Rally-obedience

Rinchy · 269231

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #330 : 24 Junij 2008, 14:41:21
Ja seveda že imava b-bh izpit. a potem se v tisto knjižico vpisujejo rezultati? Ker jaz ima še ono staro, ki je modre barve.
Je tudi ta plava knjižica v redu, tudi jaz nimam druge in rezultate mi v to vpisujejo :) Psi,ki so privekali na svet po 1.1. 2006 res rabijo imeteti opravljen obvezno B-BH. Pred tem datumom skoteni pa ne.

lp


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #331 : 24 Junij 2008, 16:48:46
rapgirl, ali to pomeni, da lahko drugo leto pričakujemo tudi kakšen tečaj RO v zasavju? :o

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #332 : 24 Junij 2008, 16:55:50
rapgirl, ali to pomeni, da lahko drugo leto pričakujemo tudi kakšen tečaj RO v zasavju? :o

Ja ni dvakrat za reči. Čeprav računam, da bo to imela Tamara čez.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #333 : 24 Junij 2008, 16:59:19
Važn, da se neki dogaja :P Ker v Zasavju je zaenkrat kar se tiče šolanja kar monotona, predvsem pa skopa izbira. Mala šola, poslušnost pa se že skor neha :-\

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #334 : 24 Junij 2008, 17:02:00
Ja, sej ni panike. Pozabila si še na agility. Pri nas je sedaj že kar lepa ekipa in pridno treniramo.   ;D Pa potem spomladi še RO.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #335 : 24 Junij 2008, 17:04:45
Citiraj
Ja ni dvakrat za reči. Čeprav računam, da bo to imela Tamara čez.

Rapgirl, na naju z Žakcem se lahko zaneseš ;)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #336 : 24 Junij 2008, 17:11:15
Nisem pozabla, samo če gledam naš kd...ni omembe vredno. "trener", ki ti šikanira psa pa ena pudljica hodta ::)

...sledi svojim sanjam


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #337 : 24 Junij 2008, 20:21:01
Glede izpita-kolikor vem jaz,ga lahko delaš v kateremkoli KD.Lahko ga posebej ali pa na tekmi in se pač še posebaj plača,mislim da nekih 25 evrov.
Drugače pa se tudi jaz nameravam udeležiti tekme RO in tam opravljati izpit,jeseni v 'našem' KD Maribor...Če bomo še seveda pridno vadili :-[



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #338 : 24 Junij 2008, 20:35:46
Glede izpita je čisto vseeno kje opravljaš tudi izpit ;) ;D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #339 : 25 Junij 2008, 08:16:15
Da ne boste preveč počivali, do jesenskih tekem  :P Mogoče pride komu prav ;)
 Intersparu imajo na oddelku z igračami tale komplet stožcev za 6€  ;D Pa še žogica je zraven za nagrado  8)
Nič ne bomo počivali, so ti stožci že doma ;) :P


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #340 : 25 Junij 2008, 09:15:04
Hi hi, kul  ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #341 : 25 Junij 2008, 10:47:19
Že sprobano in kar fajni so tile stožci :D Edino žoga pa je v momentu bila fuč. Pač ni primerna za mojo mrcinčico ;) :P Pa Aska ne drži močno nobene igrače :-\


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #342 : 25 Junij 2008, 22:35:50
Evo današnji posnetek iz RO treninga. :)
Nekaj vaje bo še potrebno pa bo.  ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ekEwFytR9d0

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #343 : 25 Junij 2008, 22:57:56
rapgirl ful dobro vama gre  :o :o :o Pomoje greste kamot na izpit ze prej kot drugo leto  ;D  Pocakaj da se mojo zvau naucim "flip" pa gremo lahko skupaj  ;) :P :P

Mimogrede, se vprasanje.. Delovno knjizico je obvezno imeti na prvi tekmi/izpitu? Kajti najina je se vedno "v delu", pac instruktor pravi, da jih dajejo na KZSju parkrat na leto tiskati oz. pocakajo, da se jih malo vec nabere (bbh sva opravila aprila)..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #344 : 25 Junij 2008, 23:01:26
Ovčka hvala za vzpodbudo. Samo se morava še malo izpilit, pa še kaj naučit.  ;)
Knjižico boš pomojem dobila komaj v jeseni. Sicer pa pred jesenjo jaz ne grem na izpit. Tako, da do takrat se bo pa Cosmo že naučil flip.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #345 : 26 Junij 2008, 07:38:07
rapgirl dobro vama gre in ne vidim razloga zakaj ne gresta delati tega izpita že jeseni ???

Ovcka flip pa ni tako težko psa naučit, če sem mojo dokaj hitro, boš ti tvojega Cosmota še toliko hitreje ;D

Se pravi jeseni bo konkurenca še večja? :o

lp


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #346 : 26 Junij 2008, 10:13:18
Mislim, da res lahko gresta na izpit že septembra na prvo tekmo.  :)

Jaz sem knjižico precej hitro prejela. Dejansko v enem mesecu od opravljenega prvega izpita.





deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #347 : 26 Junij 2008, 10:57:14
Ajka, vaje so čist v redu za na tekmo  :) , samo psico mal shujšaj, da ti jo kap ne sune  :-\

kar daš za nagrado hrane moraš odštet od obrokov  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #348 : 26 Junij 2008, 12:36:34
detelljica verjemi že delamo na tem. Več gibanja in manj hrane. Dobiva tudi manjkalorično hrano. Tako, da gre dol, samo počasi. ;) Je pa tudi dlaka tukaj, ki naredi svoje. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #349 : 26 Junij 2008, 22:59:29

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #350 : 26 Junij 2008, 23:08:28
Bravo Žak in Tamara!  :D :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


maja72

  • Gost
Odgovori #351 : 27 Junij 2008, 09:40:42
Tamara, Maja - res lepo delo  :o!

Pa če lahko samo malo pripomnim (je zelo dobronamerno) - pri delu psa na levi poskušajta psa voditi z levo, pri nagrajevanju z desno, pa vodenju v stoj z desno ipd. psa peljeta v klin oz. pred sabo, s čimer psa naredita slabšo pozicijo, kot sta sposobna. Če bosta vodili z levo, recimo v višini pasu, bosta lažje dosegli tudi fokus na oči, kakor če se pes steguje pred vodnikom proti desni roki. Pa zavoji v levo so lažji, pa porpavljanje pozicije na levi ... Pa klina se hitro znebiš. Jaz v stojni poziciji na levi nagrajujem z levo z nadprijemom. Sam še tole, pa res ne biti hudi - levo ramo vama meče nazaj k psu; če bosta popravili pozicijo telesa bolj naprej, i. e. leva rama naprej, ne nazaj, bosta psa manj zaostajala ...



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #352 : 27 Junij 2008, 09:44:40
maja72, a ti tudi to treniraš?

Tamara tudi vama z Žakom gre prav dobro :)

lp


tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #353 : 27 Junij 2008, 09:45:53
maja72, hvala za koristne napotke :) midve z rapgirl se to sami učiva, ker v naših krajih zaenkrat še ni RO tečajev, tako da je vsak nasvet več kot dobrodošel  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #354 : 27 Junij 2008, 10:02:50
tole je pa splošen tekst in pohvala vsem ,ki pogumno in samostojno orjejo ledino!
Ne se vznemirjat ,če kje ni tečajev, malo pogledaš videe, kakšen seminar in pač delaš. Po občutku in se mal znajdeš. Fino je it kdaj na klub delat vaje, ne glede kaj delajo drugi, zato da se pes (še bolj pa vodnik) navadi na motnje. Ampak isto dobro je,če greš v park al pa pred trgovino, kdor nima kluba blizu.
Ne bit vsi tolk obremenjeni s tečji in inštuktorji! Sej je res praktično, da ti kdo vse na krožniku prinese, pa da ti urnik tečaja zagotavlja en red- ni pa nujno.
Kdor torej živi kje,kjer so klubi daleč, nima prevoza al pa v njegovem klubu ni primernega tečaja naj zato ne izgubi volje in naj ne čaka da se bo pri njih  pričel tečaj al pa da ga bo mama pripravljena vozit s s psom na trening.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #355 : 27 Junij 2008, 10:26:51
Bravo deteljica :D  Je res kar si napisala...lp


maja72

  • Gost
Odgovori #356 : 27 Junij 2008, 11:16:05
aska: Ja, treniram z obema psoma, ampak ne tekmujemo ;).

tamara: Jaz sem se največ naučila od deteljice, in sicer samo tako, da sem jo gledala - kako vodi na tekmi, kaj dela pred tem, kako pripravi psa pred vstopom na parkur. Vaje naučiti s potrpljenjem in poznavanjem svojega psa ni problem; dobro voditi psa je umetnost, za katero rabiš poleg znanja še filing in kilometrino. In v končnem efektu vodenje odtehta več kot dobro naučene vaje. Meni je všeč t. i. šofiranje z levo, kar vidiš pri deteljici in je na bolje simplificirana varianta vodenja v klasičnem obedienceu. Tisto, kar RO dovoljuje in premalo izkoriščamo, je pa manj militaristično vodenje psa, tj. veliko cvilnjena in spodbujanja na progi. Jaz sicer rada pretiravam  :-[ in mi psa začneta freestyle izvajat na progi namesto RO  ::), dobiš pa s tem hitrega psa, hiter pes je spodbuda za vodnika in če je vaja dobro naučena, bo z malo spida tudi lepo izvedena. To se vidi pri Žakovem flipu, ki mi je res všeč; na Tamarinem mestu bi jaz potem prvi korak naredila hitreje, bolj v tempu ... No, ampak to pride z vajo, osnove imata pa res lepe  :-*. Pazita na vodenje (z levo, nagrajevanje na levi, leva rama naprej), ker sicer se boste pri vajah okrog stožcev ali pošiljanju čez oviro s psom zaletavali.

Jaz se največ naučim tako, da delam sama, se snemam, pogledam, analiziram, eksperimentiram - imam veliko več časa kot pri delu v skupini. Za motnjo pa izkoristimo razna čakanja, npr. pred trgovino, včeraj smo delali pa kar med čakanjem na koncert Siddharte.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #357 : 27 Junij 2008, 11:33:29
maja72 hvala za nasvete in vzpodbude. Vedno se rada kaj novega naučim in zvem.  ;) Glede na to, kakor piše Tamara sva samouk je super, če je kdo tako dober pa ti kaj svetuje.
Zato res hvala.
Me pa zanima kako ste naučili mizo. Z Ajkosva prišli do par korakov. POtem pa grem še nekaj korakov stran (postopoma) pa se na sredini vstavi in me pogleda.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #358 : 27 Junij 2008, 11:56:10
Joj,jaz imam tudi težave z mizo.Če je pošljem iz dveh metrov,gre takoj gor,čim pa povečam razdaljo,pa že ne več...
Mogoče če bi ji nastavila gor priboljšek,da vidi in jo potem poslala gor?Mogoče bo pri tebi to delovalo.
Drugače pa so mi rekli,da se da mizo dobro narediti na target.Da recimo psa postavljaš na brisačko,potem pa jo daš na mizo.Te varijante pa še jaz nisem poskusila.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #359 : 27 Junij 2008, 12:04:05
Ne vem sicer kakšno vlogo ima miza pri RO, ker discipline ne spremljam ampak učenje mize z hrano ni ok, ker potem ko pes pride na mizo začne iskat hrano in skakat dol, da bi malo pogledal če je slučajno padla pod mizo ::) Dobra varianta je z targetom ali pa pač enostavno počasi podaljšujete razdaljo in predvsem počasi podaljšujete čas, ki ga pes na mizi preživi. Torej ne da že prvič čaka 10 min. na mizi ampak ko skoči na mizo takoj potrditev in nagrada, šele ko imaš fazo da gre na mizo brez problema od kjerkoli narejeno popolnoma, podaljšuješ čas na mizi.

Lp nina