Rally-obedience

Rinchy · 267620

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #630 : 13 Junij 2010, 21:21:14
Imam v spominu, da se je govorilo, da bo letos štelo več tekem, ker jih bo tudi skupno več kot lani.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #631 : 13 Junij 2010, 22:05:41
Aja, to pa nic ne vem  :-[

Pocakaj da Ana tole vidi, pa ti bo odgovorila  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #632 : 14 Junij 2010, 13:09:08
Pa se nekaj me zanima.. Upam, da je tako kot pise, in ni napaka: namrec, tekma na Barju bo na soboto, 28.8. ? Drzi to? Je tako zaradi trboveljske razstave v nedeljo, 29.8.??  ;) Ce je res, potem se ze veselim, da grem lahko na oboje  ;D ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #633 : 14 Junij 2010, 13:33:41
Sem vprašala Ano in pravi, da šteje 7 tekem (od osmih).

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #634 : 14 Junij 2010, 14:24:15
Aja, uf... Napačne informacije ;)


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #635 : 14 Junij 2010, 16:11:52
Pa se nekaj me zanima.. Upam, da je tako kot pise, in ni napaka: namrec, tekma na Barju bo na soboto, 28.8. ? Drzi to? Je tako zaradi trboveljske razstave v nedeljo, 29.8.??  ;) Ce je res, potem se ze veselim, da grem lahko na oboje  ;D ;D

Drži, tekma na Barju bo v soboto, 28.8.  :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #636 : 16 Junij 2010, 11:56:22
Sem vprašala Ano in pravi, da šteje 7 tekem (od osmih).

A sedem jih bo štelo?
To mi pa ni nič kaj preveč všeč...Ker eno smo že spustili, eno pa še bomo, žal ne gre drugače. :)

Kako pa to, da jih bo letos toliko štelo? Fajn bi bilo, da se to enkrat poenoti in objavi pred začetkom sezone... :P



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #637 : 16 Junij 2010, 16:52:42
A sedem jih bo štelo?
To mi pa ni nič kaj preveč všeč...Ker eno smo že spustili, eno pa še bomo, žal ne gre drugače. :)

Kako pa to, da jih bo letos toliko štelo? Fajn bi bilo, da se to enkrat poenoti in objavi pred začetkom sezone... :P

Ja, letos bo štelo 7 tekem od 8.

Poenotiti se nažalost ne da, ker je vse odvisno od števila prijavljenih tekem, ki pa se vsako leto spreminja.

Če boš manjkala na 2 tekmah ... eh, še vedno ni panike, da si na stopničkah ... potrudi se in probaj na čim večih tekmah zmagat  :)

Lp, Ana



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #638 : 16 Junij 2010, 22:29:08
Pa saj lani jih je bilo tudi osem, pa so štele 4.

Hmmm, zdaj bom pa pod pritiskom. :o :D :P

Ja, no, kaj pa hočemo, saj ni neke panike zato, ampak vseeno bi bilo fajn, če se to objavi preden se tekme pričnejo in se pol lažje odločiš kam iti ali ne. :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #639 : 17 Junij 2010, 08:29:15
Ja, letos bo štelo 7 tekem od 8.
Samo moje osebno mnenje.
7 od 8 je preveč. Smiselno je več kot pol. To bi bilo 5 od 8.
Logika, da s tem več ljudi pritegneš k tekmam ne deluje (če je bil to namen). Namreč vsak , ki vidi , da itak ne bo dosegel kvote, potem sploh ni motiviran hodit.
Če daš pogoj 5 najboljših rezultatov so ljudje motvirani- vedno menijo,da lahko odsežejo še boljši rezultat kot so ga že.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #640 : 17 Junij 2010, 22:12:54
Samo moje osebno mnenje.
7 od 8 je preveč. Smiselno je več kot pol. To bi bilo 5 od 8.
Logika, da s tem več ljudi pritegneš k tekmam ne deluje (če je bil to namen). Namreč vsak , ki vidi , da itak ne bo dosegel kvote, potem sploh ni motiviran hodit.
Če daš pogoj 5 najboljših rezultatov so ljudje motvirani- vedno menijo,da lahko odsežejo še boljši rezultat kot so ga že.

se strinjam



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #641 : 17 Junij 2010, 23:29:57
Tudi jaz se strinjam. Sploh glede na to, da večina rallyjašev dela s svojimi psi še kaj drugega in je včasih kar težko uskladiti vse aktivnosti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #642 : 17 Junij 2010, 23:40:20
jaz bi s svojo psičko kdaj sodelovala na kakšni tekmi, ampak nisva učlanjeni v nobeno "tekmovalno" društvo ... a je to potem še vedno mogoče???


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #643 : 18 Junij 2010, 09:59:47
Še vedno se lahko včlaniš v eno društvo, ki je član kzs (zaradi opravljanja izpitov). Za tekmovanje moraš biti član društva.



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #644 : 18 Junij 2010, 22:30:22
hvala za odgovor :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #645 : 05 Avgust 2010, 15:36:12
A je bila na kakšni tekmi ali izpitu v trojki že vaja prinašanje predmeta? Zanima me, če obstaja kakšen filmček, kjer bi si lahko pogledala kako to izgleda :)

A je tako, da je predmet vedno pred nekim znakcom, se pravi lahko psa navadiš, da ga aport čaka tam?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #646 : 05 Avgust 2010, 15:46:08
Ja, letos je bila dvakrat. Na Blokah (1. mednarodna) in KD Ljubljana. Za filmčke ne vem, če se prav spomnim ni nujno, da je aport vedno pred znakom.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #647 : 13 Avgust 2010, 21:35:54
A je bila na kakšni tekmi ali izpitu v trojki že vaja prinašanje predmeta? Zanima me, če obstaja kakšen filmček, kjer bi si lahko pogledala kako to izgleda :)

A je tako, da je predmet vedno pred nekim znakcom, se pravi lahko psa navadiš, da ga aport čaka tam?

Na temle posnetku je Fita v RO 3 vaji,ki vsebuje prinašanje. Predmet je nekje blizu znaka , postavi ga asistent, ko greš naprej, tako da pes ne vidi. Največkrat na linijo, po novem lahko tudi pravokotno. Vsekakor na ogledu veš kje bo.
http://www.youtube.com/watch?v=UlXsGxeAWhA

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #648 : 18 Avgust 2010, 17:45:51
Vabimo vas na Rally obedience tekmo, ki bo potekala na vadišču KD BARJE v SOBOTO, 28.8.2010 (v okviru svetovnega prvenstva v sledenju).
Predviden urnik tekmovanja je takle
7:00 prihod sodnika, postavitev prog RO I
7.50-8:20 plačilo startnine/izpita, oddaja dokumentov, prevzem kataloga
7:45 merjenje plečne višine
8:25 otvoritev prireditve
8:30 ogled proge RO I
8:40 začetek tekmovanja
13.30 podelitev pokalov in priznanj, zaključek uradnega dela prireditve
Sodnik: Štefan Kolman

Prijave bomo na društvenem mailu sprejemali do torka 24.8.2010. Klubski mail pa je [email protected].
Na klubski strani bo tudi objavljena štartna lista (par dni pred tekmo).
Upam, da se vidimo v čimvečjem številu.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #649 : 18 Avgust 2010, 21:36:11
Na temle posnetku je Fita v RO 3 vaji,ki vsebuje prinašanje. Predmet je nekje blizu znaka , postavi ga asistent, ko greš naprej, tako da pes ne vidi. Največkrat na linijo, po novem lahko tudi pravokotno. Vsekakor na ogledu veš kje bo.
http://www.youtube.com/watch?v=UlXsGxeAWhA

Hvala obema! Je kakšen trik ali finta za učenje te vaje? Reševalsko prinašanje obvlada, samo tam je v osnovnem položaju, jaz predmet (imamp peresnico) vržem in na moj znak ga gre pobrat. Ne bi rada, da se mi ta vaja pokvari, ampak kakor razmišljam se mi zdi, da ni bojazni.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #650 : 18 Avgust 2010, 22:22:58
V primeru mojega psa ni bilo težav. Je poznal vajo v obliki klasičnega IPO prinašanja in mu je zdaj oboje isto kul in obe varijanti špilata ;)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #651 : 04 September 2010, 11:38:27
Celjska tekma je odpovedana?  :(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #652 : 04 September 2010, 12:36:07
Pa res.. Zakaj pa to???  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #653 : 04 September 2010, 13:06:16
Kaj pa to zdaj pomeni? Bo kakšna druga?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tucson

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #654 : 04 September 2010, 17:42:33
Tekma v Celju je bila zamišljena tako, da bi potekala v veliki hali Golovec v sklopu Evropske razstave psov. Namen organizatorja tekme (ŠKD Celeia) je bil, da bi RO približali čim večji množici ljudi, kar bi na takšni prireditvi bilo možno. Z dobro organizacijo bi šport predstavili  kot atraktiven, zanimiv in dostopen vsem ;  tekmovalci bi prvič imeli možnost nastopiti tudi v zaprtem prostoru, kar bi bil poseben izziv...Izdelane so bile že tudi ovire, prilagojene za podlago v hali. Žal so veliki načrti in pričakovanja splavali po Savinji, ker se je v zadnjem momentu ugotovilo, da za RO na tej prireditvi ne bo časa, niti prostora ... :(



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #655 : 04 September 2010, 18:33:32
Škoda, ker bi bilo res super :(

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #656 : 04 September 2010, 18:38:06
Ja, res zelo škoda. Smo se zelo veselili takega drugačnega nastopa. :(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #657 : 04 September 2010, 19:37:48
ja so pa geniji, da to ugotovijo zadnji hip  >:(.
In spet se vidi beda kinologije. Namesto, da bi izkoristili veliko prireditev za promocijo kaj vse se da s psi počet- ne bistveno je, da se frizira in parfumira, za ostalo ni časa in prostora  ::). Pol pa gruntajo pamtenjakoviči al bi prepovedali kakšno pasmo ,al raje  omejili število psov, ko je večina nevzgojenih, nešolanih in neobvladljivih  :'(.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #658 : 07 September 2010, 20:02:45
KVRP Kranj vabi k vpisu v tečaje Rally obedienca. Več informacij na spletni strani http://www.klub-vrpk.si/portal/ ali GSM 031 820 124 (Neca).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #659 : 17 September 2010, 11:58:47
Kolegica iz EU države sodeluje pri pripravi za pravila tekem v RO - tam tega še nimajo do zdaj.
Sicer lastnica avstralcev, pa ni važno :D

Zanima jo, ali so pri nas pravila RO privzeta po ameriških pravilih. Prosim, če kdo ve, moram cel kup odgovorov pripravit, pa ne vem dosti o RO.

Hvala - veliko sem našla na Krimovi strani, je to OK?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.