Rally-obedience

Rinchy · 267549

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #690 : 11 Januar 2011, 22:07:44
O Ales hvala!  ;)

Zdaj pa par vprasanj za tiste, ki jim je stirka kaj bolj jasna  :-[
Najprej splosno (glupo) vprasanje, na kateri strani znakov se hodi, ce imas psa na desni?  :-[ So potem znaki zamaknjeni v levo in gres mimo po desni?  :-[ Priznam, da se nisem prevec ozirala na to do sedaj..  :-[

Kako je s slalomom ce je pes na desni? Po kateri strani slaloma gre vodnik? Po desni ali (meni sicer bolj logicno) po levi? Pes slalom isto dela, se pravi z istim vhodom, ane? :P

Kako je pa z obrati (in menjavami strani)? Recimo, obrat oba navzven, verjetno se morata obvezno oba naenkrat obrnit? Ce ne so minus pike, predvidevam.. :-\

Tok se zaenkrat spomnim..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #691 : 12 Januar 2011, 09:25:34
Če je pes na desni, je znak na levi in ja, znaki so primerno zamaknjeni. Zamaknjen bi moral bit že znak za menjavo strani, ampak ni nujno, da vsi sodniki to upoštevajo, tako da je dobro natrenirat menjavanje v znak oz. da pes hodi mimo znaka.

Če maš psa na desni, imaš na desni tudi slalom (oz. greš mimo levo od slaloma). Vhod v slalom je vedno isti.

Pri obratih se morata pes in vodnik obrnit sočasno.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #692 : 12 Januar 2011, 11:38:19
Aha, super, hvala za odgovore!  ;)

Tole s slalomom bo pa treba natrenirat.. Zaenkrat ga zna samo kadar sem na desni  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tucson

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 13 Januar 2011, 12:57:56
Ajoj, spet ti borderji..  ::) ::) :P  Nebi sla raje kar v stirko Tjasi pa Maji druzbo delat?  :D :D
Ja, kaj še čakate?! ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #694 : 20 Januar 2011, 11:10:39
Eno vprasanje..

Po koledarju sodec je tekma na Barju na isti datum kot razstava na Barju.. A lahko kdo od odgovornih to potrdi, ali je napaka?  :-[

Hvala..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #695 : 20 Januar 2011, 11:15:22
Eno vprasanje..

Po koledarju sodec je tekma na Barju na isti datum kot razstava na Barju.. A lahko kdo od odgovornih to potrdi, ali je napaka?  :-[

Hvala..

Bo kar držalo. Imamo razstavo in tekmo na isti dan!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #696 : 20 Januar 2011, 11:29:36
Ah, skoda..  ::)  Potem se moram pac odlocit ali it delat, ali tekmovat..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #697 : 20 Januar 2011, 11:43:50
Jaz razmišljam da bi kar tekmovala.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #698 : 20 Januar 2011, 11:51:32
mogoče se pa da oboje ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #699 : 20 Januar 2011, 11:53:44
mogoče se pa da oboje ?

Dvomim, ker oboje poteka istočasno! ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #700 : 20 Januar 2011, 11:54:51
Tudi na istem prostoru?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #701 : 20 Januar 2011, 11:55:43
ja ampak ni nujno da si na vrsti istočasno. Če nimaš pasme, ki jo je treba prej frizirat bi bilo mogoče izvedlivo. Odvisno od urnikov.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MANDY

  • Gost
Odgovori #702 : 20 Januar 2011, 11:56:03
A bo na isti lokaciji ? Me pridemo na tekmo RO, komaj čakam  :P



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #703 : 20 Januar 2011, 11:56:40
ja ampak ni nujno da si na vrsti istočasno. Če nimaš pasme, ki jo je treba prej frizirat bi bilo mogoče izvedlivo. Odvisno od urnikov.

Ovčka je mislila delat kot vodja kroga oziroma zapisničar :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #704 : 20 Januar 2011, 11:58:03
ja ampak ni nujno da si na vrsti istočasno. Če nimaš pasme, ki jo je treba prej frizirat bi bilo mogoče izvedlivo. Odvisno od urnikov.


Mislim, da je Ovčka mislila ali bo delala na razstavi (vodja kroga) ali bo tekmoval v RO. ;) To pa dvomim, da je izvedljivo.

Prostor mislim, da bo isti, nisem pa sigurna, tako da to vam bo pa kdo drug povedal!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #705 : 20 Januar 2011, 12:00:23

Mislim, da je Ovčka mislila ali bo delala na razstavi (vodja kroga) ali bo tekmoval v RO. ;) To pa dvomim, da je izvedljivo.

Prostor mislim, da bo isti, nisem pa sigurna, tako da to vam bo pa kdo drug povedal!
ja to pa seveda NI izvedljivo  :D. Za samo psa pokazat pa je včasih izvedljivo :) . Odvisno tudi od fleksibilnosti odgovornih ;) .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #706 : 20 Januar 2011, 12:03:54
Jaja, delala bi kot vodja kroga, nebi razstavljala  :P Ne, to pa nazalost ne bo slo..  :-[

Bomo premislili in se odlocili, samo mi je res zal, da je na isti dan (ker se bom najverjetneje odlocila za razstavo - rabimo $$)..  :'( Pa ze tko je tako malo tekem letos..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #707 : 20 Januar 2011, 12:13:05
Jaz razmišljam da bi oboje - delala (stojnica) in tekmovala 8). Samo moram še prostovoljno določenega pomočnika s tem seznanit :)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #708 : 20 Januar 2011, 12:16:17
Meni je pa kul, da bo na razstavi tekma, fajn res. :D

Upam samo, da ne bo padlo v vodo kot lani glede Celja... :)





Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #709 : 17 Februar 2011, 13:54:11
Mi zna kdo povedat, če je res, da se sploh ne sme več tekmovat, če nimaš prej narejenega BBH izpita?  ???



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #710 : 17 Februar 2011, 13:59:05
Kolko je meni znano je to zadnji pravilnik: http://www.rally-o.si/pravilnik.htm

Po tem pravilniku za tekmovanje v RO1 moreš naredit izpit iz RO1, z BBH lahko edino izpit delaš na tekmi, drugače moreš čakat na izpitni rok.


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #711 : 17 Februar 2011, 14:06:02
Ok, potem je še vedno tko kt je blo meni znano :) Samo, ker mi je nekdo rekel, da mu je nekdo rekel ;D, da pač rabiš po novem (karkoli je že to mišljeno) BBH, da sploh lahko tekmuješ... Pa me je mal zaskrbelo, ker sm si zamislila, delat BBH skupaj z izpitom za dvojko.
Je pa logično da ostaja po starem glede na to da so že razpisani neki roki, za opravljanje RO izpita skupaj z BBH :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #712 : 17 Februar 2011, 14:14:02
Jaz razmišljam da bi oboje - delala (stojnica) in tekmovala 8). Samo moram še prostovoljno določenega pomočnika s tem seznanit :)
ma ja , sicer pa kot najde človek listek na vratih trgovine:
PRIDEM TAKOJ
  ;)
ali pa po balkansko:
radno vreme:
kad nas ima

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #713 : 28 Marec 2011, 14:38:26
Že dva dni brskam po netu pa ne najdem nič pametnega na temo rallyja v sosednjih državah - ve kdo mogoče kje lahko pravilnik za Italijo in Avstrijo najdem? Pa sezname njihovih tekem? Po možnosti še pogoje za udeležbo če si tujec  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #714 : 28 Marec 2011, 18:24:44
Napiši še sem, če kaj najdeš :) Mi2 bi mogoče tudi šli :P Mogoče je kakšna povezava na memo dog blogu, kjer so poročila iz tujih tekem...



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #715 : 28 Marec 2011, 18:40:23
Za Avstrijo slabo kaže, smo že iskali. Za Italijo ne vem.

V Avstriji je baje BSP Breitensport bolj popularen ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #716 : 28 Marec 2011, 18:53:31
V Italiji je tudi bolj tako tako. Vsaj blizu meje. Lahko kontaktiras Danielo iz KD Obala, ki ima rally tecaje - k njej hodijo na tecaj tudi ene Italijanke, bi znala imet kaksno info vec.

V Italiji je zelo popularen klasicni obedience - v glavnem se jim zdi rally-o cisto prelahek in brez veze :P

battito animale


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #717 : 28 Marec 2011, 20:49:27
Napiši še sem, če kaj najdeš :) Mi2 bi mogoče tudi šli :P Mogoče je kakšna povezava na memo dog blogu, kjer so poročila iz tujih tekem...

memo dog blog sem že čekirala, pa sem našla tako za ita kot aut same neke stare tekme. Za Ita sem našla še tole stran: http://www.zioncreek.it/Scuola/rally.html, ki pa tudi navaja same stare tekme. Bom Danielo kontaktirala, če kaj ve (hvala Lilit). Za Avstrijce sem pa do sedaj ugotovila, da uporabljajo nemški pravilnik - http://www.spass-mit-hund.de/seiten/rally_obedience/index.htm ampak tudi to sem iz ene stare objave na wuff forumu snela, tako da vprašanje ali je sploh še kaj. Pa našla sem link do ene šole, ki je baje to imela, bom napisala mail če kaj ve, a pri njih to sploh obstaja.  ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #718 : 28 Marec 2011, 21:20:13
En pravilnik od rallyja je verjetno se na strani od Dog olympics - samo oni niso bili v okviru ENCI in FCI, ampak so svoja organizacija, tako da ne vem, koliko so podobni uradnemu rallyju (so imeli pa smesna pravila, npr. v enki obvezno nagrajevanje psa po vsaki vaji (ce ne si diskvalificiran) in podobno :o)

Evo link http://www.dogolympicgames.eu/sites/default/files/regolamento/Regolamento%20Rally-O%202010-rev1_eng.pdf

battito animale


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #719 : 06 April 2011, 14:09:17
Ok, potem je še vedno tko kt je blo meni znano :) Samo, ker mi je nekdo rekel, da mu je nekdo rekel ;D, da pač rabiš po novem (karkoli je že to mišljeno) BBH, da sploh lahko tekmuješ... Pa me je mal zaskrbelo, ker sm si zamislila, delat BBH skupaj z izpitom za dvojko.
Je pa logično da ostaja po starem glede na to da so že razpisani neki roki, za opravljanje RO izpita skupaj z BBH :)

Izgleda, da ti je ta nekdo, ki mu je nekdo rekel, prav rekel. :D :P

Novica: http://www.rally-o.si/obvestila.htm

Ampak očitno v enki lahko brez bbh, v dvojko pa ne moreš brez, izgleda da ga torej tudi hkrati z RO II ne moreš več delat...