Rally-obedience

Rinchy · 267560

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #720 : 06 April 2011, 18:32:08
Pa zakaj je BbH sploh potreben za tekmovanje pri RO??? Js mam psico, ki mi urbanem okolju pač voha po tleh in hoče jest iz cvetličnih lončkov, pobira smetje, ostanke hrane-ker ljudje ne znajo metat stvari v koše, ampak raje vržejo na tla...In bi me odvlekla do kakega psa, ali pa nalajala kak čuden kip, ki so ga na novo postavili...No in seveda s tem ne narediš BbH...Ampak na poligonu čist solidno dela in premaguje ovire. Mi je mal (mnogo) smotano da zaradi tega ne morem it delat RO z njo. V tečaj se mi pa ne zdi it smiselno, če pol ne morem it tudi na kako tekmo. Saj v tem je smisel a ne, da greš na tekme, da vidiš koliko si dejansko dober.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #721 : 07 April 2011, 10:19:43
Čara, če ti dela na poligonu ni panike, vseeno lahko delaš BBH izpit. Tisti del v urbanem okolju je najmanj težak del, naredili so ga tudi bolj agresivni in "full firbčni "psi. Vse je v glavi, odloči se  ;) .
 Če se ne motim lahko RO1 delaš brez izpita BBH in ga narediš v RO2  ??? :'( ne vem nisem prepričana ??



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #722 : 07 April 2011, 10:25:57
Čara BBH danes naredi skoraj vsak lolek. To naj te ne  skrbi. Če misliš, da bi vama bilo fajn se kar vpiši. Mogoče ji bo kaj koristilo kar se tiče ignoriranja psov, vsaj kar se poligona tiče, to je pa verjetno tudi edino kar ti bo malo večji problem glde BBH, ko je psica na odlaganju. Urbani del pri BBH je kar nekaj.
Moja je hitro ukapčila da na poligonu nima stikov z drugimi psi in da od mene prihajajo dobrote, pa je bil v mali šoli vedno mir ;).



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #723 : 07 April 2011, 10:33:06
Čara zato da obirajo folk. In potem sprašujejo kako naredit RO bolj zanimiv in privabit več tekmovalcev. Midva sma ravno zaradi takih fint končala z RO in me na tekmah več ne vidijo, vsaj v vlogi tekmovalca ne! Pa imam BBH narejen ampak dokler se nebodo zjasnili ali je to športna disciplina ali klasična disciplina in temu primerno tudi oblikovali pravilnik naju več ni.

Če je Rally posebna disciplina naj jo tudi posebej gledajo, ne pa da potem BBH noter mešajo, zakaj potem sploh rabiš RO izpite? Na koncu boš še za RO4 rabil IPO prej ali kaj? Naj rečejo vsak višji razred potrebuješ 3x nad 135 točk na tekmah, pa brez izpitov in zbiraš pogoje kot pri agilityju. Tako pa samo da te za vsak izpit oberejo za 20€!

Zamislite si, da bi agilitašem rekli, da rabijo BBH preden lahko gredo v A2!

Je res da BBH vsak naredi, ampak dejstvo je, da je totalno drugačen od RO, da ti vzame samo izpit pol dneva in še priprava in vadenje tiste sheme!


MANDY

  • Gost
Odgovori #724 : 07 April 2011, 11:31:51
RO je definitivno bolj zanimiv in zahteven, BBH je mala malica zato ni problema naredit ta dolgočasen zpit.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #725 : 07 April 2011, 11:39:54
Hehe mogoče se pa na poletje res spravim mal vadit to odlaganje, pa odpoklic in poleg....sej kaj drugega pa tako ni-razen moj največji strah-urbani del. (vleče, šnofa, žre) ;D

Če tako oslarijo nardijo pri agilityu-hehe mene pol ni tja. Sej včasih je bla podobna oslarija-A izpit za agility! Ubogi psi, ko so jih nekateri skup stlačli, da so nardili izpit. :(
Mandy-premenili so pravilnik-ne moreš več na ro2 nardit BbH. Ker to je bil moj namen začet konc 2012.  :(

Ja kakao privabit k RO-ukinit BbH-ker je totalka dolgočasen že za gledat, ukinit izpite, pa uvest napredovanje v višje razrede, na način kot je že aleshor napisal. Kar vsakega odbija je spreminjanje pravil kar naprej. Naj se naredijo enkrat že dobra pravila in kot taka tudi ostanejo!

Da vadiš ( si zapomniš) shemo s psom-ni šans, ga psihično fentaš oz. zdolgočasiš, kar ti pri RO in še manj agilityu ne pride prav.

Povodec v roke, brez psa in hajdi na travnik in vadit-izgledaš kot največja budala, kar jo svet premore  :D ampak vsaj psu je ta nesmisel prizanešen,če že vodnikom ni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #726 : 07 April 2011, 12:46:14
Čara se strinjam BBH živ dolgčas. In po opravljenem izpitu se večini ne ljubi več delat s psom. Škoda, začeti bi morali na bolj zabaven način za psa in lastnika. Ej ti naša pravila  :-X :-X. Se spomnim, ko sem pred leti...delala BBH in sem bila zelo vesela popestritve z majhnimi skokci čez oviro  >:(, beda in uničevanje psov. Kaj hočeš mogoče pa nekoč.........




DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #727 : 07 April 2011, 13:30:12
čara, sej ti tudi na "neurbanem" delu lahko serje, en je šel zadnjič kar s poligona pa nekam scat, so ga lovili 10min pa je naredil z 97 ;). Mal se spoprijatelji s sodnikom pa bo haha. Na poligonu je nekak najhuje da cel čas psa ne smeš pohvalit, mu dat nagrade, pa nekateri so težje dolgo skoncentrirani. Ampak tudi če te ne gleda gor cel čas itak narediš.

Mene pa nekaj zanima: pri RO, ko imate npr flip ali obrat na mestu pa se mora tudi pes vrtet ob tebi, a je zaželjeno da mahaš z roko ali je bolje da ne? Vem da je bilo nekaj govora o ročnih signalih pri obedienceu, RO sem pa videla par filmčkov pa so tudi vsi z rokami mahali za obrate.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #728 : 07 April 2011, 13:38:49
Mal se spoprijatelji s sodnikom pa bo haha. Na poligonu je nekak najhuje da cel čas psa ne smeš pohvalit, mu dat nagrade, pa nekateri so težje dolgo skoncentrirani.

Veš da lahko, vsakič ko dobiš psa v osnovni položaj. Al so to tud ukinili? Če pa pes ne more bit skoncentriran tistih 5 min sheme, pa tud kurc..



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #729 : 07 April 2011, 13:47:29
Ma nevem. Čim manj pa več pik pomojem...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #730 : 07 April 2011, 13:51:34
Mene pa nekaj zanima: pri RO, ko imate npr flip ali obrat na mestu pa se mora tudi pes vrtet ob tebi, a je zaželjeno da mahaš z roko ali je bolje da ne? Vem da je bilo nekaj govora o ročnih signalih pri obedienceu, RO sem pa videla par filmčkov pa so tudi vsi z rokami mahali za obrate.

Vse ukaze lahko istocasno pokazes tudi z roko, brez da se dotikas psa. Ce ponavljas glasovne ukaze ali z roko ukaze (recimo da dvakrat isto pokazes ali reces) se steje za dvojno povelje. Drugace je pri obratih, kjer so recimo nekateri strenirani da se obracajo za roko (kao tarco). Takrat pac drzis roko in ti sledi roki. Ne smes pa recimo prevec mahat ali kaj podobnega  :P Jaz se spomnim enkrat, mi ni hotel na mizo, itak sem mu pokazala na zacetku vaje in ukaz dala, ko je stekel do mize, gor pa ni skocil sem pa se s prsti malo pomignila naj skoci, pa mi je stel sodnik za dvojno povelje..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #731 : 07 April 2011, 13:57:17
Aha torej če prav razumem npr. greš poleg, in potem maš obrat 180 (ne vem če ta vaja obstaja, mal si zmišljujem), ali npr rečeš obrat/poleg ali držiš roko, obojega pa ne smeš? Kaj pa če si tiho in pač pes v poleg če se ti obrneš se obrača s tabo? Je to narobe? Pa npr če imaš iz sedenja pred vodnikom flip poimenovan poleg je ok? Grem še malo posnetke gledat :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #732 : 07 April 2011, 14:08:25
Lahko in reces in kazes ampak naenkrat, ne mores najprej rect poleg, pol k pa vidis da ne dela mu pa se kazes.. Se steje kot dvojno povelje.. :P Lahko si tiho, se obracas, lahko mu samo govoris, lahko mu samo kazes, to je cist prosto po presernu :P Ce imas psa tok streniranega lahko vse tiho delas :P Samo pac, za dolocene stvari rabis ukaz, ce ne glasovni pa da mu pokazes.. Tudi poimenovanje ukazov je stvar posameznika, samo, kot sem ze rekla, ukazi ne smejo biti dvojni (no, so lahko, sam izgubljas pike na ta nacin)  ;)

Ce hoces, poglej moj kanal na youtubu, imam tudi nekaj videov iz tekem..  ;) Nekateri nastopi so malo boljsi (sploh tisti v 2009), nekateri katastrofalni (leto 2010).. Ampak bistvo se vidi :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #733 : 07 April 2011, 14:28:47
Aja no zdaj je jasno, hvala. Superca, grem pogledat.  ;)



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #734 : 07 April 2011, 16:08:15
...Tudi poimenovanje ukazov je stvar posameznika...

Ja, samo da niso v različnih jezikih... se ti bo hitro kak sodnik vpiknil v to ::)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #735 : 07 April 2011, 17:08:47
Aja? Nisem vedela (pa tudi nikjer v pravilniku nisem zasledila)..  :-[  Pa imam med vsemi ukazi tudi enega v anglescini, ker mi je za nazaj zmanjkalo slovenskih besed - "nazaj" za rikverc okoli vodnika, "rikverc" za na desni strani okoli vodnika, "back" je pa pac za hojo nazaj :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #736 : 07 April 2011, 19:04:36
To sem že slišala; da so bili opozorjeni zaradi povelj v angleščini... da bojo to kao uvedli tko kt v klasiki - da se lahko govori psu samo v enem jeziku ::) Kle se jz spašujem a se zaje***** al ne vem kaj... moj pes je pač poliglot:P Še najbolj pa razume vse moje posebej zanjo izumljene besede :P

Kar se tiče pa BBH je pa res totalna bedarija... a ni tam še tko, da se mora pes usest vsakič ko se vodnik ustavi brez povelja? Kako gre to skup z RO? Pa ni mi jasno a bo treba zdej za vsak prestop v višjo kategorijo izpit posebi delat al se bo še zmer loh na tekmi, če bomo že vsi mel tist bedast BBh narejen? Moja psica je sicer sposobna tolk časa hodit gor in dol po poligonu v poleg, samo jaz žal v tem ne vidim smisla  :-\



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #737 : 07 April 2011, 20:19:00
Čara zato da obirajo folk. In potem sprašujejo kako naredit RO bolj zanimiv in privabit več tekmovalcev.
Glede na to, da še vedno večina (okoli 70% tekmovalcev) tekmuje v RO-I izpit BBh ne bi smel biti problem. Tudi sama bi raje videla, da ne bbh ne bi bil pogoj in proti temu smo se borili z vsemi močmi, nažalost nismo uspeli.

Midva sma ravno zaradi takih fint končala z RO in me na tekmah več ne vidijo, vsaj v vlogi tekmovalca ne! Pa imam BBH narejen ampak dokler se nebodo zjasnili ali je to športna disciplina ali klasična disciplina in temu primerno tudi oblikovali pravilnik naju več ni.
Aleš, prav škoda, da si se tako odločil, pa prav lepo sta delala ... no upam, da se boš premislil, ker s takimi odločitvami ne pomagaš prav veliko. Če bi se naprimer zbralo zadostno število tekmovalcev in zbrali nekaj podpisov ter jih poslali na Komisijo za šolanje z vsemi pripombami, bi imelo več haska, kot pa take odločitve posameznikov. Če ti je RO všeč in je to edini razlog, da si nehal ... no upam, da se vidimo na tekmah.



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #738 : 07 April 2011, 20:25:00
Ja, samo da niso v različnih jezikih... se ti bo hitro kak sodnik vpiknil v to ::)

To sem že slišala; da so bili opozorjeni zaradi povelj v angleščini... da bojo to kao uvedli tko kt v klasiki - da se lahko govori psu samo v enem jeziku ::)

Nč bat ... na srečo to ni res. V RO pravilniku (na osmi strani) je še prav posebej napisano, da je dovoljen katerikoli jezik in tako bo tudi v bodoče.



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #739 : 07 April 2011, 20:51:21
Nč bat ... na srečo to ni res. V RO pravilniku (na osmi strani) je še prav posebej napisano, da je dovoljen katerikoli jezik in tako bo tudi v bodoče.

No, še dobro :)... samo, da se ne bo kdo spomnil, da morajo biti vsa povelja v samo enem - katerem koli - jeziku ;)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #740 : 07 April 2011, 23:32:44
Glede na to, da še vedno večina (okoli 70% tekmovalcev) tekmuje v RO-I izpit BBh ne bi smel biti problem. Tudi sama bi raje videla, da ne bbh ne bi bil pogoj in proti temu smo se borili z vsemi močmi, nažalost nismo uspeli.
Aleš, prav škoda, da si se tako odločil, pa prav lepo sta delala ... no upam, da se boš premislil, ker s takimi odločitvami ne pomagaš prav veliko. Če bi se naprimer zbralo zadostno število tekmovalcev in zbrali nekaj podpisov ter jih poslali na Komisijo za šolanje z vsemi pripombami, bi imelo več haska, kot pa take odločitve posameznikov. Če ti je RO všeč in je to edini razlog, da si nehal ... no upam, da se vidimo na tekmah.


Boma videla, ampak so mi res vso voljo vzeli, sploh ker se toliko sprašuje kako naredi RO bolj zanimiv upošteva pa se tak nič. Zakaj sploh sprašujejo, da vejo česar naj ne sprejmejo, da slučajno nebi bilo bolj zanimivo kot njihova glavna disciplina? Je sploh kakšna obrazložitev, zakaj je potrebno naredit BBH pred RO2 oz. zakaj sploh BBH rabiš za RO?

Sploh pa to sprejmejo skoraj sredi sezone, ko je koledar izpitov že sprejet, tako je v MB RO izpit 1 dan pred BBH. Če bi se to prej vedelo bi se lahko izpit prestavil po BBH izpitu, da bi ljudje vsaj lahko delali oboje na isti vikend.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #741 : 08 April 2011, 08:31:25
Pa da se še jaz oglasim s kako pametno :o
Prvič, nikoli ni nihče rekel, da ukazi ne smejo biti v obeh jezikih, ampak je bil sodnik tako prijazen in je na to opozoril zato, ker po FCI pravilniku(klasika) morajo biti ukazi v enem jeziku in v primeru udeležbe na kakšnem večjem RO dogodku mogoče v tujini je lahko to problem, ali pa čez nekaj let pri nas, če bo RO pod FCI...Torej ni zdaj prepovedano, niti se ne odšteva, lahko pa da pravilnik nekoč bo tak in je fino, da tisti z mladimi psi to vemo/vedo, da pač učiš povelja v enem jeziku, če nameravaš delat dolgoletno RO kariero. :P ;)
Drugič, tale z bbh je pa res zelo 'bosa'. Veliko vodnikov gre na RO tečaje, da nekaj delajo s psom in bi z veseljem šli na izpite, večina vsaj do dvojke, ko so primerljive vaje. Nekaterim je pač bbh dolgočasen/ga ne želijo delat/kaj vem kaj in niso prišli na RO iz predhodnih tečajev, da bi bbh že imeli, zato morajo potem delat to še posebej in večina povprečnih vodnikov vseeno tega ne zmore naučiti sama...No, kakorkoli ali je bbh fajn ali ni, meni se zdi to čisto brezveze, če se želi popularizirat obisk RO tekem. A ni boljše, če jih pride veliko na tekme, ne pa da mogoče koga vmes mine...
Tretjič, večina tekmovalcev v RO je iz vrst športne kinologije in ne iz klasike, pa se mogoče malo težko navadimo načina dela, pravil, obnašanja na tekmah itd.
Z neprestanim spreminjanjem pravil, nepravočasnim (ne)obveščanjem in stalnim spreminjanjem pravil obnašanja na tekmah, ki sploh ni enotno, ampak je odvisno od tega kdo sodi, je pač malo tako/tako. K sreči je večina sodnikov čisto ok in ne komplicirajo.
Žal izpade tako kot, da je komisiji(ali kdorkoli pač že to je, pojma nimam) itak vseeno za popularnost tega športa, redki posamezniki pa se trudite in matrate za to, da bi se mi vsi tekem radi udeležili in se tam imeli celo fino. :)  Kot je izpadlo do zdaj  RO očitno ni nadaljevaljno šolanje za tečajnike, ki so prej opravljali bbh, ampak so prišli v tečaj neodvisno od tega, samo na RO.
Pač tako je; za klasike to očitno ni dovolj atraktivna disciplina, za 'nas' agilitaše, frizbijaše, trikčarje itd. pa malo preklasična. ;D
Večina se mora odločati med Ro tekmo in kakšno drugo,in ravno zaradi celotne slike marikdo izere raje ono drugo. :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #742 : 08 April 2011, 08:42:07
Pa da še tudi kaj pohvalim: zelo všeč mi je to, da zdaj po koncu proge vedno dobiš obrazložitev od sodnika glede pridobljenih točk.
Drugače pa: tekma v Zagrebu lani je bila fenomenalna, samo za zgled jemat si...




saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #743 : 08 April 2011, 08:43:40
Boma videla, ampak so mi res vso voljo vzeli, sploh ker se toliko sprašuje kako naredi RO bolj zanimiv upošteva pa se tak nič.

Aleš, če ti čisto iskreno povem ... upoštevalo se je ogromno stvari in tudi, ko nekateri pišejo, da ni ok, da se pravilnik skos spreminja ... ja sej se je zato spreminjal ... zaradi pripomb tekmovalcev in organizatorjev tekem (le-te sem zbirala nekaj mesecev) in smo potem naredili spremembe (na boljše). Zato pa pravim, da je potrebno zbrati mnenja in jih nasloviti name ali na Komisijo za šolanje ... le tako lahko pride do izboljšav.

Zakaj sploh sprašujejo, da vejo česar naj ne sprejmejo, da slučajno nebi bilo bolj zanimivo kot njihova glavna disciplina? Je sploh kakšna obrazložitev, zakaj je potrebno naredit BBH pred RO2 oz. zakaj sploh BBH rabiš za RO?
Naj v zagovor sodnikom iz klasike povem, da so rally vzljubili in se zelo trudijo, da bi se tudi RO bolj prijel pri nas. Zadnje čase se je dalo vse lepo zmenit in dogovorit glede sprememb in nismo imeli nobenih težav. Zakaj BBh pri RO-ju? ... jah, nažalost rally spada med klasično šolanje in ima, tako kot višji klasični izpiti, predpogoj bbh. BBh naj bi v roku cca 2 let itak postal obvezen nacionalen izpit za vse (tudi agilitaše in ostale) tako, da potem ne bo več težav s tem zakaj pri RO-ju mora biti. Je pa res, da smo se najbolj borili proti temu ... ampak kot sem že napisala, nismo uspeli.

Sploh pa to sprejmejo skoraj sredi sezone, ko je koledar izpitov že sprejet, tako je v MB RO izpit 1 dan pred BBH. Če bi se to prej vedelo bi se lahko izpit prestavil po BBH izpitu, da bi ljudje vsaj lahko delali oboje na isti vikend.
Za tole pa res nimamo opravičila ... lahko rečem le, da Zbora sodnikov za RO nismo uspeli organizirati prej (saj je potekal v sklopu izobraževanja sodnikov) in je res velik feler, da je ta sklep sprejet tako pozno. Vem, da je smotano društvom zdaj prestavljat izpite, ampak načeloma se to naredi brez težav (s strani Kzš), le društvo ima več dela, da uredi vse potrebno. Upam, da v bodoče do takih felerjev ne bo več prihajalo.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #744 : 08 April 2011, 09:20:01
Pa da ne bo zdaj izpadlo kako se samo pritožujemo in jamramo, sej se imamo prav fajn  in radi pridemo, povečini. :P
Se je pa izkazalo do zdaj, če smo kaj potožili, je naletelo na plodna tla in tako pač kdaj malo izrazimo svoje mnenje. Zakaj nam ne bi bilo še lepše in boljše, če se da. :D



MANDY

  • Gost
Odgovori #745 : 08 April 2011, 10:42:12
Potem je pa potrebno nekaj spremeniti pri BBH izpitih  ;), če so že obvezni. Jih prilagoditi tudi manjšim pasmam in seveda dovoliti malo več komunikacije med psom in vodnikom.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #746 : 08 April 2011, 10:48:31
BBh naj bi v roku cca 2 let itak postal obvezen nacionalen izpit za vse (tudi agilitaše in ostale) tako, da potem ne bo več težav s tem zakaj pri RO-ju mora biti.

A to cisto zares? Za vse ali samo za tiste, ki se ukvarjamo s pasjimi sporti?

battito animale


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #747 : 08 April 2011, 10:55:59
Edino posteno bi iblo za vse pse, brez izjem. Sicer clovek dobi obcutek, da bodo "kaznovani" le tisti, ki se ze sedaj ukvarjajo s svojimi psi.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #748 : 08 April 2011, 10:58:09
Ja saj, tak obcutek dobim tudi jaz...

battito animale


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #749 : 08 April 2011, 11:03:49
A to cisto zares? Za vse ali samo za tiste, ki se ukvarjamo s pasjimi sporti?

Pa ja de... tisti  se hočemo ukvarjat moramo to željo še posebj prislužit ::) Tistim , ki se ne mislijo, pač ne ::) :P

Se pa strinjam,da bi bilo potrbno spremeniti BBH program, da elementi ne bi prihajali v konflikt z drugimi športi...

Letos bom očitno celo sezono vedrila v enki, ker so vsi izpiti BBH ob sobotah in se prekrivajo z agilityjem  ::)