Rally-obedience

Rinchy · 268800

saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #420 : 06 Marec 2009, 13:43:41
Spoštovani !
 
Delni zbor sodnikov za delo je, kot najvišji strokovni organ na področju šolanja psov, na svojem rednem letnem zboru konec februarja sprejel nekatere sklepe, ki so za slovensko kinološko javnost pomembni.

Letos je RO  postala uradna kinološka disciplina v Sloveniji, tako, da se bo na konec sezone prvič podelil tudi naziv državnega prvaka. V zimskem času se je popravil pravilnik, kot tudi poslovnik o organizaciji tekmovanj RO, pripravlja se ustanovitev Komisije za RO , ki pa že ima svoj delni zbor sodnikov.

Predstavitev novega pravilnika, poslovnika o organizaciji tekmovanj in smernice sojenja bodo
v soboto, 14. marca ob 09 uri na prostoru Kinološkega društva Domžale.
Kotizacija za posameznega udeleženca je 30€ / v ceno je vštet že DDV/, ki ga  udeleženci plačajo pred predstavitvijo . / lahko tudi naročilnica društva/. Zbrana sredstva bodo namenjena kot pomoč pri organizaciji RO tekmovanj.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #421 : 06 Marec 2009, 19:01:39


Ally

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 17 Marec 2009, 05:52:08
..kaj dogaja?...

...kaj ste se zmenili ? ...



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #423 : 03 April 2009, 11:43:51
Prva letošnja tekma v raily obedienceu je pred nami:

Vabimo vas na Raily obedience tekmo, ki bo potekala na vadbišču Kinološkega društva Barje v nedeljo 19.4.2009.
Predviden urnik tekmovanja je takle
8.00 prihod sodnika, postavitev prog RO I
8.30-9.00 plačilo startnine/izpita, oddaja dokumentov, prevzem kataloga
9.00 merjenje plečne višine
9.30 otvoritev prireditve
9.35 ogled proge RO I
9.45 začetek tekmovanja
14.00 podelitev pokalov in priznanj, zaključek uradnega dela prireditve
Sodnik: Štefan Kolman

Prijave bomo na društvenem mailu sprejemali do 16.4.2009. Klubski mail pa je [email protected] .
Na klubski strani bo tudi objavljena štartna lista (par dni pred tekmo).
Upam, da se vidimo v čimvečjem številu.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #424 : 03 April 2009, 18:32:31
Ivana midva 100% prideva!  ;) ;)

Samo ne vem se, ali v enko ali na izpit za dvojko. Po mojih kalkulacijah imava pogoj za opravljanje izpita (prva je bila tekma+izpit, potem se ena tekma). Imam prav, greva lahko v dvojko?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #425 : 03 April 2009, 18:45:21
Z Asko tudi verjetno prideva. Še dobro, da je rok prijave šele 16.4., da imam še čas za dokončno odločitev ;D

lp


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #426 : 03 April 2009, 20:49:43
Ovčka,

ali imaš narejen Bbh?

Lp, A



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #427 : 03 April 2009, 21:08:56
saxana seveda, drugace itak vem, da nebi smela opravljat izpita na tekmi  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #428 : 03 April 2009, 21:31:05
no super, sej zato sprašujem :)

no potem pa srečno na tekmi  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #429 : 03 April 2009, 21:39:14
Ja hvala, ampak se vedno ne vem ce grem ze lahko za dvojko delat? Rabim dve samostojni tekmi, ali steje tudi prva izpitna tekma + se ena tekma za pogoj?

To v pravilniku malo dvoumno pise, zato tok kompliciram  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #430 : 03 April 2009, 22:16:54
Če izpit delaš na tekmi, se ti šteje kot izpit in tekma. Torej za prestop v razred rabiš samo še eno dodatno tekmo, kar pa ti že imaš.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #431 : 03 April 2009, 22:19:15
Ovčka,

odgovor je LAHKO, tvoja prva izpitna tekma že šteje kot 1. tekma, potem si šla še na eno in pogoj si s tem pridobila, to je če si bila na obeh tekmah pozitivna   :)

Drugače pa še za ostale malo daljši odgovor:

Tisti, ki bodo delali izpite na društvih (bodisi ker še nimajo bbh-ja, ali pa preprosto zato ker jim tako paše) bodo morali poleg izpita oddelati še 2 tekmi in bodo imeli s tem dosežen pogoj. Se pravi, da bodo dejansko delali 3 preizkuse in plačali 3 pristope. Tisti, ki imajo opravljen bbh in bodo izpite delali na tekmah bodo dejansko delali 2x preizkus / pristop saj se bo izpit na tekmi štel tudi kot 1. tekma (to je, če bo tekmovalec dosegel več kot 50%).

Lp, Ana



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #432 : 03 April 2009, 22:37:03
Jaz bom pa izkoristila priliko, da je saxana aktivna - a mi lahko prosim pomagaš najt skice za parkurje preteklih RO tekem? Danes sicer nisem gledala, sem pa zadnjič gledala v teme posameznih tekem, na stran KD Krim..., pa nisem našla nobenih skic  ::). Točno vem, da so bile, pa nič ne najdem, bi mi prav prišlo nekaj skic. Prosim za pomoč!  :-[



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #433 : 03 April 2009, 23:37:27
Ojla,

tole so progice iz 2. državne tekme v 2007.

Upam, da ti bo kaj pomagalo :)

Lp, Ana

PS: na strani pa slikc ni več, ker je samo smetilo stran  :(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #434 : 04 April 2009, 13:47:12
Hvala za odgovore, posebaj tebi saxana za tako obsiren odgovor.. No, ravno to me je motilo, uni brez bbhja morajo potem na 3 tekme, mi pa samo na 2. Zdaj mi je (koncno) jasno  :-[

Bambi jaz imam vse te slikce nekje spravljene (vse s strani kd krim).. Ce hoces ti vrzem na mail..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #435 : 04 April 2009, 14:07:57
Ovcka, a lahko še meni jih pošlješ na mail? Hvala.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #436 : 04 April 2009, 21:41:05
No, ravno to me je motilo, uni brez bbhja morajo potem na 3 tekme, mi pa samo na 2.

Tisti, ki nimajo bbh morajo na 1 izpit in 2 tekmi, ker izpita ne morejo delat na tekmi  ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #437 : 04 April 2009, 21:50:29
Ja, ja  :P Mah, jaz avtomatsko stejem izpit kot tekmo, glede na to, da imava oboje v enem  :P

Kakorkoli ze, se vidimo! Prideva poiskusit v dvojko!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #438 : 07 April 2009, 02:26:53
Se opravičujem za pozen odgovor in se seveda lepo zahvaljujem za pomoč :) - Ovcka, z veseljem sprejmem slikce na mail.

Še eno vprašanje v zvezi s pogoji za tekme - ali pravilo o BBHju (bodisi predhodno narejenim ali opravljenim z RO II) velja tudi za starejše pse, ali je enako kot pri prejšnjih določilih, da psi, poleženi pred tistim datumom, ne potrebujejo tega izpita?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #439 : 07 April 2009, 09:02:30
Kot se odvijajo sedaj ene reči, naju z Asko skoraj 95 % ne bo na to prvo tekmo :-\. Saj na dveh koncih žal ne moreva biti. Škoda, da se obe stvari prekrivata :(



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #440 : 07 April 2009, 09:25:36
... ali pravilo o BBHju velja tudi za starejše pse, ali je enako kot pri prejšnjih določilih, da psi, poleženi pred tistim datumom, ne potrebujejo tega izpita?

Ne veljajo več stara določila ... sedaj velja le nov pravilnik ... tako, da starost psa (glede bbh-ja) nima več nobene teže.

Lp, A



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #441 : 07 April 2009, 10:13:13
Bambi jaz imam vse te slikce nekje spravljene (vse s strani kd krim).. Ce hoces ti vrzem na mail..



PS: na strani pa slikc ni več, ker je samo smetilo stran  :(


mislim,da bi se skice lahko objavljalo v samostojni temi pod RO na agility portalu- tam imamo že veliko tovrstnih "smeti"  ;) pa se noben ne razburja  ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #442 : 07 April 2009, 10:21:09
Ne veljajo več stara določila ... sedaj velja le nov pravilnik ... tako, da starost psa (glede bbh-ja) nima več nobene teže.

Lp, A

Čeprav razumem : torej psi ,ki so starejši in so že opravili izpite RO, a so brez BBH- npr do RO3, lahko ostanejo v RO 3 na tekmah, izpit za RO 4 pa morajo delat na izpitni rok ali pa prej narest BBH ?
Pa še eno in še eno.....vprašanje:
Če dela izpit potem na RO izpitu,ki je na termin, ko je obenem tekma ( npr KD Ljubljana) .
Ali bo izpitna proga postavljena pred tekmo , ali bo štela redna proga (npr) za RO4 in bo po tekmi ali pred tekmo pisni del izpita BBH in urbani del?
Če bo posebna proga za izpi prej, ali bo to proga po 1 za vse, ali bo proga po 4 za tistega, ki bo delal 4, ali bi naredil zjutraj progo po 1 in pisni in urbani del, potem pa plačal tekmo in delal izpit za RO 4 na tekmi?




Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #443 : 07 April 2009, 12:57:10
mislim,da bi se skice lahko objavljalo v samostojni temi pod RO na agility portalu- tam imamo že veliko tovrstnih "smeti"  ;) pa se noben ne razburja  ;D

Takoj ko bom imela malo več časa bom vse progice, ki jih imam (od tečajev, predstavitev, tekem, izpitov ipd) dala na uradno stran rally-ja ... samo mi zaenkrat ne znese. Bo pa to v kratkem  :)



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #444 : 07 April 2009, 13:11:34
Čeprav razumem : torej psi ,ki so starejši in so že opravili izpite RO, a so brez BBH- npr do RO3, lahko ostanejo v RO 3 na tekmah, izpit za RO 4 pa morajo delat na izpitni rok ali pa prej narest BBH ?
Pa še eno in še eno.....vprašanje:
Če dela izpit potem na RO izpitu,ki je na termin, ko je obenem tekma ( npr KD Ljubljana) .
Ali bo izpitna proga postavljena pred tekmo , ali bo štela redna proga (npr) za RO4 in bo po tekmi ali pred tekmo pisni del izpita BBH in urbani del?
Če bo posebna proga za izpi prej, ali bo to proga po 1 za vse, ali bo proga po 4 za tistega, ki bo delal 4, ali bi naredil zjutraj progo po 1 in pisni in urbani del, potem pa plačal tekmo in delal izpit za RO 4 na tekmi?

Ne, ne ... to si čisto narobe razumela... tisti psi, ki so po starem pravilniku že dosegli stopnjo RO-II lahko izpite RO-III in IV (kljub temu, da nimajo BBh) delajo na tekmi (brez, da bi pri tem morali narediti Bbh izpit).... kar je veljalo po starem pravilniku ti ne more noben vzet.

Tisti, ki so do sprejetja novega pravilnika naredili npr. le RO-I in imajo npr. tudi že pogoje za prestop v II, pa nimajo BBh (kljub starosti ali prejšnjih določilih po starem pravilniku) ne morejo II delati na tekmi ampak morajo prej narediti izpit II na društvu, kjer potem zraven pišejo še test in naredijo urbano okolje... izpita III in IV lahko potem delajo tudi na tekmi.

Izpite lahko na tekmi opravljajo (na kratko):
1) v razredih RO-I in II: tisti psi, ki so dovolj stari, imajo narejen Bbh izpit in da imajo opravljene pogoje za prestop v naslednji razred (prehod v II)
2) v razredih RO-III in IV:
a) tisti psi, ki so dovolj stari in imajo po novem pravilniku dosežene pogoje za prestop v višji razred (glej točko 1)
b) tisti psi, ki so dovolj stari in imajo po starem pravilniku dosežene pogoje za prestop v višji razred (narejeno II in 2 tekmi).

Upam, da sem tole dovolj jasno napisala.. če ne pa še vpraši  :)

Lp, A



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #445 : 07 April 2009, 15:29:03
hej

No, da ne bom na mail posiljala, upam da ne bo nic narobe, ce objavim pretekle skice iz RO tekem, ki sem jih nasla na KD Krim.. Bojo se komu prav prisle  ;) KLIK za download

Ce je narobe sporocite, pa bom odstranila link.

Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #446 : 07 April 2009, 16:56:10
Ce je narobe sporocite, pa bom odstranila link.

Lp,
Maja

Nič ni narobe  ;D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #447 : 05 Maj 2009, 13:37:18
Žal postajam blond  :-[
Ta tekma v Ljubljani, ki ima posebaj razpisan tudi izpit:
A to velja kot izpit na tekmi in rabiš BBH ali velja kot izpit ob tekmi in delaš lahko tudi brez BBH ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #448 : 05 Maj 2009, 17:51:16
Ta tekma v Ljubljani, ki ima posebaj razpisan tudi izpit:

... probi zanemarit, da so razpisali še izpit posebaj (najbrž je napaka, ker to itak ni izvedljivo).... tekma je taka kot vse ostale in veljajo enaka pravila.

Lp, Ana



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #449 : 05 Maj 2009, 19:06:10
Mene pa zanima kam lahko posljemo prijavnico za tekmo na KD Ljubljana, in pa, a je mogoce kdo pofotkal proge zadnjic na Barju?  :-[

Hvala in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album