Rally-obedience

Rinchy · 267548

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #450 : 05 Maj 2009, 19:25:12
Mene pa zanima kam lahko posljemo prijavnico za tekmo na KD Ljubljana, in pa, a je mogoce kdo pofotkal proge zadnjic na Barju?  :-[

Odgovor na prvo vprasanje sem ze nasla na strani ROja  ;) Se vseeno me pa zanima za proge od zadnjic  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #451 : 05 Maj 2009, 22:44:45
Mene pa zanima kam lahko posljemo prijavnico za tekmo na KD Ljubljana, in pa, a je mogoce kdo pofotkal proge zadnjic na Barju?  :-[

Hvala in lp..

Oj,

na prijavnici ( http://www.rally-o.si/tekme.htm ) boš našla vse podatke :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #452 : 05 Maj 2009, 22:55:03
Sem ze ja, hvala vseeno  ;)

No, proge, anyone?  ???

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #453 : 06 Maj 2009, 00:22:50
Tukaj imaš posnetek dela na RO III progi. Ne vem, če je dobro videti katere vaje je vključevala, vendar mogoče pa pomaga kaj:
http://www.teski.eu/gallery/index.php?album=k9%2Frally-obedience%2F2009%2Fbarje-april&image=Ajk_RO_april_Barje.flv

če ne veš kaj je katera vaja bila, ti lahko še posebej sporočim - mislim, da mi še ni ušlo iz spomina... Vsaj upam...  ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #454 : 06 Maj 2009, 07:36:46
... probi zanemarit, da so razpisali še izpit posebaj (najbrž je napaka, ker to itak ni izvedljivo).... tekma je taka kot vse ostale in veljajo enaka pravila.

Lp, Ana

Izvedljivo bi že bilo  :) , ampak praviš , da je napaka  :-\
Jaz sem pač mislila,da je ravno zato razpisan izpit zraven,da se poveča število izpitnih rokov. Trenutni roki RO izpitov nič ne pomagajo, ker sovpadajo s sezono BBH jev.
Mislim,da bi ob sedanjem sistemu bilo smiselno, da so izpiti RO pred začetkom tekmovalne RO sezone in še kakšen izven sezone BBH izpitov- drugače ne bo posbenega efekta tega popravka pravilnika  8).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #455 : 06 Maj 2009, 09:08:41
Ovcka, proge imam poslikane, bom dala pol gor ;)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #456 : 06 Maj 2009, 15:45:51
Teski hvala  ;) Ampak trenutno me bolj zanima za dvojko  :P

skogkatt super!! Cakamo slikce  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #457 : 06 Maj 2009, 16:04:57


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #458 : 06 Maj 2009, 22:26:59
Hvala!!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #459 : 11 Maj 2009, 15:45:12
Ker sem naivno računala na izpit po novem pravilniku (brez BBH ja na Ljubljani, kar se je izkazalo za pomoto  :() sem potem bolj natančno pogledala ostale možnosti in čeprav vidim razpored je izpit  RO  14. 6. na Snebrjih - na isti datum pa je tekma RO v Ložnici. Mal čudno- ali je napaka?   :-\Izpit 6.6. na Ljubljani pa na soboto, ko imamo agilty kvalifikacije  ::)
Ugotavljam, da kakor je bilo videti , da bo ta možnost za pse brez BBh ja dobrodošla, je v praksi (vsaj zame) čist neuporabna.

Ima pa vska medalja dve plati- prišparala bom kaj nekaj keša    :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ttanja

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #460 : 11 Maj 2009, 21:38:17
Ker sem še RO začetnik, me zanima urnik nedeljske tekme v Ljubljani. Ali pa vsaj podatek, kje je to napisano? Jaz pač ne najdem. :-[

Hvala,

Tanja



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #461 : 11 Maj 2009, 21:47:17
Ker sem še RO začetnik, me zanima urnik nedeljske tekme v Ljubljani. Ali pa vsaj podatek, kje je to napisano? Jaz pač ne najdem. :-[
http://www.kin-drustvo-lj.si/

lp


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #462 : 14 Maj 2009, 00:50:00
Ker sem naivno računala na izpit po novem pravilniku (brez BBH ja na Ljubljani, kar se je izkazalo za pomoto  :() sem potem bolj natančno pogledala ostale možnosti in čeprav vidim razpored je izpit  RO  14. 6. na Snebrjih - na isti datum pa je tekma RO v Ložnici. Mal čudno- ali je napaka?   :-\Izpit 6.6. na Ljubljani pa na soboto, ko imamo agilty kvalifikacije  ::)
Ugotavljam, da kakor je bilo videti , da bo ta možnost za pse brez BBh ja dobrodošla, je v praksi (vsaj zame) čist neuporabna.

Ima pa vska medalja dve plati- prišparala bom kaj nekaj keša    :D

Oj,

ja nažalost se je zaradi dopustov glih tako izšlo, da bodo krimovi izpiti na isti dan kot tekma v Plutonu. Kar se tiče izpitnega roka v LJ... so mi sporočili, da izpitov ne bodo imeli ker imajo premalo tečajnikov in se bodo pridružili krimovim izpitom ...  :(.



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #463 : 14 Maj 2009, 00:53:46
Je pa še ena novost, ki jo je komisija danes sprejela in potrdila ... mogoče bo pa komu prav prišlo tudi tole:

13.5.2009
- Komisija za šolanje je danes sprejela sklep, da lahko organizatorji državnih RO tekem, za vse pse, ki npr.; zaradi svojih anatomskih lastnosti ne morejo izvajati ovir in za vse tiste pse, ki nimajo pogojev (Bbh, izpiti RO, zadostno št. tekem itd), razpišejo tudi razred "izven konkurence"... vendar le če je prijavljenih 10 ali več tekmovalcev. V tem razredu mora biti proga sestavljena iz 15 vaj (vaje 1-60), ne sme vsebovati nobenih ovir, tekmujejo lahko vsi, omejitev ni.

Na Krimovi tekmi, ki bo potekala 24.5 bomo tako razpisali razrede od I-IV + razred "izven konkurence" ... to je če bo dovolj prijavljenih.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #464 : 17 Junij 2009, 16:00:46
Z beštjo sva bolj ali manj uspešno končala malo šolo v KD Agility-Ilirija.

Nadaljevati sem nameraval z Rally-em, ampak bo to v zdanjšem KD nemogoče, ker bojo treningi na drugi strani Ljubljane in bom drugo leto po vsej verjetnosti brez avta. Kateri KD priporočate v okolici Viča, oz. tudi dlje pod pogojem da pelje do tja avtobus? Osebne izkušnje zaželjene  :D



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #465 : 17 Junij 2009, 20:33:21
Predvidevam, da sva midva danes govorila ... glede na to, da sem te že vpisala v tečaj, ti lahko rečem le to, da si se dobro odločil  - hahahahaa :))

Uživaj čez poletje in se vidimo jeseni  :o


PS: Društev, kjer delajo tudi RO je drugače še kar nekaj... če ti kateri od teh mogoče bolj ustreza, se seveda lahko še premisliš. Link do vseh slo. RO društev: http://www.rally-o.si/drustva.htm



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #466 : 04 Julij 2009, 19:11:18
Torej ravno ko se z mojo zverjo odločim za ro, zmanka tekem   ???  :'(. No pa se vidimo septembra. Saj če imamo opravljen bbh gremo kar direkt na tekmo in nam ta šteje tudi za izpit?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #467 : 04 Julij 2009, 19:29:45
Kako pa to, da bojo naslednji izpiti organizirani šele decembra?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #468 : 05 Julij 2009, 14:24:58
Torej ravno ko se z mojo zverjo odločim za ro, zmanka tekem   ???  :'(. No pa se vidimo septembra. Saj če imamo opravljen bbh gremo kar direkt na tekmo in nam ta šteje tudi za izpit?

Ja, če imaš bbh že narejen, lahko rally izpit opravljaš na tekmi ... v tem primeru narediš preizkus 1x, plačaš pa oboje (izpit+tekmo).

Lp, A



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #469 : 05 Julij 2009, 14:27:48
Kako pa to, da bojo naslednji izpiti organizirani šele decembra?

Jah, večina pasjih šol začne novo sezono tečajev šele septembra ... po koncu tečajev... nekje decembra pa so izpiti.

Nekatere šole imajo tudi poleti tečaje vendar nobena od teh nažalost ni prijavila RO izpitov.

Lp, A



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #470 : 05 Julij 2009, 14:31:17
Aha, hvala.
Kako je pa z izpitom RO2, se ga da tudi delati na tekmi?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #471 : 06 Julij 2009, 08:47:23
Aha, hvala.
Kako je pa z izpitom RO2, se ga da tudi delati na tekmi?

Lahko ga delaš na tekmi ampak moraš imeti izpolnjene vse pogoje:
- opravljen izpit BBH
- opravljen izpit RO-I
- 2 tekmi v razredu RO-I

V primeru, da si izpit RO-I opravljala na tekmi boš rabila samo še eno tekmo iz RO-I saj se ti tista, ki si jo delala skupaj z izpitom RO-I že šteje kot prva tekma. Če si izpit opravljala na društvu v okviru izpitnih rokov pa boš morala v razredu RO-I še 2x tekmovati.

Lp, A



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #472 : 20 Avgust 2009, 12:45:27
V Klubu vodnikov reševalnih psov  Kranj v septembru zopet začenjamo z začetnim tečajem iz Rally obedienca. Tečaj bo potekal enkrat tedensko, ob sredah od 18 – 19 ure, z začetkom 2. septembra 2009.
Več informacij dobite na spletni strani http://www.klub-vrpk.si/  ali pokličite na 031 820 124 (Neca).

Lepo vabljeni

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #473 : 20 Avgust 2009, 12:55:24
Lahko ga delaš na tekmi ampak moraš imeti izpolnjene vse pogoje:
- opravljen izpit BBH
- opravljen izpit RO-I
- 2 tekmi v razredu RO-I

A ni bilo rečeno, da Bbh ni več pogoj za izpite RO? Ali je mišljeno, da je izpit Bbh pogoj za tekmovanje v razredu RO-II? In če slednje drži, kje in kako lahko potem opraviš Bbh: istočasno z izpitom RO-II (ne na tekmi)? Kdaj, kje in kako potem opravljaš teoretičen del izpita in v urbanem okolju?



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #474 : 21 Avgust 2009, 12:55:29
Vabimo vas na Rally obedience tekmo, ki bo potekala na vadbišču Kinološkega društva Barje v nedeljo 6.9.2009.
Predviden urnik tekmovanja je takle
8.00 prihod sodnika, postavitev prog RO I
8.30-9.00 plačilo startnine/izpita, oddaja dokumentov, prevzem kataloga
9.00 merjenje plečne višine
9.30 otvoritev prireditve
9.35 ogled proge RO I
9.45 začetek tekmovanja
14.00 podelitev pokalov in priznanj, zaključek uradnega dela prireditve
Sodnik: Rado Lukanc

Prijave bomo na društvenem mailu sprejemali do 3.9.2009. Klubski mail pa je [email protected].
Na klubski strani bo tudi objavljena štartna lista (par dni pred tekmo).
Upam, da se vidimo v čimvečjem številu.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #475 : 21 Avgust 2009, 13:14:19
Midve z Nubo prideva :P.

Da poskusim odgovorit še tole (upam, da drži): Saba Bbh ni pogoj, vendar če nimaš Bbh lahko izpite opravljaš izključno na izpitnih rokih (ne na tekmah). Če imaš opravljen Bbh pa lahko izpit tako kot prej-opravljaš tudi na tekmi. Bbh lahko opravljaš v katerem koli društvu, na njihovih izpitnih rokih.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #476 : 27 Avgust 2009, 08:35:23
Hvala Apollo  :)

Samo meni je bilo nekje rečeno (ali pa sem si samo jaz to tako razlagala  :-[), da lahko Bbh izpit opravljaš skupaj z izpitom za RO, le plačati moraš dva izpita in potem naknadno (ali pa prej  ???) opraviti še teoretičen del izpita Bbh in izpit v urbanem okolju. Ali to drži?  ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #477 : 27 Avgust 2009, 08:43:36
NE.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #478 : 27 Avgust 2009, 09:55:46
Če ti tako praviš, potem bo že držalo  :D

Še eno vprašanje: pa se je kaj govorilo o tem oz. ali gredo morda stvari v to smer?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #479 : 27 Avgust 2009, 10:57:38
Če ti tako praviš, potem bo že držalo  :D

Še eno vprašanje: pa se je kaj govorilo o tem oz. ali gredo morda stvari v to smer?

KOPIRANO IZ RALLY O strani:  http://www.rally-o.si/pravilnik.htm

Pogoji za udeležbo na izpitu / tekmi
Na dan izpita doseči predpisano starost. Pri tem ni izjem.

RO-I                12 mesecev
RO-II               14 mesecev
RO-III              15 mesecev
RO-IV             16 mesecev

Na preizkusu lahko sodelujejo vsi psi, ne glede na velikost, pasmo ali starost; sodelujejo lahko tudi nerodovniški psi, ki lahko na prireditvi nastopijo le če so čipirani, s čimer dokazujejo svojo istovetnost. Izpite se opravlja v vrstnem redu (od RO-I do RO-IV). Pri tem ni izjem. RO izpite lahko pes opravlja v društvu (RO-I in RO-II) ali na tekmovanju (RO-III in RO-IV). Psi, ki imajo opravljen Bbh izpit lahko izpite (RO-I in RO-II) opravljajo tudi na tekmah. Če k opravljanju izpita pristopi na tekmi, poleg opravljanja izpita v istem razredu tudi tekmuje (v tem primeru je dolžan poravnati tako stroške štartnine kot izpita). Rezultat, ki je bil osvojen na tekmi šteje v končno skupno oceno. Goneče psice lahko nastopajo, potrebno pa je, da so nameščene stran od ostalih udeležencev in nastopajo na koncu prireditve. Vidno breje psice (42 dni) in doječe psice ne smejo nastopati.  Bolne živali in tiste, pri katerih se sumi, da so okužene, so izključene iz vseh prireditev. Tekmovanj v razredu RO-I se lahko udeleži pes, ki je predhodno v okviru izpitnih rokov na društvu opravil izpit v razredu RO-I. Tekmovanj v razredu RO-II se lahko udeleži pes, ki je predhodno v okviru izpitnih rokov na društvu opravil izpit iz RO-II, uspešno opravil „Preizkus obnašanja v urbanem okolju” in „Strokovni izpit za vodnika psa spremljevalca” in je vsaj 2x tekmoval v razredu RO-I. Psu, ki je pozitivno opravil vse tri dele izpita, se priznata izpit RO-II ter izpit Bbh. Tekmovanj v razredu RO-III se lahko udeleži pes, ki je predhodno opravil izpit v razredu RO-III ali tisti tekmovalec, ki na tekmi opravlja izpit RO-III in je vsaj 2x tekomoval v razredu RO-II. Tekmovanj v razredu RO-IV se lahko udeleži pes, ki je predhodno opravil izpit v razredu RO-IV ali tisti tekmovalec, ki na tekmi opravlja izpit RO-IV in je vsaj 2x tekomoval v razredu RO-III. V vsakem posameznem razredu lahko pes, tekmuje neomejeno dolgo, a le dokler ne prestopi v višji razred. Da lahko pes, prestopi v višji razred, mora v vsakem posameznem razredu tekmovati vsaj dvakrat (poleg izpita). Po prestopu v višji razred pes, ne more več tekmovati v nižjem. En vodnik lahko opravlja preizkus z več različnimi psi, isti pes pa ne more tekmovati z različnimi vodniki v isti tekmovalni sezoni. Posamezen pes lahko na isti dan tekmuje le v enem razredu. V primeru, ko pes uspešno opravi izpit, sme opravljati naslednjo stopnjo izpita čez štiri tedne.




Za nastop v enki velja torej: izpit RO I greš delat na eno izmed društev, ko razpišejo izpite in ne potrebuješ Bbh, če pa želiš izpit delat na tekmi in hkrati torej tekmovati, pa potrebuješ že opravljen Bbh...Predvidevam, da te je tole zanimalo. :)