Rally-obedience

Rinchy · 268567

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #660 : 17 September 2010, 13:44:49
Jaz lahko odgovorim.
Ne Slovenski pravilnik ni povzet po ameriških, niti najmanj.
Ameriški je narejen za debele gospodinje,ki imajo predebele pse v kuhinji  (partly joke- ne to v kakšen tuj jezik prevest  ;)).

Ameriški je izjemo oskubljen s stališča šolanja,po številu in po sestavi vaj, zelo ohlapen po izvedbi in gre predvsem na čas izvedbe , še bolj pa na to , da se vsaj nekaj min od minimuma spodbuja ukvarjanje s psi.

Slovenski pravilnik ima bistveno več vaj, (tudi kompleksnejših /težjih), delo na obeh straneh vodnika, več ovir, je bolj dinamičen (pokriva več terena, več dela na oddaljenosti od vodnika) torej:  bolj zanimiv in mnogo bolj športen. Tudi pričakuje se večja nanatančnost izvedbe.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #661 : 17 September 2010, 18:19:42
Hvala - se bom prav potrudila za tale prevod o gospodinjah  :D ;D ;D hec hec
Če bom še kaj posebnega rabila, bom prosila za pomoč. Hvala vnaprej


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #662 : 18 September 2010, 10:53:44
Ojla Martina ... pošiljam ti link, da boš dobila še ostale info: http://www.rally-o.si/zgodovina.htm.

Če boš rabila še kakšne bolj konkretne info, me lahko pokličeš na 041/32-77-52. Ti je pa Deteljica podala odličen odgovor.

Lp, Ana



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #663 : 18 September 2010, 11:01:24
Najlepša hvala, Ana.
Se priporočam.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #664 : 23 September 2010, 20:42:23
Mimogrede, v Kinologu sem zasledila v sporedu EDSja, da je kljub vsemu napisan Rally obedience.. A je to napacna informacija, oz. informacija se od prej preden so se odlocili, da ga ne bo, ali je to kaj drugega, kao predstavitev? Sicer se osebno bolj nagibam h drugi ideji, kajti na sporedu je (ce se ne motim) vse stiri dni..  :-[

Mogoce kdo kaj vec ve o tem?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #665 : 24 September 2010, 07:46:56
Vprašaj na KZS in povej še nam  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #666 : 24 September 2010, 09:58:59
Mimogrede, v Kinologu sem zasledila v sporedu EDSja, da je kljub vsemu napisan Rally obedience.. A je to napacna informacija, oz. informacija se od prej preden so se odlocili, da ga ne bo, ali je to kaj drugega, kao predstavitev? Sicer se osebno bolj nagibam h drugi ideji, kajti na sporedu je (ce se ne motim) vse stiri dni..  :-[

Mogoce kdo kaj vec ve o tem?

RO bo samo predstavitev. ;) Tako kot agility, frisbee in še veliko stvari. Zato je tudi napisan za vse 4 dni.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #667 : 24 September 2010, 14:40:51
Ampak važno, da za tekmo ni bilo prostora...Žalostno, res. :(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #668 : 24 September 2010, 14:46:58
Ampak važno, da za tekmo ni bilo prostora...Žalostno, res. :(
ja sej veš, da za tekmo rabiš veliiko več prostora kot za predstavitev  ::).
Sicer zame osebno je bolje,če te tekme ni, ker ne bom mogla prit in bi mi samo kvarilo povprečje  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #669 : 04 Januar 2011, 10:57:00
Vidim, da so letošnje RO tekme že v koledarčku KZS. A letos bo samo šest tekem? Bo spet še kakšna mednarodna?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #670 : 04 Januar 2011, 20:57:40
Ja samo res, zakaj tako malo tekem?  :( Tekmovalcev pa vsako leto vec, bi clovek mislil, da bojo tudi se kaksno dodatno tekmo v koledar vrgli..  :-\

Mimogrede, mogoce kdo ve kdaj in kje bojo naslednji izpiti iz ROja? Midva bi sla sedaj stirko probat naredit (vaje se mi zdi, da vse znava, samo casovno upam, da nama bo zlaufalo)  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #671 : 04 Januar 2011, 21:08:42
Mimogrede, mogoce kdo ve kdaj in kje bojo naslednji izpiti iz ROja? Midva bi sla sedaj stirko probat naredit (vaje se mi zdi, da vse znava, samo casovno upam, da nama bo zlaufalo)  ;)

Izpiti so tudi na KZS strani objavljeni. Na Krimu 18.6. (jaz grem takrat delat  ::) ) in 24.6. Maribor. Lahko, da je še kakšen datum, nisem ravno natančno pregledala...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #672 : 04 Januar 2011, 23:07:38
Hm, ja sem sla zdaj pogledat..  :-[ Pa skoda, da bojo sele junija (groza, ravno med izpitnim obdobjem), a niso bili lani ze nekje enkrat spomladi? Marca, aprila?  :-[

No, saj ce bo kaksen prej bojo verjetno objavili.. Drzim pesti..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #673 : 05 Januar 2011, 09:15:21
Kje pa je seznam tekem? Jst najdem samo za letos.

edit: ok, sem pa res lolek http://kinoloska-zveza.si/sl/prijavnica/koledar/



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #674 : 05 Januar 2011, 10:37:22
Kje pa je seznam tekem? Jst najdem samo za letos.

edit: ok, sem pa res lolek http://kinoloska-zveza.si/sl/prijavnica/koledar/

Vsako leto sproti se prijavljajo in objavljajo vse kzs prireditve. To pa zato ker se tudi zadnje čase kolikor sem opazila dosti spreminjajo lokacije, datumi, včasih tudi kaj odpade pa nadomesti katero drugo društvo. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #675 : 05 Januar 2011, 11:04:55
Hm, ja sem sla zdaj pogledat..  :-[ Pa skoda, da bojo sele junija (groza, ravno med izpitnim obdobjem), a niso bili lani ze nekje enkrat spomladi? Marca, aprila?  :-[

No, saj ce bo kaksen prej bojo verjetno objavili.. Drzim pesti..  ;)

Ne, lani so bili prvi izpiti maja na KD Grosuplje. Prej bi naj bili marca ali aprila, ampak je bil lani ful dolgo sneg in se je zamaknilo v maj.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #676 : 09 Januar 2011, 10:13:35
Ne, lani so bili prvi izpiti maja na KD Grosuplje. Prej bi naj bili marca ali aprila, ampak je bil lani ful dolgo sneg in se je zamaknilo v maj.


 :D No, zato pa je bil potem decembra, v ful snegu, pa še termin je bil za en teden prestavljen  :o.

Glede števila tekem: mogoče pa le bo kako društvo še kakšno dodalo naknadno ;).

Ovčka, sta pa dobra, če že znata za štirko 8).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #677 : 09 Januar 2011, 11:28:15
Ovčka, sta pa dobra, če že znata za štirko 8).

Sva dobra, ja!  :P :P :P Ne, hecam se..  ;) Sem pa vsekakor ponosna na mojo zvau (pa tudi nase no), da sva prisla prakticno do stirke brez, da bi hodila na kak tecaj za katerokoli stopnjo (razen bbh), in pa brez vseh rekvizitov, ki jih uporabljajo na tekmi (imam samo profizoris narjena dva hopa in pa stozce) :P Seveda je tezje, kot ce bi redno hodila na treninge v drustvo, ampak vseeno gre  ;) Samo na casu morava se delat, da bo vse skupaj hitreje izvedeno, pa nama tudi stirka ne uide  8)

Me prav zanima, kaksna konkurenca bo letos v trojki.. Ce so bile lani 3 oz. max 4 na tekmi, nas bo letos kar ene 10, ane?  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #678 : 09 Januar 2011, 15:45:47
Izpiti so tudi na KZS strani objavljeni. Na Krimu 18.6. (jaz grem takrat delat  ::) ) in 24.6. Maribor. Lahko, da je še kakšen datum, nisem ravno natančno pregledala...

A na teh izpitih se da potem še BBH delat? Kdo ve kako točno je s tem? :) Ker mi2 bi šle 2jko pa še BBH...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #679 : 09 Januar 2011, 15:55:56
Če delaš dvojko in še nimaš BBH izpita, potem moraš na RO 2 nujno delati tudi BBH :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #680 : 09 Januar 2011, 16:41:26
Me prav zanima, kaksna konkurenca bo letos v trojki.. Ce so bile lani 3 oz. max 4 na tekmi, nas bo letos kar ene 10, ane?  :P

2 tekmovalca več bosta gotovo ;D


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #681 : 09 Januar 2011, 16:51:53
2 tekmovalca več bosta gotovo ;D

Ajoj, spet ti borderji..  ::) ::) :P  Nebi sla raje kar v stirko Tjasi pa Maji druzbo delat?  :D :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #682 : 09 Januar 2011, 17:27:12
Če delaš dvojko in še nimaš BBH izpita, potem moraš na RO 2 nujno delati tudi BBH :)

Ja sej ravno zarad tega sprašujem... a za kombinacijo obojega so isto te izpiti al s5 kšni posebni :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #683 : 09 Januar 2011, 17:52:23
Kolikor vem so to te izpiti. Društvo, ki organizira RO izpite mora poskrbeti tudi za BBH del.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #684 : 09 Januar 2011, 18:20:27
Ja, oboji izpiti so istočasno in, ko BBHjevci delajo teoretični in urbani del, delaš ta del z njimi.

Ajoj, spet ti borderji..  ::) ::) :P  Nebi sla raje kar v stirko Tjasi pa Maji druzbo delat?  :D :D

LOL, se strinjam :D



tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #685 : 09 Januar 2011, 19:07:23
Ajoj, spet ti borderji..  ::) ::) :P  Nebi sla raje kar v stirko Tjasi pa Maji druzbo delat?  :D :D
Bom, bom...v sezoni 2012 :P


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #686 : 09 Januar 2011, 22:07:15
2 tekmovalca več bosta gotovo ;D

No, super, bo dvojka vsaj malo bolj 'prazna'. ;D :D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #687 : 09 Januar 2011, 22:08:26
Ja sej ravno zarad tega sprašujem... a za kombinacijo obojega so isto te izpiti al s5 kšni posebni :)

Po moje preveri raje v društvu, ki bo izpite organiziralo...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #688 : 11 Januar 2011, 18:51:09
hej

Ej punce, ima mogoce katera kaksno fotko sheme prog iz stirke iz lanske sezone (2010)?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #689 : 11 Januar 2011, 21:44:49
hej

Ej punce, ima mogoce katera kaksno fotko sheme prog iz stirke iz lanske sezone (2010)?  :-[

Čeprav ne spadam med punce, naj ti bo ;)

Maribor:


Obala: