Rally-obedience

Rinchy · 267549

saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #480 : 27 Avgust 2009, 12:24:00
Pa sem spet na začetku  ???

Citiraj
Tekmovanj v razredu RO-II se lahko udeleži pes, ki je predhodno v okviru izpitnih rokov na društvu opravil izpit iz RO-II, uspešno opravil „Preizkus obnašanja v urbanem okolju” in „Strokovni izpit za vodnika psa spremljevalca” in je vsaj 2x tekmoval v razredu RO-I. Psu, ki je pozitivno opravil vse tri dele izpita, se priznata izpit RO-II ter izpit Bbh.

Zgornji citat jaz razumem kot, da moraš za tekmovanja v razredu RO-II imeti opravljene samo 2/3 takoimenovanega Bbh izpita   ??? ???

Z mojo psico sva letos na KD Krim zaključile tečaj RO-I, na izpitnem roku opravile tudi izpit RO-I, jeseni nadaljujeva s tečajem RO-II, vmes se bom prijavila še na kakšno tekmo in tekmovala v RO-I.

Tako kot jaz razumem pravilnik, moram opraviti izpit RO-II na društvu, opraviti „Strokovni izpit za vodnika psa spremljevalca”, se pravi teoretični del Bbh, opraviti „Preizkus obnašanja v urbanem okolju” (spet del BBh) + 2 tekmi v RO-I; in imam priznan izpit Bbh, brez da bi morala opravljati tudi preizkus na poligonu (shema Bbh). Ja?  ???

Brez tega ali pa brez opravljenega celotnega Bbh, ne moreva tekmovat v razredu RO-II. Ja?  ???



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #481 : 27 Avgust 2009, 13:15:33
Če opraviš izpit iz ROI, lahko tekmuješ v ROI (brez Bbh). Če potem na društvu opraviš izpit iz ROII, rabiš samo še dve tekmi v ROI, da lahko tekmuješ v ROII. Ob opravljanju izpita ROII narediš še urbani in pisni del in se ti prizna Bbh. Za priznanje Bbh ne rabiš imet narejene nobene tekme, to je izključno za prehode v višje razrede na tekmah.
Torej, ja brez Bbh ne moreš tekmovat v ROII, ampak je zdaj uveden ta bonus, da se ROII izpit prizna kot praktični del od Bbh.
Lahko pa narediš Bbh, daš malo več denarja, ampak se izogneš vsem kompliciranju  :P



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #482 : 27 Avgust 2009, 13:27:43
Tole sem malo čudno zapisala, ker sem nadaljevala v naslednjem stavku-rabiš dve tekmi IN Bbh.
Citiraj
Če potem na društvu opraviš izpit iz ROII, rabiš samo še dve tekmi v ROI, da lahko tekmuješ v ROII



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #483 : 27 Avgust 2009, 13:44:09
Lahko pa narediš Bbh, daš malo več denarja, ampak se izogneš vsem kompliciranju  :P

Ma, jaz bi raje kar komplicirala in se izognila drilanju sheme Bbh  :P

Nama način dela in komuniciranja v RO bolj leži: Lola je bolj vizuelen tip, jaz pa... pokažem desno, rečem pa levo  :-[ Tako, da, definitivno raje RO kot Bbh.

Sedaj mi mora samo še nekdo v klubu razložit kdaj, kako, kaj prej in kaj kasneje  ;)

Hvala Roxy  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #484 : 27 Avgust 2009, 15:32:40
Za vsak slučaj, če se premisliš , pa te lahko potolažim, da tudi , če BBH narediš čist z RO stilom in brez vsake predhodne vaje, boš zagotovo vseeno pozitivna ( ne pa bleščeče ocejena) .
Edina točka,ki je res neugodna in ki za nekatere pse ni preveč ugodna  je, da imaš odlaganje za naučit.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #485 : 27 Avgust 2009, 22:30:23
Saba, prav nobenega drkanja sheme ne rabiš, samo tempo užgi, pa bo. Odlaganje bi pa tudi šlo z čisto malo vaje.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #486 : 28 Avgust 2009, 09:07:44
Loli odlaganje ne dela prevelikih težav - dokler sem jaz v vidnem polju  ::)




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #487 : 28 Avgust 2009, 10:54:43
Men pa zanima kaj naredijo s tistimi , ki so BBH naredili, niso pa prejeli delovne knjižice- posledično ne samo da ni kam vpisovat, ampak tudi ne morejo priložiti dokaza o opravljenem BBH .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #488 : 28 Avgust 2009, 11:40:32
Ena taka je bila na naši tekmi. Kolikor vem so se o tem predhodno pogovorili s sodnikom in je lahko tekmovala/opravljala izpit, ne vem pa ali je takrat ekspresno dobila tudi knjižico ali ne. Od opravljanja Bbh je pa minilo že precej časa in še ni dobila knjižice.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #489 : 28 Avgust 2009, 12:30:19
Men pa zanima kaj naredijo s tistimi , ki so BBH naredili, niso pa prejeli delovne knjižice- posledično ne samo da ni kam vpisovat, ampak tudi ne morejo priložiti dokaza o opravljenem BBH .
Razlika je ali so plačali izpit brez delovne knjižice ali pa še niso dobili delovne knjižice. V prvem primeru morajo pač kupit delovno knjižico pri izpitu RO, v drugem primeru pa prireditelj pove sodniku, da je knjižica že v izdelavi in le to potem tudi napiše v opombe.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #490 : 28 Avgust 2009, 13:00:46
A ni tako ,da ob BBH avtomatsko zaračunajo knjižico?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #491 : 28 Avgust 2009, 13:39:46
A ni tako ,da ob BBH avtomatsko zaračunajo knjižico?

Meni se zdi, da ja. Vsaj jaz nisem ničesar posebaj plačevala...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #492 : 30 Avgust 2009, 12:16:56
Ali je do zdaj na tekmah bil kak pritlikavi šnavcer, yorki?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #493 : 30 Avgust 2009, 16:03:16
Jaz se ne spomnim nobenega. Je pa bil en simpatičen mops :) . Manjši psi so precej v manjšini.



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #494 : 30 Avgust 2009, 18:55:01
Men pa zanima kaj naredijo s tistimi , ki so BBH naredili, niso pa prejeli delovne knjižice- posledično ne samo da ni kam vpisovat, ampak tudi ne morejo priložiti dokaza o opravljenem BBH .

No, jaz sem ena takšnih, ki že celo leto tekmuje, delovne knjižice pa še nisem prejela - BBh pa sva opravili že v decembru. Takrat sem dobila samo izkaznico, ki jo imam sicer že od prvega psa. Dokler sem bila v enki mi niso kompliciral, in naj bi mi vpisali rezultate naknadno, ko pa sem naredila izpit za dvojko pa so se pojavile komplikacije in naj bi mi celo razveljavili zadnjo tekmo...kako se je končalo še sedaj ne vem :-\


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #495 : 30 Avgust 2009, 20:01:50
tincy, decembra smo skupaj delali izpit. Jaz sem jo kmalu po tistem dobila.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #496 : 30 Avgust 2009, 22:06:58
Zatečnari za delovno knjižico! Jaz bi jih kar redno spominjala, sploh ker tekmuješ in jo potrebuješ.  Mislim, to je pa preveč od decemra pa do zdaj. Jaz bi jim dala fore do sredine januarja oz. še to ne, če bi prej potrebovala dokazilo za Bb-H.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #497 : 30 Avgust 2009, 23:11:11
Ma ja priznam, da nisem bila dovolj zoprna oz sploh nisem bila... :-[ Do naslednje tekme na katero bova šli, pa upam, da bom že imela knjižico.


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #498 : 30 Avgust 2009, 23:12:17
tincy, decembra smo skupaj delali izpit. Jaz sem jo kmalu po tistem dobila.

Vem, vem, vsi ste jo dobili jaz pa samo izkaznico "Vodnik psa spremljevalca" katero pa že imam.


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #499 : 06 September 2009, 11:48:39
No, pa sva tudi midva začela s treningi rally obedienc-a. Zaenkrat smo šele na začetku ampak vseeno gre. Moramo se naučiti sedi-stoj, dol in hojo nazaj. Vse gre, edino tale nazaj dela mal preglavic  :-\.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #500 : 06 September 2009, 18:51:54
Moramo se naučiti sedi-stoj, dol in hojo nazaj. Vse gre, edino tale nazaj dela mal preglavic  :-\.
:o
nauči najprej nazaj kar tako, ne v poleg (od sebe gre najlaže). Potem pa šele v poleg poziciji , najprej ob kakšni steni, omari , ograji ipd.-

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #501 : 07 September 2009, 11:07:07
 ::)se mi samo po riti puza nazaj v ''sedi'' ker je navajen da dobi briket ko se usede in sploh ne gre stoje nazaj, pa še postrani...any suggestions?

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #502 : 07 September 2009, 11:16:10
en kriterij na enkrat. Najprej klikaj če gre nazaj ,tud če puza po riti.
Zagotovo je rit kdaj manj pri tlek kot drugikrat. V naslednji fazi ( ko bo lepo pozal nazaj) torej klikaš ko je rit manj pri tleh, slej ko prej bo kakšen korak naredil nazaj brez sedenja- to nagradi z jack potom.
Če gre postani začni z omejitvijo- postavi dva fotela ali fotel aob steno omaro, da narediš koridor.
Istčasno lahko začneš učit ustajanje iz sedi. Ko bo to znal si lahko stem povljem tudi pomagaš pri dviganju riti  v rikvercanju.
Ustajanje iz stoj sem jaz kar po kmečko naučila, tako da sem psa z nogo dvignila pod prebuhom, dvig moje noge je postal vizualno (kasnej pomožno) povelje.
Bodi pozorna na timinge in da ne daješ povelja dokler pes ne zna.
Če ne obvladaš dobro dela s klikanjem pojdi v kakšno malo šolo kjer to počnejo.
Bistvo- pravi timing, en kriterij na enkrat, postopen dvig kriterija, včasih rabiš vmes naučit pomožne vaje, včasih rabi pe spo nekem času "time off",da se vaja "ugnezdi" preden jo pokaže.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #503 : 08 September 2009, 17:46:33
hvala  ;)

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #504 : 24 September 2009, 20:17:23
hej

Eno vprasanje.. A se tekme na katerih hkrati opravljas tudi izpit za trenutno kategorijo tudi stejejo za skupni sestevek ali ne?  :-[


Hvala za odgovor..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #505 : 25 September 2009, 07:51:39
hej

Eno vprasanje.. A se tekme na katerih hkrati opravljas tudi izpit za trenutno kategorijo tudi stejejo za skupni sestevek ali ne?  :-[


Hvala za odgovor..

ja, ker plačaš tekmo in izpit velja tekma kot vsaka druga .
Moraš pa preračunat, če se ti zaradi skupne uvrstitve splača konec sezone prehod v višji razred  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #506 : 25 September 2009, 08:09:56
Moraš pa preračunat, če se ti zaradi skupne uvrstitve splača konec sezone prehod v višji razred  ;).

Nene, saj ne mislim it v trojko (to sezono se ne) :P Samo pac, vceraj sem gledala skupni sestevek, in je moj prvi letosnji rezultat v narekovajih in ni upostevan pri skupnem sestevku (to je bilo takrat ko sva hkrati delala izpit).. ??? Zato sem tudi vprasala..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #507 : 27 September 2009, 10:24:12
Če je hkrati ta rezultat tudi slabši od ostalih, je zato v narekovajih. Lani so se upoštevali samo štirje najboljši rezultati v skupnem seštevku.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #508 : 27 September 2009, 18:46:25
Ta je najslabsi, ja.. Mogoce je pa to fora potem, ker se (se vedno) upostevajo samo stirje najboljsi, tam je trenutno sestevek 5ih tekem, in na ostalih imam boljse rezultate :)

Skoda, da ni tole malo bolj sproti vpisovano, se vedno manjkata se Barje in Maribor  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #509 : 04 Oktober 2009, 20:38:13
Kako pa se preračunajo točke iz tekme potem v te točke za skupni seštevek?

Me zanima samo tako iz firbca, ker imam itak samo eno tekmo do sedaj :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"