Rally-obedience

Rinchy · 269330

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #240 : 27 Maj 2007, 18:38:24
Kaj je pa še za povedat!

Čestitke deteljica in tvoja pasja banda!!!! :o  ;D



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #241 : 27 Maj 2007, 19:05:50
Martinca, si si ogledala naš trening?  ??? In zakaj se ne prideš predstavit, c,c,c, vedno radi nove russle spoznamo.

Živa in Gromska strela ter jaz in Črna Smrt smo se pod deteljičinim nadzorom kvalificirali za naslednjo tekmo  ;), tako da če bo vse po sreči, pridemo (vsaj midva)  :).

čestitam obema za uspešno opravljeno prvo tekmo z izpitom  :) .
Grom je brez dvoma pokazal najlepše delo dneva  8) - samo na začetrku so ga malenkost ;)   ::) potegnile v agility stilu postavljene ovire :P

kar se pa mene in moje bande tiče- Bambi -če boš odkrila recept,  kako se možgane sabo prinese- poooosim zaupaj ga še meni :o
Moji so z mano že dolgo skregani  :-[





Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #242 : 27 Maj 2007, 19:14:28
Čestitke vsem še posebej pa Deteljici in Bambi :o ;D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #243 : 27 Maj 2007, 19:16:44
Čestitke vsem tekmovalcem!  8)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #244 : 27 Maj 2007, 19:44:56
No no Aska- tako skromno, čestitaš drugim - kaj pa najboljši predstavnik polarnih pasem na današnji tekmi?
 Mogoče je res nekaj vaj manjkalo- ampak tiste , ki so bile prikazane so bile pa izjemo lepe.
vsekakor boljši obet za prihodnoat kakor, da bi bile vse vaje sicer narejene ampak medlo in slabo.
Čestitke torej za pokazano, saj se vidi kvaliteta ,čeprav same točke tega še ne pokažejo.

prav posebne čestitke si po moje zaslužijo vsi ,ki so prvič zbrali pogum za tekmo in upam ,da se bomo videvali še dolgo vrsto let.

Na splošno smo imeli danes priliko videt lep spekter različnih pasem  in prikazano delo zagotovo izpodbija steretipe o delovnih in nedelovnih pasmah  psov  8). Škoda, da se še buldogica s Krima ni pokazala od kar so tekme uradne.  :(
Mogoče res ni vsaka pasma zaintersirana za grizenje markerja zagotovo pa vsaka pasma psov lahko dela zelo lepo poslušnost.
In RO v rogramu ponuja vaje, katere lahko izvede vsak pes ,če ga le kdo nauči in so obenem atraktivne za videt, če so le dobro izšolane.
glede na hiter napredek ,ki se je pokazal že v enem mesecu tekem se zagotovo ni bati, da RO ne bi postal šport, ki ga bo zelo lepo in zanimivo gledati in šolati.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #245 : 27 Maj 2007, 20:23:34
No no Aska- tako skromno, čestitaš drugim - kaj pa najboljši predstavnik polarnih pasem na današnji tekmi?
 Mogoče je res nekaj vaj manjkalo- ampak tiste , ki so bile prikazane so bile pa izjemo lepe.
vsekakor boljši obet za prihodnoat kakor, da bi bile vse vaje sicer narejene ampak medlo in slabo.
Čestitke torej za pokazano, saj se vidi kvaliteta ,čeprav same točke tega še ne pokažejo.
Hvala :) Je bila pa tudi dobra šola za naslednjič ;D in bo mogoče na naslednji tekmi bolj uspešno :D



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #246 : 27 Maj 2007, 22:59:42
Čestitke vsem tekmovalcem in seveda tudi organizatorjem, ki so poskrbeli res za odlično organizacijo in nagrade.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #247 : 28 Maj 2007, 01:03:18
Hvala za čestitke, se bom pa potrudila, da bo Sambo vsaj enkrat na eni tekmi pokazal tako poslušnost, ki jo zmore naredit - to je namreč bilo tam nekje na 70%... Da se razumemo, sem prav zadovoljna z njegovim današnjim delom, tudi na posnetku sploh nisva videti slabo  8) (razen surle na tleh pri spirali  ::) ), a upam, da bom nekoč tudi na kaki tekmi uspela iz njega dobit to, kar dela 'za hobi'.

Deteljica, ko odkrijem možganski recept, ti ga vsekakor sporočim. Ugotavljam pa, da sem ne samo po fizionomiji, ampak tudi po psihi šprinter - agi parkur in njegovih 15-20 ovir mi je neprimerno lažji za memorizirat in izvest (v 25sek) kot pa isto število v RO v minuti in pol...  :-[ Se bomo trudili dalje, mislim, da smo pečeni še v eni disciplini...  ::)

Aska, čestitke tudi tebi seveda, jaz občudujem vsakogar, ki nekaj počne s polarcem, sploh pa je res, kar je napisala deteljica - kar je Aska naredila, je naredila zelo lepo! Lahko sta ponosni.  :)

Grom je pa naredil totalen raztur  8). Mogoče je Jasna upala, da bodo v KD Ljubljana sledili slovensko-bistriškemu trendu pokalov  :D :P.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #248 : 28 Maj 2007, 08:31:22
Grom je pa naredil totalen raztur  8). Mogoče je Jasna upala, da bodo v KD Ljubljana sledili slovensko-bistriškemu trendu pokalov  :D :P.

  :) a lahko prosim kdo objavi sliko, da bodo organizatorji razumelji, kaj se podeljuje v discipinah , kjer prevaldujeo vodnice   ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 28 Maj 2007, 09:08:06
Vsi ste bili super in vsi si zaslužite čestitke!
Upam, da niste bili lačni in da ste se imeli fajn, se pa opravičujemo za malo jutranjo zamudo! Bo drugo leto bolje :)

A bi mi kdo razložil toel s pokali prosim??

Lp, Kaja

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #250 : 28 Maj 2007, 10:08:25
Tale fotka je sicer lanska, ampak mislim, da je primerno zgovorna ;D.

Hvala vsem za čestitke in čestitke tudi z moje strani sotekmovalcem in organizatorju. Žrebanje štartnih številk je pa res ::)... Saxana kaj misliš, koliko upanja imamo, da se to v pravilniku spremeni, če se fejst pritožujemo okoli tega ;)?

Ampak začetek RO I je bil za norega agilitaškega psa prav zaj***n. Prvi dve vaji sta bili hop in gugalnica in ni čudno, da je bil Grom popolnoma prepričan, da je na agi tekmi. Pravi čudež je bil, da je sploh šel z mano do hopa, potem pa se ni mogel več zadržati ::). Ampak cono na gugalnici je pa lepo naredil, a ne? ;D

Bambi, meni bi tudi prav prišel možganski recept - kako uro po tistem, ko sva nastopila, sem se spomnila, da bi bilo glede na situacijo na začetku proge mogoče pametno uporabiti povodec ::).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #251 : 28 Maj 2007, 10:36:20
Ja, Živa, saj te razumem, da si dala sedaj možgane malo na off! :P


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #252 : 28 Maj 2007, 11:20:43
Hvala za obujanje prijetnih spominov, se mi je tako milo storilo, ko vidim svoj blažen nasmeh na tej fotki, da si bom v tem deževnem dnevu morda privoščila kako urco samo zase... (s pokalčkom  ::) :D )

Lačni gotovo nismo bili, futer je bil 1a!  8) (sem ultra zbirčna, tako da je to pohvala najvišjega ranga)

Začetek na enki je bil res kot za inat agilitaškim novincem, ampak mi se ne damo  :P. Cono so pa vsi naredili super  8) :).



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #253 : 28 Maj 2007, 12:51:48
Saxana kaj misliš, koliko upanja imamo, da se to v pravilniku spremeni, če se fejst pritožujemo okoli tega ;)?

Mislim, da glede tega ne bi smelo biti težav... do sedaj se je dalo večino stvari (ne glih vse) lepo dogovorit. Zdej je treba samo počakati na naslednji sestanek, ki pa bo šele septembra. Kar se pa ostalih protokolov tiče pa pomoje ne bo mogoče veliko popravit, rally spada pod poslušnost in zaenkrat še nimamo svoje komisije... tako, da mora biti večina stvari enaka kot pri ostalih disciplinah poslušnosti ... žal je to bolj dolgočasno in polno protokolov. ???

Od Agilytašev bi se dalo "prekopirat" marsikakšno dobro zadevco ... samo zaenkrat še ne.  :(

Drugače pa sam pravilnik RO ne narekuje kako mora potekati organizacija RO prireditev, to kaj mora organizator narediti in kako mora prireditev zgledat smo dobili posebej navodila od komisije ... in to 1 teden po 1. državni tekmi, ki je bila na Krimu. Sestanek je bil sklican pa zato, ker na naši tekmi ni bilo teh protokolov in smo bili kar orng okregani.

Moram pa rečt, da je bila 3. državna tekma v KD Ljubljana odlično organizirana, zelo so se potrudili in vse kar so si zamislili so izpeljali zelo profi (po moji oceni). Čestitke KD Ljubljani ... kar tako naprej  ;D



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #254 : 28 Maj 2007, 16:39:51
Čestitke vsem, še posebno "bratu" Gromu in pa črni smrti.
Meni pa očitno tale rally ni ravno namenjen, ker se naslednji termin v Novem mestu spet križa z zelo veliko razstavo ::)  ::) . Pa jeseni.


Lp, Ivana




Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #255 : 28 Maj 2007, 16:56:04
Upam, da se ti bo še v bodoče križalo z razstavami, drugače bosta na 9ih stopničkah dve osebi, deteljica in Ivana  ::) :D.

Ne, resno, upam, da se za RO odloči še kak agiltaš, da bo konkurenca bolj zanimiva, pa da lahko dokončamo klepete, ki jih prejšnji dan na agi tekmah nismo uspeli dokončat  :D. Mi gotovo še pridemo  :).

Urša

ps: aja, pa zdaj, ko je tekmovalcev in hobičarjev v RO nekaj deset, predlagam, da se toliko bolj potrudimo, da uveljavimo svojo voljo  ;). Torej, saxana, poleg eliminacije zgodnjega zbora ter žrebanja štartnih številk predlagam, da na naslednjem sestanku razmislite tudi o tem, da nas je kar nekaj mnogobojcev (mnogonorcev  ::) 8) ), ki delamo veliko stvari, torej skušajte za tekme izbrat termine, ki se ne prekrivajo z drugimi kino. prireditvami v Sloveniji in tako pomembnimi in bližnjimi, kot je evropska v Zagrebu. Saj vem, da niste/niso ciljali ravno na to, da bi se prekrivalo, a vseeno, bomo cenili trud, hvala.



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #256 : 28 Maj 2007, 19:50:13
Mislim, da bo Saxana težko koordinirala vse to - agilitaše, naše reševalske stvari, itd... Trenutno je nekaj reševalskih izpitov/dogodkov pokriva z RO tekmami. Mislim, da je težko ustreči vsem in imeti še prost poligon na voljo.

Drugače je pa fajn videti, da je vedno več RO navdušencev!

LP, T



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #257 : 28 Maj 2007, 23:12:45
To mi je popolnoma jasno, da vsega se ne da imet, vedno bo komu kaj prekrižalo načrte. Že to, da so RO tekme ob nedeljah (ko ni agi tekem) je veliko! A vseeno mislim, da je prav, da se odgovorni še naprej trudijo, da se dogodki med seboj ne prekrivajo. Dajmo si priznat, Slovenija je le majhna in nimamo ravno 30 razstav letno... Glede na to, da je RO zelo nova disciplina in da dobiva navdušence tudi (mislim celo, da predvsem) iz drugih kinoloških panog (agilitaši, ki nam dela ni nikoli dovolj  :-[, agilitaši s starejšimi psi, ki ne zmorejo več odteči celega parkurja, vodniki, ki so s psi končali malo ali osnovno šolo, pa jih klasika zaradi togosti ne privlači...), pa vseeno menim, da je trud, da se tekme in razstave med seboj ne prekrivajo, povsem na mestu. Konkretno letošnja evropska razstava psov v Zagrebu je super priložnost, da si ljudje ogledajo ali se celo udeležijo razstave višjega ranga, saj je v naši neposredni bližini. Škoda je, da bo na RO tekmi v Novemu mestu manjkalo nekaj ljudi, ki RO že delajo in nekaj takih, ki bi z veseljem šli takrat na tekmo, če se ne bi prekrivala z razstavo.

Razumem, da je izbira datuma odvisna od mnogo dejavnikov, a prepričana sem, da za teh nekaj tekem letno (kolikor jih je zdaj) ne bi smel biti problem najt kinološko prost dan. Deteljica, Živa in jaz smo bili v soboto skupaj na agi tekmi, v nedeljo ponovno skupaj na RO tekmi, deteljica je v ned popoldne nameravala še na lovski piknik, midve z Jasno bi pa tudi gotovo šli še na kake ovčke, če bi jih kje blizu organizirali  ;) ... Če se še Ivana vrže v RO, bi z morebitnim prekrivanjem RO tekme s kako razstavo ali agi tekmo tako v enem zamahu bili ob 4 vodnice s skupaj 8 psi  :P :D (svoje prispevata predvsem Ivana in deteljica, če smo iskreni).  Če upoštevamo dejstvo, da je na včerajšnji RO tekmi sodelovali 19 psov, potem to definitivno ni zanemarljivo.

Ponavljam, jasno mi je, da vsega se ne da imet; če ima nekdo takrat trening, frizerja, izpit na faxu, poroko, je to eno; da si pa kinološke prireditve med seboj skačejo v zelje, pa res nima nobenega smisla. Zato upam, da bo takih prilik čimmanj in bomo zagreti pasji delavci še v bodoče kazali svoje znanje in sposobnosti  ::) v čimveč panogah.  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #258 : 29 Maj 2007, 08:58:08
v nedeljo ponovno skupaj na RO tekmi, deteljica je v ned popoldne nameravala še na lovski piknik, .....

in je  tudi šla  :P :P

pa po tekmi v Ložnici je tudi ujela še lovski izpit in pometla z vsemi prisotnimi lovci  ;) , se ja pa na vodenju drugega teka agilitya zelo poznalo, da se ji mudi  ::) (neubranost, napake ::).

Aja da ne pozabim v tem smislu res pohvalit sodnice :) , katera mi je to mogočila, saj je izključno meni na čast zamenjala predvideni vrstni red kategorij in dela  v A3 in dala  najprej tek za large- kajti to , da je Slovenija majhna je lahko tudi prednost, če sami tako hočemo in smo malo manj zategnjeni.

Takele usluge kot je bila ta namreč v velikih državah niso možne. Podobno se mi je zgodilo predlani, ko so zaradi mene ( nesreča na cesti-posledično zamuda) najprej zamenali vrstni red tekme v Slovenski bistrici , ker pa še nisem pravočasno prišla so me prestavili v drugo kategorijo , kot sem bila prijavljena.
Pa mislim, da nisem edina, ki sem kdaj okusila prednost majhne Slovenije in dobrih - z zdravo kmečko pametjo podkrepljenih odnosov med sodniki, tekmovalci in organizatorji.
Dajmo torej na vseh področjih poskusiti Slovensko majhnost obrniti nam v prid.

P.S.
deteljica in Ivana pa imata sami dve skupaj 11 psov  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #259 : 29 Maj 2007, 09:57:48
Deteljica:  :o :o :o :o :o :o :o
S tem, ko se tekme RO pokrivajo z mednarodnimi razstavami, se tudi krši en člen enega pravilnika, mislim da PSD. Če se kakšen tekmovalec odloči pritožit, ima dovolj močno orožje, da nekaj doseže.
Tudi tekme agija so se že prestavljale zaradi razstav.
Meni osebno je zelo všeč, če so RO tekme ob nedeljah, me ne moti niti če sem prejšnji dan na agi tekmi. Samo za vraga naj se ne prekrivajo s tistimi 8 razstavami v Sloveniji, ki jih imamo.


Lp, Ivana


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #260 : 29 Maj 2007, 10:38:32
Deteljica, vedela sem, da nameravaš it, če si pa šla, pa nisem vedela - te nimam čipirane in nadzorovane   ::). Se strinjam, treba je izkoristit našo majhnost, tudi meni so že na agi tekmah delali usluge (zamudila zaradi višje sile (beri, navigacijske sposobnosti blondinke na kvadrat), so mi dovolili ogled parkurja med višanjem ovir), kar se mi zdi zelo lepo in konec koncev, nihče ni oškodovan, če ti tako malo pogledajo skozi prste.

Kehem, matematika mi pa ni nikoli šla  :-[, pri deteljici sem uspela pozabit enega psa (sem prišla samo do 3), pri Ivani sem pa štela samo odrasle, ker so tamali še premladi, da bi šli na RO tekmo v NM konkretno.

Mene sploh ne moti, da imam v enem vikendu en dan agi tekmo, drug dan pa RO ali razstavo, ampak kot pravi Ivana - v Sloveniji je čez leto 8 razstav in 6 RO tekem, lepo lepo prosimo, naj se ne prekrivajo.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #261 : 29 Maj 2007, 11:46:59
glede prekrivanja in pravilnikov pa imam občutek ,da se ne smejo prekrivati enake prireditve, ne pa različne in še to velja samo za našo državo- npr Zgreb ne šteje,ker je druga država-sodniki popravite me, če se motim, zakonodaja vseh vrst ni moja močna stran :-[
Tudi lani ko je bilo v Sloveniji svetovno belgijskih ovčarjev smo imeli državno agility (al pa pokalno?), pa je bilo meni razloženo,da je to drugi šport oz tip prireditve.
Se pravi samo iste se ne smejo prekrivat mednarodne z lokalnimi ( npr razstava z razstavo).
Tega Murphya prekrivanja sem bila navajena iz časov, ko sem tekmovala po IPO - obvezno so se prekrivale celo kvalifikacijske  ::), pa ni to nikogar skrbelo razen mene  ;) - ker pač sem bila izjema, ki potrjuje pravilo, da to niso isti udeleženci in se nisem nikoli pritoževala.
Bial pa je takrat olajševalna okoliščina, da si na obeh področjih lahko nadomestil kakšno domačo kvalifikacijo  s tujo mednarodno tekmo- te možnosti v agilityu zdaj žal več ni.

Vsekakor tu pravilniki ne bodo ničesar rešili- samo dobra organizacija in sodelovanje vseh vrst komisij.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #262 : 29 Maj 2007, 22:52:09
Res ni fajn če se stvari prekrivajo, ampak dvomim, da se nikoli prireditve ne bodo prekrivale. Sploh pa če te zanima še kaj drugega kot kinologija. Je pač treba postaviti prioritete in se tudi čemu odpovedat. Meni bi recimo veliko bolj odgovarjalo, če bi bila tekmovanja iz RO ob sobotah in bi imela nedelje frej, pa žal ne gre.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #263 : 14 Junij 2007, 09:40:29
Ojla,

glede na to, da so v KD Krim jesenski tečaji Rally-ja (s pričetkom septembra)  že skoraj čisto polni obveščam vse zainteresirane, da se v tečaj prijavijo čim prej.

RO-I (2. skupini)
- prostih je še 6 mest od 12

RO-III (2. skupini)
- prosti še 2 mesti od 14

Ostale kategorije - zapolnjene!

Informacije:
041/32-77-52 (Ana)




saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #264 : 18 Junij 2007, 09:56:47
Zaradi navala v tečaje RO smo v KD Krim za septembersko sezono naredili 6 skupin RO.

Prosta mesta:
- RO-I (druga skupina) - še 5 prostih mest
- RO-II (druga skupina) - še 2 prosti mesti

Informacije na:
041/32-77-52 (Ana) ali na mail [email protected]






rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #265 : 18 Junij 2007, 15:04:55
Tudi v našem klubu bi radi začeli z RO, vendar imam eno težavo. Nimamo znakov za vadit. Res, da so znaki v pravilniku noter, vendar jih je nemogoče skopirat in povečati. Tako, da vas prosim, če bi nam lahko kdo po emailu poslal te znake?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #266 : 18 Junij 2007, 15:09:11
Ojla Rapgirl,

pravkar sem ti na mail poslala znake RO.

Če bo še kdo rabil znake se obrnite name in vam jih pošljem.

Lp, Ana



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #267 : 28 Junij 2007, 23:15:39
V album sem dodala slikice junijskih izpitov iz RO ;), ki so potekali na KD Krim (bolje pozno kot nikoli :P)! Nina hvala za slikanje... :o

http://nuba.moj-album.com/

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #268 : 28 Junij 2007, 23:30:32
Apollo hvala za slikce :) So res super :o.


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #269 : 29 Junij 2007, 07:04:17
Apollo super tole !


Lp, Ivana