi, kot kak trening ujeti ::).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #199 : 11 Maj 2007, 10:02:06
hej, kje ste kupili stožce? Jaz jih pa že dolgo iščem in kupujem!  :-\



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #200 : 11 Maj 2007, 11:51:08
CPM je sponzoriralo :)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


monti

  • Gost
Odgovori #201 : 11 Maj 2007, 12:43:01
hej, kje ste kupili stožce? Jaz jih pa že dolgo iščem in kupujem!  :-\
Veliki AMZS v Ljubljani na Dunajski, oddelek skladišče v stari (nizki) stavbi. Delajo mislim da do 14.00 oz. max. 15.00  >:(. En stane cca. 7 EUR.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #202 : 11 Maj 2007, 12:50:04
O kul. Hvala!!!



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #203 : 11 Maj 2007, 14:12:48
Hm, bo treba torej preverit tole s knjižico. Deteljica, Črno Smrt smeti načeloma ne motijo, imam pa enak problem kot ti - pozornost bi s psa prešla na tablice in stožce, pa bi s tem izgubila tudi pasjo pozornost. Prav zato pa hočem en trening, da bom vsaj malo izvežbana in bom čimmanj časa izgubila z dešifriranjem tablic   ::) :-[.

Za stožce pa ni problem, enega sem enkrat sunila 'al volo' med vožnjo z avtom, ko so barvali črte na cesti (je bilo treba najt kak stožec za vajo Naprej, pa sva s prijateljico uočili svežo prepleskano cesto  >:D ), če bom pa potrebovala večje število stožcev, se bom pa naslednjič fantu prišlepala na moto delavnico s psom, pa bomo slalom delali Honda, Suzuki, Sambo, Kawasaki...  :D

Živa, mogoče pa jutri deteljico prepričava za en šnelkurz RO v Žalcu  ::), sama si je kriva, kaj naju pa na treninge sili  :P.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #204 : 11 Maj 2007, 15:05:48
PS Bambi - DK je od klasike, ampak nova (letošnja), ki ima še RO not. Tako da rabiš novo (vsaj tako so meni razložili, če se motim, me popravite).

Ne rabiš nove delovne knjižice, če imaš v stari še dovolj prostora za vpis izpitov. Če si bila pa preveč pridna in imaš že celo stran polno, pa rabiš novo. Vpišejo pa kar v rubrike za osnovno poslušnost ...

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #205 : 11 Maj 2007, 15:22:37
Živa, mogoče pa jutri deteljico prepričava za en šnelkurz RO v Žalcu  ::), sama si je kriva, kaj naju pa na treninge sili  :P.
a slučajno namiguješ ,da moram opremo pripeljat >:D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #206 : 11 Maj 2007, 15:57:40
Kje je kak nedolžno žvižgajoč smajli...  ::)

Ni treba opreme, samo nekaj volje za demonstracijo in korekcije. Saj agilitaši znamo dobro improvizirat  :).



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #207 : 11 Maj 2007, 16:45:26
Oh saj jaz tud rada malo dlje spim... :o Ampak, ko pomislim na Nubo kako zgleda, ko mora delat na soncu in vročini... pol mi je pa vseen tud če ob 5h zjutraj vstanem!
Bi bilo pa idealno, če bi se tekme začele ob 19h zvečer :P Ali pa da bi na tekmi deževalo 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


katka

  • Gost
Odgovori #208 : 11 Maj 2007, 18:13:53
Hm...sama nimam izkušenj s tekmam, predvidevam pa, da se kužati, ki so zelo obdarjeni z dlako res malo matrajo na soncu, čeprav jim je motivacija vodnik sam in delo. Naš še sedaj počiva v senci in njegov jezik se mi zdi, da bo kmalu odpadel  8)



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #209 : 11 Maj 2007, 21:16:01
Živa, mogoče pa jutri deteljico prepričava za en šnelkurz RO v Žalcu  ::), sama si je kriva, kaj naju pa na treninge sili  :P.

Bom jaz tudi gledala, ker sem prelena, da bi si filčke pogledala na računalniku. Kar se pa tiče zgodnjih ur, tudi jaz upam, da bom z Oscarjem v agility-ju v kakšnem višjem razredu, da bom vsaj malo dalje lahko spala.  :-[