Rally-obedience

Rinchy · 267623

_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #840 : 07 Junij 2011, 12:21:49
Aja... pa še tole...

Niso dovoljeni vsi priboljški, ampak morajo biti trdi - da se ne drobijo na progi. Torej hrenovke, sir,... odpadejo.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #841 : 07 Junij 2011, 13:24:28
Zakomplicirana pravila... Potem čas na progah ni omejen? Si ne predstavljam, da bi majhnega psa nagrajeval s trdimi priboljški, ga potem pri vsaki vaji čakal, da prežveči in potem še čas lovil... In v tem primeru psi, ki na hrano ne delajo sploh ne morajo tekmovat? Če že, bi bil meni bolj smiseln začetni razred, kjer je dovoljeno nagrajevanje in uporaba povodca (ne obvezno).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #842 : 07 Junij 2011, 13:38:13
Aja... pa še tole...

Niso dovoljeni vsi priboljški, ampak morajo biti trdi - da se ne drobijo na progi. Torej hrenovke, sir,... odpadejo.
:o :D :D sej ravno trdi priboljški se drobijo po tleh, salama se ni še nikol zdrobila  ;D ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #843 : 07 Junij 2011, 13:56:27
Točno tako. Mehke priboljške kar pogoltnejo, trde pa tudi moja ta velika žveči v nedogled...



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #844 : 08 Junij 2011, 13:45:39
Zakomplicirana pravila... Potem čas na progah ni omejen? Si ne predstavljam, da bi majhnega psa nagrajeval s trdimi priboljški, ga potem pri vsaki vaji čakal, da prežveči in potem še čas lovil... In v tem primeru psi, ki na hrano ne delajo sploh ne morajo tekmovat? Če že, bi bil meni bolj smiseln začetni razred, kjer je dovoljeno nagrajevanje in uporaba povodca (ne obvezno).

Lahko se zmeniš (odvisno od sodnika) za kak drug način nagrajevanja, samo je spet fora - moraš skos uporabljat isti način.

Čas je omejen ;)



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #845 : 08 Junij 2011, 13:49:04
:o :D :D sej ravno trdi priboljški se drobijo po tleh, salama se ni še nikol zdrobila  ;D ;D

Se strinjam s tabo ;).

Oni zahtevajo kao originalne priboljške, torej posledično tudi nekaj takega, kar ustreza velikosti psa. Po mojem je tukaj bolj fora v vodniku, ker včasih so vodniki ''bolj štorasti'' in jim drseči priboljški (hrenovka, sir) padajo iz rok ;).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #846 : 08 Junij 2011, 14:46:22
Se strinjam s tabo ;).

Oni zahtevajo kao originalne priboljške, torej posledično tudi nekaj takega, kar ustreza velikosti psa. Po mojem je tukaj bolj fora v vodniku, ker včasih so vodniki ''bolj štorasti'' in jim drseči priboljški (hrenovka, sir) padajo iz rok ;).
ne vem če je fora v vodniku  ;). Pri nas nič ne pade do tal  :D tudi če otroci jejo in se kakšna drobtina nameni past na tla ji to nikoli ne uspe,celo  na videz speči psi pravočasno oživijo in intervenirajo  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #847 : 08 Junij 2011, 15:28:12
O meni pa še kako letijo priboljški po tleh, razen hrenovke, ki se mi nalepo na roke.  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #848 : 08 Junij 2011, 16:51:37
ne vem če je fora v vodniku  ;). Pri nas nič ne pade do tal  :D tudi če otroci jejo in se kakšna drobtina nameni past na tla ji to nikoli ne uspe,celo  na videz speči psi pravočasno oživijo in intervenirajo  :P

Eh, ti si extra ;)).

Pridi kdaj k nam na poligon ;))... sploh po kaki mali šoli se marsikaj najde   ;D :D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #849 : 08 Junij 2011, 17:16:14
Lahko se zmeniš (odvisno od sodnika) za kak drug način nagrajevanja, samo je spet fora - moraš skos uporabljat isti način.

Čas je omejen ;)

Hmm, na igračo potem še več časa izgubiš... Lahko je pa pohvala besedna, vedno isti način in je potem tako kot pri nas  :P .
Jaz sicer nimam problemov z izgubljenimi priboljški in dolgim žvečenjem, ampak, če je preveč nagrad naenkrat, se ji ponavadi zaleti, ker priboljške golta  ::) Čeprav, pri velikem številu tekmovalcev se je skoraj nemogoče izogniti izgubljenim priboljškom na progi. Dodaš malo treme in tresoče roke, prepolne žepe, hlastajočega psa pa imaš pojedino  ;D .



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #850 : 14 Junij 2011, 09:48:26
Igrača ni dovoljena... lahko pa pobožaš psa in pohvališ. Italijani imajo zelo radi nagrajevanje s hrano, zelo malo sodnikov dovoli izključno pohvalo z besedo.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #851 : 14 Junij 2011, 09:50:27
Italijani imajo zelo radi nagrajevanje s hrano, zelo malo sodnikov dovoli izključno pohvalo z besedo.
Moja Fita bi jim spomenik postavila  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MANDY

  • Gost
Odgovori #852 : 14 Junij 2011, 10:32:55
Bella pa še kaj več kot spomenik  :D :P, ker se na četrt proge spomni ej ni hrane ne ne bom več  :'(.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #854 : 06 Avgust 2011, 23:43:38
A je kak smisel it trenirat RO (in plačat tečaje), če nimaš namena tekmovat, niti delat BbH oz. skoraj 100% ne bo šlo skozi z bbhajem še nekaj let.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #855 : 07 Avgust 2011, 00:29:29
A je kak smisel it trenirat RO (in plačat tečaje), če nimaš namena tekmovat, niti delat BbH oz. skoraj 100% ne bo šlo skozi z bbhajem še nekaj let.

Jaz sem se za RO naučila vse sama, oz. psa vse vaje (za enko). Tako, da če sam delaš se tudi da. ;) Sej pač učiš psa to kakor trikce in imata spet eno dobro zabavo. Je pa dobro, da če misliš tekmovati, da narediš najprej b-bh in potem začneš RO.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #856 : 09 Avgust 2011, 11:46:42
Sigurno ne bi tekmovala-no, ni takih planov, ker je pot do BbHja še dolga. Saj nekaj vaj znama, ker se to prepleta s tem kar rada počnem z njo in tudi ona.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #857 : 11 Avgust 2011, 15:40:53
čara, vsako učenje ima nek smisel, če ti je RO všeč ne vidim razloga, zakaj nebi poskusila. Tudi tekmuješ lahko - bbh je zahtevan "šele" v dvojki.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #858 : 30 Avgust 2011, 23:52:19
Včeraj sem bila na predstavitvi tečajev na Obali, pa se ne vem odlločit v katero disciplino bi se dali. Bi se kar v vse tečaje vklučla, če bi bilo finančno in časovno možno.

RO mi zgleda zelo zanimiv, ker je poslušnost, pa še monotono ni, kar je problem pri moji pasmi.
Kakšne so kaj vaše izkušnje? Se mi zdi, da se s temi vajami pridobi še več znanja kot na BBH tečaju in se potem lahko izpit z lahkoto opravi.

Po prebranem, mislim da bi moj kar v Italiji raje delal, ker je pravi požerušček.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #859 : 31 Avgust 2011, 09:19:09
Če te prav razumem, sprašuješ, ali bi lahko s psom "usput" naredila Bbh, če bi z njim trenirala RO?

Po mojih izkušnjah je tako, kot praviš. Pri nas v klubu treniramo RO in tisti, ki nimajo še opravljenega Bbh, vsakič  zraven povadijo še malo poleg, odlaganja, vaj v gibanju in skupino. Tako sem trenirala tudi jaz in potem sva s psico odlično opravili Bbh izpit (91%, drugi najboljši rezultat tistega dne, sodnik je bil zelo zahteven), naslednji dan pa še izpit ROI na tekmi (dosegli sva 142 točk in bili 5. v zelo močni konkurenci).

Torej, da se oboje hkrati. ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #860 : 05 September 2011, 14:44:06
Na KD Maribor, 18. 9. 2011, prirejamo državno tekmovanje iz RO. Podrobnosti in prijavnico najdete tukaj  http://www.kinolosko-drustvo-mb.si/

Prišlo je tudi do zamenjave sodnika, sodil bo g. Štefan Kolman.

Se vidimo na tekmi

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #861 : 23 September 2011, 14:03:22
zanima me kako se pravilno izvaja vajo sedi korak v stran sedi iz RO1.
 pes naj bi križal noge..koliko korakov lahko naredi? mi ni čisto jasno



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #862 : 23 September 2011, 14:41:29
zanima me kako se pravilno izvaja vajo sedi korak v stran sedi iz RO1.
 pes naj bi križal noge..koliko korakov lahko naredi? mi ni čisto jasno
lahko tud samo enega , kolikor pač velike korake ima. Vodnik naredi po pravilniku enega, pes pa- majhen zagotovo  več

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #863 : 23 September 2011, 17:46:40
lahko tud samo enega , kolikor pač velike korake ima. Vodnik naredi po pravilniku enega, pes pa- majhen zagotovo  več
  imam maltežanko pa mi ni bilo jasno kako naj samo en korak naredi:) in ti njeni koraki naj bi bili križni?
aja pa še zanima me kako se to najlažje nauči, če ni skrivnost;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #864 : 23 September 2011, 19:46:07
Koraki, ki so napisani zraven vaj so misljeni zate, ne za psa..  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #865 : 23 September 2011, 20:12:26
 :-[ sem jst tudi tako misenla pol so mi pa mal drgač rekel in ker nimam ravno z RO izkušen me je to samo zmedlo



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #866 : 04 November 2011, 14:24:28
Na KD ŠVRK bodo organizirali RO izpite in sicer 1. del 12.11.2011 in 2. del 26.11.2011.

Za več informacij se obrnite na Anjo Radšel (040/433-622).

Lp, A



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #867 : 04 November 2011, 22:42:11
saxana, a samo na KD Švrk bodo imeli sedaj izpite?? Kaj pa zgodaj spomladi bodo tudi kje potekali kaki izpiti, če sedaj ne več še kje drugje?


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #868 : 05 November 2011, 13:08:18
saxana, a samo na KD Švrk bodo imeli sedaj izpite?? Kaj pa zgodaj spomladi bodo tudi kje potekali kaki izpiti, če sedaj ne več še kje drugje?

http://www.rally-o.si/koledar.htm

Lp, Ana



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #869 : 05 November 2011, 18:01:40
saxana, hvala :)